Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2021, 20:41   #11
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Tez za dwoma ostatnimi pisze ze powinni łoić aż będzie dudnić.

Ważniejsza jest jednak dla mnie, co powtarzam od dawna, nieuchronność kary. Zaraz potem jej wysokość.
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 20:44   #12
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,394
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 9 godz 28 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Tez za dwoma ostatnimi pisze ze powinni łoić aż będzie dudnić.

Ważniejsza jest jednak dla mnie, co powtarzam od dawna, nieuchronność kary. Zaraz potem jej wysokość.
Na nieuchronność kary musieli by zatrudnić drugie tyle milicji.
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 20:48   #13
Ducafrica


Zarejestrowany: Jul 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 109
Motocykl: KTM 1190R
Ducafrica jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 22 godz 37 min 40 s
Domyślnie

Ja tam nie mam fetyszu typu bat nad sobą.
Przeklejone z https://www.wykop.pl/wpis/59672129/n...2021-niemiec-/

Cytat:
Niemiec przekraczając prędkość o 31km/h w zabudowanym zapłaci mandat wysokości 160€, dostanie 2 punkty karne(na 8 możliwych) i zakaz prowadzenia przez 1 miesiąc.
Poza zabudowanym przekraczając o 31km/h dostanie odpowiednio mandat 120€ 1 punkt karny i miesięczny zakaz.
Zarabiając najniższą krajową w najmniej korzystnej klasie podatkowej - 973€ netto - zapłaci odpowiednio mandat wysokości 16.4% swojej pensji za przekroczenie w zabudowanym i 12.3% za przekroczenie poza zabudowanym.

Po zmianie taryfikatora w grudniu p0lak na najniższej krajowej za przekroczenie prędkości 31km/h zapłaci 72.8% swojej pensji a od stycznia 2022 63.7% swojej pensji (od stycznia wzrasta minimalna)
I to zakładając najniższy mandat 1500zł

Najwyższym za to wykroczenie będzie 5000zł czyli 212% pensji od stycznia 2022 roku
Ducafrica jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 21:09   #14
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 15 s
Domyślnie

no i w końcu wszyscy bedą jeździć płynnie i nieśpiesznie, w końcu wg kurdupla jesteśmy już bardzo blisko Japonii.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 21:32   #15
WojtasA
 
WojtasA's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2020
Miasto: Piaseczno
Posty: 1,172
Motocykl: ATAS 1100 DCT
WojtasA jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 3 dni 22 godz 12 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Czy naprawdę nikt nie uważa że Polak jak nie widzi bata to robi co chce? Jest bat poza granicami naszego kraju Polak potrafi przestrzegać przepisu a jak tylko wjedzie w granice naszego grajdołka to hulaj dusza, piekła nie ma.
W pełni się zgadzam! Szczególnie z perspektywy kierownika i ojca córki która za chwile prawko robi.
WojtasA jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 21:37   #16
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 52 min 49 s
Domyślnie

No i jak w takim temacie nie zahaczyć o politykę. Widzę, że jak w tym narodzie (nie cierpię tego słowa) chodzi o "moją" kasę to jest beeee. Na ulicę chcecie wychodzić bo mandaty od 25 lat ktoś podnosi. Ale jak ktoś po 30 latach rozpier.... kawałek wolności w imię prywatnego interesu jednego małego zakompleksionego człowieczka, to nikt dupy na ulicę nie ruszy.
A czym niby mamy spowodować bezpieczniejszą jazdę. Kampanią w telewizji rządowej - tam tylko disco polo i kuesy niemieckiego z Donaldem.
Nauką w szkole - tam nawet etykę katecheci będą prowadzić.

Bat na kierowców w tym kraju to jedyne wyjście. Marek ma racje. Popatrzcie na Słowację - drastyczna podwyżka i jeżdżą jak sąsiedzi z Austrii, przekroczą granicę i jeżdżą gorzej od Polaków.

Popatrzyć na nas - przekraczamy granicę i już potrafimy jeździć bezpiecznie i z przepisami. A dlaczego. A to dlatego, że jest nieuchronność kary i kary są dotkliwe.
Ktoś pisze, że wypadków jest mniej. Jest , dlatego że intensywność ruchu zmalała w pandemii - jak ktoś chce to mogę dostarczyć badania.

Znowu ktoś pisze o złodziejach ubezpieczycielach. A co wy myślicie, że ubezpieczyciel to organizacja charytatywna? Przecież wysokość składki zależy od wielu czynników, między innymi od szkodowości na samochodach ale i nie tylko. Więcej wypadków, więcej odszkodowań. I nie tylko za mienie. Przykład - kierowca samochodu zabija innego uczestnika ruchu (np. pieszy, inny kierowca) , ubezpieczyciel musi wypłacić oprócz odszkodowania za pojazd , często renty, leczenia itp. To są gigantyczne koszty ale każdy widzi tylko swoją składkę.
Nikt nie patrzy na koszty społeczne tylko na swój czubek nosa - taki jest ten naród.

