Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 05.07.2011, 12:29   #1
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 14 min 3 s
Domyślnie Ukraina - Co warto zobaczyć

Wątek aktualizowany w pierwszym poście

Wiem, że jest już kilka wątków dotyczących Ukrainy jednak najczęściej są to relacje. Zależy mi, żeby zebrać w jednym miejscu atrakcje godne polecenia ( w formie przystępnej listy ).

Coś w ten deseń: http://africatwin.com.pl/showthread....ghlight=serbia

Wybieram się na Krym ( samochodem ) w połowie lipca i obiecuję, że po powrocie zajmę się opisem tego co udało mi się zobaczyć. Nie zabraknie też zdjęć.

Na Ukrainie byłem już kilka razy, szperam sobie też regularnie w internecie. Niestety ciężko jest znaleźć coś nowego. No i tutaj pojawia się prośba: jeśli znacie miejsca, które wydają się wam wyjątkowe i nie są ogólnie znane to podzielcie się swoją wiedzą

Myślę, że każdy z nas umie korzystać z internetu dlatego nie zaśmiecajmy wątku miejscami oczywistymi ( Lwów, Krym, Odessa, Sewastopol, Cmentarz Orląt, Schody Potiomkinowskie itp. itd. ). Jeśli chcecie pisać o Czarnobylu to gorąca prośba o konkrety ( gdzie załatwić wjazd, ile to kosztuje itp )

Żeby nikt nie powiedział, że jestem leń rozpocznę listę swoimi propozycjami:

PONIŻEJ LISTA CIEKAWYCH MIEJSC:

* Howerla czyli najwyższy szczyt Ukrainy.

Zgodnie z planem zamierzaliśmy odwiedzić polskie obserwatorium na Popie Ivanie. Niestety okazało się, że zupełnie nam nie po drodze. Dlatego zdecydowaliśmy się wejść na Howerlę. Wejście i zejście zajmuje około 5-6 h. Szczyt nie należy do trudnych i chyba warto go odwiedzić chociażby po to, żeby się troszkę rozruszać na wyjeździe.

howerla las.JPG

howerla jaszczurka.JPG

howerla hania.JPG

howerla tomek.JPG

Około kilometra od wejścia do Parku, znajduje się fajne miejsce na nocleg i ognisko. Teoretycznie blisko zabudowań ale jest cicho i spokojnie.

howerla nocleg.JPG

* Była baza radarowa w Karpatach, w pobliżu wspomnianego obserwatorium ( propozycja Cezarego ).

http://www.panoramio.com/photo/7533393

Niestety nie udało nam się podjechać. Od siebie mogę jednak dodać, że podobna budowla znajduje się w okolicach Jałty jednak jest większa i czynna (nie można się do niej zbliżać).

baza nad jalta.JPG

* Polski kościół w miejscowości Kolybaivka koło Kamieńca Podolskiego. Dla większości prawdopodobnie miejsce bez większego znaczenia. Dla mnie o tyle szczególne, że w roku 1999 uczestniczyłem w budowie dzwonnicy. Moje nazwisko odlane jest na dzwonie.

dzwonnica kosciol.JPG

dzwonnica.JPG

dzwonnica dzwon.JPG

* Kamieniec Podolski

Miejsce którego specjalnie nie trzeba reklamować, ponieważ znajduje się w każdej relacji z Ukrainy. Dlatego ograniczę się do poglądowych fotek.

kamieniec ogolny.JPG

kamieniec wieza.JPG

kamieniec tunel.JPG

* Odessa podobnie jak Kamieniec...

