Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.12.2018, 16:48   #41
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Husky Zobacz post
Bilety kupione.
Wypłynięcie z Dani 11.06.2019 , 13.06.2019 godz 8.30 jestem na Islandii natomiast powrót 27.06.2019 godz 9.30 przez Owcze Wyspy do 30.06.2019 na których jest 3 pełne dni regeneracji i w Dani jestem 02.07.2019 o 9.30 rano i po przejechaniu 1200 km z powrotem w kraju. Cała wyprawa 23 dni ,więc bez pośpiechu.
Cena biletu 1 moto , 1 kierowca i kuszetka wraz ze śniadaniami to 502.79 Euro co daje na polskie około 2 158,60 co jest w stosunku do proponowanych przez pośredników zajebistą ceną. Dodam ze cena proponowana przez polskich pośredników była w okolicach 4 000 PLN
Troche wczesnie
W czerwcu interior zamkniety, na brodach duzo wody
Nawet przez najlatwiejsza droge F35 Kjolur moze nie bedzie sie dalo przejechac-zobaczysz
Na Askje nie wjedzesz.
Plus taki, ze ebdziesz mial na 100% dzien polarny oraz bedzie malo turystow
powodzenia





http://www.road.is/media/uncategoriz...Fjallvegir.png
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2018, 17:31   #42
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mirmil Zobacz post
Troche wczesnie
W czerwcu interior zamkniety, na brodach duzo wody
Nawet przez najlatwiejsza droge F35 Kjolur moze nie bedzie sie dalo przejechac-zobaczysz
Na Askje nie wjedzesz.
Plus taki, ze ebdziesz mial na 100% dzien polarny oraz bedzie malo turystow
powodzenia





http://www.road.is/media/uncategoriz...Fjallvegir.png
Dzięki . Postaram się zmodyfikować trasę tak aby zrobić w pierwszych dniach pętle całej wyspy a potem jak będą w miarę otwierać drogi interioru które chcę zaliczyć to bedę stopniowo wjeżdżał na nie, oczywiście z głową w miare możliwości, chyba że wymyśle patent na bezpieczne przejazdy przez wodę nad czym pracuje....
wg moich danych na Askje można wjechać od zachodu drogą F 910 i F 894 ale mozna też zjechać z drogi 848 a potem drogą bez numeru dojechać do campingu o współrzędnych połozenia 65° 07' 30.7" -16° 55' 13.4". Moje mapy topograficzne pokazują tam camping i z tamtąd z buta na Askję około 11 km w jedną stronę co dla mnie nie stanowi żadnego problemu. Czy ktoś testował przejazd tamtędy moto wg map nie ma tam brodów wogóle...

Jest tam też droga na Askje ( z kampingu) niby piesza, ale może da sie wjechać ( nie wiem czy wolno ) ale z mapy topo wynika że jest to ścieżka

czy ktoś jechał lub szedł tamtędy z forumowiczów
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2018, 17:33   #43
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

mam też aplikację Islandzką z info na temat pogody, przejezdności dróg oraz warunków atmosferycznych panujących na całej wyspie. Będę na bieżąco monitorował stan dróg oraz tego, czy są otwarte. Swoją droga zaje....sta aplikacja.
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2018, 19:35   #44
myku
 
myku's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Germany
Posty: 5,924
Motocykl: CRF1000D+Cegla+Czelendz
myku will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 5 dni 13 godz 4 min 55 s
Domyślnie

Do Askji od zachodu będzie ciężko dojechać. F910 zapomnij. Wątpię że bedzie mozna nia przejechać. Raz że jest najtrudniejsza a dwa ze najdalej od asfaltu chyba ja jako ostatnia będą odsniezac i naprawiać. Dwa razy robiłem Askje od zachodu.Od F26 raczej nie wjedziesz na F910...spora rzeka w czerwcu. Moze od 1ki koło Godafossu w dol i potem polami lawy od zachodu i południa ale watpie ze w tym terminie dasz radę. Ja bym próbował od wschodu F910. Jest tam trochę piasku małe rzeki które byc może będą gotowe ale wątpię. Południe Askji F910 to czarna wulkaniczna pustynia i mysle ze tam też będzie śnieg.
myku jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2018, 19:56   #45
Cezarus


Zarejestrowany: Feb 2012
Posty: 965
Motocykl: RD03
Cezarus jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 22 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Husky Zobacz post
Dzięki . Postaram się zmodyfikować trasę tak aby zrobić w pierwszych dniach pętle całej wyspy a potem jak będą w miarę otwierać drogi interioru które chcę zaliczyć to bedę stopniowo wjeżdżał na nie, oczywiście z głową w miare możliwości, chyba że wymyśle patent na bezpieczne przejazdy przez wodę nad czym pracuje....
wg moich danych na Askje można wjechać od zachodu drogą F 910 i F 894 ale mozna też zjechać z drogi 848 a potem drogą bez numeru dojechać do campingu o współrzędnych połozenia 65° 07' 30.7" -16° 55' 13.4". Moje mapy topograficzne pokazują tam camping i z tamtąd z buta na Askję około 11 km w jedną stronę co dla mnie nie stanowi żadnego problemu. Czy ktoś testował przejazd tamtędy moto wg map nie ma tam brodów wogóle...

