Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2020, 23:24   #81
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cz wpuszcza Polaków bo mam tam współpracowników.
Trza mieć zaproszenie i na 3dni wjazd spoko. Potem robisz test imozesz być do oporu.
Tylko jak wrócić...
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.06.2020, 23:43   #82
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Cz wpuszcza Polaków bo mam tam współpracowników.
Trza mieć zaproszenie i na 3dni wjazd spoko. Potem robisz test imozesz być do oporu.
Tylko jak wrócić...
Do 15 .06 UE ma się określić co z granicami. Czyli my też. Jak kibiców na stadiony wpuszczają to i kwarantanne zniosą. W końcu całe zachodniopomorskie to turysta głównie niemiecki więc żal na nich nie zarabiać.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 06:40   #83
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,921
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 46 min 3 s
Domyślnie

Miejcie na uwadze że nawet jak już uda sie komuś wyjechać i dojechać do celu to na powrocie do kraju macie gwarantowane 14 dni kiblowania.
Byłem w zeszłym tygodniu w Romie, to co wyprawiają na naszej granicy jest jakąś komedią w stosunku do innych granic. Robiłem to na takich samych zasadach jak transport międzynarodowy a i tak musiałem mieć reklamówkę papierów żeby mnie jakiś mądry nie wysłał na kwarantannę. U nas pierwsi zamknęli i ostań otworzą a patrząc na obecną sytuację w woj. Śląskim to pewnie nie prędko to nastąpi, choćby nawet jutro otworzyli to nas mogą nie wpuścić do innych krajów. Makarony wczoraj na pierwszej stronie corriere della sera napisali o nas. Twierdząc że wszyscy poczynili jakiś postęp a my się cofamy. Jak zamykali kraj to było 60 zarażonych, teraz jest 600 a państwo mówi, nic się nie stało i wszystko pod kontrolą.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 06:58   #84
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Miejcie na uwadze że nawet jak już uda sie komuś wyjechać i dojechać do celu to na powrocie do kraju macie gwarantowane 14 dni kiblowania.
Byłem w zeszłym tygodniu w Romie, to co wyprawiają na naszej granicy jest jakąś komedią w stosunku do innych granic. Robiłem to na takich samych zasadach jak transport międzynarodowy a i tak musiałem mieć reklamówkę papierów żeby mnie jakiś mądry nie wysłał na kwarantannę. U nas pierwsi zamknęli i ostań otworzą a patrząc na obecną sytuację w woj. Śląskim to pewnie nie prędko to nastąpi, choćby nawet jutro otworzyli to nas mogą nie wpuścić do innych krajów. Makarony wczoraj na pierwszej stronie corriere della sera napisali o nas. Twierdząc że wszyscy poczynili jakiś postęp a my się cofamy. Jak zamykali kraj to było 60 zarażonych, teraz jest 600 a państwo mówi, nic się nie stało i wszystko pod kontrolą.
W Norwegi tez o nas glosno i tez sie dziwia ze '' zamykali kraj to było 60 zarażonych, teraz jest 600 a państwo mówi, nic się nie stało i wszystko pod kontrolą''
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 07:39   #85
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,353
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 5 dni 21 godz 32 min 44 s
Domyślnie

Oj tam,oj tam No przecie teraz podobno robią testy a wcześniej tylko zwozili ludzi ze świata
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 08:58   #86
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał luk2asz Zobacz post
Do 15 .06 UE ma się określić co z granicami. Czyli my też. Jak kibiców na stadiony wpuszczają to i kwarantanne zniosą. W końcu całe zachodniopomorskie to turysta głównie niemiecki więc żal na nich nie zarabiać.
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.


Cytat:
Napisał Adagiio Zobacz post
Twierdząc że wszyscy poczynili jakiś postęp a my się cofamy. Jak zamykali kraj to było 60 zarażonych, teraz jest 600 a państwo mówi, nic się nie stało i wszystko pod kontrolą.
Zupełnie nie chcę bronić rządzących, bo choćby za mało testów robią cały czas. Ale wtedy 60 a teraz 600 to jest różnica w tę stronę, że wtedy testów nie było, nie było lokalizacji ognisk zarażania i była ostra tendencja zwyżkowa. Kolejna sprawa, że każdy tydzień dłużej najdeścia fali tym bardziej można się przygotować. itd. Podkreślam: nie chcę się odnosić do sytuacji w PL - chcę pokazać, jak epidemiolodzy rozróżniają te stany.

