Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Warsztat XRV 650 / XRV 750 > Hamulce, kola, opony

Hamulce, kola, opony Montaż, demontaż i kontrola takich elementów jak: klamki, pompy hamulcowe, tarcze, klocki, zaciski, przewody hamulcowe w oplocie i bez, koła, felgi, szprychy, opony i łożyska.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 22.01.2018, 22:46   #21
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Na NAT mozna brac w ciemno te badziewne oem dunlopy na dojazd. Tanio mozna odkupic, a.co by o nich mie powiedziec, to schodza ekstremalnie powoli. Ja.przy 12 kkm (z tego 4kkm po szorstkich norweskich asfaltach) zdjalem z ponad polowa bieżnika.

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2018, 22:51   #22
pantufl
 
pantufl's Avatar


Zarejestrowany: Nov 2009
Miasto: Gdynia
Posty: 292
Motocykl: RD07a
pantufl jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 6 dni 18 godz 33 min 7 s
Domyślnie

3 BMW 800 gs i jedna Afryka XRV 750 na trasie do Armenii i z powrotem przez Europę i Turcję i Gruzję z powrotem z odbiciem na Bałkany. ponad 12,5 tys km 90 % asfalty wszelkiej kategorii z pomijaniem gdzie się dało autrostrad. opony 3x k60 i 1x anakee 2 na jednym z bmw. W Gruzji trochę górskich dróg po kamieniach. Anakee lekko jeżdżone a k60 nowiutkie. K-60 zeszły do połowy, Anakee po powrocie jeździły jeszcze do końca sezonu. W górach nie było różnicy między zestawami ani na suchym ani w deszczu. Wszystkie kapcie zaliczyła moja Afryka, na K-60, ale chyba tylko dlatego, że najczęściej jechała pierwsza po gównianych drogach . Na asfalcie przyczepności nie brakowało nikomu.
__________________
Królowa RD 07a
a w razie kłopotów 601 318 347
pantufl jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2018, 23:04   #23
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mesjasz Zobacz post
Na nowych Scoutach k60 zrobiłem 11k po Skandynawii i jeszcze w Polsce je mam 7.5k, ale zmieniam na scorpion rally gps gdzieś w lutym.. Przeważnie po czarnym ale bez kufrów, solo. Kumpel gs1200 z kuframi musiał zminić tył po ok 10k, moim zdaniem miał cięższy zestaw z kuframi i to mu załatwił szybciej bieżnik..
Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana

20170707_122750.jpg
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2018, 23:32   #24
Mallory
Moderator
 
Mallory's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2013
Miasto: Poznan
Posty: 2,419
Motocykl: RD04
Przebieg: kto wie
Mallory jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 1 dzień 12 godz 43 min 9 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał dubel Zobacz post
Kumpel sam jest duzo ciezszy, mial wiecej bagazu i cysterne zatankowana
K60 SCOT okolo 10k km tylko i wylacznie po Norwegi nie zbyt delikatnie traktowana
no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.
__________________


Kiedy jest najciemniej, wtedy błyska znów nadzieja. Tolkien.
Mallory jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 22.01.2018, 23:52   #25
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał Mallory Zobacz post
no ...całkiem nieźle...mi skandynawia dunlopa trialmaxa zjadła do grubości dętki po ok. 7 tyś...

A ktoś tu Continental ContiEscape może zjeździł od nówki do zera? I ile to zajęło? Bo mam możliwość kupna w dobrej cenie.... wytrzyma 15 tyś. 90 asfalt + 10% szuter?
Motogumy piszą: Wysokie przebiegi umożliwiające dalekie podróże.
Continental ogolnie mieka guma wiec moze byc ciezko. Mialem Annake 2, Annake 3 ipare TKC80 i na ani jednej z nich nie udalo sie jakos za duzo pojezdzic.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 07:27   #26
yeuop
nOOb
 
yeuop's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2013
Posty: 515
Motocykl: RD03
yeuop jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 dni 6 godz 59 min 9 s
Domyślnie

To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia
yeuop jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 08:45   #27
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Cytat:
Napisał yeuop Zobacz post
To ja się wypowiem z perspektywy niedzielnego pyrkacza
Mojego XTka kupiłem kilkanaście lat temu obutego w E07 i tak mi się ta opona spodobala, ze nigdy innych nie zalozylem. Zrzucalem je zawsze przy przebiegu rzedu 18-22k km i jeszcze cos by pojezdzily, no ale.....
Ja tam off roadu nienawidzę, wiec mi się taka oponka podobala, poza tym mieszkałem wówczas w Czechach i miałem tanie dojście do Mitasow, wiec w ogole nie było o czym mowic. Nie wyobrażam sobie taszczyć na motorze opony kilka tys. km, o kuzwa, lubie abstrakcje, no ale to jest po prostu dla mnie głupie :-)

Cieszy mnie, co sneer napisał - ze te oryginalne na NAT schodzą bardzo powoli. Na wiosne kupuje Afryke i pare tygodni później lece na Nordkapp (może Murmansk?), wiec już robie obliczenia
E07 najgorszy kapec z jakim mialem kiedykolwiek do czynienia. Po za wytrzymaloscia na duze przebiegi ma same minusy.
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 09:16   #28
Dżeferson


Zarejestrowany: Jan 2017
Posty: 116
Motocykl: czarna szczała
Dżeferson jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 dni 22 godz 14 min 11 s
Domyślnie

Na k60 Scout sztormiakiem 650 przelatalem 16kkm. Zuzycie przy tym przebiego 50%, szutrow z tego bylo mysle, ze nie wiecej jak 10%. Gdyby moto u mnie zostalo , wynik 30kkm bylby calkiem realny.
Dżeferson jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 09:45   #29
Dubel
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

Moim zdaniem dwie fajne propozycje na ten rok od Motoz tylko nie wiadomo jak z wytrzymaloscia ale mam zamiar ja przetestowac.

Tractionator Adventure
tractionator adventure.jpg

Tractionator GPS
MOTOZ-Tractionator-GPS.jpg

Wydaja sie bardzo sensowne w dalekie tripy jesli beda dosc twarde by nie znikac w oczach
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 23.01.2018, 10:24   #30
madafakinges
 
madafakinges's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2009
Miasto: Nowy Sącz
Posty: 5,852
Motocykl: crf1000a
Przebieg: 2
madafakinges jest na dystyngowanej drodze
Online: 10 miesiące 1 tydzień 5 dni 18 godz 53 min 16 s
Domyślnie

U nas na forum testowane były już tractionatory adv.Tak samo piszą o nich na ADVrider.com
Tył bajka wytrzymuje dużo przód ząbkuje i wytrzymuje mniej niż tył. Motoz wypuścił poprawioną wersje przodu, ale chyba jeszcze w PL niedostępna.
Myślę nad zestawem TKC przód/motoz tył.
Jest jeszcze pirelli str rally na adv same ochy i achy. Podobno w terenie lepsze od TKC na asfalcie klei jak szosówka, i tył wytrzymuje 8tyś. mil.... tylko cena 900zł za komplet do NAT.
__________________
Z początku porwał mię śmiech pusty, a potem litość i trwoga.
madafakinges jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Opony do GSa? przemo77390 Inne tematy 17 29.07.2019 23:25
Filmy wyprawowe, czym i jak nagrywać, zgrywać, montować FAQ.... chomik Inne tematy 35 17.09.2017 19:18
Polskie wyprawowe enduro.. sebol Inne tematy 48 12.09.2017 15:11
Klamoty wyprawowe - pytań kilka mojrzesh Wszystko dla Afryki 17 08.09.2011 14:19


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:02.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.