Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Przygotowania do wyjazdów

Przygotowania do wyjazdów Jak zdobyć wizę? Jaka kuchenka? Brać materac i namiot? Gdzie są ciekawe miejsca? Jakie kufry wybrać do USA? Czy Anakee założyć odwrotnie? Co to CPD? Odpowiedzi znajdziesz w tym dziale.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 14.05.2014, 11:06   #21
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
Promenada do ostatniej bacówki jest OK - trzeba sie skupić, ale jazda nie jest męką ani przeprawówką.
Dopiero powyżej tej bacówki (E) droga się kwasi i może być trudno ciężką maszyną (to tam mieliśmy gleby).

Ale koło tej bacówki jest fajnie, bacowie zaproszą na kawę, mozna im nawet flaszkę postawić
w imię umacniania przyjaźni polsko-macedońskiej
Można stamtąd skoczyć granią od razu na Korab, bez żmudnego dymania ścieżką do (F).
Różnica wysokości do szczytu jest wtedy o ok. 200m większa, ale też wychodzisz od razu na grań i jest
przyjemnie

Aha, tych ,,tancbud i pakamer'' pograniczników jest jeszcze parę:
http://goo.gl/maps/CVLP1
(A) to skrzyżowanie, na którym z głównej szutrówki zjeżdżasz w lewo (w kierunku bacówek).
(B) i (C) to właśnie te dodatkowe tancbudy na samej granicy, gdzie dowiedziałem sie w 2011
że przekraczać ''nie nada''. Przy czym dojazd do tych pakamer to bardzo ładna dolina, nietrudna
technicznie, więc może warto (powrót tą samą drogą, niestety).
No to wszystko jasne. Trzeba dodatkowe flaszki zabrać.

Dopytam jeszcze o czas wejscia na Korab licząc od tej bacówki E. Pisałeś wcześniej, że od miejsca F jest jeszcze ok. 4 godzin ale w necie znalazłem foto tablicy postawionej przy tancbudzie pograniczników (ostatniej chałupie) i na niej stoi "Korab 4,5 godziny" a to jest sporo niżej niż miejsce F.

Do tych willi oznaczonych na mapie jako B planujemy podjechać. Żal mi dupę sciska jak sobie uświadamiam, że dzień wczesniej będę 200 metrów za nimi po drugiej stronie i potem będę musiał dymać ponad 200 km naokoło.
No ale jak "nie nada" to na władzę nic nie poradzę

Zapytam jeszcze, bo widzę, że penetrowałeś tą okolicę w Parku Mavrovo.
Droga z Galicnika do wioski Selce:
https://goo.gl/maps/hKrVR
Da radę to przejechać? Pytam, bo wujek google podaje, że samochodem da radę tylko on jest zawsze optymistyczny.

Ostatnio edytowane przez Navaja : 14.05.2014 o 11:17
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2014, 11:56   #22
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
No to wszystko jasne. Trzeba dodatkowe flaszki zabrać.

Dopytam jeszcze o czas wejscia na Korab licząc od tej bacówki E. Pisałeś wcześniej, że od miejsca F jest jeszcze ok. 4 godzin ale w necie znalazłem foto tablicy postawionej przy tancbudzie pograniczników (ostatniej chałupie) i na niej stoi "Korab 4,5 godziny" a to jest sporo niżej niż miejsce F.

Do tych willi oznaczonych na mapie jako B planujemy podjechać. Żal mi dupę sciska jak sobie uświadamiam, że dzień wczesniej będę 200 metrów za nimi po drugiej stronie i potem będę musiał dymać ponad 200 km naokoło.
No ale jak "nie nada" to na władzę nic nie poradzę

Zapytam jeszcze, bo widzę, że penetrowałeś tą okolicę w Parku Mavrovo.
Droga z Galicnika do wioski Selce:
https://goo.gl/maps/hKrVR
Da radę to przejechać? Pytam, bo wujek google podaje, że samochodem da radę tylko on jest zawsze optymistyczny.
3-4 godziny z (F) miałem na myśli wejście i zejście razem. To są jednak góry bardzo nasłonecznione i np. moja wydolność spada tam o min. 30%.
To nie Taterki czy Alpy, gdzie rzadko bywa cieplej niż 20st i cały czas masz odpowiednie ,,chłodzenie'' - ale na pewno to wiesz

To przejście Restelica-Mavrovo - może po prostu spytaj pograniczników, nie wiem jak jest dzisiaj. Tam się często zmieniają nastawienia służb do turystów.
A tej drogi Galicnik-Selce nie kojarzę zupełnie - jechałem tylko przez połoniny z Lazaropolje (dojazd asfaltem) - do Mavrova (wieś na płd. krańcu jeziora).
Ale jesli bedzie tamtedy biegl oznakowany szlak pieszy lub rowerowy - to jest szansa

EDIT: Na GE ta droga jest widoczna jak szeroka szutrówka/asfaltówka, są przy niej domy i obiekty przemysłowe.
Ja bym się nie bał, prawie na pewno autem lub GS sie tam przejedzie.