odessa schody.JPG

Tablica znajduje się na ulicy Polskiej, niedaleko Schodów Potiomkinowskich.
Współrzędne: N46.48250 E30.74154

odessa kaczynski.JPG

odessa uliczka.JPG

* Sewastopol

Sewastopol podobnie jak Odessa
Warto zobaczyć Flotę czarnomorską. W tym celu trzeba wykupić wycieczkę łódką. Wbrew pozorom może się okazać, że fajna motorówka będzie w tej samej cenie co marna łajba. Trzeba się targować i porównać ceny.
Poniższe fotki zrobiliśmy z brzegu:

sewastopol flota.JPG

sewastopol.JPG

* Jaskółcze Gniazdo czyli najbardziej przereklamowana atrakcja turystyczna o jakiej słyszałem. Trzeba stracić duuużo czasu i pieniędzy żeby to zobaczyć, a efekt jest raczej wątpliwy. Nie polecam!

jaskolcze.JPG

* Jałta

W Jałcie trzeba zobaczyć bazar, który jest mniej więcej tutaj:

http://maps.google.pl/maps?saddr=44....sz=18&t=h&z=18

Poza tym warto przejść się do portu, zobaczyć jak Rosjanie lansują się na deptaku z palmami.
No i oczywiście Pałac w Liwadii

http://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%8...kich_w_Liwadii

* Muzeum Broni Atomowej. Znajduje się w okolicy miasta Pervomaysk.

Dokładne współrzędne: N48.18688 E30.66481.

Strona internetowa: http://www.rvsn.com.ua/en/

Żeby wejść do muzeum trzeba zebrać grupkę około 8 osób. Nam się udało, ale musieliśmy troszkę poczekać. Na terenie jest dwóch przewodników. Jeden Kojak w stroju wojskowo–wędkarskim, który opowiada o historii i przedstawia muzeum na podstawie makiet, zdjęć itp. Trzeba przyznać, że wykład jest ciekawy, ale po ukraińsku.

Kojak

rakietowa kojak.JPG

rakietowa 1.JPG

Schemat poszczególnych pięter Bazy

rakietowa 2.JPG

rakietowa 3.JPG

Drugi przewodnik oprowadza grupę po terenie:

rakietowa rakieta.JPG

rakietowa wlaz.JPG

rakietowa wlaz 2.JPG

Z drugim przewodnikiem zjeżdżamy także kilkadziesiąt metrów pod ziemię. Wrażenia są zdecydowanie wyjątkowe. Do windy wchodzi około 5 osób, jednak żeby upchnąć wszystkich niezbędne są umiejętności zaczerpnięte z tetrisa.

Te drzwi tylko pozornie są drewniane. W praktyce to potężna stalowa konstrukcja, która chroni wejścia do podziemi.

rakietowa drzwi na dol.JPG

rakietowa korytarz.JPG

Ciasna winda, którą zjechaliśmy kilkadziesiąt metrów pod ziemię.

windaaaa.JPG

Zapakowaną windą zjeżdżamy do centrum dowodzenia bazą. To właśnie tam siedziała osoba, która mogła odpalić rakiety. Możemy usiąść na historycznym fotelu, pobawić się przyciskami i robić zdjęcia do woli.
Piętro niżej znajduje się „kajuta” do której schodzimy po drabinie. Zmiany obsługi trwały około tygodnia, więc to był drugi dom dla załogi.

rakietowa drabinka.JPG

rakietowa stanowisko 2.JPG

Centrum dowodzenia jak w Mc Gyverze

rakietowa stanowisko 3.JPG

* Rezerwat - zoo i ogród botaniczny w Askaniya-Nova

http://pl.wikipedia.org/wiki/Askania_Nowa

Miejsce dosyć nietypowe i stworzone ze sporą dozą fantazji. Na samym środku stepu został stworzony ogród zoologiczny i park botaniczny. Wrażenie jest niesamowite, ponieważ dojazd stanowi idealnie prosta droga, a po obu stronach znajduje się klasyczny step ciągnący się po horyzont.

step.JPG

Na miejscu znajduje się średniej wielkości ogród zoologiczny.

Askania konie.JPG

Korkociąg...

