Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.07.2010, 15:15   #21
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

W sumie malo nas, ale zawsze mozna by bezposrednio kwestie walkowac a nie w dziale "inne tematy"
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.07.2010, 23:05   #22
śliski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

........

Ostatnio edytowane przez śliski : 11.12.2012 o 00:00
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2010, 22:29   #23
Tymon
majsterkowicz amator
 
Tymon's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Galway/Wyrzysk
Posty: 2,262
Motocykl: XR650r & XRV750
Przebieg: ~50kkm+
Galeria: Zdjęcia
Tymon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 4 tygodni 21 godz 6 min 18 s
Domyślnie Relacja z Trasy :D

Ok wróciłem z pierwszej swej dłuższej trasy a raczej z kilkudniowego wypadu nad morze
Trasa: Wyrzysk - Ustronie Morskie ok. 200km

http://maps.google.com/maps?f=d&sour...54315&t=h&z=10


Moje wrażenia:
1.) Po przejechaniu ok 30km łeb mi pękał - zatrzymałem się w Złotowie aby zakupić stopery do uszu - nie wiem - czy to moja wina czy nie ale strasznie było głośno od wiatru (kask Shoei DS Hornet) nad morze jechałem z daszkiem - z powrotem bez - szum ten sam
- czy deflektor załatwi sprawę
2.) Nie wiem niestety ile przejechałem (ślimak się zesrał przed wyjazdem ) ale myślałem, że na "w tą i z powrotem" starczy a tu w drodze powrotnej jakieś 25km przed Bobolicami musiałem odpalić rezerwę... - jakie są optymalne prędkości do ekonomicznej jazdy
3.) w drodze powrotnej zaraz przed Szczecinkiem - mijałem jakiegoś czarnucha na Afri biało-czerwonej jeśli dobrze przylukalem - On jechał w kierunku na Bobolice/Koszalin - czy to ktoś z nas
4.) Próbowałem trochę jazdy po piachu - nie po plaży - i doszedłem do wniosku, że jechać można - ale wystartować to już trudniej - zapewne inne ogumienie ułatwiłoby sprawę
5.) Afri zaparkowana w miejscu publicznym przyciąga wielu "speców" i chętnych ją dosiąść - miłe to ale po jakimś czasie zaczyna irytować bo zamiast się rozkoszować pizza cały czas miałem w głowie scenę gdzie Afri się kładzie pod ciężarem jakiegoś chętnego na przysiadkę... - macie na to jakiś patent - może stawianie na centralkę zniechęci co niektórych - bo to już trzeba się nagimnastykować aby wsiąść...
6.) Morda mi się śmieje i już nie mogę się doczekać wyjazdu do Bydgoszczy jutro po:
http://www.moto-akcesoria.pl/torba-n...detail,p,25871
http://www.moto-akcesoria.pl/index.php?cPath=1157_1187
http://www.moto-akcesoria.pl/torba-p...niebieska,p,38
7.)W poniedziałek wyjeżdżam na trasę: Polska - Irlandia :O

P.S. - następne spostrzeżenia:

8.) Po manewrze wyprzedzania zauważyłem, że lusterka się trochę przestawiają - idzie jakoś to zablokować aby były tak jak mają być
9.) Czy jest opcja regulacji położenia klamki hamulca? aby mieć ją bliżej kierownicy i zmienić kąt coby inaczej leżała?
10.) To samo odnośnie dzwigni zmiany biegów i hamulca tylnego - ale to wiem, że idzie to regulować.
__________________

-=TyMoN=-
_______________________________________
Moje spalanie:
Mój kanał YouTube
Moja "TwarzoKsiążka"

Ostatnio edytowane przez Tymon : 08.07.2010 o 23:10 Powód: błędy ortograficzne :O + P.S.
Tymon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.07.2010, 23:30   #24
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
1.) Po przejechaniu ok 30km łeb mi pękał - zatrzymałem się w Złotowie aby zakupić stopery do uszu - nie wiem - czy to moja wina czy nie ale strasznie było głośno od wiatru (kask Shoei DS Hornet) nad morze jechałem z daszkiem - z powrotem bez - szum ten sam
- czy deflektor załatwi sprawę
Załatwi o ile masz "normalny" tłumik. na fabrycznym tłumiku z deflektorem jest cicho.

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
2.) Nie wiem niestety ile przejechałem (ślimak się zesrał przed wyjazdem ) ale myślałem, że na "w tą i z powrotem" starczy a tu w drodze powrotnej jakieś 25km przed Bobolicami musiałem odpalić rezerwę... - jakie są optymalne prędkości do ekonomicznej jazdy
80 - 90 km/h to optimum w relacji prędkość przemieszczania się, możliwości oglądania przejeżdżanych okolic do paliwożerności.

Cytat:
Napisał TyMoN Zobacz post
9.) Czy jest opcja regulacji położenia klamki hamulca? aby mieć ją bliżej kierownicy i zmienić kąt coby inaczej leżała?
10.) To samo odnośnie dzwigni zmiany biegów i hamulca tylnego - ale to wiem, że idzie to regulować.
Klamki są regulowalne, mają specjalne pokrętła u swoich podstaw. Wajcha od zmiany biegów daje się przestawiać na wielowpuście.
__________________
Gdyby Bóg popierał przedni napęd, to ludzie chodziliby na rękach...
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.07.2010, 12:50   #25
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na trase i tak warto zatyczki do uszu zalozyc. Z moich doswiadczen 3M najlepiej sie sprawdzaja, kosztuja 0,33 zl za sztuke i starczaja na przynajmniej jeden dzien.

co do ekonomiki, to ciągnąc autostradą z realna srednia 110 (majac jakies 30 kg ladunku, szybe turystyczna i anakee na kolach) palila mi 5,5-6 litrow. Jezdzac wkolo komina bierze 5-6 litrow. wiec zadna roznica, chyba.

a co do lusterek, to nic sie nie powinno przestawiac. zagrzej lusterko w goracej wodzie, wtedy mozna zdjac gumowy pierscien trzymajacy szklo. Pod spodem jest sruba, ktora trzeba z wyczuciem dokrecic - najlepiej z lusterkiem zalozonym z powrotem na kierownice. Potem znowu pierscien do goracej wody i po temacie. Jedno piwo i 30 minut roboty.

Ostatnio edytowane przez bukowski : 14.07.2010 o 12:54
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Tags
africa


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
jak to w końcu jest z tym przeciskaniem? krzeszu Inne tematy 82 23.01.2013 13:04
Nowa XRV w końcu się pojawiła !!! JarekAT Inne tematy 21 12.01.2011 16:04
W końcu jest moja...... Reinchardt Inne tematy 21 21.05.2008 20:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:16.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.