Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afryki

Wszystko dla Afryki Wszystkie nieoryginalne rozwiązania, które można zapakować do Twojego motocykla. Gmole, stelaże, kufry, sakwy, bagażniki, uchwyty, kanapy, modyfikacje zawieszeń, kierownic, gniazdka, GPSy, dynojety, bagstery i inne scottoilery...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 24.01.2012, 19:43   #191
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,418
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 14 godz 59 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał NaczelnyFilozof Zobacz post
Przecie to MY jesteśmy Unią. Przecie jest podpisany układ ratyfikacyjny. To My sobie przez delegatów ustalamy prawa jakie narzucają nam. Przecie jesteśmy częścią Unii a nie czymś podległym. Przeczytajcie sobie traktaty akcesyjne.
Zaraz zaraz ,ja byłem i jestem przeciw więc mogę sobie na ten wytwór narzekać.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 20:03   #192
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Lepi dobrze gada, zarobki da się podnieść wtedy kiedy społeczeństwo będzie na tyle efektywne że będzie to w końcu możliwe. Ja w branży budowlanej spotykam się nagminnie z ludźmi którzy nic nie wiedzą na temat swojego hmmm "zawodu wykonywanego", wielu ludzi robi to chyba tylko z przypadku bądź z takiego powodu że każdy polak to budowlaniec jest (oprócz tego że lekarz i mechanik również). Rodzi to brak efektywności, ciągłe problemy. Koszt inwestycji jest wysoki bo trzeba zapłacić za te problemy, a gdyby problemów nie było to można by podwyższyć stawki robotników co by wpłynęło na stawki zysku itd. Sorry ale dopóki będzie w Polsce funkcjonować taka zacofana ciemnica to zarobków nikomu nie podniesiemy. Ja zawsze powtarzam "Co ci kurwa szkodzi, zamień się na 8 godzin w robota, naucz się czegoś, postaraj się to zrobić dobrze, czas Ci szybciej zleci, satysfakcja wzrośnie". Dzisiaj na dużej budowie (no dobra średnio dużej) spał sobie w kącie robotnik zaszczany, zarzygany, nawet się do kontenera nie schował. Tak zwani "starzy budowlańcy" uczą młodych tych zachowań i rosną nowe pokolenia takich imbecyli. Paranoja jakaś. Trzeba o to walczyć, zmieniać, nie będzie to natychmiastowe ale musimy walczyć przede wszystkim o fachowość w naszych branżach. Ja mogę mówić o budownictwie ale to samo ma się dziać na każdym polu... w zakładzie mechanicznym, urzędzie, rządzie, w banku, u fryzjerki i w rolnictwie. Musi się skończyć polaczkowata bylejakość. Większości się ZWYCZAJNIE KURWA NIE CHCE.


Bez obrazy oczywiście, mi tez nie pasują ceny paliw ale wiem, że akurat te nie spadną.

PS nie mówię też żebyśmy się stawali niemcami, bo to też jest przegięcie w drugą stronę dlatego jako biegun przeciwny fachowości w pracy... nie dbam o fachowość wyglądu mojego motocykla
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 20:14   #193
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Misza Zobacz post
Dzisiaj na dużej budowie (no dobra średnio dużej) spał sobie w kącie robotnik zaszczany, zarzygany, nawet się do kontenera nie schował.
Kogo ty zatrudniasz (lub Twój szef) przecież w pierwszym kontakcie podczas rozmowy widać chlora po pysku i w gadce jego można wyczuć co jest wart.
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 20:15   #194
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Czarek40 Zobacz post
Kogo ty zatrudniasz (lub Twój szef) przecież w pierwszym kontakcie podczas rozmowy widać chlora po pysku i w gadce jego można wyczuć co jest wart.


Ja mam własną działalność i takich sytuacji nie ma, to przypadek z innej firmy równolegle wykonującej roboty na tej budowie.
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 20:53   #195
piotreklodz
 
piotreklodz's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2011
Miasto: Kurowice
Posty: 545
Motocykl: Transalp 600
piotreklodz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 1 dzień 5 godz 58 min 0
Domyślnie

Cytat:
Kogo ty zatrudniasz (lub Twój szef) przecież w pierwszym kontakcie podczas rozmowy widać chlora po pysku i w gadce jego można wyczuć co jest wart
Akurat budowlanka to jest taka specyficzna branża że często nie bardzo jest w kim przebierać bo Ci "dobrzy" uciekli za granice już parę lat temu.

