Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.02.2021, 10:00   #521
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Możesz też zbierać zużyty olej z frytkarni i lać do Golfa a to juz będzie recycling.
To jest wyższa szkoła jazdy, a z frytkarni do kwadratu.

Primo trzeba jeździć, bo olej się utlenia, zapychają sie. wtryski i magistrale. A najlepiej mieszać z ON, żeby gęstość poprawić, po jeździe przełączać i gasić na ON.

Secundo, na niskie temperatury - już poniżej umownych 5 stopni trzeba mieć podgrzewacz do paliwa.

Tertio, żeby jeździć na posmazalniczym, trzeba pozbawić go nie tylko stałych zanieczyszczeń, ale i cukru.

Quarto, nie każdy staruszek na rzepaku pójdzie. Patrol rd28t szedł jak lala, ale W124 300 wolnossak rozpedzal się na rzepaku max do 90 km/h. On nawet na estrze nie umiał za bardzo (był czas, kiedy można było biodiesla kupić). A lałem czysty, ze sklepu
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:03   #522
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Stopniku, co to za ziemiankowe metody pozyskiwania wody ze śniegu? Śnieg brudny i z wirusami. Nowocześnie ma być! Z sieci przebadana woda!

Kominki w domu też robią syf i dlatego ich coraz więcej zabraniają! I dobrze! Głupia część ludzi musi wymrzec aby znowu świat poszedł do przodu. Nikomu nie życzę śmierci. Stwierdzam fakt że ta nowa technologia przegrywa z mrozem -20. A co jak będzie -40?

Consi, na razie prądu nie ma 2h a jutro ma padać deszcz. Rozumiem że Twój dom bez prądu przez 2tygodnie spadnie zemp o 2 stopnie?

Ps. Bukowski podał problemu która są do rozwiązania. Jak masz elektryka i nie ma prądu to masz problem nie do rozwiązania
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:21   #523
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post

Consi, na razie prądu nie ma 2h a jutro ma padać deszcz. Rozumiem że Twój dom bez prądu przez 2tygodnie spadnie zemp o 2 stopnie?

Jak na razie odpukać największa przerwa w dostawie to była godzina. Z tego co historycznie tej zimy było to w niektórych miejscach było dzień lub dwa ale żeby dwa tygodnie? Faktem jest że mycie tylko w zimnej wodzie a posiłki tylko na zimno, ale zaraz mam kuchenkę gazową to nawet i kawę mógłbym sobie zrobić. Gdyby założyć że prądu nie ma przez dwa tygodnie to chyba w grę wchodzą dużo większe problemy niż ogrzewanie domu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:33   #524
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Większe problemy? Uważam że ogromne. W germanii mają wyłączyć atom i węgiel z powodu ekoszalenstwa. I jak zdrowo myślący człowiek ma polegać na prądzie Zakładać elektryczne ogrzewanie i pompy ciepła? To tak jakby na pustyni budować ogrzewanie na drewno.

Prądu dalej nie ma, kominy gazowe nie dymia. Dobrze że mam baniak 20l z wodą aby kawy nie zabrakło. Wiem, głupi jestem i śmieją się jak co tydzień wymieniam wodę w baniaku. Jak kiedyś wody zabraknie to litr będzie u mnie 200 ojro kosztować conajmniej. Uśmiech przy sprzedaży gratis
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:39   #525
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

Na wsi być może i człowiek ma wybór czym grzać, ale pamiętajcie, że "sporo" osób żyje w miastach i ci są z definicji w kiepskiej sytuacji gdy wyłączą wodę czy prąd.

Miało być przeludnienie, wojny o kończące się zapasy ropy, promieniowanie i dziura ozonowa... teraz mamy zmiany klimatyczne. Do tej pory ludzie sobie ze wszystkim jakoś radzą. Żywności jest aż za dużo, dziura się zmniejsza po wyjściu z freonów i wygląda na to, że ropy mamy dość, żeby się ugotować na tej planecie.

Z klimatem też sobie jakoś poradzą.
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:45   #526
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Ze specjalnym pozdrowieniem dla Bukowskiego

https://m.jbzd.com.pl/obr/1766247/foliarz
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 6WEuAwnnZaNFTe2MvzmoI0VAzki0h2KU.jpg (112.1 KB, 158 wyświetleń)
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 10:57   #527
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał krzysiek_m Zobacz post
Na wsi być może i człowiek ma wybór czym grzać, ale pamiętajcie, że "sporo" osób żyje w miastach i ci są z definicji w kiepskiej sytuacji gdy wyłączą wodę czy prąd.

Miało być przeludnienie, wojny o kończące się zapasy ropy, promieniowanie i dziura ozonowa... teraz mamy zmiany klimatyczne. Do tej pory ludzie sobie ze wszystkim jakoś radzą. Żywności jest aż za dużo, dziura się zmniejsza po wyjściu z freonów i wygląda na to, że ropy mamy dość, żeby się ugotować na tej planecie.

Z klimatem też sobie jakoś poradzą.
Krzysiek, jest przeludnienie, zarówno w wymiarze "overpopulation" jak i "overconsumption". To drugie jest groźniejsze zresztą, bo gdyby miliard mieszkańców Ameryki Północnej + Europa zastąpić mieszkańcami Bangladeszu, nie byłby to wielki problem ani dla Ziemi, ani dla cywilizacji. Jest ciekawa metafora obrazująca właśnie "overconsumption" - gdyby dziś wszyscy mieszkańcy Ziemi mieli osiągnąć poziom życia USA, potrzebowalibyśmy w sensie zasobów, energii, żywności - około 6 planet.


A propos żywności: miliard ludzi cierpi głód, własnie teraz, kiedy my, zdrowi mieszkańcy 30 gospodarki świata klikamy sobie przed lunchem na forum internetowym.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 11:08   #528
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 51 s
Domyślnie

Z tego co piszesz, to do kolego @fassi, wynika że żyjemy w dwóch różnych światach i jak mówi powiedzenie, syty głodnego nie zrozumie, tak ja nie jestem w stanie pojąć gdzie Twoja myśl biegnie, no ale to pewnie ułomność przekładania myśli na ekran komputera.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 11:15   #529
krzysiek_m
HONDZIARZ
 
krzysiek_m's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2012
Miasto: Gdynia
Posty: 368
Motocykl: RD04 / NAT
Przebieg: 50000km
krzysiek_m jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 dni 20 godz 39 min 45 s
Domyślnie

To właśnie miałem na myśli. Nie jest już problemem ile ludzi jest na świecie, bardziej co część z nich wyprawia. W USA byłem i widziałem skalę konsumpcji i marnotrawstwa, z drugiej strony wycinanie lasów w Amazonii czy Indonezji też nie jest ani trochę zrównoważone.

Ludzie cierpią głód, ale nie dlatego, że nie ma na Ziemi jedzenia
__________________
stary nick: soulsick
krzysiek_m jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.02.2021, 11:28   #530
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 17 min 15 s
Domyślnie

Bukowski, a ten lit i kobalt które są w Twoich fv i ev z afrykańskich kopalni w których pracują dzieci Ci nie przeszkadza? I nasuwa się drugie pytanie, gdyby Bukowski nie kupił tej fw to dzieci w Afryce umarlyby totalnie z głodu bo miałyby zero pracy.
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Jest ktoś z Garwolina? tomekv4 Inne tematy 2 06.11.2009 22:34
Czy jest ktos z Norwegii? sambor1965 Inne tematy 13 03.10.2009 13:45


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.