Askania korkociag.JPG

Askania miesniak.JPG

Askania osiol.JPG

Askania strus.JPG

Askania zubr.JPG

Po sąsiedzku możemy odwiedzić ogród botaniczny. Porównałbym go do warszawskich Łazienek jednak trzeba pamiętać, że jesteśmy na środku stepu, więc z pewnością nie będzie to to samo

* Bałaklawa - muzeum / baza łodzi podwodnych

http://maps.google.pl/maps?saddr=44....sz=16&t=h&z=16

Miejsce, w którym możemy się poczuć jak na filmach o agencie 007. Po wizycie w kasie wchodzimy do wykutego w skale tunelu, którym kiedyś transportowane było wyposażenie łodzi podwodnych. Wszystkie materiały przyjeżdżały do bazy pociągiem. Żeby nie budzić podejrzeń, obok zlokalizowana jest mała kopalnia, do której oficjalnie kierowane były pociągi.
Na całej długości tunelu wyłożone są tory, dzięki czemu transport nie wymagał pojazdów spalinowych. Po drodze mijamy liczne gabloty, które mniej lub bardziej związane są z łodziami podwodnymi.

baza lodzie wejscie.JPG

baza lodzie tunel.JPG

baza lodzie studzienka.JPG

bazalodzie rakiety.JPG

baza lodzie mina.JPG

W końcu dochodzimy do suchego doku, w którym łodzie były serwisowane. W sumie nic się tu nie dzieje, nie ma łodzi podwodnych i majstrów umazanych w smarze… ale jest klimat

baza lodzie dok.JPG

baza lodzie dok 2.JPG

Na samym końcu odwiedzamy typowe muzeum, w którym możemy zobaczyć zbieraninę przyrządów, makiet i mundurów związanych z łodziami podwodnymi

baza lodzie muzeum.JPG

baza lodzie muzeum 2.JPG

"Nie mów wszystkiego co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz"

baza lodzie napis.JPG

http://s261.photobucket.com/albums/i...view=slideshow

* Jaskinia Marmurowa.

Współrzędne: N44.79628 E34.27895

Bardzo fajna jaskinia, przystosowana do zwiedzania. Przygotowane są trzy trasy (30, 60 i 90 minut ). Można połazić pooglądać i nacieszyć się potęgą natury Obok ( około 2 km, są znaki ) znajduje się druga jaskinia, która podobno jest jeszcze fajniejsza. Warto pamiętać, żeby zabrać ze sobą ciepły ciuszek (nawet w lecie).

jaskinia.JPG

jaskinia 2.JPG

jaskinia 3.JPG

Żeby dojechać do jaskini musimy pokonać kilka kilometrów fajnej szutrówki (fajnej dla Afri, ale dla Primery nie koniecznie).

szuter jaskiniaaaa.JPG

* Bakczysaraj (propozycja Sneera).

Trzeba zobaczyć Pałac Hanów i miasto skalne. W zasadzie nie ma sensu opisywać, fotki oddają klimat Jeśli chcemy zaparkować za free (ceny parkingu są wysokie) warto skorzystać z usług przydrożnej knajpy. Przy dowolnym zamówieniu, postój jest bezpłatny.

bakczysaraj han.JPG

bakczysaraj han 2.JPG

bakczysaraj han 3.JPG

Do miasta skalnego prowadzi ścieżka, którą idziemy około godziny. Po drodze jest mnóstwo straganów z cepelią, ziołami i dewocjonaliami.

skalne wejscie.JPG

bakczysaraj miasto2.JPG

bakczysaraj miasto4.JPG

Główna ulica w mieście i osławione ukraińskie drogi

bakczysaraj miasto 3.JPG

bakczysaraj miasto.JPG

Sneer wspominał o szutrach, które warto zjeździć:

szutry skalneeee.JPG

bakczysaraj szutry 2.JPG

bakczysaraj szutry.JPG

Ponadto w Bakczysaraju jest sporo klimatycznych knajpek z kuchnią tatarsko-krymską. Siedzi się na poduszkach, po turecku i jest smaczne jedzonko.

knajpa.JPG

Polecam zupę lagman, na drugie pilaw, a deser to oczywiście bakława. Dodatkowo warto posmakować lokalnego chlebka lawasz i ostrego sosu. Więcej na temat kuchni:

http://www.eastway.pl/kuchnia+tatarska

* Nowy Świat - winnica i fabryka Krymskoje Igristoje.

