Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Dom forumowicza - wszystko do domu i o domu

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 28.05.2020, 15:34   #701
mygosia
 
mygosia's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Oct 2010
Miasto: Podlasie
Posty: 2,658
Motocykl: nie mam AT jeszcze
mygosia jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 16 godz 33 min 10 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał consigliero Zobacz post
Nie dałem bo nie wiedziałem, dlaczego żałujesz? Wydaje mi się że taką miękka wodę można też pić bez obaw.
Zmiekczacz (przynajmniej ten co mam) wymienia jony wapnia i magnezu na jony sodu. Nadmiar sodu w organizmie nie jest wskazany (Na+ Cl-).

A - i kuzynka mówiła, że woda ma lekko slonawy smak, gdy było zbyt duże zmiękczenie.

Dlatego mam obejście do kuchni
mygosia jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 20:17   #702
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Być może problemy ze zmiękczaniem kryją się w słowie zbyt miękka. Jest ogromna różnica pomiędzy twardością 20 co jest graniczną wartością dla wody twardej a twardością 10.

Gdy zobaczyłem jak trzeba przygotować podłączenie, to pomyślałem że to żart, na co mi tyle manometrów i punktów poboru na wejściu przed filtrem wstępnym, za filtrem wstępnym i na wylocie. Na szczęście nie ja zabrałem się za instalację tylko fachowiec i to taki który takie urządzenie ma od kilku lat i jest przekonany o jego działaniu. On nie miał wątpliwości i badania trzeba wykonać. Następnie ma przyjechać serwisant do uruchomienia ustrojstwa i wtedy będą badania wody na wyjściu z urządzenia. Teraz jestem pewien że kontrola pracy jest bardzo ważna, bo woda nie może być zbyt miękka.
Co do zlewu, jesteśmy przekonani bardziej do stalowego zlewu, mieliśmy corian a wczytując się w sposób obsługi zlewu z granitu dochodzimy zawsze do jakiegoś cudownego środka którym ów zlew należy traktować. Wpisy wcześniejsze mówią też o możliwości ubicia utłuczenia takowego, półgodzinna rozmowa z przedstawicielką Blanco też uświadomiła nam że tylko stal jest dla nas najlepsza. Blanco w obecnej kuchni ma 7 lat, kosztował pewnie krocie, ale wtedy nie ja płaciłem, zlew u mojej mamy na wsi to najtańszy produkt sprzed 20 lat dalej jest ładny i czysty.
Jedyny problem to wybór technologii, szczotkowany i polerowany etagon 500 u to wydatek około 1400 PLN, a zmatowiony claron 500 u (durocośtam taka technologia) to 2400. Bateria pasująca do tej matowej wersji , też matowa to 2400, gdy za wypas w normalnej stali 900-1300. Na drugim biegunie podobnie wyglądające Franke ( mamy baterię w macie Franke i jest super w utrzymaniu) lub jakieś inne markowe to wydatek 500-600 PLN, gdzie tu sens i logika. Do tego wszystkiego importer proponuje sprzedaż w cenie wyższej niż można znaleźć w euroagd, mimo że na ofercie widnieje rabat 15%.
Na budowie następuje lekka kumulacja, przesunęliśmy montaż podłogi o tydzień aby panowie od płytek zdążyli zrobić malowanie i biały montaż. Centrala wentylacyjna miała być w tą sobotę ale ze względu na malowanie też ich przesunęliśmy o 2 tygodnie. Myślę że jak będzie montaż fotowoltaiki to elektryk zamontuje swoje zabawki. Nam pozostanie zabawa w kuchnię, potrzebuję też zdobyć fajny stół i łóżko, jak się to nie uda to spanie będzie na materacu.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 28.05.2020, 21:58   #703
gdziala
 
gdziala's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Nysa/Reykjavik
Posty: 405
Motocykl: CRF1000
gdziala jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 tydzień 9 godz 39 min 32 s
Domyślnie

Zobacz zlewy tutaj

https://alezlewy.pl/?fbclid=IwAR3qjR...0YAWlxGgG5UTBY
gdziala jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 14:13   #704
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Walcząca z wypiekami, tak można określić ostatnie poczynania mojej żony, parafrazując ja walczę z wykonawcami, ale to zdecydowanie łatwiejsze i wymaga tylko trochę zaangażowania, pieniędzy i trochę kawy, dobrej kawy. Ostatnie próba zrobienia chleba o nazwie szkodnik, poprzednie wersje zjadłem ale były niewyrośnięte z potwornie twardą skórą, podczas krojenia trzeba się było mocno namęczyć ale w smaku był bardzo dobry, jeno niewyrośnięty. Teraz zaopatrzywszy się w wygrzebaną gdzieś na strychu żeliwną gęsiarkę, seria trzecia na wygląd jest ekstra, zapach ekstra pozostaje poczekać na degustację .

