Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 13.12.2021, 15:33   #11
Mirek Swirek
BANDA LUBLIN
 
Mirek Swirek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Lublin
Posty: 3,959
Motocykl: RD04
Przebieg: Kręcony
Mirek Swirek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 3 dni 17 godz 4 min 55 s
Domyślnie

W nawiązaniu do Mutt-a wypowiedzi, powiem dwa słowa więcej. Prawo jest prawem i ludzie go respektują. Jakie to polskie nie szanować prawa, mieć własną wizję i mieć w poważaniu, bo ja wiem lepiej. Jeśli wszyscy są tacy odważni i pewni siebie i wiedzą lepiej, to zróbcie sobie pod górkę, choć raz, by się sprawdzić, czy faktycznie jest tak kolorowo. Wyjąć killera, zawiesić kamerę, czy rozmawiać przez telefon, bez zestawu, czy słuchawek na uszach jadąc autem na wakacje. Przekraczajcie dozwoloną prędkość itd. Proszę potem podzielić się doświadczeniami na forum, ale tak szczerze. Ja chętnie poczytam.

I ja bym się przejmował mocno nie przestrzegając prawa,bo zarobić od 200-500 zawsze można, bez trudu. A później już tylko beczenie...
Mirek Swirek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 00:36   #12
CzarnyCzarownik
 
CzarnyCzarownik's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2015
Miasto: Maków Podhalański
Posty: 1,793
Motocykl: XRV750->XR400
Galeria: Zdjęcia
CzarnyCzarownik jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 17 godz 53 min 24 s
Domyślnie

Dziwne. Kiedyś też wyczytałem o tym przepisie i pytałem o to znajomego Austriaka - sam był zdziwiony i mówił aby w razie jakiś problemów mówić że nagrywam prywatne wideo i że nigdzie nie będzie publikowane.

Sam jeździłem sporo z kamerką po Austrii i nigdy przypału nie było. Ale moze po prostu miałem farta

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
__________________
Zapraszam na YouTube , Instagram oraz Stronkę.
Pozdrawaim, Dawid z DMMotoAdventures
CzarnyCzarownik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 15:36   #13
rafal78


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Klagenfurt
Posty: 122
Motocykl: Lc8 990 adv r
rafal78 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 6 godz 56 min 3 s
Domyślnie

Z tego co wiem to bardziej chodzi o videorejestratory. Latem od groma skuterow i motocykli lata z kamerkami i nie ma problemu. Z CB radiem tez nigdy nic nie mialem a jezdze tu ciezarowka. 20 lat temu to fakt, za samo PL juz byl problem i bloczek mandatowy otwarty. Sporo sie zmienilo.
rafal78 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 16:28   #14
Sierdiukov
 
Sierdiukov's Avatar


Zarejestrowany: May 2017
Miasto: Kraków
Posty: 131
Motocykl: AT CRF1000
Sierdiukov jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 22 godz 33 min 41 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał MotoGdyniaMariusz Zobacz post
@up pewnie ochrona prywatności czy inny badziew który narusza prawa człowieka.
Swoją drogą zakazał bym tych zasranych dronów, wszyscy robią co chcą, wlecą na teren firmy, czyjąś posiadłość itp. totalne łamanie prywatności

Parę dni temu koleś przyjechał z Bydgoszczy do Gdyni i sobie nagrywał, chciał wlecieć nad kanał, jestem ciekaw jak wygląda taki dron na drodze śmigłowca które bardzo często lecą tamtą trasą z lotniska na babich dołach ...
Kolego, to nie drony są zasrane (stosujesz taką samą retorykę jak przeciwnicy motocykli) tylko ludzie używający dronów nie mają świadomości łamania prawa.

Drony w PL podlegają dość restrykcyjnym przepisom i aby robić to legalnie i bezpiecznie trzeba mieć na ten temat wiedzę (np. o strefach, o ograniczeniach wysokości, o konieczności zgłoszenia lotu itp.) oraz uprawnienia.

Nie trzeba niczego zakazywać - polskie regulacje są jasne, proponuję najpierw poczytać a potem wrzucać wszystko do jednego wora.

Jeśli gość miał zgodę zarządzającego strefą do lotów w okolicy lotniska - to nie ma żadnego problemu (jest w stałym kontakcie i wie kiedy może latać a kiedy ma siadać i czekać). Jeśli nie ma takiej zgody to zwykły bandzior generujący duże ryzyko wypadku lotniczego.

https://aspoland.com/2020/12/19/aktu...-stycznia-2021

Ostatnio edytowane przez Sierdiukov : 15.12.2021 o 09:19
Sierdiukov jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.12.2021, 17:06   #15
muszel72
 
muszel72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2018
Miasto: GDA
Posty: 2,662
Motocykl: ATAS 1000, 300 Rally, BMW r1100s, Kymco xciting 400
Przebieg: 50000
muszel72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 5 dni 11 godz 16 min 0
Domyślnie

Mój DJI nie podniesie się w strefie zakazanej lotów. Musiałem tez zrobić uprawnienia w ULC.
muszel72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Winiety - Czechy, Austria, Słowenia, Chorwacja Szycha Przygotowania do wyjazdów 14 15.08.2016 15:07
Alpy Austria/Włochy oraz Liguria lipiec '13 koszi Umawianie i propozycje wyjazdów 10 04.09.2013 20:46
Prawo a jazda po lesie. Elwood Kwestie różne, ale podróżne. 109 17.05.2013 09:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.