Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Wszystko co chciałbyś wiedzieć o motocyklach innych niż AT > Inne - dyskusja ogólna

Inne - dyskusja ogólna Dział poświęcony motocyklom nieskategoryzowanym.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.05.2020, 16:22   #31
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Miałem okazję wziąć Rally Pro i GT Pro na testy z warszawskiego salonu Triumpha.
Wiele z tego co napisał #kristoch mogę również potwierdzić/zachwalić jednocześnie jak dla mnie problematyczne były:
1. napór i turbulencje powietrza na ramiona i kask powyżej 100 km/h
2. wysokość lusterek powodowała we mnie obawy przy swobodnym przejeździe między sznurem aut w korku
3. potencjalne narażenie na uszkodzenie/zerwanie przewodów od podgrzewanych siedzisk (nie ma opcji RP bez podgrzewanej kanapy)
4. schowek na telefon pod tylnym siedziskiem jak dla mnie mało praktyczny bo aby ustawić sobie cel w aplikacji nawigacyjnej musisz:
zatrzymać moto - wyłączyć zapłon - otworzyć kluczem tylne siedzisko - zdjąć siedzisko - otworzyć schowek - odpiąć telefon od zasilania -
5. bliskie sąsiedztwo przełącznika kierunkowskazów i joysticka od komputera
6. brak automatycznie wyłączających się kierunkowskazów

Ostatnio edytowane przez Mafrika : 31.05.2020 o 16:28
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 16:34   #32
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Te schowek faktycznie mało praktyczny, ale nawigacja działa po Bluetooth (tylko strzałki na wyswietlaczu, nie ma mapy). W schowku jest tylko ładowanie.
Automatycznie anulowane kierunki są w RP - trzeba włączyć w ustawieniach.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 16:42   #33
Mafrika
 
Mafrika's Avatar


Zarejestrowany: Feb 2019
Miasto: 100lica
Posty: 145
Motocykl: ATAS DCT 2018
Przebieg: 20250
Mafrika jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 3 dni 13 godz 29 min 54 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
... ale nawigacja działa po Bluetooth (tylko strzałki na wyswietlaczu, nie ma mapy). W schowku jest tylko ładowanie.
To dalej nie zmienia faktu, że chcąc mieć podłączony telefon do zasilania w tymże schowku nie możesz podać adresu ani zmienić drogi przejazdu - zgadza się?

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Automatycznie anulowane kierunki są w RP - trzeba włączyć w ustawieniach.
Tego nie znalazłem - w sumie miałem go tylko od piątku popołudnia do soboty rano ale skupiłem się bardziej na walorach jezdnych niżeli przeglądania menu w komputerze ;-)

Kolejny "ficzer" z jakiego nie skorzystałem i nie wiem jak często będą korzystać właściciele Tygryska to możliwość sparowania kamery GoPro z komputerem.
Mafrika jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 17:35   #34
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mafrika Zobacz post
To dalej nie zmienia faktu, że chcąc mieć podłączony telefon do zasilania w tymże schowku nie możesz podać adresu ani zmienić drogi przejazdu - zgadza się?



Tego nie znalazłem - w sumie miałem go tylko od piątku popołudnia do soboty rano ale skupiłem się bardziej na walorach jezdnych niżeli przeglądania menu w komputerze ;-)

Kolejny "ficzer" z jakiego nie skorzystałem i nie wiem jak często będą korzystać właściciele Tygryska to możliwość sparowania kamery GoPro z komputerem.

Tak - wyświetlacz służy praktycznie tylko do wyświetlania. Poza tym coś mi się zdaje, że w tym schowku telefon satelitów i tak nie złapie.
W sumie jedyny sensowny scenariusz jaki mi przychodzi do głowy to ruszasz w dalszą trasę i chcesz ładować telefon i używać telefonu do odbierania połączeń i SMS bo to możesz obsłużyć z kierownicy/wyświetlacza. Tylko, ze to samo mogę zrobić z interkomu w kasku. GoPro nawet nie próbowałem używać.
Także do nawigacji i tak będę używał telefonu zamontowanego nad tym wyświetlaczem lub kierownicy.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Triumph Tiger 1050 ablos78 Inne tematy 14 14.12.2017 14:35
Triumph tiger 1050 Foxio Inne tematy 15 25.10.2011 00:55
kondensacja w oleju: Triumph Tiger tomekc Inne tematy 6 29.10.2008 11:41


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.