Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 23.10.2023, 12:39   #1501
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Naprawdę nie wiem co wam wszystkim poradzić. W obecnej chwili próbujemy sobie poradzić ze sobą, dobrze że nie muszę myśleć zbyt dużo o pojazdach, chociaż najchętniej bym wszystko rzucił i odciął się od tego co tu i teraz. W Bieszczady nie pojedziemy bo za blisko
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 13:02   #1502
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Zły kierunek teraz te Bieszczady

Choć jeśli tam za blisko to WYSTARCZAJĄCO daleko może nie być w ogóle na tej planecie :/
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 14:01   #1503
Mhv
Michał
 
Mhv's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Siedlce-Warszawa
Posty: 2,142
Motocykl: RD07a
Przebieg: do neg.
Mhv jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 5 dni 23 godz 9 min 51 s
Domyślnie

Są jeszcze Suwałki
Mhv jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.10.2023, 14:34   #1504
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Naprawdę nie wiem co wam wszystkim poradzić. W obecnej chwili próbujemy sobie poradzić ze sobą, dobrze że nie muszę myśleć zbyt dużo o pojazdach, chociaż najchętniej bym wszystko rzucił i odciął się od tego co tu i teraz. W Bieszczady nie pojedziemy bo za blisko
Jakoś to smutno zabrzmiało Nie daj się Marek, cokolwiek Cię dopadło...

Ja tam się wybieram na weekend break do Brugii za 2 tygodnie. Sprawdzę czy prąd w Belgii mają i czy EV wciąż puszczają Eurotunelem
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.10.2023, 19:40   #1505
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mhv Zobacz post
Są jeszcze Suwałki
W suwałKach nie wolno
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.11.2023, 13:37   #1506
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Dzisiaj dzień testowania. Podłączyłem OBD aby zobaczyć co w baterii piszczy, niewiele się dowiedziałem, ale po naładowaniu do 100% zasięg był całkiem w porządku. Ruszyliśmy w kierunku Krakowa i po dojechaniu granice miasta, na małym wyświetlaczu pokazał się znak ciśnienia w oponach. Co dziwniejsze w miejscu gdzie są informacje na temat pojazdu, gdzie powinno się pojawić rozszerzone wyjaśnienie błędu, w tamtym miejscu nie pokazało się nic. Na stacji benzynowej skontrolowałem ciśnienie w oponach i nie znalazłem przyczyny dla której mogła się pojawić informacja dotycząca owego ciśnienia w kołach. Dla pewności napełniłem wszystkie koła do takiego samego poziomu i zatwierdziłem nowe ciśnienie. Kontrolka na małym wyświetlaczu znikła aby po chwili pojawić się ponownie i tak kilka razy po wykonaniu procedury zatwierdzenia. Już nie miałem pomysłu co z tym fantem zrobić, jechać do serwisu, to przecież zanim znajdą czas to zmienię koła na zimowe. W pewnym momencie mnie tknęło może to błąd tkwiący tylko w umyśle, umyśle elektronowym auta. Wyciągnąłem ten dinks z gniazdka obd i problem zniknął
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_2797.png (510.1 KB, 6 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 00:56   #1507
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,838
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 8 godz 30 min 33 s
Domyślnie

Ja wiem, że Ty już 'setkę' przekroczyłeś i trochę problemów masz, ale zawsze to jakies pozytywne info:

VW ID.3 battery wear better than expected in 100,000 km ADAC test
__________________
W barze jak zaczynasz się awanturować to albo dostajesz w ryj albo wylatujesz na ulicę na kopniakach. Tylko gdzieniegdzie bar zrównuje się z ziemią, a awanturnicy przenoszą się do następnej knajpy.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.11.2023, 17:17   #1508
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ja tam specjalnych problemów nie widzę, jedyne co mnie lekko martwi, to jak będzie wyglądać przyszłość. W chwili obecnej auto po prostu jeździ i jeżeli jeździ to robi to bardzo dobrze.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.11.2023, 08:11   #1509
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Zbliża się zima a w aucie jeszcze letnie opony, ale w tym roku wszystko będzie później. Ciężko się koncentrować na codziennym życiu jak człowiek z dnia na dzień zrobił się pielęgniarką i opiekunką wciągająć w to swoją żonę. Wracając kiedyś ze wsi okazało się że mama już dalej nie może mieszkać sama. Dobrze że mamy ten samochód bo dzięki niemu możemy się wyrwać z Szewskiej na wieś. Kotami obecnie zajmuje się sąsiadka bo wujka zabrali do szpitala i dobrze bo może rodzina przejrzy na oczy i się nim zaopiekuje, ze swojej strony donieśliśmy na niego do GOPS i pani nawet przyjechała. Dawno nie czułem się tak nieswojo w domu na Szewskiej będąc czasami, gdy nie ma żadnych gości, tylko w towarzystwie małżonki oraz znikającej w oczach mamy. Przez to wszystko dałem się naciągnąć na abonament w TRONITY, bo myślałem że klikam jakiś program testowy a po kliknięciu wyszło że kupiłem wersję profesjonalną. Na szczęście udało się zmienić na wersję mniej profesjonalną ale opłaty nie dało się uniknąć i 35 EUR poszło. Te wartości dla nas i tak są tylko statystyczne bo za prąd jak na razie płacimy tylko koszty stałe, a te są na poziomie 180 PLN za okres sześciu miesięcy. Prąd napędza auto oraz grzeje wodę, ogrzewa dom i robi różne rzeczy w domu, magiczne rzeczy. Dzięki temu mogę wypisać i wysyłać te pierdoły w świat, a nawet przesyłać obrazki.
Załączone Grafiki
Typ pliku: png IMG_2865.png (508.0 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_2866.png (369.4 KB, 2 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_2867.png (244.6 KB, 4 wyświetleń)
Typ pliku: png IMG_2868.png (2.83 MB, 3 wyświetleń)
Typ pliku: jpeg IMG_2861.jpeg (896.4 KB, 7 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.11.2023, 19:59   #1510
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Decyzja podjęta, będzie to docelowe auto dla nas. W końcu będziemy mogli się obyć bez namiotu przy wyjazdach w nieznane. Może namiot jako dokładana część do samochodu, w konstrukcji samonośnej aby można było zostawić namiot podczas objeżdżania okolicy. Nawet nie muszę mieć napędu na 4 koła, jestem przekonany że z tylnym napędem poradzimy sobie znakomicie, tak jak jest to do tej pory. Pozostaje teraz tylko kwestia finansowania i myślę że 2024 powinien być rokiem ID.Buzz, kolor w zasadzie jak na zdjęciu z wnętrzem jak na zdjęciu. Nasz obecny materac będę mierzył czy się zmieści, bo wtedy tylko potrzebuję jako dodatek takiej wyższej podłogi w bagażniku aby po złożeniu foteli mieć płaską przestrzeń. Te wszystkie stare auta są fajne jak stoją a nowe mają poważną wadę w postaci silnika spalinowego. Pozostaje mieć nadzieję że cena może spadnie albo będzie łatwiejszy dostęp do finansowania. Starocie są ok ale jestem przekonany że ostatnie auto jeździ głównie po zlotach pokazując możliwości warsztatowe właściciela
Będąc na spotkaniu zdarzyło się wypić jameson Orange, w nagrodę można było losować i nam się trafił jeden dodatkowy napój oraz to drzewko. Nawet się nie spodziewałam że przetrwa a ono nie dość że wygląda coraz lepiej to jeszcze owocuje
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg IMG_0847.jpg (1.00 MB, 14 wyświetleń)
Typ pliku: jpg IMG_0848.jpg (985.4 KB, 14 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.