Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > NAT - Nowa (przyszła) Królowa > NAT - Warsztat

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2019, 16:57   #21
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ziutek2002 Zobacz post
Ale fakt. Navi zostawiłem wtedy w moto na słońcu, oczywiście była wyłączona. Przy pomiarach wypiąłem ją ale uchwyt z zasilaniem został (Garmin Zumo 595).

....chyba, że się okaże, że jednak uszkodzenie jest w jej uchwycie a ona podpięta jest rzeczywiście gdzieś indziej...

Bo wg ostatniego właściciela, gniazdo zapalniczki + navi w ASO zrobiono mu na osobnym obwodzie....

No ale czy nawigacja działa w uchwycie na zasilaniu zewnętrznym? Bo jeżeli tak to nie tutaj będzie problem
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 07:31   #22
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Wiesz co ...teraz zgłupiałem...bo navi odpaliła (załączyłem ją z przycisku z tyłu)...ale...bezpiecznik przecież był spalony....więc mogła wystartować ze swojej baterii...

Pogubiłem się w tych nerwach...

Tak czy inaczej, moto jest w ASO i czeka na przegląd instalacji....dopiero w PN 22.07 mogą do niego zobaczyć...

W komputerze jest pełna historia i udokumentowane wszystko co robili - sprawdzą...

Nigdy nie miałem takiej sytuacji, ale teraz dopiero zauważyłem ile daje pewne pochodzenie motocykla z całą historią itd...

...mimo wszystko po tygodniu pełnym szczęści, bo tyle udało mi się nią nacieszyć i to bardzo...teraz już podchodzę do niej z dystansem...przeprosiłem starą poczciwą RD07...

Ostatnio edytowane przez 7Greg : 17.07.2019 o 09:09
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 08:43   #23
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Jest taka opcja „edytuj” i wtedy piszesz w jednym poście, a nie w kilku jeden pod drugim.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 09:20   #24
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,088
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 8 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Jest taka opcja „edytuj” i wtedy piszesz w jednym poście, a nie w kilku jeden pod drugim.
Mysle, ze tak sie robi jak Twoj post jest ostatni, i go edytujesz, zeby nie generować posta pod postem, jak widze tutaj wszystko jest ok. Inna sprawa czuly edytujac post, pojawia sie on jako nieprzeczytany?
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 09:29   #25
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Były bodajże 2-3 ostatnie posty Ziutka.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd

Ostatnio edytowane przez robertG7 : 17.07.2019 o 09:42
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 13:40   #26
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Były bodajże 2-3 ostatnie posty Ziutka.
Zgadza się ROBERTG7 - były. Sorki, poprawie się.
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.07.2019, 19:26   #27
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Greg wyedytowal
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2019, 23:09   #28
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Więc tak Panowie.

Motocykl sprawny, wszystko działa. Przyczyną był przetarty przewód instalacji alarmu, który dołożony został do moto przez dilera przy uwaga - siedzisku pasażera. Jedyna rzecz, do której nie zajrzałem w związku z przeważającą ilością plastiku w tej części, a jednak. Alarm podpięty został właśnie do obwodu zabezpieczonego bezpiecznikiem 7.5 A. Docelowo, po sezonie zmienię to osobiście i zrobię osobny obwód ze swoim zabezpieczeniem.
Któryś z Was mądrze napisał, że awarii mogą ulec jedynie elementy dołożone, no i w moim przypadku sprawdziło się to w 100 %.
Tak jak pisałem, motocykl miałem tydzień, następnie ta przygoda, która spowodowała, że do NAT podchodziłem z duuuużym dystansem. Teraz wszystko wróciło do normy, można cieszyć się jazdą!!!

Muszę jeszcze to napisać , w zasadzie dwie rzeczy które były dla mnie bardzo miłym zaskoczeniem, mega wsparciem i życzyłbym w przyszłości przy tego typu ,,tematach'' każdemu nowemu użytkownikowi podobnego potraktowania.

