Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.11.2021, 14:53   #281
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,829
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 23 godz 1 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
czyli jak ktoś sporo kilometrów kręci po czterech latach zero gwarancji
8-letnia (lub 160 000 km w zależności co nastąpi wcześniej) gwarancja
Proszę podaj mi czym jeździsz (jeśli to nie tajemnica) i ile masz gwarancji na swój samochód i podzespoły?

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
ot i cały dil
Jednak szukasz dziury w całym.
Ale możesz spać spokojnie, to moje ryzyko bo i wątek o moim samochodzie. Jak się coś skisi dam tu na pewno znać. Nie jestem wbrew pozorom EVangelistą lecz staram się pisać jak jest, przynajmniej w moim przypadku.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 15:04   #282
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

focusem i mimo braku gwarancji i słusznego przebiegu zasięg ten sam (zbiornik paliwa się nie skurczył i nie zdechł)
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 15:17   #283
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
W życiu bym się na to nie zgodził, ba omijałbym szerokim łukiem wszystko co szybko ładuje. Im szybciej będziesz ładował i im częściej w ten sposób tym szybciej baterie trafią na śmietnik.
NIe do konca jest tak jak piszesz, co prawda czeste szybkie ladowanie niszczy baterie ale co jakis czas to im pomaga, tak przynajmniej twierdza norwesy urzytkownicy ktorzy maja z autami dosc bogate doswiadczenie.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 15:50   #284
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,829
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 23 godz 1 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Nie, w życiu nie narzekałbym na wolne ładowanie bo ładowałbym w nocy, ja widzę w takich "usprawnieniach" zagrożenia, producent już sobie policzył, że może skrócić życie baterii w ramach obowiązującej gwarancji i właśnie to robi, im krótsza żywotność baterii, (byleby do gwarancji) tym lepiej dla VW
No to ładuj wolno po AC i będziesz miał spokój (jak mówisz). Twój wybór. Poprzez ten upgrade nic nie tracisz, więc nie rozumiem Twojego toku myślenia (nie pierwszy raz z resztą... )

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
focusem i mimo braku gwarancji i słusznego przebiegu zasięg ten sam (zbiornik paliwa się nie skurczył i nie zdechł)
Cieszę się że po "słusznym przebiegu" (więc zapewne sporym zużyciu silnika, sprzęgła, skrzyni biegów itp) zasięg Twojego Focusa jest ciągle "ten sam". W ogóle podziwiam Cię, że kupiłeś samochód, który oferowano z 3 letnią gwarancją na chyba tylko 100 tys. km, a nie podoba Ci się 8 lat i 160 tys. km gwarancji w ID.3. Odważny z Ciebie człowiek.

Jestem tym bardziej zadowolony z Twojego wyboru, gdyż moje wszystkie samochody spalinowe od roku 1989 do 2021 miały też niekurczące się zbiorniki paliwa, ale niestety różne zasięgi zależne od stylu jazdy, warunków drogowych, temperatury, ilości pasażerów / ładunku itp i zapewne zużycia elementów wymienionych wcześniej. Musiałem mieć widać mniej szczęścia od Ciebie w tej dziedzinie i muszę z tym jakoś żyć Więc sugeruję nigdy nie sprzedawać tego Focusa ze "stałym zasięgiem"
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 15:56   #285
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Ile wydałeś na paliwo jeżdżąc tym focusem? Podczas ostatniej wycieczki na przejechanie 7570 wydałem z grubsza 1630 PLN (tyle zeszło z 2780 PLN gratisowych kilowatów) które były wliczone w jak to nazywasz, bycie testerem auta, często w roamingu gdzie zamiast 35 centów płaciło się i 60 centów za kW. To pozwala wyliczyć że 1 km kosztował 0,21 PLN, niech focus spala 5 litrów na 100 km to licząc paliwo w polskich cenach 5,5 to musisz wydać 2081 PLN, jeżeli jest taka cena , w warunkach włoskich byłoby to około 2700 PLN. Na serwisowanie samochodu jak na razie nie wydałem ani złotówki, nie pytam ile kosztuje utrzymanie w formie focusa, sam wiesz o tym najlepiej. Może i nasz zbiornik paliwa się kurczy ale nawet gdy się kurczy są sytuacje gdy potrafi się rozciągnąć, czy focus to potrafi? Nie masz kompletnie pojęcia o różnicy w prowadzeniu focusa i elektryka, jakiegokolwiek elektryka. To zrozumiesz i być może docenisz jak usiądziesz i się przejedziesz, w każdym innym wypadku jest to co najwyżej teoretyzowanie. Gdy zdarza mi się wsiąść do Dacii to pierwsze wrażenie jest że się zepsuła, a to całkiem przyjemne auto było mimo spalania ponad siedmiu litrów benzyny i olej trzeba zmieniać i do serwisu jeździć co rok.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 16:24   #286
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Talking

