Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Motocykl Forumowicza

Motocykl Forumowicza Tu możesz opisać swój motocykl, pochwalić się ewolucją lub zakupem.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.04.2023, 21:03   #21
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Kol Baza z wydaje mi się że przede wszystkim trzeba wrócić do seryjnego przełożenia (w tt600s próbowałem 2zeby na tył więcej w terenie nic to nie daje trakcja się gubi silnik się kręci w nieużytecznych obrotach) choć na ancwalcie może na supermoto kołach coś to daję .Silnik chyba faktycznie jak kol Kurol radzi do ArturaS (właśnie ogarną temat szlifu i głowicy do kumpla tt(byłej mojej) .
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2023, 21:37   #22
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 28 s
Domyślnie

Znaczy stare enduro mieć i podziwiać, a jak już jazda to powolne prykanie dołem bo trakcja bo obroty, bo śmo bo owo....
No bez jaj, też tymi skarbami można napieprzac jeno, trudniej. Wiary a i chęci brak tym i owym.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2023, 22:28   #23
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kurol Zobacz post
Jak 5 lat temu szukalem pojedynczych zebatek do skrzyni to ceny zaczynaly sie od 450 pln za sztuke.
Nie wydaje mi sie zeby teraz bylo taniej.
Kazda jedna skrzynia uzywana do tt czy xt ktora widzialem miala tzw.pitting na zebatkach wiec kupujac uzywana z tym raczej bedzie sie trzeba pogodzic.
Jesli nie masz ochoty samemu sie za to zabierac to bym uderzal do Artura S z Zywca daleko nie ma
Pytałem nawet w zeszłym roku. Były były tryb 2 biegu kosztował niecałe 200.
Nie wiedziałem o Arturze S. Dobry trop... I na miejscu. Dzięki.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2023, 22:31   #24
Baza
Stary wyjadacz
 
Baza's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2008
Miasto: żywiec
Posty: 866
Motocykl: RD07
Galeria: Zdjęcia
Baza jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 4 godz 29 min 21 s
Wink

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Połowienie silnika to raczej od 2 tyś w góre. Wywalony trybek skrzyni w tych yamahach to częsty temat. Niefajne jest tez to ze części już może nie być, albo wkrótce może nie być. Niby wszystkie te XT i TT wszelkich maści, to jedna rodzina ale jak przychodzi co do czego to okazuje sie ze tu pokrywa inna, ze tu nie ma czegoś a tam jest inaczej i okazuje sie ze nie jest juz takie samo. Te yamahy robione w dużej części we Włoszech, nigdy nie miały w planach zawojowywać inne kontynenty. Wiec to nie jak z hondą np XR do której części będą jeszcze przez 50 lat bo w stanach i Australii jest tego fpyteczkę i jeszcze trochę.


Osobiście bym sie pozbył. Chociaż z drugiej strony czasem zerkam na ogłoszenia z najstarszymi TT z lat 80tych. Odtwarza mi sie film o tym jak lakieruje proszkowo ramę, jak anoduję felgi, jak zaplatam kołeczka na świeżutkich szprychach, jak wymieniam wszystkie łożyska i uszczelniacze, jak instaluje zawias po sanczezie, cycry, anodowane klameczki, rentala kiere, odnowioną kanapę, wyremontowany silniczek, czyściutki gaźniczek..... i ....i tylko na wój mi stare enduro na kopkę z taką pojemnością. Mam już podobnego śmiecia w tej klasie a kradnę kiedy mogę dwiesciepiedziesiątkę
2tyś to trochę więcej niż się spodziewałem. Chyba że piszesz z materiałem
Teraz kolega odbierał Aprilię Tuono od mechanika kóry rozpoławiał silnik i wymieniał zakleszczoną skrzynię... Zapłacił 3500 z nowym rozrządem a silnik nieporównywalnie bardziej skomplikowany. Ale w dzisiejszych czasach juz nic mnie nie zdziwi. Ktoś też to musi chcieć zrobić a za 500 to sam bym to miał w dupie.
Baza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.04.2023, 22:40   #25
Tygrys 74
 
Tygrys 74's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2018
Miasto: Opolskie
Posty: 429
Motocykl: XR 600
Tygrys 74 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 20 godz 33 min 7 s
Domyślnie

Kol rolek pewnie że można ale to od kierownika zależy bylem w tamtym roku na enduro clasick Bielsko to się starych sprzętów utaplanych w błocie naogladalem j����
__________________
Na YouTube przygody HONoDY
https://youtube.com/channel/UCrDx6paxecbzeSUSJR7iE6Q
Tygrys 74 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.04.2023, 13:08   #26
Lucky Luke
 
Lucky Luke's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 2,750
Motocykl: RD04
Lucky Luke jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 36 min 7 s
Domyślnie

Enduro z kopką jest bardzo fajne, ale do patrzenia albo do lansu.
Niedawno naoglądałem się nieszczęśnika , który przyjechał XR600. My sobie jeździliśmy , a on kopał... My jeździliśmy , a ten biedak znowu kopał, jeździliśmy, a ten kopał i tak cały dzień.
Miałem dwie kopane XR, więcej nie chcę :P
Może na jakieś Tety i inne lajtowe jazdy kopka jest OK. Ale wystarczy trochę bardziej się zmęczyć i człowiek przeklina kopkę, z zazdrością patrzy na kolegów którzy mają rozruszniki.
__________________
WSK125>XL650V Transalp>XR650R>TE450>DR800big>XR750VAfrica Twin>XR400R>VFR800fi>TE450ie>Bandit1200S
Lucky Luke jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Klamki aftermarket TT600R Baza Yamaha 1 31.10.2021 07:39
Yamaha TT600R kranik paliwa Baza Yamaha 4 10.10.2021 16:48
Bagaznik TT600R giennios Inne tematy 2 10.04.2017 22:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.