Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Wszystko dla Afrykańczyka > Ciuch Afrykańczyka

Ciuch Afrykańczyka spodnie, kurtki, rękawiczki, kombinezony, bluzy enduro, itd.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 20.05.2009, 13:01   #11
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

Fakt, kurteczka jest spoko. Jedynym minusem moim zdaniem jest ten nieszczęsny garb przy pełnym camelu. Gdybym rozglądał się za kurtką, pewnie bym się na nią szarpnął.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2009, 13:29   #12
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

jak mam plecak z camelem w środku, to na jedno chyba wychodzi... najpierw mam garb a potem w miarę upijania garb sie przesuwa na dół.
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 20.05.2009, 17:48   #13
Stachu
 
Stachu's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2008
Miasto: Śląsk
Posty: 1,000
Motocykl: nie mam AT jeszcze
Przebieg: rośnie
Stachu jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 3 dni 14 godz 36 min 3 s
Domyślnie

To wygląda trochę inaczej. Po prostu worek nie ma zaczepienia w kieszeni. Gdy go napełnisz, nie ma go o co zaczepić i leży na dnie.
__________________
Pozdro
Stachu jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2009, 09:31   #14
podos
 
podos's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2005
Miasto: Kraków
Posty: 3,988
Motocykl: RD07a
Galeria: Zdjęcia
podos jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 6 dni 14 godz 28 min 34 s
Domyślnie

W plecaku tez nie mam zaczepienia. W zadnym z dwóch, ktore posiadam. No a woda, jak to woda zbiera sie na dnie. CHyba ze masz jakis patent na zaczepianie wody No ale zresztą nie waznie - chcialem tylko na pisać ze kurtka mi sie podoba ale kupie sobie inną
__________________
pozdrawiam, podos
AT2003, RD07A
------------------
Moje dogmaty
0. O chorobach Afryki: (klik)
1. O Mikuni: Wywal to.
2. O zębatce: Wypustem na zewnątrz!!!
3. O goretexie: Tylko GORE-TEX
4. O podróżach: Jak solo to bez kufrów
5. O łańcuszkach rozrządu: nie zabieram głosu.
6. Lista im. podoska Załącznik 10655
7. O BMW: nie miałem, nie znam się, nie interesuję się, zarobiony jestem.
8. O KN: Wywal to.
9. O nowej Afripedii: (klik)
podos jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.05.2009, 11:31   #15
Nowy011
Nie świeży tylko Nowy
 
Nowy011's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 544
Motocykl: RD04
Nowy011 jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 dni 18 godz 40 min 25 s
Domyślnie

Ja miałem z MOdeką , mały ,,lot" połaczony z szlifem po asfalciee i skoszeniem pachołka drrogowego ..
tylko ,że to była katana skórzana. Dziwię się ,że miała widoczynch mało uszkodzeń, co prawda rękaw poszarpany , jakbym się z pitbulem szarpał. no i po ,,pachołku" zero śladów na katanie .. koszula była za to rozerwana i noo na wysokości żeber miałem zrypane trochę mięcha ..ale tak to luzik..
Luzik ... to byłby gdybym miał cośśśśśś na kolanach , a tak jak część wie dziura do kości.. bleeeee


Mnie osobiście jakoś nie przeszkadza śmiganie w tekstylnej ( firmy Feilks, czyli HGW. ) a skórze....
No wiadomo ,że przy słońcu i małych prędkościach w skórze robi się .... ciepło.. ale wydaje mi się ,że lepiej chroni od tekstylnej..( takie mam wrażenie)
Ochrona przed deszczem, wiatrem też jest bardzo dobra .Ruchy nie sa jakieś ,,skomplikowane " jak jakiegoś cyborga. Tylko że cena nie jest mniejsza od Tekstylnych, a no i zapewne mniej posiada kkieszenni itd..
__________________
Nowy011 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 26.05.2009, 03:41   #16
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Kupiłem wczoraj własnie TexasPro z uwagi na skórzane wstawki. Pasuja mi do spodni Polo Mohawk. Przyznam ze naprzymierzałem sie jak dziki raz montane a raz Texas raz XXl a Texas XXXL no padło na Texas. Podoba mi sie krój, nie uwiera, dobrze lezy, ma regulacje spora, wywietrzniki, stójke pod brode, wypinaną membrane Humax itd. 890 zł -sporo . Widziałem wczesniej Buse ale gorzej lezała i jakos ogólnie gorsze wrażenie szczególnie ten tex jakis mało przekonujacy. Texas ma niezłe protektory udaroprogresywne- niezły wynalazek. W domu uderzałem łokciem o kant stołu i zero urazu. W srode robie średnia traske ok 200 to cos wiecej napisze.
Acha - w montanie nie widziały mi sie naszywane kieszenie no nie lubie takiego stylu jak dla turysty piechura. Nie widziały mi sie także te niby gumowane zamki od wywietrzaczy. Zupełnie nie wierze w ich wodoszczelność. W modece też jest pare rzeczy do poprawienia- np ta mnogość zamków, zameczków, idiotyczne mocowania podpinek na jakies pętelki, troche odstajacy krój na plecach. Jest pare fajnych patentów np pampers pod krokiem w Texasie, ale za to brak kieszeni z tyłu jak w Montanie. Texas ma lepsze wywietrzaki tzn madrzej ukryte pod patkami antywodnie.
Ogólniej Texas lepiej lezy ale to subiektywna sprawa. Jeszcze jedno: Texas ma tex wyższej gramatury tzn 750D a Montana 500D a to juz cos konkretnego przy ew. szlifie. Tak ogólnie te 890 zł to jakby cena za markę i jakość ale jeszcze w granicach rozsądku.
Nastepny model to Melville Pro ale 1200 to juz bym nie dał za produkt bardzo podobny do Texas'a, w tej róznicy to sie jakby spodnie mieszczą.
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike

