Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.10.2021, 18:56   #1
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 28 min 11 s
Domyślnie Rosja

Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:30   #2
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 3 godz 38 min 46 s
Domyślnie

Giloski dawaj na kołach walniemy. My plan na 2022 odłożyliśmy. Podobno "w kuluarach" gadajo że 2022 nie będzie jeszcze opcji wjazdu.Tak nam zeznał jeden Rosjanin w Biszkeku. Ile w tym prawdy nie wiem ale kumpel w armii FR robi jako cywil i gada tak samo. My chcemy 2023 robić. Masz gotowca to podrzuć jak możesz plan trasy.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 19:59   #3
syncronizator
 
syncronizator's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2021
Miasto: Wawa
Posty: 413
Motocykl: CRF1100
Przebieg: 24000
syncronizator jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 16 godz 17 min 48 s
Domyślnie

Może nie odpowiem na Twoje pytanie bezpośrednio ale na jednym z blogów ... (nie pamiętam już adresu) czytałem, że w Rosji podpisano ustawę która wprowadza istotne zmiany w zakresie wiz. (na blogu były załączone screny dokumentów).
Nie wiem czy czegoś nie przekręcam ale ...mają być 16 dniowe wizy elektroniczne ... na całą Rosję .. a co najważniejsze jedna z wiz to wiza turystyczna-wielokrotna ważna chyba 180 dni (z czego 90dni możesz przebywać w Rosji) .. to istotna i bardzo korzystna zmiana względem tego, że obecnie są wizy turystyczne są dwukrotne i tylko 30-dniowe.
Czyli będzie można latać w "te i wewte" ile się chce bo wiza ma być wielokrotna.
Podobno Putin to już podpisał.
To jest blog po polsku. Jak znajdę link to wkleję.
Podobno Polska jako, że prowadzi durną politykę względem Rosji nie chce zaakceptować rosyjskich dokumentów sczepień kovidowych ... w przeciwieństwie do Węgrów i Bułgarów i jeszcze kliku innych nacji dla których Rosja otworzyła już granicę i vice versa.

Z Węgrami i Bułgarami się dogadali .. ponoć.

Tak na szybko:
https://wostokpodroze.pl/kiedy-bedzi...chac-do-rosji/

A tu o tych wizach:
https://wostokpodroze.pl/polroczne-w...czne-do-rosji/

Jeśli to prawda to na jednej wizie do Japoni nawet można jechać
syncronizator jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 21:28   #4
flisak


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 406
Motocykl: nie mam AT jeszcze
flisak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 4 godz 7 min 30 s
Domyślnie

Gilu jeśli można to i ja bym prosił o info o trasie.
flisak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 21:59   #5
Vladimir P
 
Vladimir P's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Ostrów lubelski
Posty: 89
Motocykl: RD07a
Przebieg: 55445
Vladimir P jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 21 godz 45 min 54 s
Domyślnie

Mowicie o wizach turystycznych,
Wizy biznesowe też są do ogarnięcia a nie ma takich restrykcji, nawet jadąc motocyklem.
Vladimir P jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.10.2021, 22:13   #6
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 28 min 11 s
Domyślnie

syncronizator dzięki,to napawa otymizmem.

Emek mam za mięką dupę żeby z wami napierdzielac kilometry,wolę wybierać konfitury.

https://www.google.com/maps/dir/''/A...d51.791159!3e2

Plan jest żeby w Bijsku lub Gornoałtajsku wziąść permit i zwiedzając po drodze jechać pod Biełuchę,liczę że uda się dojechać do Ozero Kucherlinskoye.
Z Tyungur nie zaznaczyłem na mapie ale wzdłuż Katunia do Inegen jest na Czeskich i Rosyjskich mapach zaznaczona ścieżka jako rowerowa,słabo wygląda ale sprubować trzeba.Z traktu czujskiego jest odbicie do bazy pod
Aktru,na filmach samochody poruszają się rzeką a droga po brzegu wygląda na zniszczoną.
Obowiązkowo jezioro Teleckie od południa z jeziorkami po drodze i promem na północ,może Karakol'skiye Ozera od Czemała ale tam chyba też tylko na liściu.
Myślę że w tym okręgu przez dwa tygodnie kręcenia się można będzie się nie nudzić.
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 07:44   #7
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.
Heja,

