Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 27.07.2019, 22:38   #21
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał zimny Zobacz post
...GS1150 od XRV na papierze cięższy a subiektywnie lżej się go ogarnia. ...
tak jak Zimny się z Tobą zgadzam w 99,99% przypadków to tu się nie zgadzam - moje subiektywne odczucie jest inne... jeździłem trochę gs 1150 i w ogarnianiu nie ma szans do xrv - przynajmniej dla mnie... a w terenie to już całkiem, nawet na łatwych szutrach... a w terenie trochę mokrym lub piaszczystym to jeszcze mniej... jest to jednak kloc z ciężkim przodem... podobnie zatłoczone miasto - xrv zostawia go z tyłu... wiem z autopsji... co innego przeloty długie - do tego 1150 jest stworzony....
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.

Ostatnio edytowane przez Mallory : 27.07.2019 o 22:44
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2019, 23:13   #22
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Mnie by wystarczylo 50 kucyków. Waham się nad NC750X, jednak Africa ładniejsza...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2019, 23:30   #23
Lolex

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2009
Miasto: Łomianki
Posty: 391
Motocykl: tymczasem przerwa
Przebieg: stały
Lolex jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 6 dni 20 godz 10 min 43 s
Domyślnie

Ważne, żeby tego nowego małego czegoś nie nazwali Africa Twin, tym bardziej z jakimś durnym dopiskiem... Afra powinna być jedna i lepiej, żeby nie rozczłonkowali jej na milion wersji i gabarytów. Słysząc "Africa Twin" powinno się mieć od razu skojarzenie z jednym, konkretnym motocyklem, a nie dopytywać "ale o którą ci chodzi, małą czy dużą...?" Niby marketingowe pitu-pitu, ale zepsułoby wizerunek/renomę/legendę tego motocykla, którą - pomimo jakichś tam swoich wad - niewątpliwie ma. Od lat.
Lolex jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.07.2019, 23:44   #24
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 13 godz 1 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Mnie by wystarczylo 50 kucyków. Waham się nad NC750X, jednak Africa ładniejsza...
Jeżeli mówisz o nowych motocyklach to bierz nową AT.
Jedyny motocykl, który jako nowy zrobił na mnie wrażanie bardzo pozytywne - choć i tak po oddaniu do salonu (po jeździe testowej) i powrocie na starą czwórkę gęba mi się zaśmiała....
NAT to bardzo fajny i dopracowany motocykl. I koncepcja wg. mnie jest identyczna do starej AT jednakże wykonanie uwzględnia upływ czasu i dostępną technologię... ABS, kontrola trakcji, wtrysk... ale koncepcyjnie... a nawet w prowadzeniu, pozycji za kierownicą, wadze... jest bardzo podobna...
To wg. mnie bardzo duże podobieństwo NAT do AT jest niewątpliwą zaletą...

Weźmy dwa inne testowane ostatnio...

yamaha niken - trójkołowe dziwadło z bardzo ciężkim przodem, jedziesz jak na skuterze wodnym, bardzo podsterowny (ucieka na zewnątrz) i czujesz tę uciekającą masę z przodu, w zakrętach musisz go bardziej wychylić, ale jedziesz w sumie wolniej, odkręcenie w nawet lekkim przechyle powoduje uślizg tylnego koła mimo kontroli trakcji, ciężki ... bardzo ciężki przód, silnik 850 trzy garnki... taki wysokoobrotowy, miedzy samochodami się nie wciśniesz w korkach... szeroki, ale zwraca uwagę... ludzie się oglądają bo nowość - do tego wszystkiego mimo, że trójkołowiec to musisz się podpierać stojąc bo się przewróci...

BMW R nineT - już wcześniej gdzieś tu pisałem... moc duża, niewygodnie na dłuższych przelotach, motor do zabawy, pojechać 100-200 km Max i schować do garażu na miesiąc. Użytkowość mała.