Co do zlewu, skoro jestem Polakiem a polak lubi to co już zna to nie będę wyważał otwartych drzwi. Obecny setup działa i nawet wygląda to nie będziemy eksperymentować, tym bardziej że taka jedna komora podwieszoną będzie praktycznie mało eksponowana, a kran ze szczotkowanej stali naprawdę jest bardzo praktyczny


Płytki na podłodze w łazience wyszły na tyle dobrze że można by je zrobić wszędzie i dużo kasy zostałoby w sakiewce, no ale już jest zdecydowane inaczej.


Teraz zaczynam oprócz rozmyślań na temat muzyki i obrazu zastanawiać się na źródłami światła, jedną lampę nad lustro w łazience już mam
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 17:04   #705
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Nie wróżę mu długiego życia
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg 1685C02A-546F-40CA-8482-459A20FB9AE9.jpg (623.4 KB, 20 wyświetleń)
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.05.2020, 18:09   #706
aadamuss


Zarejestrowany: Dec 2017
Miasto: Poznań
Posty: 1,223
Motocykl: nie mam AT jeszcze
aadamuss jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 1 tydzień 2 dni 6 godz 11 min 50 s
Domyślnie

Matjas miękka woda rozpuszcza kamień, wypłukuje go - trochę to trwa - Kamix zrobi to szybciej lub ocet.
Tak samo jak za miękka woda wypłukuje kształtki miedziane. Twardość wody powinna być ok 4-6 stopni na wylocie ze stacji. Można na trochę zostawić zero ale jak za długo to wypłucze i będzie przeciekać instalacja.
Solanka służy tylko do regeneracji złoża i później jest wypłukiwana automatycznie - ja nie czuję soli - może dlatego, że lubię Borżomi :-)

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
aadamuss jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.05.2020, 15:54   #707
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Czyli nie jest to miejska legenda.... może się w końcu szarpnę...
U nas w kuchni od lat osmoza z mineralizatorem wiec nie muszę robić osobnego obejścia.
Co do usuwania istniejącego kamienia to muszę spróbować z poczciwym octem owinawszy szmatą armaturę i zawinąć to workiem coby nie wyschło.
Żadne tam kamień i rdza nie dają rady z tym betonem :/
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 22:25   #708
consigliero
Banned

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Rataje Słupskie
Posty: 5,794
Motocykl: Raczej nie będę miał AT
Galeria: Zdjęcia
consigliero jest na dystyngowanej drodze
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 10 godz 30 min 50 s
Domyślnie

Telewizor za 5k jakoś to można wytłumaczyć ale jak sobie wytłumaczyć kran za 2k no i zlew w podobnej cenie, jak są podobne tańsze. Próbuję znaleźć różnice techniczne i nic
Zmiana planów podobno świadczy o ciągłości dowodzenia, panowie od płytek nie dotarli, problemy zdrowotne, podobno będą w środę aby dokończyć i pomalować. Przydałoby się bo w środę mają dowieźć podłogę aby odetchnęła atmosferą w domu. Mają wystartować w poniedziałek, a już jutro mają dostarczyć panele foto. Chyba w weekend mają zamiar je zamontować.
consigliero jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 22:44   #709
ArtiZet
 
ArtiZet's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2011
Miasto: akalicy stolicy
Posty: 3,242
Motocykl: była 7-ka, jest 3-ka
Przebieg: 90+
ArtiZet jest na dystyngowanej drodze
Online: 5 miesiące 2 tygodni 15 godz 5 min 57 s
Talking

To ja proponuję sprawdzic ceny baterii stojących na podłodze (takich do wanien wolnostojacych) i nawet takich srednich firm jak Grohe/Hansgrohe....ta za 2k od razu Ci sie wyda barszczowo tania
ArtiZet jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.06.2020, 23:26   #710
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

wszystko i tak jest chińskie a jakość to loteria.
grohe i hansgrohe nie psuje się i ładnie wygląda. Roca i Teka dużo tańsze, jakość podobna. Jeden chińczyk pt. bluewater obleci, chociaż trzeba bylo (trzeba przyznać ze w ramach 5 lat gwarancji) wymienić zawór oraz rączkę wylewki (wada fabryczna). Trzy baterie z Ikea padły w ciągu roku, poszedł zawór. Niby grosze, ale niesmak pozostał.
takze kup to, co się podoba i nie przeplacaj




Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
KLR idzie na emeryturę Boldun Inne tematy 10 25.10.2018 17:21


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.