Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 17.12.2021, 10:36   #11
siwy
 
siwy's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Białystok
Posty: 5,466
Motocykl: NAT, EXC 450, K-750
siwy jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 3 dni 6 godz 49 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kuba1981 Zobacz post
Coś mi się wydaje ,że przekładnie też mają olej w tych silnikach ...więc wymiana oleju nie odpada �� Natomiast odpada problem regulacji zaworów , całego układu wydechowego ,spalania , rozrządu, tłoków itp. elektryk jest o niebo łatwiejszy w obsłudze .
Przez 15 tyś km nie dotykałem zaworów w moim exc 450. Raz robił to mechanik przy zmianie tłoka i raz zrobiłem kontrolę ale nie trzeba było ruszać.
__________________
Niepuszczone bąki wędrują do mózgu i tak rodzą się posrane pomysły.
siwy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 14:18   #12
midro


Zarejestrowany: Jan 2019
Posty: 192
Motocykl: Dr650Re
midro jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 15 godz 5 min 21 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
według mnie, paradoksalnie to więcej zaszkodzi. I nie mam na myśli śladu węglowego. Myśląc o takim elektryku mam w pamięci te setki razy gdy ktoś za krzakami wziął psa na smycz(albo dziecko) stanął rowerem, przemknął na na pobocze dróżki którą akurat mknąłem bo.. usłyszał zbliżający sie dźwięk silnika. Setki razy. Przy tych elektrykach to pewne ze ktoś nie zdąży zareagować. Na torze motocrossowym żeby przejść, podnieść motocykl tez słucham czy ktoś właśnie wyskoczy zza zakrętu czy hopki. Bedzie afera- będzie dzięki temu więcej zakazów, mandatów, służb leśnych, kamer i wiadomości w TV.

Sam staram sie być eko. Nie kupować w plastiku, na zakupy mieć własną torbę wielorazowego użytku odpady segreguję od lat zanim stało sie to obowiązkowe itd Ale to jest z dupy pomysł który niestety zyska na popularności
Miałem już podobną sytuację. Latem byłem z rodzinką na spacerze w lesie, mój syn szedł jakieś 20 metrów przede mną, nagle od tyłu słyszę jakiś dziwny szum, a tutaj gość wyskoczył z leśnej ścieżki na wypasionym elektrycznym chyba rowerze, zawias to to miało jakiś taki terenowy a odejście-przyspieszenie pieruńsko mocne, byłem w szoku jak on przyspieszył. Zdążyłem tylko się wydrzeć do syna żeby uważał, a ten przeleciał od niego niecały metr. Mój młody nawet nie zdążył się obejrzeć a ten już go omijał. W moim przekonaniu bardzo niebezpieczna sytuacja. Ciche to bardzo i użytkownik takiego pojazdu musi wziąć to pod uwagę w razie napotkania kogoś na drodze.
midro jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 16:26   #13
kuba1981
 
kuba1981's Avatar


Zarejestrowany: Dec 2013
Posty: 113
Motocykl: nie mam AT jeszcze
kuba1981 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 7 godz 5 min 25 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał siwy Zobacz post
Przez 15 tyś km nie dotykałem zaworów w moim exc 450. Raz robił to mechanik przy zmianie tłoka i raz zrobiłem kontrolę ale nie trzeba było ruszać.
Oczywiście , ale chyba nie o to chodzi...bo komuś urwał się zawór i zrobił kuku na parę tysi..komuś się kończą zawory co generuje koszt a ktoś wyregulował i jest szczęśliwy że jest o.k. W elektryku tego nie masz wcale! więc problem znika .
Sam mam exc i elektryka...jak wszystko ma swoje zastosowanie ,wady i zalety . Osobiście uważam ,że elektryki to fajna" alternatywa" dla spalinowych silników ale nie powinno się mówić o ich zastapieniu tylko o nowej możliwości i tyle .
Bo co jest lepsze od dźwięku exc na akrapie ��
__________________
__________________________________________
Motocykle dwa HONDA i KLR-A ...nie aktualne
KTM 950 adv S & KTM 450 ExcR .... było
Teraz KTM 690 Enduro R + EXCf 450 🙂
kuba1981 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 17:30   #14
RysiekO
 
RysiekO's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Piaseczno
Posty: 309
Motocykl: Dryna cztyrysta
Przebieg: ipobieg
RysiekO jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 8 godz 57 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Novy Zobacz post
Już masz powoli dość zmian oleju, regulacji zaworów itd. i dlatego zamienisz to wszystko na wymiany opon, napędów, może łożysko, zawieszenie i klocki

To ma sens!
Oj tam Novy, po prostu regulacji nie robię sam, za dużo roboty szczególnie ze szklankami.

