Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Silnik, sprzęgło, skrzynia

Silnik, sprzęgło, skrzynia Montaż i demontaż elementów silnika: sprzęgła i skrzyni , wymiana łańcuszków rozrządu, demontaż głowic i zaworów, pomiary kompresji, ciśnienia oleju, serwisowanie zaworów i gniazd, tłoków i pierścieni.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.08.2020, 11:10   #1
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie Wałek zdawczy oraz uszczelnienie

Hej
Po wczorajszym powrocie na lawecie dziś od rana szybka akcja. Tak jak od razu zostało zdiagnozowane uszczelnienie wałka. Dla pewności wymienię na wałku zmiany biegów też. Ale skoro już zdjąłem obudowę to zapytam: wałek pojeździ jeszcze?



W sumie rozszerzę zapytanie, bo w trakcie powolnego toczenia słyszę jakby rytmiczne szumienie, tak sobie dedykuję, że może łańcuch jest zastany w jednym miejscu i wydaje jakieś dźwięki. U mnie motor stał ponad rok. U franca mógł stać kolejny. Próbować rozjeździć to co jest czy wymienić cały napęd przy okazji, wkleić zębatkę itd?
Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xVampear : 31.08.2020 o 11:29
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 11:23   #2
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Wiesz, to taki fetysz tutaj: "pokaż wałka!" I jak przy fetyszu, każdy ma swoje zdanie. Moje: wiele osób by chciało mieć takiego wałka Cieszyć się i jeździć oraz dbać.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 12:15   #3
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 27 s
Domyślnie

Czekaj - ale z tych zdjęć wynika, że ciśnienie wypchnęło uszczelniacz?

Jeżeli tak, to poszukaj przyczyny (zatkana odma?)
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 12:41   #4
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał CzarnyEZG Zobacz post
Czekaj - ale z tych zdjęć wynika, że ciśnienie wypchnęło uszczelniacz?

Jeżeli tak, to poszukaj przyczyny (zatkana odma?)
Zaczyna robić się poważnie 🧐
Strona na forum nie działa o odpowietrzniku skrzyni korbowej. Orłem nie jestem w temacie. Jakieś przyspieszone szkolenie mógłbym prosić 😁 Ewentualnie link.

Właśnie dotarł do mnie Haynes Z opisu wynika, że mówimy o tym zatkanym wężu pod motorem.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez xVampear : 31.08.2020 o 12:55
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:02   #5
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Sprawdź , czy wypłynie syf.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:16   #6
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
Sprawdź , czy wypłynie syf.
Czysto. Jedyne co zauważyłem to nie było na korku opaski zaciskowej, wąż był odciśnięty więc chyba się zsunęła.
A wczoraj cała sytuacja miała miejsce po mocniejszym odkręcaniu w terenie. Pompę paliwa ma podciśnieniową, jedyna modyfikacja nie wiem czy ma to jakieś znaczenie ale wspominam zawczasu.

Uszczelniacze już zamówione w hądzie. Za 2-3 dni będą.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:25   #7
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jak CzarnyEZG pisze - jeżeli wywaliło uszczelnienie to poszukaj, co spowodowało podniesienie ciśnienia. Jeden z tropów to zatkana odma.

Już dawno nie widziałem bebechów ,ale chyba jest jeszcze jedno miejsce zaślepione, krórki.

Czy był korek w tym przewodzie, czy był otwarty? Jak otwary to zatkaj.

Nie dolewałeś oleju? Może przelałeś?
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:25   #8
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

co wy tu pier... to jest dren z airboxa. woda lub + olej z odmy może tamtędy spływać i to jest jak najbardziej normalne. zaleca się spuszczanie po jeździe w intensywnym deszczu lub po długotrwałym pałowaniu po autobanie.
jak chcesz wiedzieć czy masz zatkaną odmę to otwierasz airbox, wyjmujesz filtr i odpalasz moto - macasz czy odma pulsuje-dmucha. na 99.9 jest ok.

uszczelnienie nie wiesz - może byś stare, wysrane, źle założone. wymień - zobaczysz.
przy TAKIM wzroście ciśnienia w silniku miałbyś masę innych wycieków. pomyśl logicznie - ile bar musiałbyś mieć w karterze, żeby tak wypchnęło wargę trzymaną jeszcze sprężyną. . .
do tego bardzo nie podoba mi się ułożenie blachy trzymającej uszczelniacz. tu ponownie - NIE WIERZĘ w takie ciśnienie, które odsunęłoby blachę o te dobre 5mm od kartera...

chyba, że ktoś bardzo chujowo coś poskładał - odma zatkana w pi..du, bardzo niefachowo założony uszczelniacz.

