Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 07.05.2021, 10:22   #11
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Wysłane.
Wiadomo, kto robi tą ankietę ? Pytanie o zarobki w ankiecie o wjeździe do lasu wygląda na analizę wysokości przyszłych mandatów

Matjas, podoba mi się Twoja wizja.
Bardzo dużo by pomogło w odbiorze społecznym masowe jeżdżenie z cichymi tłumikami, zwalnianie obok domów, pieszych i rowerzystów, nie kurzenie ludziom prania po wsiach, itp.

To są rzeczy, które sami możemy łatwo zmienić, bez szkody dla przyjemności z jazdy, a wtedy łatwiej będzie przepychać podobne inicjatywy.
Większość mieszkańców kraju nie jeździ motocyklami. Jeśli my, jako mniejszość, jesteśmy uciążliwi dla większości to nasze szanse na załatwienie czegokolwiek nie są za wysokie.

Jak jadę spokojnie nawet drogą leśną to piesi na tej drodze najczęściej mi sami machają pozdrawiająco, ale jak kiedyś w czasie oficjalnego, zorganizowanego rajdu przejechaliśmy przez wieś w trybie rajdowym, to jedna gospodyni wybiegła aż na drogę, żeby nam pomachać motyką. Minę miała też taką mało pozdrawiającą ...
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 10:50   #12
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Ja ostatnio jeżdżę w większości moim pyrkaczem trialówkowym i jak dorosły facet siedzi na tym to ludzie na ścieżce sami się śmieją
Ale byłem na szlaku pieszym XT ze trzy tygodnie temu i spokojnie sobie pyrkałem między ludzmi w jedną mańkę, potem wracając /bo do lasu nie wjechałem z powodu dużej ilości pieszych/ w drugą mańkę - XT sobie robił pufpufpuf, ja uśmiech na twarz i ludzie się też uśmiechali i machali łapką. Spoko. Większa połowa sukcesu to nastawienie.
Laski trzy jechały konno to zgasiłem silnik i sobie postałem popatrzeć bo ... no ... lubię konie Można jechać na spokoju i bez nerw. Jakby wszyscy tak jeździli to byłoby nam łatwiej.

Zobaczymy co z tego będzie. Może jest to jakiś krok/czek w dobrą stronę.

Co do zamkniętych torów - nie ma obowiązku tam jeździć ale wyżyć się sportowo w takim miejscu można dobrze i zrobić to w miarę bezpiecznych warunkach bez możliwości jebnięcia w drzewo itd.
Grunt to aby mieć wybór. Teraz tego nie ma i musimy jeździć z podkulonym ogonkiem.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 18:42   #13
tadzik
 
tadzik's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2016
Miasto: Rzeszów
Posty: 572
Motocykl: RD03 czeka na reanimację
tadzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 dni 8 godz 51 min 29 s
Domyślnie

To jest ściema. Wszędzie tego pełno! Wyłudzają tylko informacje. Lasy państwowe nic nie wiedzą o tej akcji. Poszukajcie informacji.
tadzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 19:02   #14
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Jesli tak jest w istocie to może im się ktoś dobierze do dupy.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 19:27   #15
heniekstar
 
heniekstar's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2017
Miasto: Koszalin
Posty: 117
Motocykl: Frędzel; Advenczur
heniekstar jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 22 godz 12 min 24 s
Domyślnie

