Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2020, 17:07   #981
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Lotnik dajże już pokój z kuchnią. Niech chłop pomieszka
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 17:08   #982
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,225
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 8 godz 24 min 56 s
Domyślnie

Podawałem roczne bo łatwiej wyliczyć średniomiesięcznie :-) Sprawdziłem teraz na podliczniku od pompy i za 10 lat mam 35400 kWh - całe ogrzewanie i ciepła woda (przez 8 lat miałem kolektory słoneczne). Na drugim podliczniku-
6000 kWh poszło mi na oświetlenie zewnętrzne na 10 lat - kilkanaście lamp i kilka halogenow z czujnikiem ruchu na zmierzchówce. Mam dwie taryfy ale nie pilnuję czasów, pomimo droższego prądu wychodzę mimo wszystko nie gorzej niż na normalnej. Ogrzewam około 160m2.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 17:14   #983
tomekt
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Jakie dużo skoro nie wiadomo ile poszło na dom nr2 i ile wypił prądu samochód.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 19:19   #984
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał stopa-uć Zobacz post
Na liczniku widzę L1, L2, L3,
jak dołożysz mu L4 to będzie odliczał CI chorobowe.

ZDROWIA,
I JESZCZE LEPSZEGO 2021 DLA CAŁEJ RODZINY (też dla MAMY)

ciał
Dziękujemy razem i każdy z osobna. Jednocześnie również składamy noworoczne życzenia, aby nadchodzący rok nie był gorszy niż obecny.




Może nawet rozłożymy na czynniki pierwsze problemy z licznikiem prądu, może podchodzę do tego ze zbyt dużą niefrasobliwością, ale zaręczam że będę się starał poprawić wyniki. Może nawet się pokuszę o opomiarowanie przynajmniej pompy oraz ładowarki samochodowej. Nasz domownik Chinook przeważnie porusza się pomiędzy drzwiami balkonowymi, sypialnią czyli regularnie wietrzymy, mało tego często zostawiam mu uchylone drzwi balkonowe albo jak ma złą noc a jesteśmy sami to otwieram drzwi na taras w sypialni, zamykam aby nie wychłodzić całego domu drzwi do sypialni i zakopuje się z głową pod kołdrę. Czyli raczej nie należę do takich co mają w każdym pokoju termometr i kontrolują sytuację. W salonie mam dwa niewłaściwe okna a to jest miejsce gdzie jest kontroler temperatury. Mam tam ustawione 22 i w pozostałych pomieszczeniach jest raczej chłodno, no żona narzeka, ale kobiety zawsze mają problemy z temperaturą, dla mnie jest idealnie, ale jaka tam jest temperatura to nie wiem bo nie zdołałem jeszcze zakupić termometrów aby to skontrolować. Najcieplejszym miejscem jest pierdolnik, czyli miejsce gdzie łączą się wszystkie rurki do ogrzewania. Przyjmuję że będziemy optymalizować całość w momencie jak bedą już właściwe okna, zrobiona elewacja. Dla przykładu w salonie jak wiało i jest zimno to trzeba opuścić rolety aby trochę wyhamować ucieczkę ciepła i aby nie było zimno w szyję. Domek mamy to dom który ma zero izolacji, to ściana z pustaka, na podłodze piach przykryty płytą pilśniową, zero wentylacji, jak się gotuje lub oddycha a jest zimno to woda cieknie po oknach od wewnątrz , na stropie wylewka. Zmusiłem mamę aby używała piecyka elektrycznego, w łazience ma takie płytowe grzejniki na ścianie. Jak przyszedł elektryk robić coś przygotowanie przyłącza do nowego domu, to przyszedł do nas bo mu się w głowie nie mieściło dlaczego licznik tak wiruje. Grzejemy tylko jedno pomieszczenie w którym jest mama.
Reasumując 2021 w temacie zużycia energii elektrycznej przyniesie nam na pewno więcej danych źródłowych i wtedy będziemy mogli coś więcej w tym temacie powiedzieć. Samochód ma przejechane 5700 km średnia 20 kWh/100km czyli nie uwzględniając strat na ładowaniu 1140 kWh, często włączam grzanie przed wyjazdem co też zwiększa zużycie energii pobranej. No ale jak napisałem postaram się to przekazać rzetelnie, nawet jeżeli ktoś będzie się denerwował że za dużo zużywam, że coś źle zrobiłem. Jak to mówią nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Jak napisał kolega aadamuss możemy sobie wszystko kontrolować, ale chodzi też czasem o elementarny komfort życia, dlatego mam jedną taryfę i jak trzeba to pierzemy kiedy chcemy, zmywarka działa niekoniecznie jak już się nie da nic w niej upchnąć, to pewnie przekłada się na trochę wyższy rachunek końcowy. Jedyne co mnie denerwuje to córka która wchodząc do łazienki, robi w niej saunę, regulator jest na maksymalnej temperaturze ( nie wiem jak to można wytrzymać) a po wyjściu okna są zaparowane, no i jeszcze woda się leje cały czas a w tym temacie jestem ekoterrorystą, czego nie można powiedzieć o oszczędzaniu energii, a w Krakowie urodzony jestem. Być może coś w tym jest jak to mówił o mnie profesor od mykologi przychodzący aby pomóc w walce w grzybami w piwnicy. Ten rachunek dla pana, panie Marku to tak jakby Radziwiłowi krowa zdechła, nawet pan tego nie zauważy.

