Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Hyde Park

Hyde Park Poza dwoma kółkami

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.05.2019, 12:42   #161
Mirmil

Mirmil's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Miasto: mielec
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 6 dni 7 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
na logikę. Jeżeli zrobione (jak piszesz) lakierniczo auto można sprzedaż za 30 k a ktoś sprzedaje za 8 k, to nic tylko czysty zysk. Wkładasz drugie 8 w zrobienie blach (toż to tylko poprawki) i zarabiasz 100%.

Ja nie lubię kupować padak. Na ogół za nie dbaniem o blachy idzie nie dbanie o coś innego. Z tego powodu 8 k zakup oznacza więcej do robienia niż blacha. A jechać na drugi koniec świata zagadką? No niełatwo.
Auto za 8 tys zl na wyorawe na drugi koniec swiatata
to naprawde jest fajny budzet.

Jak ja spotykam roznych wyprawowcow , ktorzy jezdza po swiecie, to zazwyczaj widze dwa trendy.
- tych, co kupuja nowe auta, obwieszaja sie gadzetami, telefony satelitarne, gpsy, spoty, nawigacje z duzym ekranem, dostep do internetu, bagazniki wyprawowe, na nich skrzynie, swiatla led dookola auta, zabudowy wnetrza itp. Kupe kasiury wsadzone zarowno w auto, jak i w przygotowanie. Zazwyczaj ci ludzie nie uzywaja tych gadzetow lub im sie to nie przydaje. Po prostu, zobaczyli, ze tak mozna obwiesic auto, sprzedawca w sklepie im polecil, zobaczyli w katalogu, na internecie. Z wyjazdu do Gruzji, nad Bajkal, czy do Dakaru robia mega wyprawe, z naklejkami, relacjami, strona www, funpagem itp.

- drugi typ to Ci, co kupuja busa lub kombiaka i jada. Zazwyczaj bez spinki, bez gadzetow, bez terminow, z usmiechem na buzi. Tych zazwyczaj spotykam w afryce.
Ale na wschodzie takze. Zazwyczaj mlodzi, bez kasy, lekko obrazeni na europejska cywilizacje, chcacy zobaczyc jak to jest gdzies tam. Nieraz ludzie nie majacy pojecia o mechanice.

I Jedni i drudzy jezdza, tak, jak lubia, lub jakie maja mozliwosci lub potrzeby. Jedni na drugich patrza sie ze zdziwieniem.
Poznalem Misze tu na forum, przez przypadek pojechalismy kiedys razem. W zimie, na sylwestra, za kolo podbiegunowe, do Murmanska, w 8 osob, jego busem, vw t4, troche zardzewialym, bez dodatkowego ogrzewania, ani swiatel ledowych( bylo 20 hodzin nocy, a tylko 4h swiatla), autem wartym 8tys zl.
Zaiskrzylo. Myslymy podobnie, smakuje nam to samo.
Rok pozniej wyjazd podobna ekipa, 8 ludzi z tego forum,plus 2 inne, na dwa busy, na Ukraine. Chata w gorach, na dziko,bez pradu, z jednym piecem miedzy pokojami, 4 godziny na piechote od najblizszej cywilizacji, Gorgany. Jedlismy z jednego gara zupe i bylo super.
Na powrocie do Polski , przy -20 mi zamarza paliwo, a Misza rozwala skrzynie biegow.Ja jade na krotkim obiegu paliwa, banke z ropa trzyma pasazer i pilnuje ile zostalo, co 80 km tankowanie do pelna. Misza jedzie tylko na trojce, inne biegi mu nie wchodza. Nikt sie nie przejmuje, wszyscy maja przygode.
Po drodze mi jeszcze lamie sie kluczyk w drzwiach, trzeba rozkrecic stacyjke,ogarnac odpalanie i gaszenie, otwieranie drzwi.
Obydwa busy zardzewiale, warte po kilka tys zl.
Pewno jeszcze nie raz gdzies pojedziemy.
Naszymi zardzewialymi busami

Marek, zalozyciel tego watku do Indi pewno nie pojedzie.
Jakbym ja dostal propozycje uzyczenia auta, kampera, to bym juz po wizy lecial i szykowal wyjazd
Ale powstala fajna dyskusja,
Super jest to nasze forum.
Stary 15.05.2019, 13:05   #162
czosnek

czosnek's Avatar

Miasto: Kraków/Brzozów/Gdańsk
Motocykl: RD07a
czosnek will become famous soon enough
Online: 9 miesiące 3 tygodni 14 godz 47 min 47 s
Domyślnie

Największą zaletą tego wątku jest to, że właśnie wiszę nad mapą i obczajam drogę do Indii, pomimo tego, że kiedyś stwierdziłem, że jeden raz w tym kraju wystarczy

czosnek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2019, 13:38   #163
MarekM

MarekM's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Gdańsk
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 3 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał czosnek Zobacz post
Największą zaletą tego wątku jest to, że właśnie wiszę nad mapą i obczajam drogę do Indii,....
Ten link może być pomocny
Stary 15.05.2019, 13:50   #164
przemo77390

Miasto: Warszawa
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 godz 10 min 37 s
Domyślnie

https://www.facebook.com/media/set/?...9340221&type=3

Chyba taki drogi w zakupie nie jest.