ankieta nie jest obowiązkowa. A jeśli może to pomóc w tworzeniu takich tras, to dlaczego nie dorzucić swoją opinię? W temacie dotyczącym tego samego, pojawił się wpis o wyłudzaniu informacji. Tylko jakich? Bo to, że sami zostawiamy ślady to chyba wszystkim wiadomo. Kto, gdzie, z kim, za ile... Nie dramatyzowałbym.
Ludzie, którzy działają w szeroko pojętym offie, potwierdzają rozmowy. Inicjatywa wyszła od LP, może wreszcie ktoś się obudził, że należałoby skanalizować tę aktywność.
Dobrym przykładem są działania tej grupy:
http://njz.pl/STM/?szlaki-off-road
Korzystałem z tych szlaków i jestem pod wrażeniem wykonanej roboty.
Obecnie, na skutek zmiany przepisów dotyczących oznaczenia dróg w LP niektóre szlaki są zamknięte i nie radzę sprawdzać... Oczywiście nie ma szlabanów i strażnika za każdym drzewem, ale leśniki dobrze znają swój teren i można sie nieprzyjemnie zdziwić. Dodatkowo takie działania nie sprawiają by LP przychylnie patrzyły na nasz sposób życia.
Wielokrotnie w rozmowach przewijał się podstawowy motyw, mianowicie brak respektowania regulaminu tras i robienie objazdów trudniejszych odcinków. Bez znaczenia był fakt, że rolnik ma zasiewy czy LP czasowo zamykały niektóre odcinki. Typy z niedoborem intelektu odstawiali takie szopki że włos się jeży. Tylko od nas zależy jak będziemy postrzegani, a przyzwolenie i brak reakcji na wygłupy spowoduje, że nikt nie zechce dołożyć sobie obowiązków.
heniekstar jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 19:28   #16
sudden
 
sudden's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: okolice Warszawy
Posty: 1,419
Motocykl: CRF250L * T7
sudden jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 9 godz 41 min 26 s
Domyślnie

Poczekajmy na więcej danych z negatywnymi komentarzami. Jeśli to ściema, to pewnie za chwilę któraś z tych firm się wypowie, bo w tej sytuacji ktoś by się podszywał i pod Lasy Państwowe i pod firmę badawczą, która działa 11 lat, więc też nie jakiś krzak.
sudden jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 22:30   #17
RAVkopytko
 
RAVkopytko's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Kamieniec Wrocławski
Posty: 3,125
Motocykl: XT660Z-konik garbusek
Przebieg: Ł
RAVkopytko jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 55 min 28 s
Domyślnie

Już kiedyś o tym pisałem.
Jestem w stanie zapłacić "frycowe" ,nawet niech będzie to z pięć stów max/rok, za "abonament" uprawniający do wjeżdżania do lasów i ganiania po drogach do wywozu drewna itp.
A jak Ktoś se "zetnie" po młodniku, to mu przyjebać ze 30 tyś złotych bez odwołania i maszynę na poczet spłaty kary zarekwirować.
Czyste i proste zasady.
__________________
Stary nick: Raviking GSM 505044743
Żądam przywrócenia formuły "starego" Forum AfricaTwin......
RAVkopytko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 22:36   #18
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 23 s
Domyślnie

Jeszcze niech połączą te trasy z miejscami na biwak w lesie co ostatnio utworzyli i będzie git

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 22:43   #19
machoni
 
machoni's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2017
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 315
Motocykl: CRF1100
machoni jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 dni 12 godz 16 min 7 s
Domyślnie

Takie info mi wpadło

Wysłane z mojego H8324 przy użyciu Tapatalka
__________________
Tylko OFF!!!
machoni jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 07.05.2021, 22:49   #20
Rozi73


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Zamość
Posty: 128
Motocykl: .
Rozi73 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 4 godz 38 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał tadzik Zobacz post
To jest ściema. Wszędzie tego pełno! Wyłudzają tylko informacje. Lasy państwowe nic nie wiedzą o tej akcji. Poszukajcie informacji.
Też tak sądzę bo przy obecnych normach prawnych: krajowych i UE jest to po prostu niemożliwe
Zwątpiłem jak zobaczyłem artykuł na wyborczej.pl i ścigacz.pl więc zapytałem na oficjalnym profilu facebookowym Lasów Państwowych.
Zobaczymy czy.. i co odpowiedzą.
Rozi73 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Ankieta na zlecenie Lasów Państwowych dot. Off-road w Polsce Miras Sc Inne tematy 3 07.05.2021 19:15
Szukam stolarza, małe zlecenie, Łódź Neo Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu 1 26.01.2020 12:42
II podejście w 2016 roku Mołdawia - prawdopodobnie maj przemo77390 Umawianie i propozycje wyjazdów 36 28.04.2016 20:40
Prawdopodobnie martwy moduł zapłonowy - Gorzów tarmakos Układ elektryczny i zapłonowy 16 14.08.2012 12:23


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:43.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.