Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 03.07.2018, 15:52   #51
Pirania
 
Pirania's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Nowy Targ
Posty: 2,325
Motocykl: Ready to Race & AT
Pirania jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 35 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał KristoF Zobacz post
Ja tam wyremontowałem swoimi rencami od A do Z trzy motory i wiem ile czasu i pieniędzy to kosztuje. Traci się urlopy, kwoty dochodzą do 5u cyfr lub je przekraczają. Głupie farby rozpuszczalniki, narzędzia, prąd do garażu sumarycznie też kosztuje.
Dlatego powtórzę NIE OPŁACA SIĘ ! Sentyment można mieć do ludzi, miejsc, wydarzeń, trwałych rzeczy. Motor to tylko metal na gumie co się zużywa jak wszystko po czym się kupuje następny. Kupić spod koca od Niemca, przełożyć plastiki, nalepki i jeździć. Szkoda życia na rzeźbienie w staroci, którą trzeba odbudować, nie remontować, a wspomnień przecież nikt nikomu i tak nie odbierze.
__________________
Życie jest za krótkie żeby jeździć singem czy rzadówką..
Pirania jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 15:57   #52
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

No to może na koniec /chyba?/ jeszcze ja napiszę - z moich 7 motocykli jeździ jeden. Mam w nim do roboty sprzęgło ale boję się go rozebrać bo jeszcze coś więcej znajdę i zaraz się zacznie szukanie magi do zupy... i znowu będzie durnostój garażowy.
Z perspektywy czasu wiem, że lepiej było się nie pierdzielić w te wszystkie remonty. W KTMie zrobić nowy nicasil i tłok, w GSie zrobić skrzynię i amen... w Vespach usunąć korozję i wymienić opony, w WSK zostawić tak jak było... Jedyne CB650 przyszło do mnie już w proszku i tu nie mogę mieć do siebie pretensji.
Doprowadzanie i doprowadzenie w końcu tych motocykli do satysfakcjonującego mnie stanu kosztowało i będzie jeszcze kosztować od cholery czasu i siana - kosztem rodziny i kurczącej się grupy znajomych.
Jedni mówią, że to pasja, inni że to hobby... Ja sam myślę, że jestem po prostu pierdolnięty. Co zrobić.

m
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 03.07.2018 o 16:06
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 16:02   #53
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Jedni mówią, że to pasja, inni że to hobby... Ja sam myślę, że jestem po prostu pierdolnięty. Co zrobić.

m
Nie przejmuj sie, nie jestes sam
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 16:10   #54
CzarnyEZG
 
CzarnyEZG's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2013
Posty: 2,493
Motocykl: RD04
CzarnyEZG jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 10 godz 45 min 50 s
Domyślnie

Ale nie można stać się zakładnikiem hobby.

Kiedyś popełniłem taki błąd przy restauracji/rasowaniu auta.
W końcu temu wynalazkowi było podporządkowane całe moje życie i to on dyrygował
wszystkim co w nim zachodziło (począwszy od finansów, a skończywszy na doborze znajomych i życiu rodzinnym)

Gdy sprzedałem poczułem ulgę (choć poszło za cenę złomu)
Każdy kolejny sprzęt, czy to auto czy moto, było mi bliskie, ale to ja w tym duecie byłem panem.
Gdy przychodził czas rozstawaliśmy się bez żalu i nigdy tego nie żałowałem.

Yeuopie nie stawaj się niewolnikiem sentymentu zaklętego w czymś co jest z mechanicznego punktu widzenia kupą złomu.
__________________
www.kolejnydzienmija.pl

2014: Żatki Bolek na promie kosmicznym
2015: Veni Vidi Wypici
2016: Muflon na latającym gobelinie
2017: Garbaty Jednorożec
2018: Czarny Jaszczomp
2019: Rodzina 50ccm plus
2020: Żółwik Tuptuś
2021: Chiński Syndrom
2022: Nie lubię zapierdalać
2023: Statek bezpieczny jest w porcie,
ale nie od tego są statki
2024: Uwaga bo ja fruwam
CzarnyEZG jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 16:16   #55
Zet Johny
 
Zet Johny's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Limanowa
Posty: 1,585
Motocykl: RD07HRC+CRF1100L
Zet Johny jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 3 tygodni 3 dni 16 godz 18 min 38 s
Domyślnie

Matjasie mam tak samo. Prowadzę renowacje jednego pojazdu już długo bo dwadzieścia lat i jeszcze to potrwa. Pojazd kończy w tym miesiącu sześćdziesiąt lat tak że jest jak by nie patrzyć okazja na świętowanie. Takie prace to kosztowna i mozolna sprawa i nie zazdroszczę nikomu tego wszystkiego ogarniać. Yeuopie nie przejmuj się pierdołami tylko rób swoje.
Zet Johny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 16:50   #56
krakus
 
krakus's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2010
Miasto: Sulejówek
Posty: 997
Motocykl: Fiddle
krakus jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 1 tydzień 6 godz 57 min 27 s
Domyślnie

To może dodam swoją krótką historię.
Swego czasu zostałem obdarowany Jawą 50 kaczka/pancerka. Mając na uwadze czasy studenckie, sporą ilość wolnego czasu i trochę zapału, stwierdziłem że będzie jeździła. No i zacząłem rozkręcać. Rama pordzewiała, braki części. Dokupiłem drugą w lepszym stanie za 700zł. Rozkręciłem już drugą i tak się za to wszystko zabierałem że po roku w kartonach sprzedałem za 500...

