Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Uklad paliwowy i wydechowy

Uklad paliwowy i wydechowy Montaż i demontaż baku, kraników , gaźników, , tłumiki , filtry powietrza i paliwa, linki, pompy paliwa elektryczne i podcisnieniowe, ustawienia gaźnika, poprowadzenie przewodów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 08.09.2008, 16:56   #1
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,745
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 14 min 44 s
Domyślnie Filtr powietrza

Jak co niedziele wyjechałem objezdzic okoliczne szuterki i w pewnym momencie zacząłem odczuwac jakby szarpniecie pomiędzy 4,5 tys - 5 tys obrotów. Ale nic jadę dalej. Tak polatałem troszki i coraz gorzej - ledwo do domu wróciłem max 2 - 2,5 tys obrotów a dalej silnik kaszle przerywa.
Diagnoz miałem kilka - pompa, gaźniki,świece a okazło sie że filtr powietrza sie zapchał - faktycznie ostatnio z jazdy na jazdę paliła coraz więcej ale żeby aż tak że silnik nie chciał chodzić a i ja jezdziłem po kurzacych sie szutrach.
Filtr wymieniałem ok 2800 km temu papierowy z InterMotors (Hiflo). Narazie założyłem stary filtr i chodzi OK - choc na oko to ten stary filtr jest bardziej zabrudzony.
RD03 zasys powietrza ma dosyć nieszcześcliwie - koło tylnego koła, ale kurka gdzie kupic cos co da sie prac (K&N - czy cos podobnego) bo co 2,5 tys km filtr wymieniać - z torbami pojdę
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 17:27   #2
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Poczekaj do zimy. Będą gąbki. No chyba, że filtr do Hawka 650 jest taki sam jak do naszych AT - wtedy można ściągnąć z USA Unifiltery, znalazłem niedawno w necie.
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 18:07   #3
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,745
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 14 min 44 s
Domyślnie

Znalazłem K&N - w intermotors do Trampka (a to chyba to samo co do Rd03 bo symbol papierowego Hiflo jest identyczny dla obu motorków) - ale cena zwaliła mnie z nog 279 zł
Co do Hawka - inny jest raczej niż do Afri:
http://www.knfilters.com/search/appsearch.aspx

A co podpasowania czegos to po symbolu K&N ten filtr pasuje tylko od Trampków i Afri Rd04 (03 też chyba)
http://www.knfilters.com/search/appl...x?Prod=HA-6089

Kurcze chyba kupie papierowy narazie - na czyms trzeba jeździć a i zima idzie to sie mniej będzie kurzyło
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 18:16   #4
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Rada jedna - omijaj szutry i jedź w błocko .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 18:44   #5
Cinek
 
Cinek's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Miasto: Skoczów
Posty: 32
Motocykl: RD07a
Cinek jest na dystyngowanej drodze
Online: 17 godz 32 min 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
Jak co niedziele wyjechałem objezdzic okoliczne szuterki i w pewnym momencie zacząłem odczuwac jakby szarpniecie pomiędzy 4,5 tys - 5 tys obrotów. Ale nic jadę dalej. Tak polatałem troszki i coraz gorzej - ledwo do domu wróciłem max 2 - 2,5 tys obrotów a dalej silnik kaszle przerywa.
Diagnoz miałem kilka - pompa, gaźniki,świece a okazło sie że filtr powietrza sie zapchał - faktycznie ostatnio z jazdy na jazdę paliła coraz więcej ale żeby aż tak że silnik nie chciał chodzić a i ja jezdziłem po kurzacych sie szutrach.
Filtr wymieniałem ok 2800 km temu papierowy z InterMotors (Hiflo). Narazie założyłem stary filtr i chodzi OK - choc na oko to ten stary filtr jest bardziej zabrudzony.
RD03 zasys powietrza ma dosyć nieszcześcliwie - koło tylnego koła, ale kurka gdzie kupic cos co da sie prac (K&N - czy cos podobnego) bo co 2,5 tys km filtr wymieniać - z torbami pojdę
w piatek wrocilem z Podlasia - przejechalem 1400km i pod Czestochowa zaczelo sie dziac cos bardzo podobnego! powyzej 5tys ani rusz. Ale jakos dojechalem do domu. Zaraz siadlem na forum i szukalem podobnych objawow, ale nic nie znalazlem.
Wlasnie dzwonilem do śląskiego speca od Afric i zdjagnozowal wlasnie filtr. Tak wiec ten post jest dla mnie kropką nad i
__________________
pozdro
Marcin
----------------------
AT - czarnulka '99
Cinek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.09.2008, 19:03   #6
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,745
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 14 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał wieczny Zobacz post
Rada jedna - omijaj szutry i jedź w błocko .
Ech - jak ktos dobrze mówi to ja nie neguję - dzisiaj padało - mam nadzieje że do łykendu jeszcze popada - tylko jak z Hubertem z miesiąc temu jezdizlismy to troche mi sie błotka trochę zassało - dupny ten wlot powietrza w 03 i 04 jest
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2009, 19:16   #7
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,745
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 14 min 44 s
Domyślnie

