Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Dział Producentów i Dostawców

Dział Producentów i Dostawców Zarabiasz na życie w branży motocyklowej? Tutaj zareklamuj swój produkt.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 19.02.2010, 23:08   #31
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pałeł Zobacz post
ale mamy problem z czego utrzymać forum i to powino byc sedno dyskusji
Sednem dyskusji jest to co możemy my jako PiD zrobić aby pomóc w utrzymaniu forum. Nie dyskutujmy tu o tym czy składki forumowiczów powinny być dobrowolnie czy nie, bo nawet jeśli dojdziemy do jakiś wniosków to nasze zdanie nie ma tak na prawdę w tym temacie wielkiego znaczenia.

Skupmy się na PiD i na tym na ile my możemy pomóc w finansowaniu forum. Nie wykraczajmy poza ten temat bo nam się rozmyje.
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.02.2010, 23:18   #32
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Dzięki Wasil za twój głos w tej dyskusji. Czekamy wciąż na pozostałych PiD-ów. Ważne jest aby głos zabrał każdy a nie czekał aż temat sam się rozwiąże ...
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2010, 13:55   #33
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Witam,
mam swój drugi wątek w dziale DiP.
Zgadzam się na zdanie większości, że coś od Nas powinno trafiać do kasy forumowej, oprócz składki. 5zł od każdego zestawu sprzedanego komuś z forum + 5zł od każdej navi jaką będę miał w domu na stole do robienia
Ale jeśli coś uradzicie innego, przystanę na głos większości czarnuchów.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2010, 21:39   #34
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

dzień dobry

najprostrzym rozwiązaniem byłoby mocne okrojenie dotępności do tematów. Kilka jest dla wszystkich. Reszta po zapłaceniu 10zł. Wydaje mi się, że takie rozwiazanie spowodowałoby, że ludzie zaczeliby wpłacać kasę, co wystarczyło by na serwer i nie wiem co tam jeszcze
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2010, 21:56   #35
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Kuba Zobacz post
dzień dobry

najprostrzym rozwiązaniem byłoby mocne okrojenie dotępności do tematów. Kilka jest dla wszystkich. Reszta po zapłaceniu 10zł. Wydaje mi się, że takie rozwiazanie spowodowałoby, że ludzie zaczeliby wpłacać kasę, co wystarczyło by na serwer i nie wiem co tam jeszcze
Kuba przypominam o tym że nie rozmawiamy tutaj o składkach od forumowiczów tylko o dodatkowych składkach od nas czyli Działu producentów i dostawców, a szczególnie czy ta składka ma być obowiązkowa czy dobrowolna co łaska .... Co o tym sądzisz ?
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.02.2010, 22:23   #36
Kuba
 
Kuba's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,376
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Kuba jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 godz 47 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał hubert Zobacz post
Kuba przypominam o tym że nie rozmawiamy tutaj o składkach od forumowiczów tylko o dodatkowych składkach od nas czyli Działu producentów i dostawców, a szczególnie czy ta składka ma być obowiązkowa czy dobrowolna co łaska .... Co o tym sądzisz ?
Zawsze wpłacałem więcej niż przeciętna-biorąc pod uwagę to, że forum dało mi możliwość sprzedaży. Mogę wpłacać kilka % z zysku, który zagwarantowali afrykanerzy +składna w kwocie przeciętnej (30zł tak jak gdzieś tam pisał Puszek)
Kuba jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 00:02   #37
Franz
Stary (P)iernik
 
Franz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Świeradów Zdrój
Posty: 3,769
Motocykl: XR400 , XR650L XL600V
Franz jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 dni 8 godz 59 min 56 s
Domyślnie

Moim zdaniem takie rozwiązania nie są dobre.
Sprzedałem X ilość Afryk
Deklaruję kwotę na ten rok również X
Nie płaciłem "podatku" za Afryki wcześniej więc przyjmuję że ten podatek na forum jest za rok ubiegły.
Kazdy z nas już sprzedawał , jeden opony drugi centralki wiec wie średnio na ile go stać.
Nikt nas, ani mnie nie rozliczy ile motocykli przez forum poszło bo jest to niezliczalne.
Jestem za ryczałtem.
Jest to jakieś-tam ryzyko ale niewielkie. Większe ryzyko mam przy kupowaniu moto.
Przypuśćmy że zarobiłem kwotę X za ubiegły rok dzięki forum i mój sponsoring
to kwota 400zł.
Jeśli przyszły rok będzie lepszy dam więcej -dlaczego nie? jeśli mi się to opłaca. Jak sprzedaż spadnie zmniejszę . Jak się góra nie zgodzi to zrezygnuję i tyle.
Wasilczuk - stopki masz cacy to i ludzie przyjdą poza.
Jeśli będę miał Afryki niepodkręcane i opinii nie zepsuję to i tak ludzie kupią
itd.
aha. jeśli jest niejasne to wypijcie kilka piw które walnąłem podczas oglądania filmów i mo9że się rozjaśni ,albo jutro skasuję ten post jak przeczytam na trzeźwo ze napisałem bzdury
__________________
<font color=#ffff00><b>.<font color=#000000>Tylko dwie rzeczy są nieskończone</font></b><font color=#000000>: <b>Wszechświat oraz ludzka głupota</b>, <b>choć nie jestem pewien co do tej pierwszej</b>. </font><b><font color=#000000>...  ( A.E)</font></b></font>
Franz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 00:13   #38
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 59 s
Domyślnie

