Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2010, 19:59   #1
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Może jechał na BMW
A tak serio to skąd pewność że to ten gość był..?
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 13:18   #2
willard


Zarejestrowany: Oct 2009
Posty: 31
Motocykl: BMW Dakar
willard jest na dystyngowanej drodze
Online: 12 godz 25 min 15 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał rambo Zobacz post
Może jechał na BMW
A tak serio to skąd pewność że to ten gość był..?
podjezdza koles na jakims czopku. machnalem jak kazdemu wsiadajac na moto, a on nic. po czym zdejmuje gosc kask i widze ze to ... kamil kurczok
willard jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 13:20   #3
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

No giną nam dobre zachowania w społeczeństwie motocyklowym
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 12:17   #4
danek-dr
 
danek-dr's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2009
Miasto: Gorzów n.Wartą
Posty: 174
Motocykl: nie mam AT jeszcze
danek-dr jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 13 godz 7 min 46 s
Domyślnie

To artykuł gościa co jest motocyklistą od święta. To normalne że w ruchu ulicznym trzeba mieć oczy do okola głowy. Jak pojeździłby offem to inaczej by to widział.
Co do tir-ów, to pamiętajmy że ludzie tam pracują z ograniczonym czasem a nie wybrali się na przejażdżkę. Niektórzy sobie nie zdają sprawę jak się prowadzi i wychamowuje 40ton. Pamiętajmy że wszystko co kupujemy właśnie te obrzydliwe tiry nam przywożą, później mniejsze auta rozwożą.
Artykuł jest tendencyjny, co drugi kierowca się tak wyżala. Durczok nie stał się gwiazdą tvn to sobie takie pierdy pisze.
__________________
EXC 450

"Jestem synem wolnego i walecznego narodu i nie mam zwyczaju drżeć przed kimkolwiek"
A.F.Ossendowski
danek-dr jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 13:20   #5
Wojteak
 
Wojteak's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Katowice, Sosnowiec, Душанбе
Posty: 226
Motocykl: RD07a
Wojteak jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 10 godz 40 min 52 s
Domyślnie

ani wyważony, ani ważny w pozytywnym kontekście jego ewentualnych skutków. To, co najbardziej widać w tym tekście to porażający brak szacunku autora do innych współużytkowników dróg. Smutne, ale wygląda, iż KD poznany przez Sambora czas jakis temu, to już uleciał z gwazdami...

pozdrawiam i lepszego roku wszystkim życzę...
__________________
Wojteak jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 14:15   #6
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,436
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 53 min 46 s
Domyślnie

Co do tekstu to uważam że jego forma jest wyważona i przez autora przemyślana.
A to że komuś coś tam nie pasuje , to nie znaczy że coś jest złe.
Nawiązując do zachowań kierowców na drodze, tak się złożyło że od wielu lat korzystam z dróg motocyklem , wszekimi osobówkami , były ciężarówki po europie ( tzw TIR choć ta nazwa znaczy zupełnie coś innego niż potocznie używana jako nazewnictwo ciężarówek) i autobusy czyli przekrój pojazdów jak i przebieg jakiś jest.
Wybaczcie ale ktoś kto nigdy nie siedział na górze ( ciężarówka czy autobus) nie ma bladego pojęcia jak to wyglada i co wyprawiają ci na dole.Ci na dole w osobówkach nie widzą tego co widzi motocyklista i też nie mają o niczym pojęcia ( lub robią to celowo) jakie stwarzają zagrożenie dla 2 kółek.
Motocykliści ( najczęściej również kierujący samochodami) to co robią, robią już z pewną świadomością i przeważnie na własne ryzyko.
Problem polega nie na tym kto czym jedzie ale kto kim jest , jaki ma stosunek do innego człowieka czy to na drodze czy chodniku.
Wszelkie kampannie są zawsze stronnicze i naświetlają wybrany temat mniej lub bardziej wiarygodnie i trafiają do ludzi na różne sposoby.
Jak każda , działa tylko chwilę.
To tak jak z wypadkiem na drodze , wszyscy zwalniają gapią się na rozlaną krew czy rozwalone pojazdy ( powodując korki i zagrożenie przy okazji) potem przez kilka km jadą spokojniej. Po tych paru km znowu gaz, no bo ja jestem lepszy a tamten co leżał na drodze to nie umiał jeździć i dlatego się rozwalił.
To nie drogi , to nie ilość samochodów jest problemem..... to ludzie i ich mentalność/zachowania stwarzają to co na tych drogach widzimy.
Większość woli gderać i narzekać ale nigdy nie zaczną od siebie ....no bo ja to jestem gość , bez skazy , najlepszy kierowca itd.
Nie chce mi się dalej pisać.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 14:57   #7
Poncki
 
