Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 26.04.2021, 22:28   #131
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Żeby nie było, że wszystko w sprawach EV jest cacy, to dziś rano odebrałem telefon od mojego lokalnego dealera VW gdzie byłem jutro umówiony na wgranie do ID.3 najnowszego software tzw. 2.1 (0792), że z update nici bo mają właśnie na tapecie dwa ID.3. którym upgrade się nie powiódł i samochody te są w stanie nie do jazdy, blokując stanowiska i interfejsy. Podczas upgrade soft czy coś tam idzie z Niemiec i było pewnie parę 'lost packets' i coś tam się wywala blokując jakiś moduł.

Bardzo liczyłem na ten upgrade, który wreszcie miał mi uaktywnić Android Auto i usunąć trochę błędów, które VW zrobił w pierwszym sofcie. A tak nastepny termin 12 maja. I mam nadzieje, że mi samochodu nie 'uwalą'.

Taka wieczorna fotka z ładowania. Uważni zobaczą w tle niemały wycieczkowiec wypływający z portu. To MV 'Britannia'. Ledwie 330m długości i 70m wysokości...

nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2021, 23:02   #132
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Lost packets . Nie wierz w takie bajki.

Na świecie są miliony telefonów komórkowych, smartwatchy itp które sobie co jakiś czas aktualizują sobie cały system operacyjny.

VW się po prostu ze**** przy aktualizacji
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.04.2021, 23:31   #133
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
... Taka wieczorna fotka z ładowania...

Zapytam z ciekawości: zmieniłeś aparat do zdjęć bo znika numer rejestracyjny?

Wcześniej nie miał z tym problemu
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 00:01   #134
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysiek_m Zobacz post
VW się po prostu ze**** przy aktualizacji
No ale przecież o tym piszę. Blokuje się jeden z modułów o nazwie ICAS1 podczas upgrade. Nie we wszystkich ID.3, ale jest sporo przypadków. Szczegółów więcej tutaj jak chce Ci się czytać tak długi wątek na 78 stron, ale zapewniam Cię, będziesz usatysfakcjonowany:

https://www.speakev.com/threads/id-3...ka-2-1.155322/

Cytat:
The way it was explained to me is that the ICAS1 module gets stuck in programming mode and refuses to respond beyond that. That is, it's softbricked. The hotfix code that VW Wolfsburg send to the workshop is tailored to the VIN and opens the module up to allow another attempt to be made at the update. The tech said that it's a yes or no solution: if it works, all is well. If it fails then a new ICAS1 is definitely needed
Cytat:
Napisał Mafrika Zobacz post
Zapytam z ciekawości: zmieniłeś aparat do zdjęć bo znika numer rejestracyjny?
Wcześniej nie miał z tym problemu
Zdjęcia wrzucam na darmowy serwer postimg (choć pierwsze, które przytoczyłeś to wrzuta przez Tapatalka) i niekoniecznie linki są tylko na tym forum, więc nie wiadomo kto i jak je może wykorzystać.

Nie wiem jak w PL, ale tu dość popularne jest klonowanie tablic rejestracyjnych: aby np nie płacić ubezpieczenia , podatku drogowego, pojechać ponad limit czy po prostu służyć za samochód do przestępstw.

Podatku drogowego elektryki nie płaca, paliwa raczej tez ktoś na mój numer nie ukradnie, ale lepiej dmuchać na zimne. I tyle w temacie tablic...

https://www.rac.co.uk/drive/news/mot...pay-the-price/
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.

Ostatnio edytowane przez nabrU : 27.04.2021 o 01:01
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 10:57   #135
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

No to trzeba przyznac ze programisci z VW to ostre chlopaki. Wypuscic soft ktory robi dobrze, lub ewentualnie moze zbrickowac moduł.. szacun !
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 11:31   #136
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Tak sobie czytam te wpisy na tym forum i nie powiem bardzo ciekawe.
Cytat:
Mój jest teraz w drodze z powrotem. Widzę, że procent baterii spada, a zasięg rośnie, co jest nieco sprzeczne z intuicją.
Cytat:
Mój właśnie został naładowany w 100% przez dealera i pokazuje 140 mil. To tak, jakbym wrócił do e-golfa!
Cytat:
Kilka dziwnych rzeczy z moim modelem Life w wersji 2.1. Moje miejsce ładowania zniknęło z wyświetlacza i nie pozwolił mi utworzyć nowego. Co dziwne, wydawało się, że wykonuje zaplanowaną opłatę jak zwykle. Zdecydowałem się na przywrócenie ustawień fabrycznych z Ustawień. To bardzo dziwne; wentylatory uruchamiają się na pełną moc, a po minucie pojawia się komunikat „Nie można w tej chwili przywrócić ustawień fabrycznych”. Próbowałem to kilka razy. Naprawiono problem z lokalizacją ładowania (na razie), ale teraz nie mogę uzyskać aplikacji We Connect ID, aby zarejestrować samochód. Wiem, że to inny i powszechny problem, ale będę próbował dalej.
Cytat:
That’s ties in with my experience