W winnicy istnieje możliwość zwiedzenia podziemi, degustacji szampana i odwiedzenia sklepu firmowego. W sklepie polecam wino z nalewaka
Jeśli jedziecie przez Mołdawię, to warto odwiedzić tamtejsze winnice. Jest zdecydowanie taniej i mniej turystów. Jako ciekawostkę dodam, że podziemne korytarze mołdawskich winnic można zwiedzić swoim samochodem (nie wiem jak z motocyklami).

* Twierdza w Sudaku

Dla samej twierdzy raczej nie warto tam jechać. Jako takiego zamku tam nie ma. W zamian mamy długie mury obronne i pocztówkowy widok z góry:

sudak ogolny.JPG

sudak widok.JPG

* Wielki Kanion Krymski i wanna młodości

Wycieczka dnem kanionu to idealny pretekst, żeby wyjść z samochodu lub zejść z motocykla. Trasa prowadzi przez las, a później wzdłuż koryta rzeki. Można się wykąpać w lodowatej wodzie. W najwęższym miejscu kanionu znajduje się wanna młodości, czyli głęboka "skalna misa" (można skakać na łeb). Podobno kąpiel gwarantuje wieczną młodość. Do wanny dochodzi większość turystów. Jednak kanion tak na prawdę zaczyna się dopiero w tym miejscu. Zachęcam do dalszej wędrówki, bo warto.

* Fajna plaża na Krymie.

Współrzędne: N44.81534 E34.77217

Miejsce o tyle warte odwiedzenia, że jest tam mało ludzi i bardzo czysta woda. Plaża znajduje się przy samej trasie. Bez problemu znaleźliśmy miejsce z dala od innych plażowiczów. Warto jednak przywieźć swoje napoje itp. bo na sklepik lub stragan nie ma co liczyć.
Poniższa fota jest raczej poglądowa, bo to już następna plaża...

plaza.JPG

* Mierzeja wzdłuż Morza Azowskiego (Tekst Yourij)

Źródło: http://africatwin.com.pl/showpost.ph...5&postcount=12

Na Krym prowadzą dwie "cywilizowane" drogi - M17 i M18
Jest i trzecia, prowadzi około 100km mierzeją wzdłuż Morza Azowskiego.
Część Morza Azowskiego od strony półwyspu krymskiego jest niemalże odcięta (znajoma Ukrainka stwierdziła, że to słodkie jezioro).
Droga jest zaznaczona na papierowych mapach, przebiega przez dwie czy trzy miejscowości (pojedyncze zabudowania tak na prawdę).
Miejsce niesamowicie dzikie, podczas jazdy mijał nas jeden samochód, jeden jechał równolegle z nami, jeden piechur z plecakiem...

Nawierzchnia - droga polna, utwardzona kamieniami i ubita jakimiś pojazdami gąsiennicowymi (mogą boleć ręce). Uwaga na pył.

Świetne miejsce na odludny nocleg, mnóstwo dziko żyjących ptaków, woda czysta... rezerwat niemalże. Jedyne ślady ludzkie to b. rzadkie zabudowania (blisko małych stawów hodowlanych lub czegoś podobnego).

link:http://maps.google.pl/maps?q=Krym,+U...7&vpsrc=6&z=11
od strony półwyspu droga zaczyna się w miejscowości Kam'yans'ke (półwysep Kercz)

* Nemiroff - Fabryka wódki W Nemirofie.

Miejsce warte odwiedzenia chyba tylko dlatego, że znajduje się na trasie Polska – Krym. Można podjechać, strzelić foto i zaopatrzyć się w sklepie firmowym.

