Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy > Pomagamy - za free

Pomagamy - za free Potrzebujesz pomocy? Możesz pomóc? Zapraszamy.

Odpowiedz

Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.04.2012, 16:31   #21
ferolo

ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Słupsk/Koszalin
Motocykl: RD07a
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 16 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Hej koledzy dopiero teraz miałem możliwość dojścia do komputera ponieważ sprzątaliśmy garaż i poszukiwałem ocalonych przedmiotów.
A więc tak: ogrom strat jest duży, ponieważ afrę miałem rozebraną z plastików baku i air boxa wszystko leżało sobie pod ścianą i czekało na założenie jak zakończę projekt.
Więc jak łatwo się domyślić wszystkie elementy poszły z dymem od razu, na moto pozostała przednia czacha z tripem oraz zadupek, teraz to już tylko kawałki spalonego plastiku, lampy także szrot bo popękały od temperatury jedna cewka uratowała się druga spalona oraz moduł, gaźniki, przekaźniki i inne rzeczy, które pewnie wyleciały mi z głowy, o właśnie pompa paliwa też szrot.
A jak to się stało, no cóż zawsze powtarzałem, że jestem odpowiedzialnym człowiekiem i wszystko sprawdzam trzy razy zanim czegoś pochopnie nie zrobię teraz tez tak było.
Jednak nie wiem czy to dlatego, że się spieszyłem nie pomyślałem czy jaka cholera wie, złamałem wszystkie zasady bhp jakie przestrzegałem.
Ale do celu, jak wiadomo odpalałem silnik od xl 700, wszystko w końcu pięknie zgrałem ze sobą, moduł startował, paliwko ze strzykawki szło, silnik pali myślę, pięknie zadowolony z siebie poszedłem pochwalić się wszystkim jednak coś mnie podkusiło abym podłączył tą oryginalną pompę elektryczną aby sprawdzić jak będzie chodził , jak pomyślałem tak zrobiłem, wziąłem długi wąż gumowy wczepiłem w pompę wsadziłem ją w miskę z benzyną ze 2 litry było zalane aby pompa była zanurzona oczywiście z oddali to robiłem bo wiadomo z benzyna nie ma żartów, odpaliłem pięknie zaryczał manetką pokręciłem, no cudownie, zgasiłem i do domciu bo zaraz miałem żonkę odebrać ,przebrałem się i do samochodu ale coś mnie podkusiło abym jeszcze raz spróbował i tu chyba popełniłem największy błąd ponieważ przybliżyłem troszkę bliżej ta miskę i odpaliłem zobaczyłem tylko iskrę przeskakującą z moto do miski i sru miska w ogniu i co zrobiłem zrzuciłem ją w panice i pobiegłem po gaśnicę z 10sekund to trwało bo miałem ją zaraz przy sobie lecz to co ujrzałem przestraszyło mnie ba wręcz stałem otępiały całe moje plastiki zajęły się ogniem z takim żrącym dymem ,gaśnicą zacząłem lać nic nie dało ogień był coraz większy garaż zaczął się cały jarać co robić woda wiadra i w ogień wtedy jak wpadłem to już nie dało rady się tam wbić tak dawało, zadzwoniłem po straż pożarną i gaśliśmy z sąsiadem szlauchami nic to nie dało tylko więcej dymu było takiego białego , że pierwszy raz nie miałem czym oddychać i już myślałem, że to koniec udało mi się uciec pod bramę i wtedy staż przyjechała wpadli z wężami polali wszystko pianą i ugasili echm jak wspominałem wcześniej najbardziej dramatyczny miałem moment jak byłem w tych kłębach dymu i wtedy usłyszałem jak silnik próbuję startować na rozruszniku.
Wiem moje zaniedbanie nie muście mnie już op. bo samo spalenie królowej dało mi nieźle w kość ale może ktoś z was po przeczytaniu tego nie popełni takiego durnego zaniedbania i nie usmaży królowej.
A oto zdjęcia aby pokazać obraz pożaru
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...2768236a0.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...efed25592.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...143cc43ad.html
teraz powinny być

Ostatnio edytowane przez ferolo : 14.04.2012 o 17:23
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 16:43   #22
Scorpi

Scorpi's Avatar

Miasto: Koszalin
Motocykl: LC8 ADV była rd07
Przebieg: do uzgo
Scorpi is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 14 godz 56 min 21 s
Domyślnie

nie znaleziono strony... pewnie dlategop niechciało załadować fotek...
Scorpi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 17:34   #23
Thorgal77
Składka oplacona.

