Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.07.2019, 13:35   #1
piesy


Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 72
Motocykl: nie mam AT jeszcze
piesy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 3 godz 27 min 10 s
Domyślnie Paryż pola namiotowe

Hejka
Jako że rodzina wybrała wydaje mi się dość nietypowe miejsce na wakacje, to w ogóle nie wiem czego się tam spodziewać. Mianowicie chodzi o pola namiotowe pod Paryżem. Może ktoś się orientuje czy można tam jechać w ciemno czy trzeba jakoś wcześniej rezerwować. Oczywiście możemy wcześniej zarezerwować hotel ale zanim tam dojedziemy to chcemy spędzić dzień lub dwa w Belgii. Zobaczymy jak będzie nam się tam podobać. Wolałbym się nie wiązać sztywnymi terminami. W ogóle wszelkie porady mile widziane. Ja człowiek ze wsi jestem i zazwyczaj w dzicz jeździłem a szeroko pojęty Zachód i obyczaje tam panujące są mi obce
piesy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2019, 16:26   #2
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 38 min 38 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piesy Zobacz post
Hejka
Jako że rodzina wybrała wydaje mi się dość nietypowe miejsce na wakacje, to w ogóle nie wiem czego się tam spodziewać. Mianowicie chodzi o pola namiotowe pod Paryżem. Może ktoś się orientuje czy można tam jechać w ciemno czy trzeba jakoś wcześniej rezerwować. Oczywiście możemy wcześniej zarezerwować hotel ale zanim tam dojedziemy to chcemy spędzić dzień lub dwa w Belgii. Zobaczymy jak będzie nam się tam podobać. Wolałbym się nie wiązać sztywnymi terminami. W ogóle wszelkie porady mile widziane. Ja człowiek ze wsi jestem i zazwyczaj w dzicz jeździłem a szeroko pojęty Zachód i obyczaje tam panujące są mi obce

W sezonie musisz rezerwować, pytanie czy namiot czy kamper, czy jakaś przyczepa lub ichniejszy domek. Z namiotem może się udać w ciemno, ale francuzi tak bardzo lubią kempingi, że latem wszystkie są full (i drogie)
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2019, 20:31   #3
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,417
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 34 min 55 s
Domyślnie

Dodatkowo w sierpniu Francja ma miesięczny urlop (większość fabryk), więc nawet z namiotem może być ciężko o miejsce.
Za to jedzenie pyszne, a wino i whisky dużo tańsze
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.07.2019, 20:59   #4
Qter
 
Qter's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2011
Miasto: Reguły
Posty: 770
Motocykl: Husqvarna FE 350
Qter jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 13 min 17 s
Domyślnie

Z jedzeniem to różnie można trafić jak wszędzie zresztą. Co do noclegów to polecam Airbnb - czasem można całkiem dobrze trafić . Z kempingami w sierpniu może być słabo ale warto oczywiście próbować.

Pzdr

Qter
__________________
Pije bro i palę sziszę...
Qter jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2019, 07:15   #5
piesy


Zarejestrowany: Apr 2013
Posty: 72
Motocykl: nie mam AT jeszcze
piesy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 3 godz 27 min 10 s
Domyślnie

W takim razie dziś rezerwuję jakiś hotel. Będziemy tam tylko parę dni i nie chcę tracić czasu na szukanie. Dziękuję za podpowiedzi
piesy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2019, 09:32   #6
ACUPS


Zarejestrowany: Dec 2012
Miasto: RZESZOW
Posty: 155
Motocykl: XT 600 Tenere 1986, Tenere 660 Z Z
ACUPS jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 8 godz 12 min 4 s
Domyślnie

hotele w samym Paryżu są bardzo drogie (szczególnie w sezonie) Poszukaj (nawet na kilka dni) - mieszkania do wynajęcia. Mieszkania są ok 30 % tańsze niż hotele oferujące podobny standard noclegu -Airbnb, etc - jak Qter pisał . Mieszkania zawsze mają kuchnię co też jest wartością dodaną w przypadku pobytu większą ilością osób np. rodziną
ACUPS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.07.2019, 09:41   #7
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 3 godz 26 min 29 s
Domyślnie

Bez przesady z tym bardzo drogie. Oczywiście są i bardzo drogie ale bez większego problemu można znaleźć obiekty w cenie powiedzmy "polskiej" czyli 180-200 pln za dobę za dwójkę. Wystarczy wklepać w booking. Warto poszukać czegoś w pobliżu stacji metra aby ułatwić sobie komunikację i ewentualnie zapewnić miejscówkę dla pojazdu. Oczywiście przy dłuższym pobycie większą ekipą rozsądnym wyborem będzie wynajęcie kwadratu jak pisze ACUPS.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
POLA NADZIEI - przejazd przez 3city zamysleniem Lejdis 0 27.03.2014 21:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.