* Opuszczone lotnisko

Niestety nie wiem gdzie dokładnie znajduje się to lotnisko Kojarzy mi się, że mijałem je w drodze na Krym kilka lat temu. Jeśli ktoś wie coś więcej, chętnie uzupełnię lokalizację.

http://www.wykop.pl/ramka/453641/opu...o-na-ukrainie/

* Zapora w Karpatach

Niestety nie udało nam się podjechać

http://www.nieznanaukraina.pl/583/zapora-w-karpatach/

* Nieczynna kopalnia siarki

Niestety nie udało nam się podjechać

http://www.nieznanaukraina.pl/529/ko...iarki-jaworow/

* Biały Słoń czyli zrujnowane obserwatorium astronomiczne

Niestety na Popa było nam nie po drodze. Musielibyśmy nadłożyć sporo drogi. Dlatego zdecydowaliśmy się wejść na Howerlę (opis i foto wyżej).

http://pl.wikipedia.org/wiki/Obserwa...zycie_Pop_Iwan

* Bunkier Hitlera w Vinnicy.

Kiedy zwiedzaliśmy Muzeum Broni Atomowej, spotkaliśmy Ukraińców którzy twierdzili, że w Vinnicy znajduje się bunkier Hitlera, który można zwiedzić. Szczegółów nie znam.

* Na koniec proponuję kilka fotek różnych, oddających klimat wyjazdu:

Wszechobecne przydrożne bazary:

bazar przy drodze.JPG

Wyprzedaż w Ikea

cos na drodze.JPG

Ciekawe ile piór dodał do resorów

cos wysokiego.JPG

Mc Donalds

fura mcdonalds.JPG

Wiaderko, które nie wiadomo co oznacza, widzieliśmy takie w kilku furach.

fura wiaderko.JPG

Uliczka w Bakczysaraju.

furka2.JPG

Pomnik w ogrodzie botanicznym

pomnik.JPG

Nasza fura oblizana przez krowę, która poczuła nieodpartą chęć przejrzenia się o świecie w lusterku.

primera oblizana.JPG

Suszone ryby.

ryby.JPG

Seegway

seegway.JPG

Słoneczniki.

sloneczniki.JPG

Stacja LPG

stacja gaz.JPG

Centrum dowodzenia.

stol mapy.JPG

Semafor z timerem

sygnalizator.JPG

Klasyczny bajzel na drodze...

wyprzedzanie.JPG
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg konie na drodze.JPG (369.3 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg konie.JPG (357.7 KB, 6 wyświetleń)
Typ pliku: jpg lada hak.JPG (403.7 KB, 7 wyświetleń)
Typ pliku: jpg melioratory.JPG (317.8 KB, 9 wyświetleń)
Typ pliku: jpg motur2.JPG (484.9 KB, 8 wyświetleń)
Typ pliku: jpg motur.JPG (367.7 KB, 7 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Poncki : 28.11.2011 o 01:41
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2011, 13:03   #2
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

- Bakczysaraj, czyli onegdaj stolica Chanatu Krymskiego, skalne miasta (w tym Czufut-Kale) i super szutry dookoła.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bakczysaraj
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 05.07.2011, 14:37   #3
Cezary


Zarejestrowany: Jun 2010
Posty: 140
Motocykl: XTZ 750
Cezary jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 10 godz 18 min 32 s
Domyślnie

- była baza radarowa w karpatach, w pobliżu wspomnianego obserwatorium
http://www.panoramio.com/photo/7533393
Cezary jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 11.07.2011, 02:05   #4
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 14 min 3 s
Domyślnie

Dzięki chłopacy

W piątek wyjeżdżam i do tego czasu zbieram info.
Mam nadzieję, że wrócę z masą zdjęć i notatnikiem pełnym informacji

Dodałem muzeum - bazę łodzi podwodnych.

