Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Podróże. Całkiem małe, średnie i duże. > Umawianie i propozycje wyjazdów

Umawianie i propozycje wyjazdów Masz już plan? Nie masz? A może szukasz kompana w podróży? Brak Ci koncepcji na długi weekend, wakacje? Szukasz plecaczka? Nikt nie chce jechać na Elefanta? Tu szukaj bratniej duszy...

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 21.04.2020, 02:38   #1
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 44 min 54 s
Domyślnie Polski TET: Hrebenne -> Schwedt od 23-24.04

"Cudze chwalicie - swego nie znacie." W związku z sytuacją na granicach oraz tym, że jeszcze przez tydzień jestem wolny, jest okazja, żeby sprawdzić czy w tym przysłowiu jest ziarno prawdy. Tyle bajdurzenia tytułem wstępu... Planu konkretnego nie mam, celem jest przejechanie TET. Na ten moment myślę o teleportacji z Dolnego Śląska A4 na wschód i wjazd 23-24.04 na TET w okolicy Hrebennego i cisnąć w kierunku Szczecina. 29.04 dobrze by było jakbym był w Jeleniej Górze. Jest to moja pierwsza dłuższa wyprawa Afryką i pierwszy raz zamierzam świadomie zjechać z czarnego Jeśli masz ochotę się przyłączyć na całą lub część trasy, uczestniczyć w półlegalnym biwaku lub po prostu zbić piątkę - zapraszam
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg tet.jpg (119.0 KB, 45 wyświetleń)
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 14:02   #2
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

hmm, z Hrebennego do Szczecina off'em (szutrami) 1300km w 4dni ?
Jechaliśmy we dwóch szybkich cały wschodni TET i 250km to jest realne co się zrobi bez przygód (oczywiście obiad, zdjęcia, tankowania).

Poza tym, trasa od dołu do Kazimierza jest taka se (głównie lokalne asfalty) i nudna (ale wtedy podgonisz kilometry).

W sierpniu jechałem wzdłuż granicy wschodniej z Lubaczowa do Włodawy - min 6h potrzeba, jak coś to ślad mam.

Ps. Pamiętaj aby się zgłosić swój przejazd do SG (info tel) bo 500zł za strefę przygraniczną może ulecieć.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 14:09   #3
PietiaBBI

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2015
Miasto: prawie Bielsk Podlaski
Posty: 323
Motocykl: Lc4, Lc8
PietiaBBI jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 5 dni 17 godz 11 min 54 s
Domyślnie

Raczej ciężko będzie dostać 500 za wjazd do strefy przygranicznej.
PietiaBBI jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 14:10   #4
Emek
I CAN'T KEEP CALM I'M FROM POLAND KU_WA Słońce do 04.09.24
 
Emek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: Aug 2015
Miasto: Scyzortown
Posty: 10,739
Motocykl: No Afrika anymore
Emek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 rok 5 miesiące 3 tygodni 4 dni 2 godz 55 min 14 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
hmm, z Hrebennego do Szczecina off'em (szutrami) 1300km w 4dni ?
Skąd te 4 dni? Jakby wpadł 23 na TET to do 29 spokojnie obleci.
Emek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 14:42   #5
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ciaman Zobacz post
Jest to moja pierwsza dłuższa wyprawa Afryką i pierwszy raz zamierzam świadomie zjechać z czarnego
Tak na lekko przeliczyłem że mało czasu, ale to już pozostawiam w gestii Podróżującego.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 15:03   #6
Ciaman
 
Ciaman's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2020
Miasto: Jelenia Góra
Posty: 50
Motocykl: RD07a
Ciaman jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 9 godz 44 min 54 s
Domyślnie

Przygraniczny odcinek trasy - mowa tutaj o rejonie bodajże Siemianiówki? Czy na okolicy Hrebennego też trzeba uważać? Jestem bananowym dzieckiem Schengen i mimo że do Czech mam kilkanaście kilometrów a do Niemiec 30km, to nawet nie wiem jakie są reguły strefy przygranicznej, czas się dowiedzieć Ogólnie nie mam żadnej napinki, żeby trasę zrobić w całości. Bardzo możliwe, że mi się spodoba na wschodzie i się tak zbazuje, że nawet połowy trasy nie zrobię. Najbardziej interesuje mnie pierwsze 2/3 trasy bo tak naprawdę na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazurach to nigdy nie byłem (przejazdem 2-3x głównymi tylko głównymi drogami). Nie nastawiam się też na urywające dupę trasy, zabudowy tamtejszych wsi są zupełnie inne niż u mnie i mam ochotę wczuć się w ten klimat i poobcować nieco z budzącą się do życia przyrodą.
Ciaman jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 15:11   #7
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ciaman Zobacz post
Przygraniczny odcinek trasy - mowa tutaj o rejonie bodajże Siemianiówki? Czy na okolicy Hrebennego też trzeba uważać? Jestem bananowym dzieckiem Schengen i mimo że do Czech mam kilkanaście kilometrów a do Niemiec 30km, to nawet nie wiem jakie są reguły strefy przygranicznej, czas się dowiedzieć Ogólnie nie mam żadnej napinki, żeby trasę zrobić w całości. Bardzo możliwe, że mi się spodoba na wschodzie i się tak zbazuje, że nawet połowy trasy nie zrobię. Najbardziej interesuje mnie pierwsze 2/3 trasy bo tak naprawdę na Lubelszczyźnie, Podlasiu, Mazurach to nigdy nie byłem (przejazdem 2-3x głównymi tylko głównymi drogami). Nie nastawiam się też na urywające dupę trasy, zabudowy tamtejszych wsi są zupełnie inne niż u mnie i mam ochotę wczuć się w ten klimat i poobcować nieco z budzącą się do życia przyrodą.
Dobre
Będziesz poruszał się w strefie przygranicznej, należy zadzwonić do Straży Granicznej i poinformować że pojazd o takich numerach będzie się poruszał w tych dniach od tego do tego miejsca.
Oni Cię będą potem tylko widzieć z kamer, ale nie będą zaczepiać (jeśli oczywiście nie wjedziesz na pas zaorany .

