Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.06.2013, 17:12   #41
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Dzisiaj 14.87
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2013, 13:23   #42
mihoo
 
mihoo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 311
Motocykl: RD07a
Przebieg: 1000
mihoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 5 godz 7 min 22 s
Domyślnie

a jak wygląda sprawa z puszką? Czy się coś wykupuje, czy gdzieś trzeba się zalogowąć utworzyć konto? Jutro wybieram się do Elverum.

pozdro
mihoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2013, 14:24   #43
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

O co dokadnie pytasz? Jesli o autostrady itp. to jedziesz spokojnie gdzie jest mozliwosc placenia tam placisz gdzie nie ma tam ci zrobia fote i przyjdzie rachunek do domu bez dodatkowych kosztow.
Pozdro
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.06.2013, 14:44   #44
mihoo
 
mihoo's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2012
Miasto: Bydgoszcz
Posty: 311
Motocykl: RD07a
Przebieg: 1000
mihoo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 5 godz 7 min 22 s
Domyślnie

o takie info mi szło dzięki
mihoo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2013, 12:51   #45
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 36 min 18 s
Domyślnie

Wczoraj po 20 dniach(19 jazda 1bez jazdy) podróży, zakończył się mój tour de Skandynawia. Najodleglejszy zakątek - Vardo w Norwegi. Trasa: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia, Finlandia, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Szwecja, Niemcy i do Polski. Pogoda dopisała, piękne słońce i tylko trzy dni z deszczem!
Na liczniku przybyło 8175km, dodatkowo przebieg nie liczony w postaci piętnastu promów.
Założony komplet opon Heidenau k60 scout, sprawdził się idealnie, zużycie to niecałe 1/3 wysokości bieżnika a prowadzenie w każdych warunkach pogodowych bardzo dobre (przynajmniej w moim motocyklu, dwuzaworowy BMW R100GS), zdecydowanie lepsze od wychwalanych Anakee2, które miałem wcześniej.
Najlepsze jakościowo drogi z krajów przez, które jechałem mają ...Niemcy a z krajów Skandynawskich Finowie -dodatkowo wszędzie czyściutko, porządek i spokój, mili ludzie. Norwegia POWALA PIĘKNEM natury, kiedy wydaje się, że nic piękniejszego już na pewno nie zobaczymy to jesteśmy w błędzie. Natomiast jakość Norweskich dróg powyżej Trondheim jest po prostu kiepska, środek pasa to niekończąca się zdrapka/zfrezowania.
Ceny w krajach Skandynawskich są wysokie a w Norwegii BARDZO wysokie! przykładowo rozpiętość ceny benzyny95 od 13,90 do 16,22 ,gdzie najczęściej oscyluje w okolicach 15,30 - zaobserwowałem taką zależność im bogatszy region ceny niższe, biedniejszy wyższe.
Pomimo cen naprawdę warto odłożyć trochę grosza i wybrać się do Skandynawii piękno natury jest po prostu nie do opisania, tego trzeba doświadczyć będąc Tam.
Już planuję kolejny wyjazd ale tym razem będzie to głównie Szwecja i dla wielu "bardzo nudna" Finlandia.
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 13.07.2013, 15:24   #46
HBRT
Hubert
 
HBRT's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 175
Motocykl: R1200GS
Galeria: Zdjęcia
HBRT jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 9 godz 43 min 36 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kylo Zobacz post
Wczoraj po 20 dniach(19 jazda 1bez jazdy) podróży, zakończył się mój tour de Skandynawia.
skrobnij relacyjke
HBRT jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2013, 13:29   #47
calgon
 
calgon's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Wroclaw
Posty: 2,393
Motocykl: RD04
Przebieg: 40.000
calgon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 23 godz 46 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kylo Zobacz post
Wczoraj po 20 dniach(19 jazda 1bez jazdy) podróży, zakończył się mój tour de Skandynawia. Najodleglejszy zakątek - Vardo w Norwegi. Trasa: Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia, Norwegia, Finlandia, Norwegia, Finlandia, Szwecja, Norwegia, Szwecja, Niemcy i do Polski. Pogoda dopisała, piękne słońce i tylko trzy dni z deszczem!
Na liczniku przybyło 8175km, dodatkowo przebieg nie liczony w postaci piętnastu promów.
Założony komplet opon Heidenau k60 scout, sprawdził się idealnie, zużycie to niecałe 1/3 wysokości bieżnika a prowadzenie w każdych warunkach pogodowych bardzo dobre (przynajmniej w moim motocyklu, dwuzaworowy BMW R100GS), zdecydowanie lepsze od wychwalanych Anakee2, które miałem wcześniej.
Najlepsze jakościowo drogi z krajów przez, które jechałem mają ...Niemcy a z krajów Skandynawskich Finowie -dodatkowo wszędzie czyściutko, porządek i spokój, mili ludzie. Norwegia POWALA PIĘKNEM natury, kiedy wydaje się, że nic piękniejszego już na pewno nie zobaczymy to jesteśmy w błędzie. Natomiast jakość Norweskich dróg powyżej Trondheim jest po prostu kiepska, środek pasa to niekończąca się zdrapka/zfrezowania.
Ceny w krajach Skandynawskich są wysokie a w Norwegii BARDZO wysokie! przykładowo rozpiętość ceny benzyny95 od 13,90 do 16,22 ,gdzie najczęściej oscyluje w okolicach 15,30 - zaobserwowałem taką zależność im bogatszy region ceny niższe, biedniejszy wyższe.
Pomimo cen naprawdę warto odłożyć trochę grosza i wybrać się do Skandynawii piękno natury jest po prostu nie do opisania, tego trzeba doświadczyć będąc Tam.
Już planuję kolejny wyjazd ale tym razem będzie to głównie Szwecja i dla wielu "bardzo nudna" Finlandia.
1/3 bieżnika? Toż Ty latał nad tym ancfaltem.
__________________
Agent 0,7
calgon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.07.2013, 23:40   #48
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 36 min 18 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał calgon Zobacz post
1/3 bieżnika? Toż Ty latał nad tym ancfaltem.
Też mocno mnie to dziwi. Nastawiałem się na to, że wrócę z wystającymi kordami/drutami ....a tu d.pa. Aż wstyd...

Dla niedowiarków mogę wrzucić zdjęcie.
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 18:59   #49
jaekq
 
jaekq's Avatar


Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Warszawa
Posty: 6
Motocykl: nie mam AT jeszcze
jaekq jest na dystyngowanej drodze
Online: 15 godz 43 min 17 s
Domyślnie

Jak możesz to wrzuć coś wiecej na temat samej podróży, foto relacja? Albo linka jak pisales na bieżąco.

Planuje w przyszłym roku wybrać sie w podobna trasę...
jaekq jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.07.2013, 20:50   #50
kylo
 
kylo's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2013
Miasto: Lubelskie
Posty: 453
Motocykl: R100GS
kylo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 5 dni 18 godz 36 min 18 s
Domyślnie

Jak skończę skrobać relację to wrzucę linka, piszę dwuzworowych BMW.
kylo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opłaty drogowe Turcja ACUPS Kwestie różne, ale podróżne. 27 05.09.2018 15:05
Skandynawia - lipiec 2011 TDM900 Umawianie i propozycje wyjazdów 10 31.03.2011 13:17
czy warto skandynawia?? BartekBBI Przygotowania do wyjazdów 11 05.04.2009 13:48


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:27.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.