Druga sprawa że tu potrzeba zmiany mentalności ludzi a na to potrzeba kilku pokoleń i warunków które to motywują - a takich nie ma, wręcz przeciwnie

Póki co starzy wyjadacze "rządzą" a młodzi biorą z nich przykład - niestety zły.

Sorry za off, ale w ciekawym dla mnie kierunku zboczyła dyskusja.
piotreklodz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 21:00   #196
Misza
22.10.2006, DTN :)
 
Misza's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Kąty Wrocławskie
Posty: 3,778
Motocykl: RD07
Przebieg: IIszlif
Galeria: Zdjęcia
Misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 miesiące 3 tygodni 2 dni 15 godz 44 min 51 s
Domyślnie

pioteklodz: dokładnie, chciałoby się rozwinąć firmę, robić większe rzeczy a do tego potrzeba ludzi... ale wolę zostać mikro niż zatrudnić jakiś (sorry za stwierdzenie) syf
__________________
Real adventure starts where road ends...

-AT RD07 Big Bore 'Troll Bagnisty, ziejący ogniem z regulatora Diabeł Pustynny'


http://www.youtube.com/user/Miszapoland
Misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.01.2012, 21:23   #197
Czarek40
 
Czarek40's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Kuźnica Kiedrzyńska /Czestochowa
Posty: 370
Motocykl: ADV 990, SXF 250
Czarek40 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 2 godz 49 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał piotreklodz Zobacz post
Akurat budowlanka to jest taka specyficzna branża że często nie bardzo jest w kim przebierać bo Ci "dobrzy" uciekli za granice już parę lat temu.

Druga sprawa że tu potrzeba zmiany mentalności ludzi a na to potrzeba kilku pokoleń i warunków które to motywują - a takich nie ma, wręcz przeciwnie

Póki co starzy wyjadacze "rządzą" a młodzi biorą z nich przykład - niestety zły.

Sorry za off, ale w ciekawym dla mnie kierunku zboczyła dyskusja.
Ja już ładnych parę lat obracam się w budowlance ale jako instalator (wentylacja/klima) tu nie mogę sobie pozwolić na "element" za drogie urządzenia i wiedzę trzeba ciągle poszerzać.
Swoją drogą to już dawno miałem taki pomysł na nowy np.(zimowy) post żeby w naszej braci czarnej każdy wspomniał co robi w życiu, jaką działalność prowadzi etc. wszak człowiek żyje z człowieka a tu na naszym forum mamy do siebie jakieś zaufanie więc jak wiadomo można sobie nawzajem pomóc w czasach "cwaniaczków" we wszelkiej płaszczyźnie bytu poza tematami moto które tu na czele stoją.
Więc jeśli jakiś moderator to przeczytał to proszę o przyzwolenie.

Tytuł postu zatytułowałbym: "Czym się zajmuję, jak mogę Ci pomóc"

Co o tym sądzicie?
__________________
Cała nuta trwa dwa razy dłużej niż półnuta, ta z kolei dwa razy dłużej niż ćwierćnuta itd.

Ostatnio edytowane przez Czarek40 : 24.01.2012 o 21:25 Powód: Chochlik
Czarek40 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 10:10   #198
Piotr B
 
Piotr B's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2011
Miasto: Wroclaw-Vratislav-Breslau
Posty: 61
Motocykl: RD07a
Piotr B jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 23 godz 19 min 34 s
Domyślnie

Widzisz Misza w moim przypadku zarobki (w zawodzie jaki wykonuję) spadły dlatego, że pojawili się ludzie, którzy zaczęli oferować swoje usługi za połowę ceny.
I nie ma znaczenia, że przekłada się to na jakość.

Lepi, kolego, co do tego czy próbowałem robić coś sam, to cały czas to co robię jest wynikiem mojej własnej pracy intelektualnej i fizycznej. Nie muszę napierdzielać kilofem w ziemię czy produkować nakrętki przy pomocy 5 pracowników, żeby zarabiać godziwe pieniądze.
Co do innych krajów stojących otworem, to mój 24letni syn wyemigrował z tego kraju trzy lata temu i w końcu wie, że można normalnie zarabiać i normalnie żyć.
Mając jego lata nie zastanawiał bym się nawet sekundy.
I proszę mi tu nie pisać zaraz o braku patriotyzmu, bo w czasach kiedy moi koledzy uciekali do Austrii czy Szwecji ja drukowałem ulotki, więc wypraszam sobie pisanie o kołchozach czy emigracji.
Z resztą twoich wypowiedzi prawie się zgadzam, bo żeby więcej zarabiać społeczeństwo musi być bogatsze, ale my prawdopodobnie już jesteśmy bogatym społeczeństwem (jakąś zieloną wyspą, czy coś) dziś w TVN24 usłyszałem, że złoty się znowu umocnił itd itd. Więc nie za bardzo rozumiem o co chodzi.