Poncki's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 2,679
Motocykl: XR250R
Przebieg: ły
Galeria: Zdjęcia
Poncki jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 2 tygodni 2 godz 29 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
To nie drogi , to nie ilość samochodów jest problemem..... to ludzie i ich mentalność/zachowania stwarzają to co na tych drogach widzimy.
Większość woli gderać i narzekać ale nigdy nie zaczną od siebie ....no bo ja to jestem gość , bez skazy , najlepszy kierowca itd.
Dlatego właśnie nie podoba mi się ten artykuł. Nie skłania do zmiany mentalności. Sugeruje że motocykliści są a inni
Poncki jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 20:05   #8
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,436
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 4 dni 18 godz 53 min 46 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Poncki Zobacz post
Dlatego właśnie nie podoba mi się ten artykuł. Nie skłania do zmiany mentalności. Sugeruje że motocykliści są a inni
Z np motocyklistami jest tak : 20u przejedzie cicho, spokojnie, bez wariactwa i..... nikt nie zwróci na to uwagi ..... ale wystarczy jeden idiota którego zauważą wszyscy i to ten jeden robi opinnię dla reszty.

Jeśli oceniać taki kontekst to może i tekst jest kierunkowy ale widocznie taki miał być.
Oczywiście jeśli by chciał być całkiem obiektywny powinien go wzbogacić o parę innych przykładów jak i rozwinąć swą myśl.
Ale chyba nie o to chodzi.
Opisał jakieś zagadnienie i już , nie szukajmy czegoś czego nie ma ani nie zarzucajmy że nie dopisał reszty.
Do zmiany mentalności i zachowań ludzi trzeba pokoleń , nie da się tego zrobić jednym, zwłaszcza u nas gdzie zostały ukształtowane przez między innymi dawny ustrój.
Do tego czasy współczesne pogarszają sytuację, dawne wartości przestają się liczyć , patrząc na obecną młodzież i na to jak się zachowują i co dla nich jest ważne jakoś cały optymizm zmian na lepsze mi opada.
Pozostaje mieć tylko nadzieję że może jednak jakimś cudem nie będzie aż tak źle.
__________________
AT03

Ostatnio edytowane przez Dzieju : 30.12.2010 o 20:09
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2010, 09:21   #9
Dunia
 
Dunia's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Reykjavik
Posty: 685
Motocykl: tyż Honda ale mała siostra królowej
Przebieg: jest
Dunia jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 3 godz 35 min 20 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Do tego czasy współczesne pogarszają sytuację, dawne wartości przestają się liczyć , patrząc na obecną młodzież i na to jak się zachowują i co dla nich jest ważne jakoś cały optymizm zmian na lepsze mi opada.
Pozostaje mieć tylko nadzieję że może jednak jakimś cudem nie będzie aż tak źle.
__________________
AT03
Dzieju mówisz jakbyś miał 100 lat...dla nich jest ważne to co ich rodzice im przekazują....to nie tylko młodzież nie ma wyobrażni na drogach...to czesto ludzie ktorzy po wielu latach z trudem dorobili się swoich 200+KM pod butem i teraz uważają że mogą pozwolic sobie na wszystko.....
Dunia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2010, 20:42   #10
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Zabija glownie brak wyobraźni. Mi jej kiedys zabraklo i sie rozpieprzylem - mialem w cholere szczescia. Przemyslalem temat i mysle za wszystkich: motocyklistow, ciezarowki, pieszych, przedstawicieli handlowych i za samego siebie - bo zwykle mam pod butem 200+ KM.

Artykul malo dziennikarski, wiec trudno sie odniesc. Faktycznie jednostronny, a czy taki mial byc zamysl? Szczerze, wątpię.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Petycja do Pana HOndy!!!!!!!!! Boski-Kolasek Inne tematy 33 16.11.2010 00:17
artykul w Prime o afrykanckiej braci - brawo bukowski Inne tematy 22 29.06.2010 10:37
ciekawy komplet Big_Brother Archiwum 0 06.05.2009 16:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.