Thorgal77's Avatar

Miasto: Zabrze
Motocykl: Transalp 99r 50th.
Thorgal77 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 28 min 36 s
Domyślnie

ehh - poprostu szkoda....dobrze ze Tobie sie nic nie stało...
najlepszym zdarzają sie wypadki przy pracy....
NAjgorsze ze straty materialne są duze...
Stary 14.04.2012, 18:20   #24
torak

torak's Avatar

Miasto: Szczecin
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
torak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 4 dni 15 godz 38 min 25 s
Domyślnie

Na dużych połaciach ramy i wahacza zachowała się farba. W oponach zostało powietrze? Czapki głowic chyba plastikowe też wyglądają nie źle. Jakby jeszcze te lagi ocalały to było by już fajnie.
Może jednak uda się większość uratować. Tego ci życzę.
torak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 19:10   #25
Olek

Olek's Avatar

Miasto: Kielce/Wawa
Motocykl: RD04
Przebieg: dupa
Olek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 18 godz 17 min 27 s
Domyślnie

Oponki jakieś mam z dużo bieżnika, tylko stare, jak cuś.. ech ale lepiej chyba rozbierz to, oczyść i opyl na części, tak będziesz się bawił i bawił..
Stary 14.04.2012, 19:48   #26
rubin
Afryka zawsze w sercu i na tatuażu :)

rubin's Avatar

Miasto: Bytom
Motocykl: BMW F800GS
Przebieg: 29167 M
rubin jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 4 dni 7 godz 48 min 44 s
Domyślnie

Powiem tak: widziałem/gasiłem różne pożary środków transportu, często z ofiarami...ale motocykla zawsze żal jak dziecka...

Tak na marginesie z tą otwarta miską trochę przesadziłeś...
Z dużej powierzchni fest duże opary powstają.(pala się opary benzyny,a nie ciecz )Kurde czemu z banki,albo z kanistra nie podawałeś?
Naprawdę szkoda...Takie straty...
Przykro to oglądać.
Jeszcze raz wyrazy współczucia.
Stary 14.04.2012, 20:07   #27
ferolo

ferolo's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Miasto: Słupsk/Koszalin
Motocykl: RD07a
Przebieg: od zera
ferolo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 6 dni 16 godz 40 min 43 s
Domyślnie

Kolego ponieważ pompa z trampka tak jest zmontowana że nie było innej możliwości podłączenia zresztą teraz to po ptokach, co do remontu zbieram informacje o częściach jakie są do dostania i zobaczymy, na razie w domu są za odbudową motorku ale to i tak kwestia realnego stanięcia przed faktem jakie koszty poniosę.
Oczywiście dziękuję wszystkim za wsparcie najważniejsze, że nic mi się nie stało a z resztą zawsze będzie do przodu ważne, że u rodzinki mam wsparcie.
Nawet moja dwu i pół letnia córcia powiedziała mi "Tatusiu nie martw się kupię ci drugiego bum bumka" i podeszła do królowej i powiedziała będzie żyła więc jak tu nie ma być źle.
Cytat:
Napisał rubin Zobacz post
Powiem tak: widziałem/gasiłem różne pożary środków transportu, często z ofiarami...ale motocykla zawsze żal jak dziecka...

Tak na marginesie z tą otwarta miską trochę przesadziłeś...
Z dużej powierzchni fest duże opary powstają.(pala się opary benzyny,a nie ciecz )Kurde czemu z banki,albo z kanistra nie podawałeś?
Naprawdę szkoda...Takie straty...
Przykro to oglądać.
Jeszcze raz wyrazy współczucia.
ferolo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 20:08   #28
jaro

jaro's Avatar

Miasto: Dabrowa G.
Motocykl: RD07a DRZ 400E
jaro jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 1 dzień 2 godz 18 min 53 s
Domyślnie

Często na allegro mozna kupić sprzęty jakieś powypadkowe pokradziezowe z zagranicy bez prawa rejestracji,myślą żebys pomyślał o czymś takim bo rama chyba nie ucierpiała.
jaro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 20:17   #29
aciu

aciu's Avatar

Miasto: Gołańcz
Motocykl: RD07
Przebieg: 71000 +
aciu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 8 godz 36 min 0
Domyślnie

oceń straty, i czy warto Coś tam po remoncie mi zostało, jak posprzątam pobojowisko i wszystko podliczę to może coś sobie dobierzesz. Naprawdę współczuję.
aciu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.04.2012, 21:05   #30
PawelZDR

Miasto: Złocieniec
Motocykl: 2xRD07
PawelZDR jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 17 godz 19 min 24 s
Domyślnie

ehhhh znam to uczucie gdy człowieka korci..Współczuję i trochę mi też smutno bo miałem w tym projekcie swoją cegiełkę...
PawelZDR jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania