Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.02.2013, 10:21   #16
Tomas_XRV
 
Tomas_XRV's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2012
Miasto: Toruń
Posty: 1,341
Motocykl: LC8 SuperEnduro
Tomas_XRV jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 tydzień 4 dni 23 godz 2 min 0
Domyślnie

Własnie przed chwilą mój brat wysłał mi mmsa że taki klucz kupił dla mnie na rynku u jakiegoś złomiarza za 10zł



W poniedziałek będę robił podejście i jak pójdzie to wykupie od niego wszystkie i kto będzie chciał z forum to wyślę.
Klucz w najszerszym miejscu nie przekracza 2,2cm i ma dwa przeguby.
--------------------------------------------------------------------------

Klucz nie pasuje bo nawet na świece nie wchodzi jak by 17. A i tak musiał by być łamany gdzieś na wysokości 12cm bo tak głęboko jest świeca w cylindrze. Kupiłem już zwykłą 18 rurkową i będę rzeźbił.

---------------------------------------------------------------------------

Taki klucz sklepałem. Podstawa to rurkowa 18 obcięta na 6cm i dorobiona śruba i zaklepana na nicie. Cały klucz ma długość 12cm i dzięki temu że jest łamany to ładnie wychodzi ze świecą z cylindra. Nie ma tam gumy do wyciągania świecy tylko lekko klucz zgniotłem imadłem i wchodzi na świece i jej nie puszcza. Do wykręcenia pierwszej świecy tylko lewy boczek ściągałem. Koszt operacji 8zł.

Ostatnio edytowane przez Tomas_XRV : 05.02.2013 o 18:48
Tomas_XRV jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.