Przykład: https://www.olx.pl/oferta/fiat-doblo...4bf10;promoted - miejsca wydaje się w uj pomimo bojlera z gazem, który stwarza pojazd ekonomiczny.

Ostatnio edytowane przez przemo77390 : 15.05.2019 o 14:14
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2019, 15:02   #165
wojtekk

wojtekk's Avatar

Miasto: Warszawa - Saska Kępa
Motocykl: Były: TA, Yamaha Super Terene Xtz 750, DR 650 SE. Motocykla już będzie tylko w duszy.
Przebieg: 20 000
wojtekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 6 godz 48 min 22 s
Domyślnie

Mirmil. Między nami jest pełna zgoda. Autem za 8 można zrobić super wyprawę. Wyjazd. Wakacje czy jak to zwał. Mnie chodzi o coś innego. Czy musi być to synchro ? Nie. Nie trzeba gadżetów aby jechać. Myślenie o gadżetach spowalnia, bo wydaje nam się , że musimy je mieć.

Aby nie było. Głęboko w sercu chce mieć od zawsze T4 synchro Westfalia! A pojadę pewnie moim audi i gdzies padnie po drodze
wojtekk jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2019, 18:17   #166
Adagiio
Zakonserwowany

Adagiio's Avatar

Miasto: Biecz
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 3 tygodni 6 dni 1 godz 59 min 30 s
Domyślnie

Oczywiście że nie musi być z Synhro, jeśli nie wybierasz się na bezdroża, czy w pizdu bez planu na zasadzie jadę gdzie mnie oczy poniosą. Wówczas moim zdaniem napęd jest niezbędny żeby na zadupiu nie utknąć. Caravelka czy Multivan bez napędu radzą sobie nie źle, sam momentami miałem w gaciach co by nie stanąć. Ale nie pchałem się tam z chęci, tylko z potrzeby. Jak bym miał wtedy Synhro jechał bym dla przyjemności z jazdy.

Spotkałem kiedyś ekipę it/fr w Libii, która jechała kilkoma T4 Synhro bez napinki, czy pokonywania gór piochu na Erg Marzuk. Kilka razy biwakowaliśmy wspólnie wieczorami, oni pistami objeżdżali wydmy po których my na endurakach jechaliśmy na skuśke. Wiele dobrego chłopaki o tych autach opowiadali. Rok później śledziłem ich wyprawę wokół Afryki, ponad 20 tysiaków km w dwa miesiące praktycznie bez awarii, jeśli kapcie i w jednym aucie zerwany pasek alternatora czy wyrzygane amory, można uznać za awarię. Jestem fanem T4 i w mojej ocenie nadaje się idealnie do podróżowania ze względu na niezawodność, prosty silnik, który dobrze pieszczony oddźwięczy się km jazdy bez awarii, wytrzymałą konstrukcję, stabilność, trakcję.

Koszty podróżowania terenówką są nieporównywalnie wyższe i nie mam miejsca na graty, spanie, motor, czy rower. Nie muszę rozkładać namiotu i wozić tego całego pierdolnika, którego nie lubię. Mam klime, webasto i nic mi wiecej nie potrzeba, zresztą jazda terenówka po krzaczoarch nigdy mnie nie kręciła.

Hombre que trabaja, pierde tiempo precioso
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2019, 19:22   #167
stopa-uć

Miasto: Łódź
Motocykl: TA,RD04
stopa-uć jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 17 godz 51 min 51 s
Domyślnie

Mirmil
Ja nie chciałem Markowi UŻYCZYĆ
Ja chciałem PODAROWAĆ

Za jeden uśmiech.
Te STAROCIE MAJĄ DUSZE

CIAŁ
stopa-uć jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.05.2019, 19:53   #168
MarekM

MarekM's Avatar

Miasto: Gdańsk
Motocykl: nie mam AT jeszcze
MarekM jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 dni 1 godz 3 min 42 s
Domyślnie

@ Adagio. Po raz kolejny nie pozostaje mi nic innego, jak tylko się w pełni zgodzić

@ stopa-uć. Podarowałeś, ale każesz się wozić po Indiach, a ja chcę tam tylko dojechać. Ewentualnie wyemigrować jak to ujął jeden nerwowy kolega
Stary 15.05.2019, 22:23   #169
tyran
Kiedyś R.T70

tyran's Avatar

Miasto: Częstochowa
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 8 godz 39 min 44 s
Domyślnie

Cytat: