Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.03.2010, 12:54   #1
TOMEK_Kepek
 
TOMEK_Kepek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Posty: 10
Motocykl: nie mam AT jeszcze
TOMEK_Kepek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 57 min 22 s
Domyślnie Warszawa -> Ułan Bator -> Irkuck (lipiec 2010)

Witam szacowne Grono Planujących tudzież plany innych Studiujących,

Powoli nabierają kształtu przygotowania do tegorocznej wyprawy. W planie jest dotarcie od Irkucka. Po drodze - Mongolia.
Skład osobowy na chwilę obecną to ja czyli Tomek vel "Kępek" & moja-lepsza-połowa-Marta (R1100GS’98) oraz Rafał vel "Lebiod" (R1100GS’98).
Ruszamy najpóźniej 25 czerwca (wieczorem:-). Do Rosiji szybkim tranzytem przez UA. Następnie z ominięciem Kazachstanu przez Roo..oosję.. w stronę (+/-) Nowosybirska -> Kyzylu (Tuwa) – trasa się ustala. Prawdopodobnie z tamtej strony wjedziemy do Mongolii (optymistyczny plan zakłada dotarcie do Mongolii na 11-13 lipca na święto Naadam). Po przekroczeniu granicy przyjmujemy kierunek Ułan Bator (po drodze Jezioro Białe, Karakorum i inne atrakcyje dla oka i obiektywu). Z U-B tniemy w górę do Suche Bator - > Ułan Ude). Potem wzdłuż Bajkału do Irkucka a stamtąd.. Transsibem do Moskwy W pociągu w planach jest nieskrępowane oddawanie się urokom podróży ))) W Moskwie posiedzimy tyle, na ile czas i zawartość portfeli pozwolą.. Finalnie w ostatnich dniach lipca wracamy na kołach do Wawy.. to tak o trasie w telegraficznym skrócie.

Teraz organizacyjne: Nastawienie mamy na przygodę i dobrą zabawę. Motury wyprawowe i z założenia z tego korzystamy - wjeżdżając wszędzie gdzie się da.. i gdzie się nie da W kufrach namioty, kuchenka, gary.. itp. Generalnie w ładnych miejscach chłoniemy przyrodę i biwakujemy pod pałatkami. Co dwa/trzy/cztery/.. dni jakiś hotelomotel/kwatera/jurta dla usunięcia ochronnej warstwy kurzu i wypędzenia (wymiany) robali i gryzoni z toreb z ciuchami. Zależnie od potrzeb – ale nie na zasadzie turystyki hotelowej. Wszędzie gdzie się da i nie będzie bolało –integrujemy się z tubylcami.

Motocykle do stare ale jare, pancerne (i niepoprawne tu politycznie )) GS’y 11 – Obute w kostki , ubrane w gmole i aluminiowe kuferki.. Samodzielnie serwisowane i sprawdzone w bojach. Tam gdzie będzie się spieszyło (UA, RU) tniemy przelotowo po asfaltach. Później.. w Mongolii zbyt dużego wyboru nie będzie Głównym ograniczeniem dla „off-roadu” (czyt. ponadprogramowych szutrów) w RU może być czas..

Gdyby ktoś był zainteresowany dołączeniem do ekipy.. zapraszam na "casting" Wymagany motur, kask, namiot i niewyczerpane zapasy humoru oraz pogody ducha. Jakby coś zapraszam na motokepek(a_tutaj_jest małpa)wp.pl

Teraz dwa pytania do Wtajemniczonych – tak na dobry początek:
1. Jestem na etapie weryfikacji możliwości/kosztów przewiezienia 2-3 (maks. 4) motocykli wraz z załogami koleją z Irkucka do Moskwy (lub w okolice). Może ktoś juz praktykował = podpowie? Przede wszystkim interesuje mnie możliwość zapewnienia miejsca dla w pociągu/kontenerze/wagonie towarowym z pewnym wyprzedzeniem. Niestety prace zmuszają nas do powrotu w określonym czasie- proza życia
2. Czy ktoś z Was wjeżdżał do Mongolii od strony Kyzylu? Interesuje mnie przejezdność tamtych szlaków.. rzeki, przeprawy, górskie przeszkody itp. Jeżeli autochton z kilkoma promilami we krwi w rozklekotanym UAZ’ie da radę - to my też.. pozostaje jednak pytanie w jakim czasie

To by było na tyle – wracam do nauki mongolskich słówek ))
Pozdrawiam serdecznie!

Tomek „Kępek”
__________________
Tomek vel Kepek
Płochocin Zone
BMW R 1100 GS'98
TOMEK_Kepek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.03.2010, 14:35   #2
Robert Movistar
 
Robert Movistar's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 342
Motocykl: RD04
Robert Movistar jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 3 godz 17 min 22 s
Domyślnie

Odnośnie pytanie nr 1:
- w 2008 w sierpniu z Irkucka do Moskwy nie dało się zapakować moto na pociąg. Byliśmy świeżo po akcji z Polakiem co w Moskwie oborę zrobił. Przyszedł od moskiewskiego nacialstwa ukaz, że motocykli nie przewożą!!! Spędziliśmy 2,5 dnia na prośbach (zaangażowaliśmy miejscowego motocyklistę w naszą wysyłkę) niestety dupa....
Ale być może rura im zmiękła i teraz się da
Robert Movistar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.04.2010, 13:39   #3
TOMEK_Kepek
 
TOMEK_Kepek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Posty: 10
Motocykl: nie mam AT jeszcze
TOMEK_Kepek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 godz 57 min 22 s
Domyślnie

Witalski!

