Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.03.2021, 13:13   #741
pałeł
gsm: 512242193
 
pałeł's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2006
Miasto: Rzuchów
Posty: 5,006
Motocykl: RD11a
Galeria: Zdjęcia
pałeł will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 2 tygodni 3 dni 11 godz 29 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Czytam sobie o blackoutach właśnie i znalazlem kryterium kiedy się wyłącza cała sieć, czyli przy jakiej częstotliwości ile procent odbioru mocy trzeba wylaczyc przy 47,5 Hz trzeba iść po świeczki i zapałki

Załącznik 104858

Fajna strona
https://www.netzfrequenzmessung.de/index.htm
To wynika z sychronizacja sieci a konkretniej to chodzi o siunosojde poszczególnych faz one mają być co 120 stopni. Jak sie rozjadą masz zupełnie inne napięcia skuteczne. I może Ci się skopcic cały sprzęt elektroniczne jaki posiadasz.

Na wiekszosci turbin jakich robiłem aby genertor miał 50hz to obroty turbiny muszą być 3000 rpm malo tego należy ja jescze sychroziowac z siecią czyli jest taki trik ze wykres prądu musi się zgadzać w sieci i ten wytwarzany na genertorze to jest sychronizacja turbina parowa ma specjalne urządzenia które to robia w automatycznie ale i ręcznie tez to robia ludzie
pałeł jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 13:33   #742
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,754
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 4 dni 49 min 38 s
Domyślnie

No właśnie doczytałem o tym wczoraj. Jest jeszcze fajny aspekt herzow na godz i przyspieszenia/opóźnienia. Jeśli mamy prąd 50,2hz to na godz nazbiera się ileś dodatkowych herzow. Jeśli jakieś urządzenie liczy czas z tych herzow to przyspiesza o ileś tam sekund

Wyczytałem też, jeśli trzeba zrobić inspekcje transformatora to można po prostu wyłączyć cała wieś albo dać agregat prądotwórczy na zastępstwo . Ten agregat daje specjalnie 52 herze aby automatyka w batyryjkach na dachu je automatycznie wyłączyła i nie było przepięcia w sieci. Po inspekcji transformatora, synchronizują sieć główna z siecią we wsi i przełączają tak że nawet na milisekundę nie zabraknie prądu. Jedynie trzeba na nowo ustawić np zegar w piekarniku bo przyspieszył.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 13:53   #743
Pawel_z_Jasla
 
Pawel_z_Jasla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 1,027
Motocykl: RD03
Pawel_z_Jasla jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 46 min 39 s
Domyślnie

20210228_164118.jpg
Oczekując na Panów z PGE celem dokonania wymiany licznika i pozostałych czarów - z mojej strony niby wszystko gotowe.
Pawel_z_Jasla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 14:09   #744
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 49 min 50 s
Domyślnie

Rozmawiałem z jakimś gościem z energetyki i z tego co mówił to te domki z fotowaltaiką to wpływ na wszystko mają znikomy.
Coś wspominał o atomówkach i ogromnej ilości węgla potrzebnych do rozruchu tych elektrowni? Ilości węgla poza moją skalą :-)
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 14:19   #745
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Na chlopski rozum zanim atomówka zacznie hulac, czyli odpali sie reakcje, to trzeba uruchomiec wszystkie pozostale systemy wlaczajac w to chlodzenie i zabezpieczenia. Czyli.. na starcie elektrownia żre prąd, zanim sama zacznie go produkowac.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.03.2021, 15:31   #746
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 770
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 13 min 17 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
No właśnie doczytałem o tym wczoraj. Jest jeszcze fajny aspekt herzow na godz i przyspieszenia/opóźnienia. Jeśli mamy prąd 50,2hz to na godz nazbiera się ileś dodatkowych herzow. Jeśli jakieś urządzenie liczy czas z tych herzow to przyspiesza o ileś tam sekund

