Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.07.2023, 21:31   #1
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie Gambia Senegal 2024

Nie jestem zbyt aktywnym forumowiczem . Jeżdżę trampkiem 600. Szukam chętnych na wycieczkę do Gambii i Senegalu w marcu 2024. Czas 3 tyg. Niestety ale moi znajomi nie pojadą. Jeżdżą typowymi motocyklami szosowymi. Jeżeli ktoś ma ochotę chętnie napiszę jak to ma wyglądać. Skład max 4 osoby. Transport motocykli do Hiszpanii a potem na kółkach.

Ostatnio edytowane przez qterhund : 17.07.2023 o 07:11
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.07.2023, 13:19   #2
schneider


Zarejestrowany: Mar 2009
Posty: 51
Motocykl: RD03
schneider jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 20 godz 57 min 13 s
Domyślnie

Byłem

Ostatnio edytowane przez schneider : 11.08.2023 o 07:42
schneider jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 24.07.2023, 12:37   #3
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Dostępność motocykli w Hiszpanii w Marbelli jest na tą chwilę możliwy od 2.02 do 22.03. Wylot 01.03 a powrót 22.03 lub jak kto woli 24.03. Motocykl trzeba oddać do 22.03. Koszt transportu motocykla w obie strony to ok 700 euro
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2023, 21:11   #4
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Niestety to już nieaktualne bo przewoźnik pomylił terminy ale to niestety nie moja wina, no ale od początku
Na początek muszę przyznać się do błędu. Wyobraziłem sobie mój wyjazd i chciałem go realizować po swojemu nie dzieląc się z Wami planem organizacyjnym. Myślałem, że skromny wpis zainteresuje chętnych, Ale widzę,że to tak nie działa. Więc po przyznaniu się do winy, zacznę od początku. Nikt mnie tu nie zna i trudno będzie zachęcić kogoś do wzięcia udziału w czymś i z kimś. To ma być super wyjazd, a nie niewiadoma z jakimś tam cholera wie z kim. Mam na imię Grzegorz i mam 50 lat. Przez ponad 30 lat jeździłem i nadal jeżdżę golasami. Kupiłem kilka lat temu Trampka i nim też podróżuję, Raz golasem raz Trampkiem. Pomysł Senegal zrodził się po obejrzeniu licznych reportaży. Moje wyobrażenie wyjazdu było takie. 3 tyg na wyjazd to minimum a z drugiej strony maksimum. Wiadomo praca, rodzina . Aby tam być 3 tyg. motocykle ktoś musi przetransportować. Myślałem też o tańszej opcji transportu: samochód laweta 3 ludzi 3 motocykle, (posiadam przyczepę do transportu 3 motocykli dmc 1200kg , więc nie byłoby problemu. Było by zdecydowanie taniej ale kolejne dni. Podjąłem decyzję motocykle ktoś zawiezie. Znalazłem transport do Malagi. Niestety koszt 1000 euro. Ale motocykle dostępne ponad 3 tyg. Niestety na dzień dzisiejszy nie znam innego przewoźnika. Chciałbym to zrealizować w marcu , kwietniu 2024.roku Reszta to sprawa prosta. Jazda przez Maroko do Senegalu i back. Koszt zaleźny od noclegów. Pozostałych opłat nie da się uniknąć, takich jak jedzenie paliwo granice prom samolot. Może coś podpowiecie, przecież macie ogromne doświadczenie w podróżowaniu. Chętnie się również dołączę do jakiejś wycieczki w tamtą stronę. Dziękuję i przepraszam
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2023, 21:54   #5
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Możesz rozważyć opcje wynajęcia motocykli w. Maladze. Operował tam Gregory - miał dobrze przygotowane Afryki i zapewniał transport motocykli do Maroka. Korzystałem dwa razy, wychodziło to taniej, niż transport własnego motka.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.07.2023, 23:42   #6
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,224
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 7 godz 59 min 21 s
Domyślnie