Jeśli przyjmiemy założenie "co łaska" to nie ma znaczenia czy ktoś zadeklaruje ryczałt czy będzie coś dorzucał do kasy forumowej "od sztuki" towaru. Według mnie liczą się chęci ..
__________________
Hubert

hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 10:39   #39
ramires
Administrator
 
ramires's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Otwock
Posty: 4,554
Motocykl: RD37A (Hybryda), dwie ramy RD03 w zapasie
Przebieg: ojojoj
ramires ma wyłączoną reputację
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 13 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Hubert, zgadzam się, jednakże brak określonych zasad (nie nakazów, bo chyba do tego nie musimy się posuwać) spowoduje niezłą samowolkę.

Dostęp do PiD - minimum opłacona składka głowna w wysokości 50zł.
Cena lekko zaporowa dla "tych z poza forum"!
Dlaczego? To proste.
Celem założenia tego działu było, aby jasno oddzielić tych co sporadycznie coś sprzedają od tych jacy z tego żyją. Jednakże ta zasada była "o obrębie forum" i nikt nie planował wpuszczać tutaj zewnętrznych. Dlatego, działy KiS/PiD są dostępne WYŁĄCZNIE po zalogowaniu.

Obcy - cena x 2 - sorry, to nie allegro czy ebay.

Stąd też pomysł na dopięcie PayPal-a jako błyskawicznego dostępu do PiD.
Tam będą określone stawki (przy kwotach) dla kogo one są.

Puszek pisze o konkurencji - oczywiście, zgadzam się, ale ... za chwilę będziemy mieli ceny dumpingowe tylko po to aby sprzedać coś na forum - dla klienta/usera to ok, ale nie dla handlowca.

Ja powiem szczerze, że ostani raz zapłaciłem cokolwiek na forum - mija się to z celem z uwagi na moje stanowisko. Nie chcę być nie fair wobec innych, ale jeśli ktoś ma zarabiać / mieć 5-6% marży to nie może być to traktowane jako ZARABIANIE.

Prosty przykład - robię tą akcję Acerbis zima - przykładowo na skarpetach mam niecałe 6zł marży ... jak zarobie na całej akcji 100zł na czysto to będzie nielada wyczyn.

Dlatego z chęcią czasem dla zwiększenia obrotu i rabatów u dostawców będę robił co jakiś czas taką akcję - mnie to przyniesie być może jakieś większe pieniądze jak będę sprzedawał poza forum - a narazie tego nie planuje - więc opłata typu 100zł jest ... zupełnie dla mnie uzasadniona.

Jak zacznę mieć już plastiki do AT/TA/XTZ w przynajmniej stanach po 2-3 komplety wówczas mogę odpalić % na forum - i traktować to jako przedłużenie swojej dzialalności.

To jest właśnie "kalkulator".
Przy akcjach tego typu chyba z założenia temat powinien być przyklejony - dlaczego?
Nie jest to "dorabianie pod własną modłę" - ale bądźmy szczerzy, zarabianiem tego nie można nazwać - a czarnuchy sporo skorzystają. Źle mówię? To porównajcie ceny na ebay/allegro - czasem nawet w hurcie jest drożej niż gdy taką akcję się robi.
Matjas teraz zrobil akcję Motad - cena byla zajebista. Akcje społeczne albo powinny mieć osobny dział albo być zwolnione z opłat.

Nasi producenci typu Randal, Wasilczuk ... rękodzieło z doskoku - jak nie będą mieli grosza z tego - nie opłaci im się, jak im się nie opłaci to się nie będą za to zabierać, jak się nie będą za to zabierać to nie będzie niczego. Proste.
ramires jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 11:01   #40
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Rami, fajnie że od jakiegoś czasu, zaczynasz nazywać zjawiska po imieniu, bez owijania w bawełnę. Co kto ile i kiedy itd
Rozmawiałem ostatnio np. z Motormaniakiem u którego też w stolycy duzo czarnuchów zamawia części, i kupuje ze zniżką Larson i IC IM. Uzgodniliśmy wstępnie to co wymieniłeś w swoim poście, plus dodatkowo że skoro robimy podobne akcje, ustalić ceny na dane produkty. By nie było a że ten to to ma taniej a ten coś innego ma drożej. A że jesteśmy kolegami, to nie było problemu się dogadać Dumping NIE
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Militaria w służbie enduro (temat"ukradziony"z forum dr) Babel Inne tematy 9 24.04.2013 22:27


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:59.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.