Więc jeśli mam doradzić. Remontowanie na własną rękę to nie jest taki lekki kawałek chleba jak to się może wydawać. Może się okazać, że sprzęt wyląduje w kartonach i tak będzie leżał x lat. Kolegi ural, tak już z 10 lat leży. Zlecić komuś całkowity remont, to przestaje się kompletnie robić opłacalne w przypadku tego XT. To moje skromne zdanie.
krakus jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 16:56   #57
motomax
880220111
 
motomax's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2011
Miasto: Malawa k/Rzeszowa
Posty: 1,048
Motocykl: XR 250R,XR 650R
motomax jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 16 godz 15 min 17 s
Domyślnie

E tam jest wizja to trzeba ją spełniać ale najpierw ocena przez mechanika czy baza nadaje się do odbudowy.
Nie należy zapominać że te motocykle to stara japońska konstrukcja więc można się pokusić o odbudowę. Kwota 10 tys spokojnie wystarczy,ale pod warunkiem że sam to będziesz robił. Stara miłość nie rdzewieje więc do dzieła.Nie rozumiem tych narzekań przecież z punktu ekonomi to nic by przy nim działać nie można..
__________________
Honda XR-oholik Doświadczalny Warsztat Enduro ADV
https://www.facebook.com/Team-XR-Pol...4380265706363/
motomax jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 17:06   #58
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał motomax Zobacz post
E tam jest wizja to trzeba ją spełniać ale najpierw ocena przez mechanika czy baza nadaje się do odbudowy.
Nie należy zapominać że te motocykle to stara japońska konstrukcja więc można się pokusić o odbudowę. Kwota 10 tys spokojnie wystarczy,ale pod warunkiem że sam to będziesz robił. Stara miłość nie rdzewieje więc do dzieła.Nie rozumiem tych narzekań przecież z punktu ekonomi to nic by przy nim działać nie można..
Weź pod uwagę że on nie umie naciągnąć łańcucha.... a ty chcesz by robił sam remont XT? Nie mając tak podstawowej wiedzy nie wróżę sukcesu.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 17:22   #59
tyran
Kiedyś R.T70
 
tyran's Avatar


Zarejestrowany: May 2014
Miasto: Częstochowa
Posty: 1,420
Motocykl: Była RD04
Przebieg: 120000+
tyran jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 5 dni 6 godz 2 min 44 s
Domyślnie

Yeuopie, zrobisz jak uważasz.
Ja nie jestem majętnym człowiekiem i kasy mi szkoda.
Cztery lata temu wpadłem na „genialny” pomysł żeby zrobić sobie scramblera. Wybór padł na Bigosa 800. No bo największej pojemności singiel, etc.
Kupiłem Bigosa, nakupiłem kupę innych części i doszedłem do wniosku że lepiej pojechać w świat niż topić kasę w motek do lansu na mieście.
I miałem rację. Pozwiedzałem trochę Europę i Afrykę. Nie zarzuciłem całkiem projektu, po prostu przesunąłem go w czasie. Stąd podpis „pół gara bigosu”.
Jak zaczniesz remont, będę ci kibicował!
__________________
Serdecznie pozdrawiam.
Romek T.
tyran jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 03.07.2018, 18:27   #60
ArturS
 
ArturS's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2010
Miasto: Zabrze
Posty: 918
Motocykl: Yama XT614Z Terefere, Husq. TE610ie
Przebieg: x14tys
Galeria: Zdjęcia
ArturS jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 3 min 18 s
Domyślnie

yeuop, bierz się do roboty Raczej niema uja we wsi żeby dobić do 10kPLN. XTek to bardzo dobra baza do nauki grzebania głębiej. Byle przy silniku nie kręcić bez klucza dynamometrycznego to będzie dobrze
Czegoś nie będziesz wiedział, pisz / dzwoń
ArturS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Koszt przejazdu przez Alpy yakuzsa Przygotowania do wyjazdów 26 08.10.2021 21:18
serwis glowic afra koszt Rzeszow szynszyll Silnik, sprzęgło, skrzynia 10 24.02.2017 13:28
Silnik do remontu?? Nupas Silnik, sprzęgło, skrzynia 28 22.04.2014 11:26


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:55.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.