Cytat:
Napisał Prince Zobacz post
Tzn Rysiu ma zdaje sie DRZete w której zawory to nawet raz na 6tyś. W Krosówkach tłoka to się zwykle wymienia ustawowo co 15 godzin. A jemu zbrzydło olej wymienić.
Prince, nawet co 24 tys dlatego wybrałem DRZ

Ale ogólnie nie zrozumcie mnie źle chopy, nie jestem wielkim fanem takiego suszenia, podoba mi się tylko ta bezobsługowość, i brak agresji ludzi na ścieżce polnej, leśnej, którzy nie traktują Cię jak buldożer jadący zniszczyć las pod nową fabrykę plastiku :P
Także podoba mi się, że pojawia się nowa technologia, która daje fan i jest przyjemna sama z siebie.
Nie podoba mi się tylko, że łapią się za to ludzie, którzy mają mniej inteligencji niż przeciętny szympans, to jest naprawdę smutne

Cytat:
Napisał midro Zobacz post
Miałem już podobną sytuację. Latem byłem z rodzinką na spacerze w lesie, mój syn szedł jakieś 20 metrów przede mną, nagle od tyłu słyszę jakiś dziwny szum, a tutaj gość wyskoczył z leśnej ścieżki na wypasionym elektrycznym chyba rowerze, zawias to to miało jakiś taki terenowy a odejście-przyspieszenie pieruńsko mocne, byłem w szoku jak on przyspieszył. Zdążyłem tylko się wydrzeć do syna żeby uważał, a ten przeleciał od niego niecały metr. Mój młody nawet nie zdążył się obejrzeć a ten już go omijał. W moim przekonaniu bardzo niebezpieczna sytuacja. Ciche to bardzo i użytkownik takiego pojazdu musi wziąć to pod uwagę w razie napotkania kogoś na drodze.
midro

Jeżdżenie metr koło małych dzieci szybciej niż 10 km/h bez barierki powinno być karane grzywną/więzieniem, a wina za wypadek zawsze po stronie kierującego...dzieciaki to nie dorośli, meh.


W ogóle, to nie znoszę tych elektryków przez to..
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg xccxc.jpg (76.3 KB, 20 wyświetleń)
__________________
Łąki łan
RysiekO jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 18:43   #15
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Nie wiem czemu elektryki wydają się wam bezobslugowe. Toś wymiana oliwy z fitrami zabiera 30 min, kontrola/regacja zaworów do 3 godzin, obsługa filtru powietrza 20 min...
Gdzie np serwis widelca minimum 2 godzin, serwis łożysk wahacza i kiwaczki minimum 3 godziny, wymiana klocków 2 koła 30 minut, wymiana łożysk/ uszczelniaczy w 2u kołach 2 godziny....
No chyba że asfaltem będziecie kolebac to te poza silnikowe kwestie raz na 10 lat
A poza tym, czy ta elektryka taka bezawaryjna? Mam w firmie maszyny 30o letnie i z 2021. I jak myślicie, które więcej stoją serwisowo? To samo w autach. W tych mega awaryjnych gro problemów z elektroniką.
To się musi psuć bo z czego żyli by producenci i dealerzy?

Pozdrawiam entuzjastów postępu.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 19:20   #16
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,093
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 7 min 32 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Stachu Zobacz post
Nie widziałem całego filmu. Czy to ma sprzęgło?

Nie ma, tak przynajmniej gościu nawija po angielsku
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 20:14   #17
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Nie rozumiem dlaczego klasyfikujcie motocykl do użytku na torze crossowy, lub prywatnym jako do upalania po lesie czy górach. A elektryczny rower ma blokadę na 25 km/h i bez pedałowanie nie jedzie, przykłady, które cytujecie nie mają nic wspólnego z rowerem elektrycznym.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 20:31   #18
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Adam, w moim mateczniku więcej niż 50% krojących w otwartym terenie robi to na crossowkach. Ci zwykle młodzi i durni maja w d. Jak ich widzą i jakie szkody czynią. Jakąś część pozostałych przed różnymi głupotami powstrzymuje strach lub wstyd. Jak dostaną bezgłośne zabawki, nie ważne czy legalne, pozwa sobie na więcej. Dostaniemy rykoszetem wszyscy.
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 20:46   #19
Adagiio
Zakonserwowany
 
Adagiio's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jul 2005
Miasto: Biecz
Posty: 4,933
Motocykl: XRV Rally
Adagiio will become famous soon enough
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 4 dni 19 godz 37 min 53 s
Domyślnie

Nigdy w grupach z którymi jeździłem nie zostałby zaakceptowany nikt na crossie.
__________________
Proszę siadać, się nie wychylać, się nie opowiadać
I łaskawie i po cichu i bez szumu i bez iskier
Wypierdalać.
Adagiio jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 17.12.2021, 20:50   #20
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,334
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 19 godz 20 min 58 s
Domyślnie

Siur, ale takie misie akceptują się z wzajemnością
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
elektryczny HD szynszyll Inne - dyskusja ogólna 8 06.02.2018 21:48
Schemat elektryczny NAT radiolog Układ elektryczny i zapłonowy 7 29.11.2017 08:59
7w1 elektryczny kresz Andrzej Układ elektryczny i zapłonowy 13 13.07.2012 09:05


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.