Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Rama, zawieszenia, napęd

Rama, zawieszenia, napęd Montaż i demontaż łańcucha, zębatek, zawieszenia przedniego i tylniego, centralki i bocznej podstawki, wahacza z ułożyskowaniem. Numery ram, kierownice, rodzaje łancuchów, podnóżki, półki.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 18.04.2010, 18:23   #1
paku
 
paku's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Posty: 692
Motocykl: chwilowo rower
Galeria: Zdjęcia
paku jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 20 godz 20 min 37 s
Domyślnie Elastyczny luz na kierownicy.

Hej,

W mojej ślicznej objawił mi się dziwny i ELASTYCZNY luz na kierownicy.

Cała historia ma się tak, że po zakupie ( w zeszłym sezonie) zauważyłem, że nie ma półki pomiędzy lagami (pod błotnikiem).
W takiej formie przejechałem z 6-8 tysi i jakoś żyło. Ale w końcu zanabyłem półkę, którą ostatnio zamontowałem . Dodatkowo kilka dni temu wyważałem przednie koło.

W ten weekend zrobiłem dłuższa trasę i zauważyłem coś czego przedtem nie było.

Mianowicie kierownica wykazuje elastyczny luz, tzn kiedy na postoju poruszam szybko i mocno kierownicą lewo/prawo, koło wydaje się jakby było zamontowane przez wielki kawał gumy. To samo w czasie jazdy na trasie, moto jedzie prosto i stabilnie nic się nie dzieje, ale jak poszarpię kierownicą to jest ewidentny i dość mocny luz - ale elastyczny.
Powiedziałbym że jadąc np. 100 km/h jestem w stanie poszarpać kierownicą tak że manetki będą się ruszać na końcach +-2cm a moto tylko się zachwieje ale dalej jedzie prosto - chociaż widzę że półki ruszają się wtedy względem lag. tak jakby lagi się lekko skręcały.

Wiem że kierownica jest mocowana elastycznie do półek, ale wcześniej nic takiego nie miało miejsca. I o co chodzi ? Czy usztywnienie lag półką pod błotnikiem spowodowało, że większe siły przenoszą się na gumy kierownicy, czy facet źle dokręcił mi koło (zrobiłem kilkaset kilosów - asfalt, szutry, lasy i jest ok) .. Dodam tylko, że jak wulkanizator odkręcał koło to powiedział że jakis matoł za mocno dokręcił ośkę/ ten matoł to ja /, po czym dokręcił wszystko kluczem dynamometrycznym, ale na moje oko za słabo ... chociaż się nie rozpada.

A może to wszystko tak ma być?
paku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.