Ale MrWaski piszę apropos Twoich przemyśleń co do 50 KM - co najciekawsze... mimo że moja AT ma 26 kw czyli 35 km... jest zblokowana na zaplombowanych gaźnikach i nic w silniku nie dotykane jest i tak zostanie - to nie miałem, żadnego problemu, żeby nie tyle nadążyć za obiema w/w motocyklami to nie miałem problemu, żeby oba te motocykle w mieście odstawić ... wynikało to być może po części z mojego naturalnego środowiska jazdy (codziennie po mieście), po części z małym obuciem drugiego kierownika na nowym motocyklu i jego zrozumiałymi obawami, ale częściowo także z ciągle świetnych cech starej AT co podtrzymuje nowa AT...
Lepiej ... po wylocie na dwupasmówkę też nie było problemu z nadążaniem za nimi ... no chyba, że polecą ponad 160... wtedy moja zblokowana AT zostanie z tyłu...
I nic tu nie mówię o jakimś offie czy wyprawach... samo miasto i użytkowe po nim jazdy... i nawet w tym charakterze AT bije wiele nowych motorów...
Więc bierz NAT...

się rozpisałem...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 67093942_877951662561221_9202621529429377024_n.jpg (208.1 KB, 37 wyświetleń)
Typ pliku: jpg 67351530_431632804108242_1258135189607940096_n.jpg (498.0 KB, 34 wyświetleń)
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2019, 03:24   #25
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Mallory dobrze mówi.
Ja kupiłem NAT, bo jak wsiadlem na nią w salonie, to poczułem się jak na rd07. Po 3 latach w NAT (a wcześniej 6 na AT mogę powiedzieć, że podobieństwa są głębsze, niż mogłoby się wydawać.

dzis np. trzasnalem trasę 400 km, w tym 100 km TET, bez zsiadania z moto (no dobra, było tankowanie....) w 5 godzin. I to jest w tym moto absolutnie wyjątkowe.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2019, 07:06   #26
robertG7
 
robertG7's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2011
Miasto: Bielsk Podl/Wwa
Posty: 1,244
Motocykl: RD07
robertG7 is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 21 godz 42 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Mnie by wystarczylo 50 kucyków. Waham się nad NC750X, jednak Africa ładniejsza...
Moim zdaniem to po prostu już kup wreszcie cokolwiek, bo 3/4 z twoich 220 postów to wlasnie takie jak zacytowany powyżej.
__________________
podpis bez buraczanych tekstów i życiowych prawd
robertG7 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.07.2019, 18:24   #27
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,789
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 7 godz 17 min 3 s
Domyślnie

True Adventure



Zrobiliśmy z kolegą wycieczkę w BN i zasadniczo nie było takiej drogi gdzie by kolega powiedział że za trudno. Wywrócił go raz podczas zawracania na kamolcach i byłem zaskoczony jak dobrze zamontowane pady chronią motocykl, no ale od niego cały czas tylko słyszałem że on to kocha i każda jazda go cieszy. Wieczorem wrzucę więcej zdjęć choć na to zbyt wiele czasu nie było
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2019, 01:03   #28
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,057
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 18 godz 39 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał robertG7 Zobacz post
Moim zdaniem to po prostu już kup wreszcie cokolwiek, bo 3/4 z twoich 220 postów to wlasnie takie jak zacytowany powyżej.
Cokolwiek już mam.
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2019, 09:10   #29
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 10 godz 35 min 55 s
Domyślnie

Czyżby to była Nowa Nowa AT?

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.09.2019, 09:14   #30
darius
 
darius's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Gdynia
Posty: 460
Motocykl: NAT
Galeria: Zdjęcia
darius jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 10 godz 35 min 55 s
Domyślnie

I jeszcze jedno

D

Wysłane z mojego Mi A2 przy użyciu Tapatalka
darius jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
O co chodzi (chłodzenie) xralf Układ chlodzenia 18 26.08.2011 15:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:58.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.