Jest tam też droga na Askje ( z kampingu) niby piesza, ale może da sie wjechać ( nie wiem czy wolno ) ale z mapy topo wynika że jest to ścieżka

czy ktoś jechał lub szedł tamtędy z forumowiczów
Dobrałeś bez sensowny termin na jazdę . Jazda w interiorze będzie niemożliwa . Ścieżka z campingu do Askji jest dostępna (po drodze jedna rzeka do pokonania) , ale nie masz szans na dojechanie do Askji , od każdej strony . Ścieżki w interiorze jak koledzy wspomnieli są otwierane na przełomie czerwca i lipca, a wjazd pod zakaz jest surowo karany ponieważ ze względu na wysoki stan wód jest niebezpieczne przekraczanie brodów .
Cezarus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.12.2018, 20:24   #46
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Może zima będzie łaskawa
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 10:07   #47
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

gdzie się nie da dojechać , tam dojdę . Dla mnie wazniejsze jest zwiedzanie wyspy w spokoju i bez turyściaków niż to , że nie które drogi będa zamknięte. Wyjazd ma 21 dni więc zapewne sytuacja bedzie dynamicznie zmienna.
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 10:12   #48
Husky
 
Husky's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2018
Miasto: Wrocław
Posty: 89
Motocykl: OBECNIE CRF 1000 L Adventure Sports
Przebieg: 240 000
Husky jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 41 min 29 s
Domyślnie

mam jeszcze pytanie , czy z biletem internetowym jedzie się bezpośrednio na prom czy trzeba uderzać jeszcze do kas celem pobrania biletu i odbioru numeru kabiny czy dzieje się to juz na promie ? Jak to jest w tej Dani ?

Czy na miejscu trzepią bagarze, sprawdzają rodzaj jedzenia itp czy jest w miarę normalnie ?
pytam , poniewaz lubię zabierac własnej produkcji liofile i wołowinę suszoną równeiż własnej produkcji i nie wiem czy mi jej nie zabiorą (i sami nie zjedzą )
__________________
Pozdrawiam Husky

ŻYJ, PODRÓŻUJ, KORZYSTAJ...... BO PRZYJDZIE KIEDYŚ TAKI DZIEŃ , KIEDY JUŻ TEGO NIE BĘDZIESZ MÓGŁ ROBIĆ.........
Husky jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 10:47   #49
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Podjezdzasz prosto pod bramki, wjezdzasz na prom, potem do recepcji, dostajesz numer kabiny i rozklad posilkow.
Mi trzepali auto szczegolowo,ale mialem 6 osob na pokladzie i kilka rzeczy(towarow) chcialem oclic.
Wazyli wszystkie zarcie, wyszlo ze mamy 40 kg zarcia ponad stan, wiec musialem zaplacic clo za zarcie plus kare za to, ze nie zglosilem. Razem okolo 220 Euro. Plus zarekwirowali mi duza reklamowke z kabanosami. Na garazu spedzilismy 5 godzin, ostatecznie kabanosy dali nam do zjedzenia, reszte oddali.
Ale bardzo sie czepiaja surowego miesa, widzialem z 50 kg zarekwirowanej wolowiny, kabanosow, kielbasy itp.
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 04.12.2018, 12:15   #50
Mirmil
 
Mirmil's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: mielec
Posty: 1,681
Motocykl: pilnie sprzedam
Mirmil jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 5 dni 3 godz 14 min 0
Domyślnie

Husky, ty masz kabine, czy kuszetke?
Posilki to sniadania, czy obiady?
__________________
niejedna przestrzen jeszcze moj uslyszy glos
super miejsce i cudowni ludzie www.misja-kamerun.pl
Mirmil jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Islandia Interior z rozmachem 2019 rok , zapraszam... Husky Umawianie i propozycje wyjazdów 54 18.06.2018 07:03
Termin zlotu na MRU diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 9 13.05.2010 18:08


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.