Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2010, 21:41   #1
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie Ukraina - misja i rajd szlakiem polskich zamków

Nad grobem ojca, obiecałem mu że przywiozę mu kiedyś trochę ziemi z miejsca gdzie się urodził i gdzie się wychowywał i gdzie go całe życie ciągnęło. I tą ziemie rozsypię nad jego mogiłą. W związku z tym latem wybieram się w rejony Zbaraża na Ukrainie. A konkretnie chcę odwiedzić koniecznie Stary Zbaraż i przy okazji inne dawne polskie zamki kresowe. Wjechać na Ukrainę chcę przez krótki rajdzik po Bieszczadach i przez przejście w Krościenku. Wiem że można się tam wyszaleć na bezdrożach i w nieskażonej cywilizacją dziczy. Ale z moimi umiejętnościami w taką dzicz się nie będę na pewno zapuszczać. Ja będę się trzymać raczej dróg zawartych na mapach. Miejsca, które oprócz Zbaraża i jego okolic chce zobaczyć to: Żółkiew, Lwów, Świrz, Olesko, Pidhirci, Pomorzany, Bereżany, Buczacz, Chotyń, Kamieniec Podolski, Czortków, Trembowla, Wiśnicz, Krzemieniec i Łuck. Trasę mam mniej więcej już określoną. Czas jaki na to przeznaczę to tydzień a w porywach do 10 dni. Razem trasa ma ok 2700 km.

Ktoś z Was był w tamtych rejonach? Wiem że część Rajdu Katyńskiego przebiega częściowo po mojej potencjalnej trasie. Na co mam zwrócić szczególna uwagę? Na co uważać? I jaką trasę byście mi zaproponowali z Krosna w kierunku granicy w Krościenku? Niekoniecznie ma to być najkrótsza trasa. Ale raczej najciekawsza. Oczywiście zgodna z moimi umiejętnościami czyli dla początkującego afrikanera.
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 22:19   #2
Sławekk
 
Sławekk's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2009
Miasto: Strzelin
Posty: 1,677
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
Sławekk jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 8 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Spaliśmy 2 nocki koło Ustrzyk Dolnych , do granicy było z 8 km ( nie drogo i miła atmosfera). Granicę przekroczyliśmy bardzo szybko , a potem było już tylko lepiej .


Ja również szukałem śladów przodków . Dom który zbudował mój dziadek stoi do dzisiaj . Rozmawiałem z obecnymi właścielami .

Dwie wioski gdzie mieszkały babcie zostały doszczętnie zniszczone przez nacjonalistów w czasie wojny .
Kilka dni temu znalazłem namiary GPS , w długi weekend będę chciał odwiedzić dwa ostatnie miejsca .

Przestroga - gościnność przed którą mnie przestrzegano zebrała swoje żniwo .
Jak odzyskałem świadomość trza było wracać .
A ja Ci będą wciskać , że to lekarstwo to powiedz , ża masz uczulenie .

A tak poważnie , pokazałem babci film z UA - jej radość była warta każdych pieniędzy .

A wszystko nabrało kolorytu jak kiedyś niechcący zapytałem podczas kolacji wigilijnej
- babci a tam , to gdzie chdziliście na randki , same lasy ?
- wiesz tam był taki mostek nad Słuczą i właśnie tam.......

Potem juz całość miała kolor i zapach i poprostu musiałem .

Pozdrawiam.
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg DSCF2608.JPG (50.4 KB, 208 wyświetleń)
Typ pliku: jpg DSCF2582.JPG (73.2 KB, 212 wyświetleń)
Sławekk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 22:36   #3
Izi
 
Izi's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: okolice Wrocławia na wschód bardziej
Posty: 416
Motocykl: RD03, RD04, 2xRD07, RD07A
Przebieg: okrutny
Izi jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 1 godz 20 min 51 s
Domyślnie

odgrzebałem stare śmieci, masz tam trochę

kiedyś jak chciało mi się jeszcze jeździć po zamkach, cerkwiach, kościołach, klasztorach, warowniach, cmentarzach

http://www.buzar.skonet.pl/ukraina_2002.htm
__________________
Robert "Izi" Africa
Izi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2010, 22:45   #4
ATomek
 
ATomek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Garwolin
Posty: 1,560
Motocykl: RD07A
Galeria: Zdjęcia
ATomek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 6 dni 11 godz 54 min 9 s
Domyślnie