Wyczytałem też, jeśli trzeba zrobić inspekcje transformatora to można po prostu wyłączyć cała wieś albo dać agregat prądotwórczy na zastępstwo . Ten agregat daje specjalnie 52 herze aby automatyka w batyryjkach na dachu je automatycznie wyłączyła i nie było przepięcia w sieci. Po inspekcji transformatora, synchronizują sieć główna z siecią we wsi i przełączają tak że nawet na milisekundę nie zabraknie prądu. Jedynie trzeba na nowo ustawić np zegar w piekarniku bo przyspieszył.
Falowniki/inwertery mają zabezpieczenie - jak wykryją zanik napięcia AC przestają wysyłać prąd do instalacji - po to aby wykluczyć takie sytuacje i nie zabić montera z zakładu energetycznego czy innego elektryka...

Tak więc nie trzeba teoretycznie żadnych cudów z agregatem zamiast transformatora czynić - zresztą jak wielki musiałby to być agregat aby zasilić wieś? Widziałem agregaty/generatory serwerowe i nieraz zajmują one wielkość kilku kontenerów...

PZDR

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.03.2021, 20:59   #747
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,786
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 6 godz 29 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał aadamuss Zobacz post
Po miesiącu czy dwóch nie będzie Ci się chciało sprawdzać. Aż dziwne , że nie chciałeś tego rozchodzić :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
Rozchodziłem, bo oferta przyszła po tygodniu, 1500 plus VAT. To poczekam ten miesiąc czy dwa aż mi się przestanie chcieć sprawdzać. Dziś pochodziłem trochę po dachu, ryzykując podczas montażu anteny w innym miejscu, a trochę wiało u nas. Ten dach i te panele miałem wrażenie że trochę się to ruszało jak kombinowałem na szczycie.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg C3D3A20F-8DFF-4A3C-9E69-89AF142190AB.jpg (988.9 KB, 27 wyświetleń)
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2021, 09:35   #748
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,643
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 16 godz 49 min 17 s
Domyślnie

Ósmego marca zamknąłem rok fotowoltaiczny. Instalacja PV 10 kW wyprodukowała w rok ok 10 zatem tyle ile powinna. Mam bdobre warunki dachowe tzn orientacja połaci dachowej z instalacją jest na płd. Słoneczko głaszcze panele od wschodu do zachodu. Otrzymałem zwrot z programu Mój Prąd (5kpln) oraz odliczyłem sobie od podstawy opodatkowania Ok 8 kpln. Tutaj dostanę zwrot z US zatem o tyle łącznie instalacja będzie tańsza. 8 kwietnia zamknę rok grzewczy prądem i będę wiedział czy muszę dopłacić do grzania.
muszel72 jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2021, 20:24   #749
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,212
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 1 godz 49 min 50 s
Domyślnie

Czyli 10 na 10 więc bardzo dobrze :-)
Consi pomysł rozchodzenia pewnych rzeczy tym bardziej mi się podoba im więcej patrze na różne rzeczy w garażu które udało mi się zgromadzić. Żal wyrzucić i zalegają. Staram się rozchodzić pomysły kupowania nowych.
pozdr adam
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.03.2021, 22:31   #750
wooocash
 
wooocash's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Beskidy
Posty: 228
Motocykl: CRF1000
wooocash jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 15 godz 9 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał muszel72 Zobacz post
Ósmego marca zamknąłem rok fotowoltaiczny. Instalacja PV 10 kW wyprodukowała w rok ok 10 zatem tyle ile powinna. Mam bdobre warunki dachowe tzn orientacja połaci dachowej z instalacją jest na płd. Słoneczko głaszcze panele od wschodu do zachodu. Otrzymałem zwrot z programu Mój Prąd (5kpln) oraz odliczyłem sobie od podstawy opodatkowania Ok 8 kpln. Tutaj dostanę zwrot z US zatem o tyle łącznie instalacja będzie tańsza. 8 kwietnia zamknę rok grzewczy prądem i będę wiedział czy muszę dopłacić do grzania.
Masz pompe ciepła? Pytam bo 10kW w panelach to sporo
__________________
Lepiej żałować, że coś się zrobiło, niż żałować, że tego się nie zrobiło.
wooocash jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 23:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 14:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.