Jeśli chcesz poczuć klimat Naszego wschodu, po prostu jedź palcem po mapie (atrakcjach) i spokojnie na północ wzdłuż granicy - masz dużo ciekawych miejsc i dróg. Gdzie dojedziesz tam dojedziesz, a jak Cię Podlasie uraczy Paliwem to 3dni Cię nie puszczą

Nie wiem jak chcesz spać, bo w obecnej sytuacji nie ma wynajmu krótko-terminowego, chyba że hotel "na firmę". Jeśli namiot to rozważ że mamy teraz w nocy -2C w nocy w RZE, a na północy cieplej nie będzie.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 15:57   #8
Rozi73


Zarejestrowany: Dec 2019
Miasto: Zamość
Posty: 125
Motocykl: .
Rozi73 jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 4 dni 1 godz 8 min 34 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał pattryk Zobacz post
Będziesz poruszał się w strefie przygranicznej, należy zadzwonić do Straży Granicznej i poinformować że pojazd o takich numerach będzie się poruszał w tych dniach od tego do tego miejsca.
Oni Cię będą potem tylko widzieć z kamer, ale nie będą zaczepiać (jeśli oczywiście nie wjedziesz na pas zaorany .
hm... mam zamiar w weekend majowy zrobić trasę Zamość-Ustrzyki Górne-Zamość. Na wysokości Lubaczowa bardzo blisko granicy (w jednym miejscu planowana trasa "dotyka" zaoranej ziemi).
Wystarczy zawiadomić centralę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, czy wszystkie mijane po drodze strażnice ?
Jadę lekkim, trasa off'em (czarne to zło ) i w większości lasem, straż leśna jeśli mnie złapie to trudno, a SG nie będzie się czepiała ?

Ostatnio edytowane przez Rozi73 : 21.04.2020 o 16:03
Rozi73 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 16:17   #9
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

W ub roku robiliśmy wschód od Bieszczad do Hajnówki tak blisko granicy jak się tylko dało.
Było zajebiście.
Asfalty rewelacyjne, gładkie, wąskie i puste! Tym niemniej jest tak, że nawet się nie zorientujesz a jedziesz koło słupków. Straży granicznej było naprawdę dużo.
Są również takie odcinki gdzie są piękne asfaltowe drogi przez lasy /widzieliśmy wilka!/ ale wjeżdżasz pod białe kółko z czerwonym rantem ALP... Myśmy jechali po prostu z rozpędu na zasadzie chujtamjakbedzietakbedzie. Nikt nas nie zatrzymał.

Jak będziesz w okolicy Arłamowa to odbij na zachód i przejedź sobie przez Jamne Górną i Dolną /nie ma tych miejscowości / oraz przełom Wiaru. Miejsce po prostu magiczne, przepiękna dolina i uważam, że zajebiste miejsce na nocleg jeśli masz ciepły śpiwór.

Do spania również polecam miejscówkę nad Bugiem w przystani kajakowej w Kryłowie. Mega acz nie wiem jak będzie teraz.

Szerokości. Zazdroszczę.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 21.04.2020, 16:24   #10
pattryk
 
pattryk's Avatar


Zarejestrowany: Jul 2015
Miasto: RZE
Posty: 711
Motocykl: kiedyś było
pattryk jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 12 godz 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Rozi73 Zobacz post
hm... mam zamiar w weekend majowy zrobić trasę Zamość-Ustrzyki Górne-Zamość. Na wysokości Lubaczowa bardzo blisko granicy (w jednym miejscu planowana trasa "dotyka" zaoranej ziemi).
Wystarczy zawiadomić centralę Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu, czy wszystkie mijane po drodze strażnice ?
Jadę lekkim, trasa off'em (czarne to zło ) i w większości lasem, straż leśna jeśli mnie złapie to trudno, a SG nie będzie się czepiała ?
Zawiadom jedną SG (bez znaczenia którą), powiedz azymut w którym się poruszasz, w jakich dniach i nr rej pojazdu, Oni już sobie Ciebie w system wpiszą i będą wiedzieć.

W lesie uważaj na niedźwiedzie bo wstały i brykają nawet po drogach leśników. SG za "las" Ci nic nie zrobi, za tereny leśne ganiają Lasy Państwowe, ale to już różnie bywa z ich częstotliwością.
pattryk jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wł.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Polski TET machoni Przygotowania do wyjazdów 139 01.06.2021 17:51
Parking strzezony dla auta i przyczepki Hrebenne przemo77390 Inne tematy 0 14.06.2019 21:35
Sejny -> Hrebenne 15-18.06 offem Onufry22 Umawianie i propozycje wyjazdów 32 21.06.2017 09:49
Mapy Polski do Igo czosnek Mapy 13 30.06.2011 11:54


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:23.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.