BTW: widzę że się starannie przygotowujecie. Coś tam jeszcze z kondycją podziałajcie, bo potem jest zdziwienie
i za długie odpoczynki, czyli zbędna strata czasu. Tak czy siak - szacun
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 14.05.2014 o 12:14
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 14.05.2014, 12:48   #23
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Ok. Czyli jak świtem wystartujemy pieszkom na górę to na 15 godzinę mogę liczyć, że pałatkę przy bacówce zwinę i na dół zjadę.
Nad kondycją cały czas pracujemy. Podnosimy regularnie ciężary - sam dobrze wiesz ile taki kufel waży.
Przełączyłem na satelitę na mapach i rzeczywiście widać jakieś domostwa i przemysłówkę przy tej drodze przez Selce - znaczy się musi dać radę. Dzięki,

Szacun to ja mogę wyrazić za Wasze laweciarstwo na Bałkanach.
Lecieliśmy w zeszłym roku tą SH 54 od drogi SH3 do Tirany ale to taki luz w porównaniu z tym hardcore, które prezentujecie na filmie.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2014, 10:07   #24
Navaja

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Jun 2010
Miasto: Halinów
Posty: 923
Motocykl: BMW R 100 S, R 1200 GSA
Navaja jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 10 godz 16 min 26 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Navaja Zobacz post
Dopytam jeszcze o czas wejscia na Korab licząc od tej bacówki E. Pisałeś wcześniej, że od miejsca F jest jeszcze ok. 4 godzin ale w necie znalazłem foto tablicy postawionej przy tancbudzie pograniczników (ostatniej chałupie) i na niej stoi "Korab 4,5 godziny" a to jest sporo niżej niż miejsce F.
Cytat:
Napisał sowizdrzal Zobacz post
3-4 godziny z (F) miałem na myśli wejście i zejście razem. To są jednak góry bardzo nasłonecznione i np. moja wydolność spada tam o min. 30%.
To nie Taterki czy Alpy, gdzie rzadko bywa cieplej niż 20st i cały czas masz odpowiednie ,,chłodzenie'' - ale na pewno to wiesz
Sowizdrzał.
Cytując klasyka: "Masz w ryj"
3-4 godziny wejście i zejscie.
Wyszliśmy z bacówki E o godzinie 11.00 to o 14.00 bylismy tutaj:
Macedonia 2014 - 10106.jpg
Taa. Góry nasłonecznione. Piżdziło jak w kieleckim. Ja w koszulce z krótkim rękawem a kuzyn w krótkich badejach.
Zarządziliśmy odwrót, bo należało jeszcze zjechać.
Ale jeszcze tam wrócimy lepiej przygotowani. Miałeś rację z tym ćwiczeniem kondycji.
Jeżeli chodzi o przejście Restelica-Strezimir to udało się. W sobotę po południu to na poście już nie było nikogo, bo mecze w telewizji leciały. Pies bury się nami interesował.
Droga od Restelica do samego asfaltu w parku Mavrovo przepiękna tylko psy pasterskie się za bardzo nami interesowały.
Navaja jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 02.07.2014, 10:52   #25
sowizdrzal
Turysta DualSport
 
sowizdrzal's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2011
Miasto: Chorzów
Posty: 584
Motocykl: KTM 1200 6T
Galeria: Zdjęcia
sowizdrzal is an unknown quantity at this point
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 17 min 43 s
Domyślnie

Ojej, nie bij mnie ...
3-4 godziny to nie z bacówki miało być a z końca drogi....czyli jeszcze parę kilometrów nad bacówką...

No ale podobało się, nie To grunt
__________________
Sowizdrzał
KTM 750 6T
Nie wierz, nie bój się, nie proś!

Ostatnio edytowane przez sowizdrzal : 02.07.2014 o 15:57
sowizdrzal jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 27.06.2018, 10:00   #26
Dzik


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: SLU
Posty: 80
Motocykl: XT+WR
Dzik jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 2 dni 4 godz 26 min 37 s
Domyślnie

...odkopuję temat
Czy coś się zmieniło w kwestii przejść granicznych:
- na Kosowo-Czarnogóra droga M9 od Kuqishtë?
- na przejściu Kosowo-Macedonia Restelicë - Strezimir?
Na legalu czy trzeba kombinować? A może odpuścić?
Dzik jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Przejścia graniczne UZ-TJK Elwood Przygotowania do wyjazdów 41 16.11.2013 21:01
Mapy papierowe Czarnogóra, Macedonia, Albania. Dubel Przygotowania do wyjazdów 13 01.07.2013 22:00
Kosowo Macedonia Albania - SZARPANINA 2012 (lipiec) sowizdrzal Trochę dalej 10 18.01.2013 10:21
Pytanie o przejścia graniczne z Rumunii do Serbii. Gradient Przygotowania do wyjazdów 5 30.06.2011 14:22


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:08.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.