1. SERWIS. Przy unieruchomieniu motocykla wykonałem do nich telefon (pisałem już o tym), przedstawiłem problem i mimo to, że moto nie jest już na gwarancji starali się pomóc telefonicznie udzielając odpowiednich wskazówek. Po odstawieniu motocykla do nich, ustalili konkretny termin kiedy do niego zajrzą, poświęcą czas tylko na niego - wywiązali się. W ten sam dzień dostałem telefon, że motocykl jest umyty, naprawiony oczywiście i czeka za odbiorem. Gdy zjawiłem się w serwisie nie zdążyłem nawet zapytać co było przyczyną, z góry dostałem informację co spowodowało awarię, przeprosiny, że wina była po ich stronie, mimo braku gwarancji nie ponoszę żadnych kosztów gdyż nie było to z winy użytkownika. Naprawdę poczułem się potraktowany bardzo fair. Oczywiście wszystko odnotowane zostało w komputerze i dołączone do historii motocykla. Serwis producenta mieści się przy Malcie w Poznaniu.

2. SPRZEDAWCA. Wykonałem oczywiście telefon do poprzedniego właściciela, z pytaniem czy miał podobny problem. Jak tylko dowiedział się, że stało się coś z motocyklem, który mi sprzedał, nie pozostał obojętny. Dzwonił, pytał się jak wygląda temat, starał się pomóc telefonicznie jak dostać się do elementów, które zostały dodane przez ASO. On też motocyklista, poczuł się z tym źle, że coś takiego mi się przytrafiło, a motocykl zakupił jako nowy i wszystkie serwisy + doposażenie realizował właśnie w tym jednym ASO. I teraz najlepsze! Pojechał tam, dzień po tym jak odstawiłem motocykl właśnie w tym temacie dowiedzieć się, co, jak, dlaczego.....nie wyobrażam sobie takiej sytuacji kupując moto od handlarza, a byłem blisko. Naprawdę wielki, wielki szacun dla Pana K! Dziś jak odebrałem motocykl czekał za telefonem ode mnie czy wszystko w porządku, czy naprawili NAT. Oby więcej takich ludzi!

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i wszelkie sugestie. Problem okazał się pierdołą, ale ja przekonałem się, że są jeszcze serwisy, które nie próbują wykorzystując okazję ,,skroić'' cię zaraz do przysłowiowego ,,zera'', no i są ludzie którzy sprzedając swój sprzęt nie traktują cię tylko jak kupca.

Ostatnio edytowane przez ziutek2002 : 23.07.2019 o 08:21
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2019, 14:41   #29
mdxmd


Zarejestrowany: Sep 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 2,376
Motocykl: CRF1000
Przebieg: 133 000
mdxmd jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 1 min 32 s
Domyślnie

nieporozumieniem jest natomiast podłączenie przez producenta czujnika prędkości,zegarów i innych ważnych rzeczy pod ten obwód... szczególnie, że jest on właśnie przeznaczony na dodatkowe akcesoria typu alarm.

w sumie na etapie pierwszych problemów mogłeś ustalić, że to alarm ponieważ nie działał..... a do kostki jest dostęp po zdjęciu samego siedzenia.

Ostatnio edytowane przez mdxmd : 23.07.2019 o 15:16
mdxmd jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.07.2019, 15:06   #30
ziutek2002
Tomaj
 
ziutek2002's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Sep 2014
Miasto: Nekla wlkp
Posty: 516
Motocykl: RD07,CRF1000L/DCT, XL600V
Przebieg: znośny
ziutek2002 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 8 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał mdxmd Zobacz post
nieporozumieniem jest natomiast podłączenie przez producenta czujnika prędkości,zegarów i innych ważnych rzeczy właśnie pod ten obwód... szczególnie, że jest on właśnie przeznaczony na dodatkowe akcesoria typu alarm.
zgadzam się...
ziutek2002 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
pali bezpiecznik zapłonu (afra 2001) Faraon Układ elektryczny i zapłonowy 20 28.11.2021 23:25
CRF 1000D parę przemyśleń, opowieść z happy endem king3 CRF 1000 L 8 01.04.2019 21:06
pali mi bezpiecznik wentylatora...jak sprawdzić uszkodzony czujnik? majo Układ chlodzenia 5 19.04.2013 22:58
Pali bezpiecznik cyngiel Układ elektryczny i zapłonowy 11 01.05.2011 13:24


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.