Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 16.11.2021, 10:20   #551
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Zmieniłem na zimówki, nie wiem ile z 40000 km przejechaliśmy na letnich ale pewnie około 30000. Jak powiedział pan o opon to w przyszłym roku nie będzie co rotować, zostało od 2,2 do 2,5 mm, chyba następnym wyborem nie będzie bridgestone. Podczas ostatnich dni opony zachowywały się zdecydowanie gorzej.
Właśnie z ciekawości sprawdziłem opony w moim ID.3. Przebieg prawie 12 tys.mil czyli "po polskiemu" ciutke ponad 19 tys. km.
Przód ok 6-7mm
Tył ok 5-6 mm
Opony Goodyear EfficientGrip Performance

Wygląda na to, że sobie lepiej radzą niż Bridgestone, albo ja mam lżejszą prawą stopę niż Marek
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 10:43   #552
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Goodyear podobno na starcie ma więcej mięsa, a w Twoim wypadku zrobiłbym rotację tych kół bo wtedy na dłużej starczą. W Anglii będąc konsekwentnym, powinniście używać lewej stopy
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 11:26   #553
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Z tą rotacją to nie jest taka prosta sprawa, bo są tu 2 szkoły:
- rotować bo wtedy jest równomierne zużycie opon. Jednak minusem tego rozwiązania jest to, że najprawdopodobniej do wymiany będą 4 kapcie na raz.
- nie rotować i dać się tyłowi zużyć szybciej. Wtedy do wymiany będzie tylko tył, a za jakiś czas tylko przód. Czyli mniej kasy do wydania na raz plus przy leasingu to może się okazać lepsze (tańsze) rozwiązanie.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 11:39   #554
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,802
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 14 godz 49 min 55 s
Domyślnie

Osobiście bym nie rotował. U mnie w busie przód wyrzucony na gnój a tył prawie jak nowy. Opony Continental. Wytrzymały coś koło 40 tysi. Teraz auta sa ciężkie, szczególnie na baterie i degradacja opon jest dość szybka.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 12:03   #555
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał nabrU Zobacz post
Z tą rotacją to nie jest taka prosta sprawa, bo są tu 2 szkoły:
- rotować bo wtedy jest równomierne zużycie opon. Jednak minusem tego rozwiązania jest to, że najprawdopodobniej do wymiany będą 4 kapcie na raz.
- nie rotować i dać się tyłowi zużyć szybciej. Wtedy do wymiany będzie tylko tył, a za jakiś czas tylko przód. Czyli mniej kasy do wydania na raz plus przy leasingu to może się okazać lepsze (tańsze) rozwiązanie.
Osobiście jestem zwolennikiem mojego subiektywnego rozwiązania z motocykla, zawsze wymieniać komplet. Rotując, zwłaszcza w ID.3 mam pewne poczucie zmniejszonego bezpieczeństwa w deszczu, chodzi o fakt że to przednie opony robią główną robotę podczas takiej jazdy. Wrzucając na przód opony nadszarpnięte kilometrami możemy się spodziewać niespodzianek. Jednak moje subiektywne doświadczenie w dwudniowym powrocie w deszczu, mówi że dopóty jesteśmy w granicach określonych przez producenta opon, nie powinno to stanowić dużego problemu. Co do tych które zdjąłem, nie wiem na ile wystarczą 2 mm, może 10000 km, może mniej, ale to już pozwoli zrobić jakąś dłuższą jedną wycieczkę i zmienić je dopiero po powrocie.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 14:02   #556
radiolog
 
radiolog's Avatar


Zarejestrowany: May 2015
Miasto: Kraków
Posty: 3,095
Przebieg: 30 000
radiolog is an unknown quantity at this point
Online: 1 miesiąc 3 dni 9 godz 33 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Goodyear podobno na starcie ma więcej mięsa, a w Twoim wypadku zrobiłbym rotację tych kół bo wtedy na dłużej starczą. W Anglii będąc konsekwentnym, powinniście używać lewej stopy

A jechałeś kiedyś czymś co konstrukcyjnie jeździ lewą stroną?
Zarówno układ pedałów jak i biegi w skrzyni manualnej np nie są lustrzanym odbiciem i układ jest taki sam. Używanie zatem lewej stopy do gazu nie jest ergonomiczne. Chyba że to był żart, to ujdzie.
radiolog jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 14:06   #557
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

Ty tak na serio? Zdarzyło mi się jechać autem z wypożyczalni na Cyprze, ten koszmar prześladował mnie całą noc i był na tyle mocny, że zdecydowałem się auto oddać wcześniej, nie pozwalając żonie spróbować tego doświadczenia. Gdyby to jeszcze był automat, ale manual to kompletna porażka.
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 14:11   #558
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,802
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 6 miesiące 14 godz 49 min 55 s
Domyślnie

Mnie w aucie z kierą po prawej najtrudniej było przyzwyczaić się do tego, że poruszałem się nim w ruchu prawostronnym.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 15:12   #559
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,844
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 13 godz 58 min 16 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Ty tak na serio? Zdarzyło mi się jechać autem z wypożyczalni na Cyprze, ten koszmar prześladował mnie całą noc i był na tyle mocny, że zdecydowałem się auto oddać wcześniej, nie pozwalając żonie spróbować tego doświadczenia. Gdyby to jeszcze był automat, ale manual to kompletna porażka.
Narzekasz
Gdy odwiedzam PL, wsiadam bez problemu w samochód rodziców. Podróże służbowe na kontynent, gdzie jest jakiś wynajem samochodu - też bez problemów. Chyba gdzieś podświadomie człowiek się szybko przełącza z lewej na prawą czy odwrotnie.

Cytat:
Napisał Emek Zobacz post
Mnie w aucie z kierą po prawej najtrudniej było przyzwyczaić się do tego, że poruszałem się nim w ruchu prawostronnym.
Muszę przyznać rację. Bo za każdym razem jak byłem samochodem w PL to wyprzedzanie na drodze jednopasmowej to było wyzwanie.
Zdarzyło mi się też ze dwa razy wyjechać z podporządkowanej na przeciwny pas poza terenem zabudowanym gdy droga była pusta
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.11.2021, 15:42   #560
consigliero
Ajde Jano
 
consigliero's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,795
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 11 godz 12 min 42 s
Domyślnie

No pewnie że narzekam, bo parkując po lewej stronie obijałem się o krawężnik, ale prawdziwym wyzwaniem była ręczna zmiana biegów za pomocą lewej ręki, to był koszmar, nie jazda jako taka. Zresztą stan techniczny owego lewarka był taki że chyba mnóstwo innych turystów miało ten sam problem
__________________
BMW Club Praha 001
1.Nigdy nie polemizuj z idiotą. Sprowadzi cię do swojego poziomu a później pokona doświadczeniem.
2.Czasami lepiej milczeć i sprawić wrażenie idioty, niż się odezwać i rozwiać wszelkie wątpliwości.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:45.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.