Ostatnio edytowane przez Poncki : 11.07.2011 o 02:09
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2011, 12:28   #5
seven007
 
seven007's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Kraków
Posty: 12
Motocykl: RD04
seven007 jest na dystyngowanej drodze
Online: 7 godz 3 min 39 s
Domyślnie

Oczywiście że napisze napewno dorzucę Sławutycz najmłodsze miasto na Ukrainie, po wysiedleniu Prypeci i Czarnobyla ludzie tam zamieszkali i jeszcze kilka, będzie dziś wieczorem. Mam pytanie czy mógłbym wykorzystać na mojej stronie motoradia.com.pl informacji przez Ciebie zgromadzonych? strona w budowie ale nie długo oficjalny start, oczywiście z podaniem autora i strony pochodzenia? zapraszam po powrocie na wywiad
seven007 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.08.2011, 12:31   #6
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 14 min 3 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał seven007 Zobacz post
Mam pytanie czy mógłbym wykorzystać na mojej stronie motoradia.com.pl informacji przez Ciebie zgromadzonych? strona w budowie ale nie długo oficjalny start, oczywiście z podaniem autora i strony pochodzenia?
Nie ma problema, będzie mi bardzo miło

Ale wsztrzymaj się jeszcze klika dni.
Po weekendzie uzupełnię opisy i dodam fotki.
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.08.2011, 23:10   #7
felkowski
 
felkowski's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawka
Posty: 1,482
Motocykl: RD07a
Przebieg: 66666
Galeria: Zdjęcia
felkowski jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 19 godz 14 min 53 s
Domyślnie

A propos tej elektrowni wodnej. Byłem tam z Gawronem kilka lat temu. Trafiliśmy tam raczej z przypadku niż z planu. Z tego co się dowiedzieliśmy od lokalesów; elektrownie i zaporę budowano do czasu gdy ściana zapory osunęła się z górą. Jak się potem okazało nie zrobiono badań geologicznych. Tyle, że już stały tory wodne i kanały a nawet budynek dyrekcji. No cóż budynki stoją do dziś, a wieża toru turbiny straszy z kilkunastu kilometrów. https://picasaweb.google.com/felkows...13170029974242
__________________
felkowski
sikanie z wiatrem to chodzenie na łatwizne
felkowski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2011, 01:25   #8
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 14 min 3 s
Domyślnie

Niestety tam nie dotarłem.
A szkoda bo lubię różniste eksploracje fabryk itp.
Pewnie następnym razem śmignę, daleko nie jest.

Felkowski fajne foty
Koleiny na Ukrainie dają radę
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2011, 09:52   #9
ltd454
 
ltd454's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Białystok
Posty: 661
Motocykl: RD03
Przebieg: 116.000
ltd454 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 11 godz 40 min 17 s
Domyślnie

A gdzie jest to opuszczone lotnisko o którym pisałeś w pierwszym poście?
ltd454 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.08.2011, 10:32   #10
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,666
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 6 dni 19 godz 14 min 3 s
Domyślnie

Niestety lotniska nie namierzyłem ale wiem, że widziałęm je w drodze na Krym 2 lata temu (albo podobne ).

Sporą bazę sprzętu wojskowego widziałem też na wylocie z Sevastopola. Niestety wszystko za płotem

http://maps.google.pl/maps?q=sevasto...36426&t=h&z=17
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Co zobaczyć w Serbii i w Czarnogórze Poncki Przygotowania do wyjazdów 138 03.08.2023 13:36
Mazury - co warto zobaczyć? deftones Przygotowania do wyjazdów 5 20.06.2013 20:15
Maroko w maju wypożyczonym samochodem. Co warto zobaczyć?! Poncki Przygotowania do wyjazdów 10 12.04.2013 14:07
Macedonia - co warto zobaczyć. Może Korab? Poncki Przygotowania do wyjazdów 15 20.07.2012 17:23
Grecja...Turcja..co tam warto zobaczyć z siodła Afryki??? kamek Umawianie i propozycje wyjazdów 12 15.07.2008 13:01


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.