Wynajmowaliśmy też moto w Marrakeszu, trochę niżej i bliżej. Tylko nie wiem czy można takim motocyklem wyjechać z Maroka.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 07:08   #7
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Rozważyłem chyba wszystkie opcje. Własny transport tzn. Samochód plus laweta= tanio ale dodatkowy czas. Jazda na kołach =dodatkowy czas. Wynajem motocykli= 70, 80 euro za dzień a to daje 21 dni × stawka 1400 do 1700 euro. Doszedłem do wniosku, że najlepsza opcja znależć przewoźnika. Tu też robią się schody bo nie ma.za dużo firm a każda znana mi, nie udostępnia motocykli dłużej niż 2 tyg. A na ten wyjazd potrzebne 3 tyg. Znalazłem firmę znaną wielu na rynku i wymyśliłem transport w jedną stronę w jednej edycji a powrót w drugiej. Co daje możliwość wykożystania motocykla nawet ponad miesiąc. Tylko transport w.jedną 500 euro a powrót w drugiej tu że również 500 euro. Transport w obie strony w jednym cyklu to 700 euro ale dostępność.motocykla 2 tyg więc odpada.
Z ceną się pogodziłem ale tak w zasadzie szukam.zainteresowanych takim wyjazdem bo żona samego mnie nie chce puścić. Dzięki za.podpowiedzi
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 08:00   #8
szelas


Zarejestrowany: Nov 2017
Miasto: Warszawa
Posty: 248
Motocykl: CRF1000D
szelas jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 13 godz 51 min 6 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał qterhund Zobacz post
Rozważyłem chyba wszystkie opcje. Własny transport tzn. Samochód plus laweta= tanio ale dodatkowy czas. Jazda na kołach =dodatkowy czas. Wynajem motocykli= 70, 80 euro za dzień a to daje 21 dni × stawka 1400 do 1700 euro. Doszedłem do wniosku, że najlepsza opcja znależć przewoźnika. Tu też robią się schody bo nie ma.za dużo firm a każda znana mi, nie udostępnia motocykli dłużej niż 2 tyg. A na ten wyjazd potrzebne 3 tyg. Znalazłem firmę znaną wielu na rynku i wymyśliłem transport w jedną stronę w jednej edycji a powrót w drugiej. Co daje możliwość wykożystania motocykla nawet ponad miesiąc. Tylko transport w.jedną 500 euro a powrót w drugiej tu że również 500 euro. Transport w obie strony w jednym cyklu to 700 euro ale dostępność.motocykla 2 tyg więc odpada.
Z ceną się pogodziłem ale tak w zasadzie szukam.zainteresowanych takim wyjazdem bo żona samego mnie nie chce puścić. Dzięki za.podpowiedzi
Byłem w tym roku miesiąc w Maroku + kawałek Sahary Zachodniej. Cały wyjazd był dłuższy, bo jeszcze dojazd. W każdym razie będąc na miejscu nabrałem ochoty na pojechanie w przyszłości dalej: Senegal, Gambia, Gwinea Bissau.
Na przyszły rok jeszcze nie mam wykrystalizowanych planów, ale opcja pojechania z przyczepką do Hiszpanii, potem na kołach tranzyt przez Maroko mi się podoba. Na dzień dzisiejszy nie mogę powiedzieć na 100%, że pojadę, ale możemy się zgadać i przedyskutować temat.
szelas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 08:08   #9
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,790
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 1 godz 35 min 2 s
Domyślnie

Zdaje mi się że 3 tygi to jest ciut za mało skoro sam dojazd z Malagi to jakieś 3600 km. W obie strony daje to 7200 km bez objazdu na miejscu. Zaznaczam, że nie wiem jak wyglądają drogi w Afryce, jak czasowo schodzi przekraczanie granic etc ale 21 dni na taki trip to mnie się wydaje mało. Oczywiście mogę się mylić.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.08.2023, 08:21   #10
qterhund


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: skierniewice
Posty: 16
Motocykl: nie mam AT jeszcze
qterhund jest na dystyngowanej drodze
Online: 22 godz 20 min 23 s
Domyślnie

Jest firma motowyprawy i ona organizuje wyjazdy do Senegalu. Nie jest to reklama ani antyreklama tylko informacja. Przestudiowałem ich plan, jak również plan pewnego podróżnika, który zresztą opisał swój wyjazd tu na forum . Nawet rozmawiałem z nim osobiście prosząc o pewne wskazówki. Odpowiedź z moich wyliczeń jest prosta. 3 tyg na wyjazd mając do dyspozycji motocykl chociażby w Hiszpani blisko Maroka to minimum czasu. Więc transport motocykla z Polski na lawecie to dodatkowy tydzień.
https://africatwin.com.pl/showthread...hlight=Senegal

https://motowyprawy.com.pl/1_10_senegal.html
qterhund jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Gambia 2016 - szybki film catmood Trochę dalej 7 11.02.2016 13:55
Wyzwanie: Gambia Neno Trochę dalej 20 27.10.2015 17:59
Gambia, Senegal 2014 ruda Trochę dalej 24 11.11.2014 16:28
Senegal - wynajem motocykla Marioo Przygotowania do wyjazdów 0 29.04.2014 10:46


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:00.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.