Masz już jakieś wstępne szacunki nadania motocykla. Fajna opcja - sam może bym wysłał gdzieś w Rosję moto z uwagi na ograniczony czas urlopowy.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 08:25   #8
Gilu
 
Gilu's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2015
Miasto: Glisne
Posty: 962
Motocykl: RD03
Przebieg: posiada
Gilu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 4 dni 4 godz 28 min 11 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał przemo77390 Zobacz post
Heja,

Masz już jakieś wstępne szacunki nadania motocykla. Fajna opcja - sam może bym wysłał gdzieś w Rosję moto z uwagi na ograniczony czas urlopowy.
Gdybym jechał to koniec sierpnia do połowy września bo dla mnie pogoda najbardziej optymalna,opady mniejsze i temperatura jeszcze ok.
Myślę że do tego czasu wiele się wyjaśni,gdyby na wiosnę federacja się otworzyła to dla Sambora nie będzie problemem puścić kontener a z jego zapełnieniem nie powinno być problemu
__________________
Świeć pomimo wszystko
Bierz przykład ze słońca
Ma w dupie,czy kogoś razi
Gilu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 08:56   #9
przemo77390


Zarejestrowany: Jan 2015
Miasto: Warszawa
Posty: 1,832
Motocykl: inne moto
przemo77390 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 23 godz 36 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Jako że Ałtaj Rosyjski chodzi mi po głowie od kilku lat a jak rzadko kiedy mam ostatnio trochę czasu to zaplanowałem sobie zarys trasy i miejsca które chciałbym odwiedzić na 12-14 dni i ok 2000 km.
Chciałbym zlecić transport motocykla bo nie interesuje mnie bujanie się tam przez tydzień i drugi z powrotem.Zaplanowałem trasę na liścia ale rozważam w razie problemów z transportem opcję startu z Biszkeku przez Sambora ale wtedy musiałbym jechać gsem i trzeba by parę miejsc odpuścić.

I teraz sprawa zasadnicza,jakie są Wasze przewidywania w sprawie otwarcia się Rosji w 2022r.Ja jako optymista obstawiam że ok maja się otworzą w jakiejś formie która będzie pozwalała na podróżowanie.
Mam kolegę który w tej sprawie dzwoni do Putina ale non stop zajęte bo Łukaszenko wisi na drucie,tak że tą ścieżką nie bardzo.
Ciekaw jestem Waszych prognoz.
Cytat:
Napisał Gilu Zobacz post
Gdybym jechał to koniec sierpnia do połowy września bo dla mnie pogoda najbardziej optymalna,opady mniejsze i temperatura jeszcze ok.
Myślę że do tego czasu wiele się wyjaśni,gdyby na wiosnę federacja się otworzyła to dla Sambora nie będzie problemem puścić kontener a z jego zapełnieniem nie powinno być problemu
Ok. W takim razie obserwuje temat (w razie coś puść jakieś szczegóły na prv.) może zapakuje liścia.
przemo77390 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.10.2021, 10:13   #10
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 2 godz 13 min 33 s
Domyślnie

Nie głupi pomysł z tym wysyłaniem moto.. zwłaszcza dla Przodowników Pracy..

Będę śledzić wątek..
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Rosja lawetowo - jak? ArturS Inne tematy 3 26.06.2018 11:37
Wiza Rosja trzykawki Kwestie różne, ale podróżne. 32 09.02.2018 16:56
Rosja - Alaska Jak przejechać ?. Wojak Przygotowania do wyjazdów 20 16.11.2014 22:01
rosja->gruzja kyller Przygotowania do wyjazdów 23 05.05.2010 10:28
Prom Rosja-Stany Poncki Przygotowania do wyjazdów 9 06.07.2009 23:34


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 22:18.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.