Ostatnio edytowane przez petrosbike : 26.05.2009 o 03:55 Powód: uzupełnienie opinii
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2009, 22:24   #17
lungo1
 
lungo1's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2008
Miasto: Wrocław
Posty: 43
Motocykl: RD07a
Przebieg: 49 000
lungo1 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 59 min 33 s
Domyślnie

dzięki kolego za fajny opis no i mam ciągle do myślenia?
lungo1 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 01:58   #18
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Dzisiaj a nie wczoraj przejechałem ok 200km. Pogoda jak sami wiecie średnia. Wyjechałem ok 13 było pogodnie/pochmurno ale w miare ciepło. Na wszelki wypadek założyłem w kurtke podpinke jesienną. Na siebie tylko koszulkę Louisa. Po drodze przypadkowo zjechałem na odpoczynek, usiadłem na przystanku i w tym momencie lunął deszcz. Nooo przesiedziałem 15 minut, zmieniłem rekawice na grubsze i pojechałem w mała mżawkę. Deszcz juz mnie nie złąpał. Wracałem ok 19-20 na termometrze pokłądowym miałem od 3,4 do 3,6 stopnia Celsjusza, więc średnio fajnie. Sypała mała mżawka, deszcz juz wiekszy nie spadł. Teraz wrażenia z kurtką związane. Szczelna całkowicie przed wiatrem i chłodem. Nie łopocze. Nie krepuje ruchów. Wygodna i łatwa w obsłudze mimo tych zameczków. Daje sie szybko w tym połąpac. Dobre i pewne rzepy. Troche niebezpieczna boczne kieszenie bo zamki sie otwieraja prawie do dna. Nic tam ważnego nie można włożyc bo w razie zapomnisz zapiąć to..... Kieszenie na piersiach dobrze przylegają i maja mocne rzepy+zatrzaski. Rękawy przyjemnie wykończone jakimś zamszykiem. Mieszcza sie i w rekawice i na rekawice. Długość kurtki akuratna, posiada pasek na rzepy coby sie można opiąć i plecaczek ma sie za co potrzymac. Pampersa nie używałem. Skórzane wstawki ładnie utrzymuja formę i krój kurtki. Czego by sie tu doczepić? Na razie nie widzę nic specjalnego. Pewnie jeszcze wyjdzie w trakcie nastepnych jazd, może w upale?
Na dzis kurtka jest dla mnie OK i warta tej kasy. Przyjechałem do domu nie wyziębiony, nie przewiany i zadowolony- czego chciec wiecej?
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike

Ostatnio edytowane przez petrosbike : 29.05.2009 o 02:05
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 02:20   #19
rambo
 
rambo's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2005
Miasto: Wrocław
Posty: 7,450
Motocykl: Nie mam już Afryki
rambo jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 2 dni 2 godz 39 min 26 s
Domyślnie

Łączenie skóry i cordury to nie jest dobry pomysł. Zupełnie inaczej się te materiały konserwuje. O ile textylia się wrzuca do pralki, o tyle skóra chyba za bardzo się z pralką nie polubi.
rambo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.05.2009, 03:08   #20
petrosbike
 
petrosbike's Avatar


Zarejestrowany: Aug 2008
Miasto: Łęczyca
Posty: 220
Motocykl: nie mam AT jeszcze
petrosbike jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 godz 21 min 59 s
Domyślnie

Przyznam sie że nie wyobrażałem sobie prania takiej kurtki nawet samej cordury w pralce. Przecież po takim praniu to z cordury wyjdzie rzęch. Hmm po co wogóle prac taka kurtke?
__________________
Transalp Błękitny Grom XL 600V
Moja galeria foto http://picasaweb.google.com/petrosbike
petrosbike jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.