Na moje: za mało testów u nas i za wcześnie nas otwierają. Gdy to się zestawi z wakacjami to może być niebezpiecznie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 22:54   #87
luk2asz
 
luk2asz's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: KrK
Posty: 1,231
Motocykl: CRF1100
luk2asz jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 6 godz 23 min 50 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.
Ale to właśnie o to się rozchodziło, że nie zostały uzgodnione terminy i decyzje o zamknięciu i dlatego teraz 15.06 ma być jasna informacja odnośnie Schengen. Pozostałe kraje już nie tak ważne, a my w Schengen jesteśmy.

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.




Zupełnie nie chcę bronić rządzących, bo choćby za mało testów robią cały czas. Ale wtedy 60 a teraz 600 to jest różnica w tę stronę, że wtedy testów nie było, nie było lokalizacji ognisk zarażania i była ostra tendencja zwyżkowa. Kolejna sprawa, że każdy tydzień dłużej najdeścia fali tym bardziej można się przygotować. itd. Podkreślam: nie chcę się odnosić do sytuacji w PL - chcę pokazać, jak epidemiolodzy rozróżniają te stany.

Na moje: za mało testów u nas i za wcześnie nas otwierają. Gdy to się zestawi z wakacjami to może być niebezpiecznie.
Wojtek, jest już absurdalny temat Koronawirus, na szczęście tam nie zaglądam, to zostańmy tu przy informacjach o m.in. granicach.


Dzisiaj dostałem info z ambasady w Czarnogórze, że zorganizowane grupy turystyczne są już z polski wpuszczane, podobnie jak tranzyt dla polaków. Niestety indywidualny turysta tylko tranzyt.
luk2asz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.06.2020, 23:20   #88
xangel666


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Boulogne Billancourt (FR)
Posty: 4
Motocykl: NAT
xangel666 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 12 godz 52 min 55 s
Domyślnie

Informacja z dziś ze strony Straży Granicznej:
"Kontrola graniczna na granicy wewnętrznej potrwa do 12 czerwca br. Granicę z Niemcami, Czechami, Słowacją i Litwą można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Nadal są prowadzone kontrole w portach morskich i na lotniskach. Utrzymane są również ograniczenia dotyczące wjazdu cudzoziemców do Polski."

https://www.strazgraniczna.pl/pl/akt...e-granicy.html
xangel666 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2020, 07:40   #89
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,921
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 17 godz 46 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wojtekk Zobacz post
NIe oglądałbym się na postanowienia EU z prostego powodu, że każdy kraj się sam zamykał nie patrząc na EU to nie za bardzo skoordynują otwierania.




Zupełnie nie chcę bronić rządzących, bo choćby za mało testów robią cały czas. Ale wtedy 60 a teraz 600 to jest różnica w tę stronę, że wtedy testów nie było, nie było lokalizacji ognisk zarażania i była ostra tendencja zwyżkowa. Kolejna sprawa, że każdy tydzień dłużej najdeścia fali tym bardziej można się przygotować. itd. Podkreślam: nie chcę się odnosić do sytuacji w PL - chcę pokazać, jak epidemiolodzy rozróżniają te stany.

Na moje: za mało testów u nas i za wcześnie nas otwierają. Gdy to się zestawi z wakacjami to może być niebezpiecznie.
Dlatego jest w chuj zarażonych i będzie. Mój znajomy po powrocie z za granicy siedział dwa tygodnie w domu i czekał na test, którego mu nie zrobili. Po 14 dniach kwarantanna się skończyła i wyszedł z domu. Przez ten czas zdzwoniła do niego 2 x kobieta sanepidu i zapytała czy ma gorączkę, nie miał, wiec stwierdzono że jest zdrowy bez badania. A wy chcecie żeby otworzyli granice?
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 10.06.2020, 09:40   #90
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Slowacja otwiera sie na kolejne kraje... ale nie na Polske.
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Nasz kolega Bartek vel. Kołek. Smutne wiesci. Fitsakis Kołek 6 29.06.2017 11:17
niestety przykre wieści Harnaś111 Inne tematy 2 02.09.2009 20:13


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.