Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 09.07.2008, 09:23   #1
Bies13


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 63
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bies13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 37 min 20 s
Domyślnie Assistance

Witam,
szukam ubezpieczyciela, u którego mógłbym wykupić ubezpieczenie assistance ( najlepiej z opcją ew. transportu do PL) w przypadku wyjazdu do Rumunii.
Może ktoś z Szanownego Koleżeństwa mógłby pomóc?
Konrad
Bies13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 10:06   #2
giziu
 
giziu's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 614
Motocykl: jeszcze będę jeździł XRV...
giziu jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 4 godz 22 min 55 s
Domyślnie

W PZU wykupiłem na 2 tyg. z full opcją za 93zł, na szczęście nie musiałem korzystać
giziu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 10:21   #3
Pastor
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Alo!
Właśnie mi Kumpel Pozaforumowy wrzucił na emila co następuje:

jeszcze jedno, bo przed chwilą przeczytałem. Jeden z kolgów (nie wiem czy to przypadkiem nie kolega Konrad D.) na forum AT zapytuje o assistance na
Rumunię. ponieważ jestem leniem a rejestracja na forum przekracza moje
możliwości intelektualne, przekaż mu proszę ode mnie, że PZU powinno
załatwić sprawę od ręki i bez problemu. Ja przedwczoraj wykupiłem wariant
super mega hiper duper lux na miesiąc za całe 72 zł. Daje to ubezpieczenie
przez 4 tygodnie w CAŁEJ Europie. Nie wydaje mi się, żeby była to wygórowana kwota. A ponieważ jestem raczej miętki niż twardy a na dodatek nerwowy, to kupiłem sobie w ten sposób dodatkowego uspokajacza. Ale można też za jakieś 5 dych kupić wariant standard a za pozostałe 3 dychy - prawie 8 win i wyjdzie na to samo. Transportu do PL raczej nie ma w żadnej opcji, ale koszty naprawy transport częsci, przymusowe noclegi itp duperele już są.


Zdrowia!
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 10:27   #4
sambor1965
 
sambor1965's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,664
Motocykl: RD04
Galeria: Zdjęcia
sambor1965 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 3 tygodni 2 dni 2 godz 47 min 3 s
Domyślnie

czy za kolejne 12 zl mozna rozszerzyc na CALA Azje? Kol. Izi bylby zadowolony jakby mogl 20 kg czesci zostawic w domu...
sambor1965 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 10:55   #5
hubert
Jaki świeży jaki świeży ??
 
hubert's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,732
Motocykl: nie mam AT jeszcze
hubert jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 11 godz 51 min 37 s
Domyślnie

