Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Układ elektryczny i zapłonowy

Układ elektryczny i zapłonowy Montaż, demontaż oraz kontrola elementów jak: alternator, akumulator, regulator napięcia, CDI, okablowanie, światła, bezpieczniki, przełączniki, światła stopu, czujnik nóżki bocznej, wiatraki, klaksony, tripmastery, kontrolki, rozruszniki i kierunkowskazy.

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 01.07.2013, 19:55   #1
jackhammer


Zarejestrowany: May 2010
Miasto: Ostrowiec Św.
Posty: 41
Motocykl: LC8
jackhammer jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 17 godz 8 min 58 s
Domyślnie Problemy z odpaleniem/jazdą po całej nocy na deszczu

Jest problemik:

Afri stała całą noc na deszczu. Rano - nie chce odpalić, kontrolki są, raz rozrusznik cyknie, raz przekaźnik, chyba nie może trafić, chyba gdzieś zwarcie.
Odpaliła. Później przejechałem się kawałek, zgasiłem, znowu trudno odpala. Raz przekaźnik, raz rozrusznik, kilka prób i odpala.
Później, w długiej już trasie, nagle dostała dziwnej czkawki. Nie pozwala na zwiększenie obrotów powyżej 3000. Jeśli przekroczy - zbija do zera. I sprzęgło, bieg jałowy chodzi ok. Próbowałem jechać dalej, ale nie dało rady. Zatrzymałem się, wyłączyłem. Prądu mało, klakson już coraz cichszy. Zaglądam do akumulatora - gorący! I na nim woda. Odpiąłem klemę, co by nic więcej się nie stało i tak się przygoda skończyła.

Motór już w domu, teraz ładuję akumulator. Panowie, co mogło się zmoczyć? Co polecacie sprawdzić? Może regler padł? Do prztyczka start/stopu zaglądałem, suchy. Z góry dzięki za pomoc!
__________________
Syberia
jackhammer jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
problem z odpaleniem Krzysiek009 Układ elektryczny i zapłonowy 6 25.08.2012 09:42
Rękawice - Jazda w deszczu klanol Ciuch Afrykańczyka 15 19.04.2012 13:22
problem z odpaleniem.... graphia Uklad paliwowy i wydechowy 16 20.04.2010 21:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.