Ale dosyć offtopa
Tak jak pisali tu przedmówcy, większość cen jest dyktowana od góry i ceny paliw powoli wyrównają się w całej unii. I nasze protesty na niewiele się zdadzą
Myślę, że Roberto ma najciekawszą propozycję

Cytat:
Napisał Roberto Zobacz post
Mam lepszy pomysł.
Zrzućmy się po parę zeta, załóżmy sobie koncern paliwowy, kupmy koncesję na import paliw i sprowadźmy kilka cystern z Kazachstanu po 1,50 zł.
Potem podzielimy się paliwem i jazda.
Piotr B jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 14:49   #199
BABA
...a nu jaho...kultura musi być...
 
BABA's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: B(i)BI
Posty: 733
Motocykl: XT 600
Galeria: Zdjęcia
BABA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 20 godz 58 min 23 s
Domyślnie

Ja prawie połowę wypłaty wydaję na paliwo, żeby móc właśnie pracować. Dojeżdżać nie muszę , bo w ramach oszczędności zamieszkałam przy "pracy" w wioskowej kwaterze, która teraz kosztuje mnie tyle, ile jeszcze 5 lat temu stancja w centrum miasta!!! Podwyżki cen, a szczególnie paliwa dają popalić, bo wypłata jakoś w miejscu od kilku lat stoi
A ktoś tam pisał , że sami sobie rządy wybieramy.
A weź i wybierz tu mądrze. Wszyscy przed wyborami obiecują, wszyscy!
To komu wierzyć? Niech mi teraz ktoś powie lub zagwarantuje, że inna partia rządząca nie zrobiłaby tego samego? Nikt mi tego nie zapewni. Tak samo jak nie jestem wróżką i nie wiem, czy partia na którą głosuję, dotrzyma obietnic. A po doświadczeniach w naszym państwie jestem na pewno w stanie stwierdzić, że nie zapewni.
I na kogo byśmy nie głosowali, to sytuacja byłaby taka sama. Tym , co obiecują najrozsądniej i tym co jeszcze nie spalili mostów za sobą w życiu politycznym dajemy szansę. Więc ja głosuję kierując się zasadą, kto narobi najmniej wstydu na arenie międzynarodowej, kto jest w miarę reprezentatywny, kto wykazuję się jakąkolwiek kulturą osobistą i przynajmniej sprawia pozory inteligencji, mądrości i doświadczenia.
A obietnice wyborcze...każda partia może se w tyłek wsadzić, bo każdy po wyborach robi to, co ( w tym ceny paliw ) narzucają Ci, o których istnieniu nawet sobie nie zdajemy sprawy.

A taki Kowalski zawsze będzie musiał kupić paliwo, ile by nie kosztowało, więc nie zdziwcie się jak za rok będzie przy 7 zł .
Uważam, że pierwszym krokiem powinno być znaczące podniesienie "najniższej krajowej".

Gdybym znała język i miała jakąś możliwość zaczepić się w zawodzie za granicą, to bym się sekundy nie zastanawiała, olała bym ten cały sztuczny patriotyzm, i wyjechałabym nawet na koniec świata, jeśli tylko dałoby się tam żyć choćby tak, jak jeszcze kilka lat temu u nas. Ale nie mam jakoś okazji ku temu, więc godzę się z losem przeklinając cicho w duchu to wszystko i robiąc dobrą minę do złej gry. I jakoś idzie...
__________________




"..."ten kto latał żył dwa razy..raz na ziemi, raz w powietrzu"... "

Ostatnio edytowane przez BABA : 26.01.2012 o 10:26
BABA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.01.2012, 15:21   #200
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,596
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 8 godz 29 min 28 s
Domyślnie

Hej Baba,
podniesienie najnizszej krajowej nie jest zlotym srodkiem. Napedza szara strefe itp.
Ale ogolnie sie z Toba zgadzam.
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kapiące paliwo xralf Uklad paliwowy i wydechowy 22 11.04.2015 20:58
Cieknące paliwo z gaznika forhend Uklad paliwowy i wydechowy 6 26.06.2011 17:07
Cieknące paliwo. bicio Uklad paliwowy i wydechowy 8 17.04.2010 02:03
Dodatkowe paliwo endurance Wszystko dla Afryki 8 21.02.2010 09:40
Jak oszczedzac paliwo... sambor1965 Kwestie różne, ale podróżne. 9 29.01.2010 19:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.