WARIANT LUX
W ramach wariantu lux PZU S.A. gwarantuje organizację i pokrycie świadczeń i usług określonych w wariancie standardowym, wymienionych w § 9 oraz dodatkowo:
  • Pomoc techniczna
    • w przypadku uszkodzenia pojazdu nadającego się do naprawy:
      • umieszczenie samochodu na strzeżonym parkingu na okres nie przekraczający 3 dni przed przewiezieniem go do warsztatu naprawczego w razie gdy z jakichkolwiek przyczyn nie jest możliwe jego należyte zabezpieczenie na miejscu wypadku; usługa ta jest świadczona w kwocie nie przekraczającej równowartości 100 euro,
      • organizację przesyłki i pokrycie jej kosztów - niezbędnych części zamiennych, w razie gdy warsztat naprawczy nie dysponuje daną częścią zamienną. Koszty części zamiennych nie są objęte ochroną ubezpieczeniową.
      PZU S.A. lub jego przedstawiciel nie ponoszą odpowiedzialności za przerwanie produkcji części zamiennych, za niemożność ich znalezienia jak również za skutki opóźnienia w ich przesyłce do miejsca naprawy, jeżeli opóźnienie to przypisane jest przewoźnikowi.
    • w razie gdy naprawa pojazdu będzie trwać dłużej niż 2 dni:
      • organizację i pokrycie kosztów powrotu do miejsca zamieszkania w RP kierowcy i pasażerów lub kontynuacji podróży do miejsca docelowego - pociągiem I klasy lub - jeżeli podróż koleją trwa dłużej niż 12 godzin - samolotem klasy ekonomicznej; liczba osób mających prawo do tego transportu nie może przekraczać liczby pasażerów określonych w dowodzie rejestracyjnym pojazdu,
      • organizację i pokrycie kosztów zakwaterowania kierowcy i pasażerów pojazdu w hotelu na czas naprawy, nie dłużej jednak niż przez 4 doby. Koszty zakwaterowania nie mogą przekroczyć równowartości 50 euro za jedną dobę dla każdej osoby i nie obejmują kosztów wyżywienia oraz innych usług,
      • organizację i pokrycie kosztów wynajmu z wypożyczalni samochodu klasy C na czas naprawy, nie dłużej jednak niż przez 4 doby. PZU S.A. albo jego przedstawiciel dołoży wszelkich starań, aby zapewnić odpowiedni samochód ale nie bierze odpowiedzialności za problemy wynikające z braku lokalnych możliwości lub zaniedbań firmy wynajmującej samochód, odpowiedzialnej za podstawienie samochodu zastępczego. PZU S.A. nie pokrywa kosztów paliwa, opłat za autostrady jak i wszystkich innych dodatkowych kosztów.
      Skorzystanie przez ubezpieczającego z jednego ze świadczeń, o których mowa w ppkt a), b) albo c) wyklucza możliwość skorzystania z innego wymienionego w tych podpunktach świadczenia.
hubert jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 19:13   #6
szwedzkikucharz
poleca: filcy - jako obuwie trwałe, zawsze modne i wygodne
 
szwedzkikucharz's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: W-wa/Stare Bielany
Posty: 862
Motocykl: RD07a
szwedzkikucharz jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 6 dni 17 godz 34 min 28 s
Domyślnie

Dokupiłem sobie dzisiaj do OC (w PZU) usługę Asistance Standard na PL. 39 zł to kosztuje, obejmuje pomoc w razie awarii, braku paliwa itd.
Z absurdów: pomoc dostaniemy, a i owszem ale jak awaria przydarzy się nam w promieniu powyżej 50 km od miejsca zamieszkania Czyli jak wyskoczę na małą przejażdżkę np. 40 km od chałupy i cuś mi się przydarzy, to będę moto wypychał w kierunku przeciwnym do miejsca zaieszkania, żeby znaleźć się w ichnim pasie ochronnym
__________________
"Im wyżej się wznosimy tym mniejsi wydajemy się być tym którzy zostają na dole" F. Nietzche
szwedzkikucharz jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 09.07.2008, 22:23   #7
Bies13


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 63
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Bies13 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 3 godz 37 min 20 s
Domyślnie

Dzięki za tyle informacji !!!
Do Huberta: pewnie jestem upierdliwy, ale w zacytowanym cytacie jest mowa początkowo o pojeździe, a następnie o samochodzie. Jestem upierdliwy, gdyż kiedyś miałem kłopoty właśnie dlatego, że nie byłem upierdliwy i panienka orzekła, że samochód to samochód, a nie motocykl
Bies13 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.06.2011, 13:55   #8
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Temat pewnie już trochę latek ma więc odświeżam.
Gdzieś pisano o motoassistance, ale nie mogę namierzyć.
Wiecie kto teraz ma rozsądne moto-asistance na Europę?
Warta i Alianz odpada, bo trzeba mieć u nich OC lub AC.

Ostatnio edytowane przez Rychu72 : 17.06.2011 o 14:43
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 18.06.2011, 21:15   #9
Slavo


Zarejestrowany: Jan 2009
Posty: 45
Motocykl: RD07a
Slavo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 10 godz 56 min 36 s
Domyślnie

PZU umowa roczna bez oc w tej firmie 260zł a jak masz oc 195zł.
Slavo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 19.06.2011, 22:05   #10
Rychu72
 
Rychu72's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: wilidż Opole
Posty: 2,550
Motocykl: CRF 1100
Przebieg: 0 kkm
Rychu72 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 5 godz 3 min 15 s
Domyślnie

Sprawdzałem i w PZU na 60 dni jest 167 Pln.
Rychu72 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.