Cytat:
Napisał Robert Movistar Zobacz post
Odnośnie pytanie nr 1:
- w 2008 w sierpniu z Irkucka do Moskwy nie dało się zapakować moto na pociąg. Byliśmy świeżo po akcji z Polakiem co w Moskwie oborę zrobił. Przyszedł od moskiewskiego nacialstwa ukaz, że motocykli nie przewożą!!! Spędziliśmy 2,5 dnia na prośbach (zaangażowaliśmy miejscowego motocyklistę w naszą wysyłkę) niestety dupa....
Ale być może rura im zmiękła i teraz się da
Dzięki za info.. Spodziewam się trudności z załatwieniem przewozu motocykli. Niemniej informacje z innych forów dają nieco nadziei. Rok temu, w czerwcu przewóz motocykli Transsibem na pewno był możliwy. Są fotki na dowód
Sztuką będzie natomiast zorganizowanie tego przewozu z wyprzedzeniem czasowym- nad czym obecnie pracuję. Jak tylko będą postępy - dam znać.
Pozdrawiam!

Tomek
__________________
Tomek vel Kepek
Płochocin Zone
BMW R 1100 GS'98
TOMEK_Kepek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2010, 14:15   #4
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

A ile mniej więcej ta impreza wyniesie i ile czasu zajmie?
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2010, 17:20   #5
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Jan van der Saar myslisz o tym co i ja ?

BMW : Trampek - 2:2 ?
Zostaw tego kebaba i myślimy

Co prawda nie mam ani kufrów, ani kostek ale te pierwsze na pewno mi nie będą potrzebne a te drugie jest czas zakupić.
Czekam tylko na jakiś kosztorys , bo ja świeżo po doposażeniu trampka więc ...
Czekam tez na paszport (po15.06), a trzeba wizy załatwić ...
Kurka, nawet 2 przewodniki o Mongolii mam

Ostatnio edytowane przez Neno : 09.06.2010 o 17:27
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2010, 17:27   #6
Jan van der Saar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Lublin
Posty: 10
Motocykl: Transalp 2001
Przebieg: 98000
Jan van der Saar jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 godz 42 min 57 s
Domyślnie

Tak jest.
Jan van der Saar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2010, 17:43   #7
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

No więc Tomku, czekamy na info o kosztach, zarówno tych do poniesienia na miejscu ( wizy itp. ) i tych na trasie. Jaki dystans planujecie, czy zabieracie ze sobą np. drugie kpl. gum ? itp. itd.
Na casting zgłoszę się jak się dowiem, że mnie stać, że urlop da się załatwić i wizy na czas zrobić ( paszport się wyrabia...)
A żeby casting przeszedł pomyślnie zabiorę ze sobą coś fajnego w płynie jako załącznik
Już nawet MŚ w RPA sobie odpuszczę ;D I tak Polska nie wygra Co tam, nawet z grupy nie wyjdą
Tylko, kurka temat mocno odgrzewany, ciekawe czy się chłopakom i Pani plany nie pozmieniały ...
Trzeba by się na forum BMW pewnie zapisać i tam popytać

Ostatnio edytowane przez Neno : 09.06.2010 o 17:46
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2010, 21:38   #8
deny1237
 
deny1237's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Częstochowa
Posty: 166
Motocykl: RD07a
Przebieg: 53kkm
Galeria: Zdjęcia
deny1237 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 21 godz 57 min 6 s
Domyślnie

po co wam forum BMW ten kolega w pierwszym poscie podaje do siebie maila wiec piszcie do niego.............................

Ja tez marze o Bajkale ale bede to realizował w przyszłym roku , w tym Rosja ale w wydaniu Rajdu Katyńskiego.
deny1237 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 03:02   #9
Neno
 
Neno's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Zambrów
Posty: 1,282
Motocykl: CRF1000L
Przebieg: 64321
Neno jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 9 godz 15 min 6 s
Domyślnie

Faktycznie ale ja ślepak jestem
Ale u mnie i tak już po zawodach ... urlop po 15.09 ;(
Zostaje tylko Afryka ...
Neno jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2010, 17:01   #10
monah
Syberia forever)
 
monah's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Irkuck
Posty: 105
Motocykl: RD07
Przebieg: 40000
Galeria: Zdjęcia
monah jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 28 min 10 s
Domyślnie

Powtorze sie setny raz
mieszkam w irkutsku, garaz i kat do spania dla czarnych braci sie znajdzie. telefon +79086697200
mail na
a wogole to caly swiat tu jedzie, od holandii? po nowa zelandie czy brazylie. codziennie jakas nowa afryka)
__________________
Не надо ездить быстрее, чем летает твой Ангел-Хранитель.
monah jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zlot we Lwowie lipiec 2010 ATomek Imprezy forum AT i zloty ogólne 53 14.09.2017 23:22
No i znowu Scotland [Lipiec 2010] Rychu72 Trochę dalej 4 17.01.2011 13:14
Holandia w weekend [Lipiec 2010] nicek27 Trochę dalej 7 04.10.2010 09:54
Toskania/Umbria Lipiec 2010 bukowski Trochę dalej 15 19.07.2010 19:25
Mongolia,lipiec 2010 barman Umawianie i propozycje wyjazdów 4 03.03.2010 13:11


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.