Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Regularne czynności serwisowe

Regularne czynności serwisowe Wymiany: płynu hamulcowego, chłodniczego, oleju silnikowego i w zawieszeniu, filtrów, opon, zębatek i łańcuchów, świec. Regulacje: zaworów, gaźników, łańcuchów, łożysk główki ramy, świateł. Kontrola: opon, linek, akumulatora, łożysk, przygotowanie do sezonu i do zimy, smarowanie elementów.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 31.12.2019, 19:52   #611
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

W domu używam Ryobi one+ od 2015 mam tych narzędzi około 15, wyremontowane dom, wybudowalem garaż, wyremontowane warsztat i duzooo w koło domu i dalej żyje wszystko. Za te pieniądze ciężko coś lepszego. Używam w pracy sprzętu prof makita, hilti, festol czy dewalt i jest lepszy ale porównując cena jakość ryobi wypada bardzo dobrze
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2019, 19:57   #612
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Od kilku lat używam malutką Black&Decker z BP za punkty. Do śrubek i małych wierteł działa wyśmienicie. Miałem dokupić drugą bakterię, ale nie ma takiej potrzeby. Ładuję bardzo rzadko, trzyma pojemność wyśmienicie. Jak się kiedyś zepsuje, kupię taką samą.
Do wiercenia z udarem mam potężny młot pneumatyczny Graphite 58G862 1500W - w każdy beton wchodzi jak w masło. Kupiłem go, gdy wierciłem w betonie zwykłą wiertareczką z udarem mechanicznym i dwa otwory mordowałem z pół godziny. Wiertareczka nieźle dostała w doopę przy okazji... Do śrub używam klucza pneumatycznego 680 Nm.
Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.

PS
Wcześniej miałem inne tanie wkrętarki i zawsze problemem były akumulatorki, które padały dość szybko.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 31.12.2019 o 20:03
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 31.12.2019, 22:21   #613
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Dziś aku robią już robotę
W makicie szybciej padnie operator niż bateria
Najlepszego w nowym roku
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 00:42   #614
voytas
 
voytas's Avatar


Zarejestrowany: Jan 2010
Miasto: depresja Gdańska
Posty: 505
Motocykl: XL600V
voytas jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 5 dni 10 godz 3 min 23 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał ArtiZet Zobacz post
O, widzisz,,mądrego to i miło posłuchać
Potrenuję na wiosnę ze SPAX-ami
w drewnie z wkrętami o grubości powyżej 4mm udar robi robotę choć akustycznie jest wkurwiający
__________________
jak nie teraz to kiedy?
voytas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 09:43   #615
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

W drewnie powyżej 4 mm wiercę dziurki pod wkręta, 1-2 mm cieńszym wiertłem, zależy jakie drewno, i wchodzi jak w masło, a trzyma że ho, ho...
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 12:51   #616
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
W drewnie powyżej 4 mm wiercę dziurki pod wkręta, 1-2 mm cieńszym wiertłem, zależy jakie drewno, i wchodzi jak w masło, a trzyma że ho, ho...
To robisz błąd
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 13:41   #617
MrWaski
 
MrWaski's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2018
Miasto: Słocina
Posty: 1,058
MrWaski jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 1 dzień 17 godz 59 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
To robisz błąd
Na czym ten błąd polega?
Zwróciłeś uwagę że piszę o grubych wkrętach? Badania naukowe dowodzą, że wytrzymałość takiego rozwiązania jest dużo większa. Drewno jak pęknie wkręcając grubego wkręta, to jest to dopiero błąd. Z kolei w dąb w życiu nie wkręcisz wkręta powidzmy fi 10 mm bez ukręcenia go. Zwykłych wkrętów nie robi się ze stali narzędziowej.
Ja napisałem bardzo ogólnie.
Dużo zależy też od rodzaju i rozmiarów drewna w jakie wkręcasz wkręta, no i długości wkręta. Średnicę wiertła dobiera się odpowiednio do twardości drewna i wysokości gwintu.

Ostatnio edytowane przez MrWaski : 01.01.2020 o 13:54
MrWaski jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 13:45   #618
next22


Zarejestrowany: Aug 2009
Miasto: Polichno
Posty: 831
Motocykl: TA
next22 jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 1 tydzień 3 dni 15 godz 2 s
Domyślnie

Czasem warto nawiercać by materiał nie pękał wszystko zależy od sytuacji. Twardość drewna itp.
Fajne są teraz śruby kręcone bezpośrednio w beton bez dybli.
next22 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 14:51   #619
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał MrWaski Zobacz post
Na czym ten błąd polega?
Zwróciłeś uwagę że piszę o grubych wkrętach? Badania naukowe dowodzą, że wytrzymałość takiego rozwiązania jest dużo większa. Drewno jak pęknie wkręcając grubego wkręta, to jest to dopiero błąd. Z kolei w dąb w życiu nie wkręcisz wkręta powidzmy fi 10 mm bez ukręcenia go. Zwykłych wkrętów nie robi się ze stali narzędziowej.
Ja napisałem bardzo ogólnie.
Dużo zależy też od rodzaju i rozmiarów drewna w jakie wkręcasz wkręta, no i długości wkręta. Średnicę wiertła dobiera się odpowiednio do twardości drewna i wysokości gwintu.
Wszystko zależy od sytuacji, grubości materiału oraz jego typu. Wiercenie zawsze przy grubych wkręta h by wchodziły łatwiej jest stanowczy błędem, tylko tyle i aż tyle.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 01.01.2020, 15:45   #620
colles


Zarejestrowany: Mar 2017
Miasto: Jaworzno
Posty: 333
Motocykl: CRF1000l
colles jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 tygodni 3 dni 16 godz 28 min 35 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Wszystko zależy od sytuacji, grubości materiału oraz jego typu. Wiercenie zawsze przy grubych wkręta h by wchodziły łatwiej jest stanowczy błędem, tylko tyle i aż tyle.
Chyba nie za bardzo wiesz o czym mówisz Wkręty na przełomie ostatnich lat bardzo się zmieniły . Na dzień wysokiej jakości wkręty mają żłobienie na początku które działa jak wiertło. Ułatwia to wkręcanie i nie powoduję pękania.
colles jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Warsztat 4x4. jorge 4x4 30 07.10.2013 22:44


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:28.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.