Update failed
Software fix failed
Token didn’t work
New module fitted - still problems
VW Germany then waved a wand and all is well

Finally collect today at 11 - I’ve never even seen the car yet - hood I don’t hate the colour
Wynika z tego że VW jest kompletnie nieprzygotowany do obsługi elektryków pod kątem serwisowym a soft zrobiony przez Elektrobit to jakis ponury żart. Żeby to jeszcze się kasztaniło tak samo u wszystkich to bym przyjął że to błąd ale z lektury foruma elektrowozów wynika że to patykiem pisane. W jednym tak, w drugim inaczej.

I jeszcze hicior.
Cytat:
After my rear lights refusing to turn off (still on) and my car baring me from entering, I had a horrible suspicion things would probably get worse - they have.

I finally managed to break in (used the physical key) managed to stop the alarm and settled myself in. I wasn’t really ready for the barrage of abuse the car then hurled at me. I think I counted a total of 15 error messages, in reality there was probably more things failing, than actually working.

I naïvely thought they may clear, I was wrong. As many related to safety system, I decided to check how things were set on the infotainment screen. Every single system was shown as being unavailable and greyed out.

Fearing for my life, I suspect the car may be vengeful, I got out before it decided to disable the locks.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:24   #137
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Emek to nie tylko problem elektryków tylko ogólnie nowych aut. Znajomemu 4 miesiące w superbie hak montowali bo nie potrafili zaprogramować modułu, drugiemu samoczynnie zaciągnął hamulce i stanął na środku skrzyżowania- również robili 2 miesiące. Gość na YT opisuje walkę ze Skoda, co trzaśnie drzwiami to co innego mu nie działa. No i słynny merol za milion co się trzęsie przy 140km/h


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:32   #138
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,399
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 4 tygodni 9 godz 45 min 53 s
Domyślnie

U mnie w pracy mamy m. in. nowego VW Busa.
Permanentnie pokazuje, żeby zredukować ilość oleju w silniku, pomimo cotygodniowego wewnętrznego przeglądu przez mechaników z parku maszyn.

Bus pojechał na serwis i okazało się, że to błąd softu. Nowego softu nie ma i na razie nie wiadomo, kiedy będzie.
Mechanik z serwisu podpowiedział, żeby w takich sytuacjach wyłączyć silnik, otworzyć maskę, zamknąć i będzie znowu spokój na około 100 km

Dodam, że to tylko jeden z wielu błędów, które wciąż się wyświetlają, ale ten jest najbardziej drażliwy...
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 12:43   #139
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Oczywiście że wszystko się psuje, tego nie neguję. Skala zjawiska po lekturze forum jest jednak bardzo duża co świadczy że soft jest totalną niedoróbą, serwis rozkłada łapy bo nie umie sobie poradzić z problemami a sytuacje są kuriozalne. Auto nie wpuściło właścicela do środka. OK. To w miarę bezpieczne, co będzie jeździł, pewnie nie musi. Inna sprawa jak koleś opowiada że auto szaleje na drodze bo asystent pasa ruchu nie rozpoznaje krawędzi drogi więc auto szarpie kierą bo nie wie gdzie się znajduje a do tego niespodziewanie hamuje bo uznaje że jest przeszkoda. To już nie są niedoróby tylko grube błędy i to ma wpływ na bezpieczeństwo. Oczywiście można to dezaktywować w głębi menu , tylko dlaczego nie jednym guzikiem na desce jak w normalnym VW.
Poza tym chyba nie o to chodziło.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.04.2021, 13:03   #140
Fizolof


Zarejestrowany: Jun 2012
Miasto: Wrocław
Posty: 886
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Fizolof jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 6 dni 23 godz 32 min 34 s
Domyślnie

Emek te wszystkie problemy które tu omawiamy już były o to wcześniej, tylko za na tym forum nikt wcześniej nie zajmował się autami wiec wydawało Ci się, że problemu nie ma. Najnowszy hit, kumpel odebrał miesiąc temu nowa Alfę Gulia i tego samego dnia wróciła na lawecie, stała 2 tygodnie w ASO, jakoś czujnik do wymiany.
2 lata temu innemu znajomemu unieruchomili flotę passatów bo jakiś przekaźnik padł i na nowy trzeba było czekać Ok miesiąca. Że nie wspomnę o 1.8 tsi które nie dojeżdżały do 100tys km. Wpisz sobie dowolna markę samochodu i dodaj „problem z elektryka” to się zdziwisz


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Fizolof jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:56.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.