Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Kwestie różne, ale podróżne.

Kwestie różne, ale podróżne. Jak nic z powyższego o podróżowaniu Ci nie pasuje, pisz tutaj...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.07.2012, 19:49   #1
betu
wolny strzelec
 
betu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2012
Miasto: Slubice
Posty: 727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 61000
betu jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 5 dni 15 godz 26 min 11 s
Domyślnie Wyjazd do Rumuni-nieudana misja,lekcja zyciowa

Witam was.

Chcialem opisac moja,nasza przygode z wycieczki do Rumuni.Niestety nieudanej.

Zaczne moze od najwazniejszego watku tej sprawy-zgubilem portfel.Czytaj wszystkie dokumenty,karty,pieniadze,papiery z motocykla,auta i pozyczonego auta.Komplet.A stalo sie to w Slowacji.Bardzo niedalego granicy wegierskiej.

Najsmieszniejsze w tym jest to ze kupilem w Louis w germanowie taka torebka na dokumenty,zapinana w pasie-zeby nic nie zgubic.Wlasnie-zostawilem ja cala-razem z telefonem-bo na nia mial tez przegrodke.
Zrobilismy przerwe-wiec jak sciagnalem pas,kurtke i ta torebke zeby sie troche przewietrzyc-i widocznie bylo jak mowila mi moja-ta rzecz byla za nowa i nie bylem przyzwyczajony zeby jej pilnowac,lub uwazac czy ja mam jak wyjezdzam.
I stalo sie-dopiero o braku uswiadomilem sobie po jakis 200 km juz niedaleko granicy rumunskiej.
Najpierw nerwy,pozniej dzwonienie i blokowanie kart itp.Wracac sie i szukac nie bylo juz sensu-bylismy od 8 godz w drodze,i sciemnialo sie.Decyzja-jedziemy dalej-a ze Rumunowie sa teoretycznie w Euro-tak tez bez dokumentow nie puscili nasz przez granice.
Wiec w dupe z calym urlopem,przygotowaniami,dobrym humorem.
Nastepnego dnia powrot na Slowacje-szukanie sladow dokumentow-meldowanie na policji.

MOze to bedzie lekcja dla mnie,a i jakas informacja dla was.
Jezeli mozecie-bierzcie dokumenty dwa komplety lub wkladajcie w dwa rozne miejsca-zeby miec cokolwiek zeby sie wylegitymowac.
Byc moze kopiowanie Prawa jazdy lub dowodu tez jest dobrym rozwiazaniem.
Szkoda poprostu po tylu przygotowaniach i czekaniu na wyjazd-kiedy sie tak "konczy".
W "nagrode" siedzimy sobie dwa dni w Polsce-nad zapora Czersztynska i porobujemy nadrobic zaleglosci.

Pozdrawiam czytajacych.

Ps-po drodze w Slowacji wyprzedzilismy grupe ok 6 kierownikow w tym 2-3 na AT jadacych w strone Wegier.
Jeden z kierownikow mial kamizelke zolta z napisem Polska.Widzialem tez,ze jedna z kierownikow jechala na zielonej Afryce.
__________________
Bo do niektorych rzeczy trzeba dorosnac,a do innych jest sie juz po prostu za starym.
betu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2012, 20:41   #2
ocoloko
 
ocoloko's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2010
Miasto: Warszawa
Posty: 532
Motocykl: RD07a
ocoloko jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 dni 9 godz 34 min 32 s
Domyślnie

Uuu, przykra sprawa kolego. Tak jak piszesz dobrze jest zrobić kserówki dokumentów, żeby mieć choćby ślad identyfikacji dla policji, pograniczników itp. Dobrze jest też nie trzymać wszystkich papierów w jednym miejscu, ale to pewnie już wiesz... Cuda się zdarzają. Ja kiedyś zostawiłem portfel (prawko, dowód, karta, kasa) na stacji gdzieś w Polsce. Sami zadzwonili, nic nie zginęło. Szkoda, że nie tym razem.
ocoloko jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2012, 20:48   #3
wujaszek_misza
 
wujaszek_misza's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2010
Miasto: Otwock k. Warszawy / Ostrołęka / Toruń
Posty: 177
Motocykl: RD07a
wujaszek_misza jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 4 godz 19 min 52 s
Domyślnie

Ja ze swojej strony dodam, że robię skany dokumentów i mam je na swojej poczcie e-mail (np. w wysłanych), tak w razie czego, to na pewno jakąś drukarkę, czy przynajmniej internet na Policji znajdę.

Betu, trzymam kciuki, żeby z dokumentami sprawa szybko doszła do pozytywnego zakończenia, a Ty żebyś odrobił to sobie dodatkowym szczęściem na kolejnym wyjeździe.