Co do łańcucha - postaw moto na centralkę i sprawdź jak napięty jest łańcuch mierząc metrówką do milimetra luz połowie. obróć o 1/4 biegu łańcucha i zmierz ponownie i tak jeszcze dwa razy. masz taki sam pomiar? nierówne rozciągnięcie łańcucha zdarza się najczęściej po zbyt dużym napięciu łańcucha - wtedy rozciąga się śmiertelnie to co jest pomiędzy zębatkami. możesz jeszcze zmierzyć na przykład odległość między 15 ogniwami suwmiarką. w serwisówce na 99% jest podane jaka jest maksymalna odległość między określoną ilością rolek.

łańcuch wygląda na bardzo zadbany, czysty... chyba, że ktoś mu przywalił karcherem dawno temu. wtedy może być wrak.
przy okazji - na łożysku wałka nie ma luzów?

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 31.08.2020 o 13:32
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:39   #9
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
co wy tu pier... to jest dren z airboxa. woda lub + olej z odmy może tamtędy spływać i to jest jak najbardziej normalne.
A kto pisze, że nie? Byle zatkane było bo inaczej ciągnie syf do airboxa.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.08.2020, 13:42   #10
xVampear


Zarejestrowany: Jul 2019
Miasto: Zachodniopomorskie
Posty: 95
Motocykl: RD07a
xVampear jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 10 godz 46 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
co wy tu pier... to jest dren z airboxa. woda lub + olej z odmy może tamtędy spływać i to jest jak najbardziej normalne. zaleca się spuszczanie po jeździe w intensywnym deszczu lub po długotrwałym pałowaniu po autobanie.
jak chcesz wiedzieć czy masz zatkaną odmę to otwierasz airbox, wyjmujesz filtr i odpalasz moto - macasz czy odma pulsuje-dmucha. na 99.9 jest ok.

uszczelnienie nie wiesz - może byś stare, wysrane, źle założone. wymień - zobaczysz.
przy TAKIM wzroście ciśnienia w silniku miałbyś masę innych wycieków. pomyśl logicznie - ile bar musiałbyś mieć w karterze, żeby tak wypchnęło wargę trzymaną jeszcze sprężyną. . .

Co do łańcucha - postaw moto na centralkę i sprawdź jak napięty jest łańcuch mierząc metrówką do milimetra luz połowie. obróć o 1/4 biegu łańcucha i zmierz ponownie i tak jeszcze dwa razy. masz taki sam pomiar? nierówne rozciągnięcie łańcucha zdarza się najczęściej po zbyt dużym napięciu łańcucha - wtedy rozciąga się śmiertelnie to co jest pomiędzy zębatkami. możesz jeszcze zmierzyć na przykład odległość między 15 ogniwami suwmiarką. w serwisówce na 99% jest podane jaka jest maksymalna odległość między określoną ilością rolek.

łańcuch wygląda na bardzo zadbany, czysty... chyba, że ktoś mu przywalił karcherem dawno temu. wtedy może być wrak.
przy okazji - na łożysku wałka nie ma luzów?

m
Więc tak dziś w jakieś grubsze rozbieranie nie będę się bawić, bo jadę wieczorem po drugie moto 😁
Co do wałka-ma około 1mm luzu.

https://drive.google.com/file/d/1gjQ...w?usp=drivesdk

Jak odbiorę części to wtedy sprawdzę odmę chyba, że ten luz na wałku za duży i gruby remont się szykuje 😱.

Łańcuch wygląda ok ale jest dosyć sztywny, czuć opór przy zginaniu go. Jak go zegnę to powoli wraca ale nie do końca. Dlatego też pytałem czy najlepiej wymienić wszystko.

Wysłane z mojego BLA-L29 przy użyciu Tapatalka
xVampear jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Wałek zdawczy cd. mdxmd CRF 1000 L 53 09.11.2019 22:30
wałek zdawczy maciek-kolek19863 Silnik, sprzęgło, skrzynia 13 06.04.2017 13:45
Patent na wałek zdawczy?? Wójcik Wszystko dla Afryki 62 08.03.2016 02:13
Wałek zdawczy ocena tom500 Silnik, sprzęgło, skrzynia 8 29.07.2015 17:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:31.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.