Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 25.11.2022, 10:29   #31
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 7 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał radiolog Zobacz post
Teoretycznie, w praktyce obecnie pacjenci domagają się odszkodowania nawet za rozcięte obsrane gacie
Jeśli gacie były obsrane przed wypadkiem to ubezpieczyciel powinien odmówić wypłaty odszkodowania
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 11:04   #32
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Warmdress jest bardzo ciepły, do tego grube skarpety wełniane. Łaziłem w czymś takim na północy Norwegii. Co do jazdy na moto, jazda w czymś takim nie uwzględnia ochraniaczy, które są w ciuchach motocyklowych. Stłuczona miednica boli i to długo.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 11:39   #33
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Uwaga na skarpety wełniane i zapocenie stóp. Bywa, że knockout trochę trwa...
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 11:43   #34
Bohun
 
Bohun's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 480
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bohun jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 56 min 46 s
Domyślnie

Wełniane skarpety ubierane na cienkie zwykłe skarpety. To taki rodzaj onucy skandynawskiej.
__________________
Kto prędko daje, ten dwa razy daje.
Bohun jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 11:46   #35
Majster
 
Majster's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2019
Miasto: Chełm
Posty: 312
Motocykl: CRF1100 DCT ES
Majster jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 21 godz 7 min 44 s
Domyślnie

Jak się zrobiło zimno to do osłon dłoni doczepiłem nakładki powiększające, takie z ali za około 100 zł. Wreszcie mam taki komfort, że korzystam z intensywności grzania manetek. Bez dodatkowych osłon grzanie miałem na maks a i tak zewnętrzne części dłoni i końce palców zmarznięte. Pomijając kwestie wizualne, polecam.
W buty wsadziłem podgrzewane wkładki ale bilans kiepski bo zimne powietrze bardziej wychładza niż wkładki ogrzewają. Jakieś proste deflektory odchylające napływ zimnego powietrza przyczepione do dolnych gmoli załatwiły by sprawę. Albo buty cieplejsze. Albo skarpety źle dobieram.
Dodatkowo kamizelka podgrzewana, bez rękawów ale robi robotę. Jak w kurtce wpięta membrana to w kamizelce grzanie na pół gwizdka styka.
Szyba to średni Vstream i jest znacznie lepiej z ochrona przed wiatrem niż na oryginalnej.
Majster jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 25.11.2022, 11:58   #36
chomik
 
chomik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Nibylandia
Posty: 2,478
Motocykl: RD37 RD07a T7-WR
Przebieg: 666
chomik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 8 godz 27 min 39 s
Domyślnie

Mam komplet, grzane rękawiczki (idą na to docelowe rękawice motocyklowe) do tego kurtka, spodnie i skarpety. Niestety w Polsce nie ma dystrybutora ale można ściągnąć ze stanów https://www.ventureheat.com Cieplutko jak ta lala. Idealnie skrojone i grzeją tam gdzie trzeba a dodatkowo są ciepłymi ubraniami więc z powodzeniem można używać jako ciepłych kalesonów, czy bluzy. Nie są tanie.
Warto jednak zainwestować aby nic nie zdechło albo nie poparzyło (miałem spodnie e-KLANG ślad po poparzeniu do dziś, a myślałem, że mnie coś kłuje podczas jazdy).
Co do grzanych manetek to komfort jazdy w grzanych rękawicach jest dużo dużo dużo większy, grzana maneta to parzy w wew, stronę dłoni a piździ w zew. Grzane rękawice to po prostu jazda jak latem nie czujesz wcale zimna.
chomik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2022, 21:05   #37
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Polataliśmy dziś 4h, najzimniej mi było w stopy. Może ktoś polecić jakieś ultra ciepłe skarpety merino ? Zaczynam myśleć o ściągnięciu tych grzanych z US, ale pewnie w przyszłym roku.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.11.2022, 21:53   #38
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał chomik Zobacz post
Mam komplet, grzane rękawiczki (idą na to docelowe rękawice motocyklowe) do tego kurtka, spodnie i skarpety. Niestety w Polsce nie ma dystrybutora ale można ściągnąć ze stanów https://www.ventureheat.com Cieplutko jak ta lala. Idealnie skrojone i grzeją tam gdzie trzeba a dodatkowo są ciepłymi ubraniami więc z powodzeniem można używać jako ciepłych kalesonów, czy bluzy. Nie są tanie.
Warto jednak zainwestować aby nic nie zdechło albo nie poparzyło (miałem spodnie e-KLANG ślad po poparzeniu do dziś, a myślałem, że mnie coś kłuje podczas jazdy).
Co do grzanych manetek to komfort jazdy w grzanych rękawicach jest dużo dużo dużo większy, grzana maneta to parzy w wew, stronę dłoni a piździ w zew. Grzane rękawice to po prostu jazda jak latem nie czujesz wcale zimna.
Jak założysz neoprenowe osłony na handbary, wystarczy grzać na minimum i mieć przejściowe rękawice czyli na okres wiosenno-jesienny.
Odnośnie e-klan, w życiu mnie nie oparzył , przecież są 3 stopnie grzania, nie trzeba od razu na max. E-klan ma druty grzewcze na szyi , całej klatce, całych plecach i całych rękach , a ten amerykański ma ograniczone miejsca paneli grzewczych .
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 10:52   #39
żuk
 
żuk's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 941
Motocykl: DS & GS
Przebieg: wtv
żuk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 3 dni 19 godz 55 min 3 s
Domyślnie

Mnie nie ważne jakbym się ciepło nie ubrał zawsze po łapach wiało i to dla mnie najciężej ogrzać i znaleźć optymalne rozwiązanie. Grube rękawice top marek robią wysiadkę. Może właśnie grzane prądem dają radę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
"Co mnie obchodzi gdzie jadę... Grunt, że wiem gdzie byłem!"
żuk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.11.2022, 11:08   #40
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał żuk Zobacz post
Mnie nie ważne jakbym się ciepło nie ubrał zawsze po łapach wiało i to dla mnie najciężej ogrzać i znaleźć optymalne rozwiązanie. Grube rękawice top marek robią wysiadkę. Może właśnie grzane prądem dają radę?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
mufki może?
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ciuchy do jazdy miejskiej. Micek80 Ciuch Afrykańczyka 9 15.03.2022 15:34
Zakaz jazdy moto w niedzielę i święta? sambor1965 Inne tematy 171 29.07.2021 13:00
Ciuchy moto z wewnętrzną (osobną) kurtką poszukiwane darius Ciuch Afrykańczyka 5 24.09.2020 12:09
Ciuchy moto "na dojazdy po miescie" GregoryS Ciuch Afrykańczyka 15 23.01.2019 16:28


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.