Fajnie, że też takie wątki porusza się na forum
wujaszek_misza jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2012, 22:11   #4
Bartas
 
Bartas's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: Bytom
Posty: 567
Motocykl: 2x XTZ 750, 1x XTZ 660.
Bartas jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 3 godz 8 min 33 s
Domyślnie

Może ktoś odeśle jeszcze...
Bartas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2012, 23:05   #5
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 10 s
Domyślnie

To jest miedzy innymi powod dla ktorego jeżdze w bojowkach z kieszeniami na boku..W sam raz na portfel , ktory ciągle obciąża i czuć ze go mam. Poza tym dodatkowo chroni w razie szlifu....Ale ..mialem bojowki w Maroku a ocean i tak zabrał portfel....z tankbaga....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 08:55   #6
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał betu Zobacz post

Ps-po drodze w Slowacji wyprzedzilismy grupe ok 6 kierownikow w tym 2-3 na AT jadacych w strone Wegier.
Jeden z kierownikow mial kamizelke zolta z napisem Polska.Widzialem tez,ze jedna z kierownikow jechala na zielonej Afryce.
hehe
niezłe - spotkałeś Bliźniaka, Jagnę i kogoś jeszcze. świat Afrykański w wakacje zdaje się kurczyć.
mam nadzieję, że jeszcze dok. Ci odeślą.
matjas
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 09:14   #7
Marcin.111
 
Marcin.111's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2010
Miasto: Podkarpacie
Posty: 401
Motocykl: raczej juz nie bede mial
Marcin.111 jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 7 godz 1 min 39 s
Domyślnie

Ja niestety z bojówkami mam inne doświadczenia i z tego powodu już od wielu lat nic cennego nie nosze w bocznych kieszeniach w bojówkach. Z takiej kieszeni bardzo łatwo jest wyciągnąć portfel tak żeby właściciel nic nie poczół. Kilka lat temu ja tak straciłem. Nad ranem zadzwonił do mnie miły "Pan" chcąc mi sprzedać "znaleziony" portfel z dokumentami w którym oczywiście nie było w chwili znalezienia żadnych pieniędzy za 300zł. Powiedziałem że mogę dać 50 zł i ani grosza więcej i w końcu staneło na 70zł. Spotkanie oczywiście miało się odbyć w mało bezpiecznym parku ale upierałem się że nie wiem gdzie to jest i niechętnie lokalizacja zmieniła się na bezpieczniejszą. Na miejsce przyszło trzech miłych "Panów" po 200cm wzrostu, na oko pełna recydywa z tatuażami na twarzy oddac mi mój znaleziony portfel króry znaleźli o 8 nad ranem w trawie w parku. Skradziono mi go wieczorem całą noc i następny dzień był ulewny deszcz a portfel idealnie suchy
Marcin.111 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 10:39   #8
wojtekk
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Sorry za off. Portfel nie chroni przed szlifem.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 10:59   #9
puszek
 
puszek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Krakuff
Posty: 4,762
Motocykl: RD07a
puszek jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 3 godz 53 min 10 s
Domyślnie

Mnie ochronił...przed obrażeniami...razem z nakolannikami i gaciami deinesse...Kieszeń spodni poszarpana i trochę portfel...mogę sobie wyobrazić co byłoby gdyby go tam nie było...Szlif to wina dokreconego lożyska główki ramy....
puszek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2012, 11:13   #10
Lepi


Zarejestrowany: Jun 2008
Miasto: Poznań
Posty: 5,594
Motocykl: 690 Enduro
Lepi jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 tygodni 6 godz 51 min 41 s
Domyślnie

Portfel nie chroni ale platynowa karta tak
Ja zostawiłem na stacji paliwa (w warszawce) koło dystrybutora plecak z komputerem, portfelem. Nieświadomy niczego odbieram telefon, że ktoś odniósł plecak na owa stację a tam znaleźli wizytówkę w plecaku i zadzwonili
__________________
"A jeśli nie znajde w swej głowie rozumu to paszport odnajde w szufladzie..."
Lepi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Afryke rd07a ( igła) - trza dowieźć do Misja-Kamerun Dariusz Godawa OP Umawianie i propozycje wyjazdów 15 16.02.2014 11:16
4 dni w Rumuni DeKa Umawianie i propozycje wyjazdów 0 31.07.2012 08:38
Ukraina - misja i rajd szlakiem polskich zamków diverek Umawianie i propozycje wyjazdów 22 17.04.2010 22:08
wyjazd na gp f1. CZART Umawianie i propozycje wyjazdów 1 04.04.2010 22:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.