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
No to ładuj wolno po AC i będziesz miał spokój (jak mówisz). Twój wybór. Poprzez ten upgrade nic nie tracisz, więc nie rozumiem Twojego toku myślenia (nie pierwszy raz z resztą... )



Cieszę się że po "słusznym przebiegu" (więc zapewne sporym zużyciu silnika, sprzęgła, skrzyni biegów itp) zasięg Twojego Focusa jest ciągle "ten sam". W ogóle podziwiam Cię, że kupiłeś samochód, który oferowano z 3 letnią gwarancją na chyba tylko 100 tys. km, a nie podoba Ci się 8 lat i 160 tys. km gwarancji w ID.3. Odważny z Ciebie człowiek.

Jestem tym bardziej zadowolony z Twojego wyboru, gdyż moje wszystkie samochody spalinowe od roku 1989 do 2021 miały też niekurczące się zbiorniki paliwa, ale niestety różne zasięgi zależne od stylu jazdy, warunków drogowych, temperatury, ilości pasażerów / ładunku itp i zapewne zużycia elementów wymienionych wcześniej. Musiałem mieć widać mniej szczęścia od Ciebie w tej dziedzinie i muszę z tym jakoś żyć Więc sugeruję nigdy nie sprzedawać tego Focusa ze "stałym zasięgiem"
słabo doczytałeś rozszerzona 10 lat ,za to w elektryku zasięg przy -15 rośnie dwukrotnie
a bateryjka traci pojemność nawet jak nie jezdzi z każdym dniem i oprogramowanie na to nie zadziała

A focus ma się świetnie 13 lat w moim posiadaniu ,w znakomitym stanie technicznym i wizualnym ,mimo braku nowego softu
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 18:19   #287
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,829
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 23 godz 1 min 57 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał tomekt Zobacz post
A focus ma się świetnie 13 lat w moim posiadaniu ,w znakomitym stanie technicznym i wizualnym ,mimo braku nowego softu
Cieszę się Twoim motoryzacyjnym szczęściem, autentycznie
Ale o EV wiesz mało, jak na razie, więc nadrabiasz w tym temacie tylko szyderą. Ani to miłe, ani roztropne...


Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Przyznam rację w obu argumentach powyżej. Z Twojego punktu widzenia jest inaczej, 2 góra 4 lata i kolejne nowe. Z mojego inaczej, jeśli kupiłbym takie auto 5-7 letnie to wolałbym że było bez tych apgrejdów bo miałbym wtedy więcej pewności że nie stało na superchargerach.

Zgodzisz się że z mojego punktu widzenia ma to już znaczenie. Takie udoskonalenia VW są dobre na pierwsze lata życia samochodu, dla pierwszych właścicieli, a będą generować wymierne szkody dla właścicieli kolejnych - z racji poszerzonych granic ekstremalnego użytkowania / ładowania.

Tak jak teraz 10 letnie wozy sprzedawane są z max 180kkm, nie bite, tak za 10 lat wszystkie elektryki będą z historią "panie ładowane tylko w domu z gniazdka".

Krętaczy nie brakuje.
Jeśli myślisz, że da się przez kilka lat używać elektryka bez szybkiego ładowania DC, to jesteś z góry w błędzie. Każda dalsza podróż to jest szybkie (najlepiej jak najszybsze) ładowanie DC. Bo tylko takie ładowarki są przy autostradach czy drogach ekspresowych.