Zapodałeś temat bardzo szeroki. Tak na szybkiego proponuję Ci trasę w kolejności: Krościenko, Stara Sól, Sambor, Rudki, Lwów, Stare Sioło, Świrz, Brzeżany, Monasterzyska, Buczacz, Jazłowiec, Czortków, Skała Podolska, Kamieniec Podolski, Żwaniec, Okopy Św. Trójcy, Chocim, Trembowla, Tarnopol, Złoczów,Olesko, Brody, Poczajów, Krzemieniec, Łuck. To wszystko miejsca, gdzie warto dojechać. Dojazd do wszystkich łatwy, choć zapewniam, że na każdym kilometrze docenisz Afrykę.
Ustal trasę. Zorientuj się w kilometrach, tak max 250 km dziennie. To miejsca, gdzie dobrze się nie spieszyć, pogadać z miejscowymi, czasem pobłądzić. Tam czas wolniej płynie i lepiej, jeśli zaznasz, zasmakujesz Kresów, aniżeli zwiedzisz ileś tam ruin. UKRAINA- KRAINA- RUINA.
Jak będziesz potrzebował noclegu we Lwowie, Brzeżanach, Jazłowcu, czy Kamieńcu, daj znać.

Ostatnio edytowane przez ATomek : 17.02.2010 o 20:46
ATomek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 16:39   #5
zibiano
 
zibiano's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 1,092
Motocykl: RD07a
zibiano jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 38 min 30 s
Domyślnie

oj ciekawe tematy sie tu dzieja więc i ja skorzystam
dziekuje
zibiano jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 19:21   #6
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

SławekK, Izi i ATomek dziękuję za informacje. Relacje i fotki doprowadziły ze siekam sie że to dopiero luty a nie co najmniej czerwiec. Ja planuję przejechać mniej więcej trasę taką jak na dołączonych printscreenach ale w odwrotnej kolejności. Oczywiście mogę gdzieś zboczyć, jeśli okaże się ze w pobliżu mego planowanego przejazdu jest coś ciekawego. Jeśli macie jakieś sugestie i pomysły to nie pogardzę żadną wartościowszą wiadomością i każda przemyślę. Więc jak widać Ukrainę mam jako tako rozplanowaną z opcja pewnych korekt. Jedynie nie wiem, którędy jechać przez Bieszczady. Nigdy tam nie byłem i chciałby w miarę dużo zobaczyć. Oczywiście nie mogę poświęcać na Bieszczady dużo czasu bo będę go potrzebować na Ukrainie. Ale spokojnie jeden dzień, no góra dwa, mogę na to poświęcić. Macie jakieś sugestie?





diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 19:23   #7
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Czas plynie tu wolniej, ludzie zwykle przyjaźni, życzliwi, ale my we Lwowie (mamy 90 km) nie zostawiamy motocykla byle gdzie, żeby mieć czym wracać.I niestety kolejki na granicy!!!
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 19:56   #8
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 21 min 27 s
Domyślnie

Diverek, jak wciskasz "Prnt Scrn" to trzymaj "Alt". Będzie pan zadowolony
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.02.2010, 20:19   #9
diverek
Amator podwórkowy
 
diverek's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Kostrzyn nad Odrą
Posty: 994
Motocykl: exRD04 '92, obecnie RD07A '98
Przebieg: >55kkm
Galeria: Zdjęcia
diverek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 20 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Lepi Zobacz post
Diverek, jak wciskasz "Prnt Scrn" to trzymaj "Alt". Będzie pan zadowolony
A dzięki. Przeważnie tak właśnie robię. Ale dzięki temu że nie wcisnąłem macie okazje podziwiać mój pasek programów.
diverek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.03.2010, 12:32   #10
Boryss
Boże kopsnij troche rozumu.
 
Boryss's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Iwonicz/Mielec
Posty: 235
Motocykl: nie mam AT i nie będę miał
Galeria: Zdjęcia
Boryss jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 6 dni 12 godz 4 min 7 s
Domyślnie

Proponuję zrobić dużą pętlę w biesach. Cisna, Wetlina, Ustrzyki Górne. Koniec świata polski niektórzy mawiają że to Polska c-bis Zaporę solińską można odwiedzić generalnie sporo ciekawych miejsc! No i oczywiście kurort w Iwoniczu Zdroju
Boryss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa betu Kwestie różne, ale podróżne. 36 24.07.2012 10:05
20-22.07 Rajd szlakiem VI Wileńskiej Brygady AK Barył Umawianie i propozycje wyjazdów 1 12.07.2012 23:54
UKRAINA 16,17,18 września szlakiem szuter party korba Umawianie i propozycje wyjazdów 4 19.09.2011 17:53
Rajd Szlakiem gen. Andersa zbyszek_africa Trochę dalej 92 27.03.2011 01:00


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:33.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.