No to dzisiaj babcie przekąpałem w błocku - Wieczny miało pomoć - niestety znowu filtr do wymiany - kurde jak radzicie sobie z filtrami w 03/04.
Mi średnio filtr starcza na 2000 km - kurde z tobrami pójdę.
Nie wiem czy się nie szarpnąć na KN- co z tymi gąbkami
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2009, 19:33   #8
Dzieju
Administrator

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 8,319
Motocykl: RD03
Dzieju jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 3 dni 14 godz 12 min 38 s
Domyślnie

No wiesz Babel, jak będziesz go ciągle zalewał wodą i błotem to nie dziw się że tak szybko ci się zakleja.
Był już omawiany patent polegający na zastosowaniu filtra samochodowego o kształcie podchodzacym do oryginału 03/04 .
Nie pamietam jaki był koszt ale coś do 30zł...... ale moge sie mylić.
W każdym razie zdecydowanie taniej.
Pozostaje tylko kwestia materiału i jego przepuszczalności jak i stopnia filtracji.
Wiadomo że nic za darmo, znaczy jak luźny to gorzej filtruje i zuboża mieszankę, ciasny czyści powietrze lepiej ale ma tendencje do jej wzbogacania.
__________________
AT03
Dzieju jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2009, 19:54   #9
Babel
 
Babel's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Posty: 2,745
Motocykl: Pomarańczowy
Babel jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 4 tygodni 1 dzień 12 godz 14 min 44 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
No wiesz Babel, jak będziesz go ciągle zalewał wodą i błotem to nie dziw się że tak szybko ci się zakleja. .
Jazda ma być przyjemnością - jak ktoś dzisiaj powiedział - banan na gebie bezcenne

Cytat:
Napisał Dzieju Zobacz post
Był już omawiany patent polegający na zastosowaniu filtra samochodowego o kształcie podchodzacym do oryginału 03/04 .
Gdzie to było nie moge znaleźć - na starym forum
Babel jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.03.2009, 21:04   #10
DANDY
 
DANDY's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2008
Posty: 254
Motocykl: RD04 CRF 450 R Husqvarna TE 610
Przebieg: 50000
DANDY jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 dzień 5 godz 33 min 13 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Babel Zobacz post
No to dzisiaj babcie przekąpałem w błocku - Wieczny miało pomoć - niestety znowu filtr do wymiany - kurde jak radzicie sobie z filtrami w 03/04.
Mi średnio filtr starcza na 2000 km - kurde z tobrami pójdę.
Nie wiem czy się nie szarpnąć na KN- co z tymi gąbkami


niemożliwy jesteś , jak będe następnym razem jechał podzidować dzwonie do Ciebie , a co do filtra to polecam papierowy otulić gąbką wcześniej lekko zwilżyć specyfikiem do tego przeznaczonym .Gąbke w arkuszach morzna kupić w akwarystycznym ale nie jest bardzo tania (choć przy twojej częstotliwości wymian napewno zaoszczędzisz). Albo podjedź do mnie mam jeszcze dwa arkusze gąbki to dotniemy i zwilżymy .
__________________
i do zobaczenia na trasie

DANDY jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
filtr powietrza i świece rambo Silnik, sprzęgło, skrzynia 19 06.08.2009 10:45
filtr powietrza? kamol Regularne czynności serwisowe 22 27.05.2008 10:52


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:12.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.