A najlepsze jest to, że rzucacie się o mandaty, które są czysto hipotetyczne, z ręką na sercu ile ich dostajecie. Ale nie czepiacie się jak ten sam pieprzony rząd zabierze wam zaraz kasę, a wmówi wam że ją powiela i rozdaje. Takie rzeczy to w Moskwie i nie rozdawali tam samochodów na placu Czerwonym , tylko rowery przy dworcu Warszawskim i nie rozdawali tylko kradli.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 22:10   #17
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Luk2asz, chyba nie chcesz powiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe klepią biedę? Zapomniałeś już, jak kilka lat temu składki za OC podskoczyły praktycznie o 100%? Przestało im się opłacać z dnia na dzień? Nie wydaje mnie się... no i jeszcze istnieje taki termin jak "zmowa cenowa", która jest przestępstwem, no ale co jest wolno wojewodzie...
A teraz jeszcze się przyssali do nowych przepisów, żeby jeszcze bardziej nas dymać. Rządowi to pasuje, bo jak pisałem, większa kasa do budżetu. Nie widzisz jakie tu jest pole do nadużyć? OC jest obowiązkowe, więc chyba nie myślisz, że za punkty na koncie składka skoczy Ci o 100 zł? Raczej zamiast 900 zapłacisz 1600. A jak masz kilka pojazdów? Teraz pokaż mi kogoś, kto nigdy nie dostał żadnych punktów. Dlatego uważam, że wszyscy to zapłacimy bez względu na to jak kto jeździ. Mnie osobiście to wkurwia.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 22:18   #18
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 52 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Luk2asz, chyba nie chcesz powiedzieć, że firmy ubezpieczeniowe klepią biedę? Zapomniałeś już, jak kilka lat temu składki za OC podskoczyły praktycznie o 100%? Przestało im się opłacać z dnia na dzień? Nie wydaje mnie się... no i jeszcze istnieje taki termin jak "zmowa cenowa", która jest przestępstwem, no ale co jest wolno wojewodzie...
A teraz jeszcze się przyssali do nowych przepisów, żeby jeszcze bardziej nas dymać. Rządowi to pasuje, bo jak pisałem, większa kasa do budżetu. Nie widzisz jakie tu jest pole do nadużyć? OC jest obowiązkowe, więc chyba nie myślisz, że za punkty na koncie składka skoczy Ci o 100 zł? Raczej zamiast 900 zapłacisz 1600. A jak masz kilka pojazdów? Teraz pokaż mi kogoś, kto nigdy nie dostał żadnych punktów. Dlatego uważam, że wszyscy to zapłacimy bez względu na to jak kto jeździ. Mnie osobiście to wkurwia.
Widzisz, ty cały czas o firmach ubezpieczeniowych, a nie widzisz problemu bezpieczeństwa na drogach. Podaj mi sensowny sposób na pohamowanie temperamentu Polaków na polskich drogach.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 22:27   #19
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 1 godz 38 min 51 s
Domyślnie

Podwyżkę mandatów rozumiem. Bulwersuje mnie tylko nabijanie kabzy prywatnym firmom. Niechby nawet dali wyższą składkę na NFZ dla tych co mają punkty, to jeszcze jakoś bym przełknął, ale takiego oskubywania w biały dzień nie mogę zdzierżyć.
__________________
"A w takiej Mongolii lejesz, gdzie chcesz. Gdzie chcesz, wysiadasz z samochodu i rozbijasz namiot. Lubię jeździć tam, gdzie była komuna i gdzie można rozbić namiot."
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2021, 22:46   #20
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,236
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 16 godz 52 min 49 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ferdek Zobacz post
Podwyżkę mandatów rozumiem. Bulwersuje mnie tylko nabijanie kabzy prywatnym firmom. Niechby nawet dali wyższą składkę na NFZ dla tych co mają punkty, to jeszcze jakoś bym przełknął, ale takiego oskubywania w biały dzień nie mogę zdzierżyć.
No widzisz i znowu sięgamy polityki. Sprawdź jaki udział w rynku ubezpieczeń w Polsce ma PZU i spółki w jego portfelu, które wciskają polisę za wszelką cenę. Wtedy się z tobą zgodzę, tylko nie bierz do jednego worka wszystkich towarzystw. W PZU jest parcie na przypis, a wynikiem "pi" się nikt nie przejmuje. A dlaczego polityki - bo całe PZU jest obstawione "rodziną" Jarka.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
nowe duale Mallory Inne tematy 291 06.09.2018 08:42
Nowe forum DRZ Babel Inne tematy 2 16.09.2011 20:40
Nowe na forum: GG laska Inne tematy 2 03.05.2010 21:37


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.