Bez tego czy innych upgrade ID.3 i inne EV też będą ładowane na szybkich ładowarkach, więc nadal ciężko mi zrozumieć Twój tok rozumowania (upgrade jest beee) potencjalnego kupca kilkuletniego EV. Żywotność baterii to nie taka prosta sprawa i nie zależy tylko ile ładowano ją po DC. Jednakże łatwiej będzie określić jej sprawność w parę kliknięć w paroletnim samochodzie EV, niż oszacować stan np. silnika w tym samym czasie w podobnym samochodzie ICE.

Oczywiście przekręty na rynku samochodowym zdarzały się, zdarzają i zdarzać się będą niezależnie czy mowa o ICE czy EV, więc przy kupnie używanego samochodu obojętnej technologii wskazana jest czujność.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 18:54   #288
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ile wydałeś na paliwo jeżdżąc tym focusem? Podczas ostatniej wycieczki na przejechanie 7570 wydałem z grubsza 1630 PLN (tyle zeszło z 2780 PLN gratisowych kilowatów) które były wliczone w jak to nazywasz, bycie testerem auta, często w roamingu gdzie zamiast 35 centów płaciło się i 60 centów za kW. To pozwala wyliczyć że 1 km kosztował 0,21 PLN, niech focus spala 5 litrów na 100 km to licząc paliwo w polskich cenach 5,5 to musisz wydać 2081 PLN, jeżeli jest taka cena , w warunkach włoskich byłoby to około 2700 PLN. Na serwisowanie samochodu jak na razie nie wydałem ani złotówki, nie pytam ile kosztuje utrzymanie w formie focusa, sam wiesz o tym najlepiej. Może i nasz zbiornik paliwa się kurczy ale nawet gdy się kurczy są sytuacje gdy potrafi się rozciągnąć, czy focus to potrafi? Nie masz kompletnie pojęcia o różnicy w prowadzeniu focusa i elektryka, jakiegokolwiek elektryka. To zrozumiesz i być może docenisz jak usiądziesz i się przejedziesz, w każdym innym wypadku jest to co najwyżej teoretyzowanie. Gdy zdarza mi się wsiąść do Dacii to pierwsze wrażenie jest że się zepsuła, a to całkiem przyjemne auto było mimo spalania ponad siedmiu litrów benzyny i olej trzeba zmieniać i do serwisu jeździć co rok.
Sam serwisuje swoje samochody a wrażenia z jazdy twoim jak będzie miał 13 lat nie zapomiane
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 19:17   #289
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

sam tzn za darmo, buahaha i w te circa 400 000km co masz na budziku nie wymieniałeś zapewne nic, a jak już wymieniałeś to zrobiłeś sam.

btw, miałem przez 6lat Focusa 2005r -> to pewnie jak Twój. Zrobiłem nim 340 000km, bardzo go lubiłem, palił 7l/100km (2,0tdci) i koszt serwisu był średnio 5-7000zł/rocznie.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.11.2021, 20:36   #290
Melon
 
Melon's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Lublin
Posty: 4,386
Motocykl: cz350/ bandit600/ zx12r/ varadero/vfr1200xd
Melon jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 7 godz 14 min 55 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Pamiętacie czasy kiedy wersje silnikowe danego samochodu można było kupić np. w dieslu z turbo, lub ten sam silnik bez turbiny? Z biegiem lat ludzie doceniali te bez uturbienia. Takie poczciwe osiołki nie do zarżnięcia. Nie każdy potrzebuje F1 ;-) Leaf 1 jest takim osiołkiem, bateria bez chłodzenia cieczą, prosta myśl konstrukcyjna, teraz będziesz miał ubytek płynu w nowszych EV i co zapali się? Na pewno jest to wyższe ryzyko niż w przypadku tego osiołka. Tak samo z tym ładowaniem, nigdy nie uwierzę że szybko to bez szkody. Mógłbym używać EV tylko na gniazdku, wystarczy żeby nie był pierwszym autem w domu i żaden problem.
Jak byś naprawiał silniki to byś wiedział że silnik doładowany to nie jest taki sam jak wolnossący. Dla laika możę z wyglądu. A co do lifa to brak chłodzenia jest jego piętą achillesową .
ps. Nie wiedziałem że focus jest taki drogi w eksploatacji{5-7kpln rocznie}
__________________
kto smaruje ten jedzie
Melon jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.