No to teraz nasze przygotowania do sylwestra, niektórzy już chcieliby być po


Tak to ten gość powoduje u nas zbyt duże zużycie energii elektrycznej, no ale jak się ma takie futro to optymalizację temperatury olewa ciepłym moczem


To również nie wpływa dobrze na wynik, może musimy przestać wypiekać?

Na koniec piosenka która zawsze dobrze mnie nastraja , no a w tym wykonaniu może nawet co poniektórych rozbawić




W wasze ręce perswaduję

🥂🍻🍺🥃🍹
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2020, 19:41   #985
lotnik

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: Lublin
Posty: 505
lotnik jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 4 godz 27 min 28 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Lotnik dajże już pokój z kuchnią. Niech chłop pomieszka
Właśnie o to chodzi żeby mieszkał nie martwiąc się o tak wysokie zużycie prądu i nie pilnował taryf czy ilości prań i ładowań samochodu. Właśnie dlatego warto zapobiegać błędom na etapie budowy, tak jak tym przypadku : okna, elewacja oraz izolacja ściany w miejscu styku z opaską ( o tym pisałem już na takim etapie gdzie jeszcze można było to szybko poprawić.)

Mam nadzieje ze to może jakiś błąd licznika
lotnik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 00:11   #986
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Oby nie był gorszy

consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 08:28   #987
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Jeszcze raz, oby nie był gorszy


Na liczniku przybyło 70 kWh, 6424 około 8.00
Prawie 24 godziny plus minus 2 minuty obrazkowo dla lepszej percepcji


Czyli około 8 kWh za 2 godziny

Ostatnio edytowane przez consigliero : 01.01.2021 o 10:49
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 12:23   #988
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Consigliero co to za kalendarz?
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 12:52   #989
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Fajny nieprawdaż? Gdy zobaczyłem go po raz pierwszy w księgarni De revolutionibus, wiedziałem że chcę go mieć, cena mnie lekko zastopowała. Wróciłem na wieś i po analizie internetowej oferty stwierdziłem że warto, na tydzień przed gwiazdką idę do księgarni a tam wszystko wykupione. Co było robić zamówiłem w wydawnictwie Bosz. Podczas wyciągania prezentów okazało się że moja żona też zrobiła mi taki prezent, jeden pojechał do domu na Szewską.

http://www.bosz.com.pl/books/764/Kal...picka-2021-A3/


Zrzut z ekranu z filmu dlatego jakość trochę rozmazana
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2021, 13:22   #990
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 54 min 56 s
Domyślnie

U mnie wisi oryginał
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 20210101_132034.jpg (595.9 KB, 25 wyświetleń)
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.