Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 12.08.2020, 21:38   #111
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Novy, jak mniemam, pisał o moim przyp..... się do składni

Ze ponownie zabiorę głos w sprawie jestem za sprawiedliwa sprawiedliwością dla wszystkich.
Jak jest prawo ze norma hałasu jest x to taka ma być i tyle i ma mi byle chuj nie pierdziec pod domem. Ani komuś.
Ponownie powiem ze szanuje nawet nieznajomych i nie chce szkalowac imienia motocyklistów. Jeśli z tymi zakazami idzie tylko o hałas to jestem za jakimkolwiek i każdym rodzajem represji dla tych co nie maja poszanowania dla obowiązującego prawa.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 21:44   #112
Novy
Moderator
 
Novy's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Dec 2008
Miasto: Niemcownia
Posty: 3,388
Motocykl: CRF 1000D/DCT
Przebieg: 48k+
Novy jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 miesiące 3 tygodni 6 dni 22 godz 34 min 30 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał matjas Zobacz post
Novy, jak mniemam, pisał o moim przyp..... się do składni
(...)
Zacytował moją wypowiedź, więc mowa była o mnie i do mnie.

Myślisz, że do Ciebie? Bynajmniej!
__________________
Wreszcie mam swój kawałek szczęścia w całym tym gównie dookoła
Novy jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 22:12   #113
Artek
Dominator.
 
Artek's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2012
Miasto: Ze wsi jestem w ZMY
Posty: 2,545
Motocykl: RD03 lekko młotkiem dłubnięta
Artek jest na dystyngowanej drodze
Online: 6 miesiące 2 tygodni 5 dni 20 godz 33 s
Domyślnie

Kilka dni temu przerabiałem łącznik kolektora z wydechem w swoim motorze. Trafiłem bardzo blisko siebie gościa, który robi różne wydechy: karbon, tytan, nierdzewka.
Handluje też markowymi wyrobami. Miałem w ręku różne tłumiki, od wielkiego Leona do dużego giesa, po końcówkę (tzw. tłumik ) wydechu do ściga, którą mogłem zmieścić w dłoni. Dziwię się, że ludzie taki coś zakładają.
Nie dziwię.się, że ludzie narzekają na hałas z motocykli. To co ten fachowiec potrafi zrobić na życzenie klienta nigdy nie powinno być założone w żadnym motocyklu.



Pamiętać należy, że mocno zaostrzono (i to nie koniec) normy hałasu dla motocykli ( i nie tylko). To co kiedyś było normą, dziś już nie wejdzie w życie wraz z nowym motocyklem...
Artek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 22:25   #114
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 37 s
Domyślnie

U mnie we wsi rodzinnej w PL zrobiła się mekka kajakowa. No i przyjeżdża tysiące turystów. Kilku kumatych fajne biznesy zrobiło, restauracje, dyskoteki, piwko, namioty. No i tych turystów wożą z powrotem autobusy. I te legalnie zarejestrowane autobusy są już problemem , bo drgania, bo w niedzielę i zawiązał się komitet zakazania autobusów. Mają jeździć 30 km objazdem zamiast 15. Ale na objeździe też mieszkają ludzie. Linia kolejowa oczywiście im nie przeszkadza


Ludzie dążą do zakazania wszystkiego. Ma być po prostu nic bo cokolwiek się dzieje to po prostu przeszkadza. Można zakazać motocykli powyżej 80dB na danej drodze, ale nie można zakazać wszystkich. Jak z mostami dla ciężarówek. Dlaczego ja mam słuchać samoloty a ktoś ma mieć cisze przy drodze?

Ma być równość !
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 22:39   #115
matjas
 
matjas's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Fazik kurwa... ja rozumiem ze ludzie są zwyczajnie głupi i złośliwi ale nie porównuj drgań z dudnieniem kilkudziesięciu moto pod chałupą. Jeżdżę od dawna i zwyczajnie lubię motocykle a motocykliści to z reguły fajni goście ale jak mi przejeżdża takich parunastu pod domem i to nie 30 km/h jak nakaz to mnie szlag trafia. To nie jest autobus tylko wymysł paru kolesi.

Sami, jako niestety grupa, sobie ba to zapracowaliśmy.

M
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 12.08.2020, 22:43   #116
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,751
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 3 dni 23 godz 11 min 37 s
Domyślnie

Majtasie, wsadź cokolwiek co ludzi wkurwia i zrób z tego znak i ustawę. Jednych autobusy, jednych motocykle. Niech patrol stanie i mierzy tłumiki.

Wyobraź sobie że na niemieckiej wsi mogę sobie legalnie namiot na własnej działce postawić na 12 dni. Później musze go rozebrać na kolejne 12. Założę się że kogoś kiedyś wkurwił sąsiad śpiący i hałasujący w namiocie.

Wiesz co myślę? Problem jednej drogi to problem jednej drogi, a nie całego kraju. Kontrolę, policja i działanie. Stawianie znaków zakazów doprowadzi za naście lat że na własnej dzialce niebrozbijes namiotu. Kumasz?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest online   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2020, 10:55   #117
Tezla
 
Tezla's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Nov 2014
Miasto: Kraków
Posty: 247
Motocykl: RD03
Przebieg: 80000
Tezla jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 6 dni 13 godz 11 min 8 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Ronin78 Zobacz post
Ale co tu komu tłumaczyć? Od tego są diagności i policjanci z drogówki, za to biorą kasę. A to że politycy wpier.... się nie tam gdzie powinni i chcą zakazać "wszystkiego" to to jest problem. Zamiast wyłapać czarne owce zamyka się stado, paranoja.
Czyli organizując np spotkanie forumowe trzeba doliczyć zrzutkę na policyjny patrol + diagnostę który będzie dyżurował na bramie i pilnował wydechów bo od tego przecież są.

Cytat:
Napisał fassi
Ludzie dążą do zakazania wszystkiego. Ma być po prostu nic bo cokolwiek się dzieje to po prostu przeszkadza. Można zakazać motocykli powyżej 80dB na danej drodze, ale nie można zakazać wszystkich. Jak z mostami dla ciężarówek. Dlaczego ja mam słuchać samoloty a ktoś ma mieć cisze przy drodze?

Ma być równość !
Prawo większości, nie pasują Ci samoloty ale stajesz sam na przeciwko armii ludzi którym pasuje lotnisko blisko miasta, tak samo jest jak trzeba zbudować obwodnicę jednostki ucierpią żeby zrealizować większą idee.
Głośny motocykl cieszy jedną osobę (już nawet tego drugiego co jedzie za nim nie) a jego jeden przejazd wkurza tysiące.

Cytat:
Napisał fassi
Majtasie, wsadź cokolwiek co ludzi wkurwia i zrób z tego znak i ustawę. Jednych autobusy, jednych motocykle. Niech patrol stanie i mierzy tłumiki.

Wyobraź sobie że na niemieckiej wsi mogę sobie legalnie namiot na własnej działce postawić na 12 dni. Później musze go rozebrać na kolejne 12. Założę się że kogoś kiedyś wkurwił sąsiad śpiący i hałasujący w namiocie.

Wiesz co myślę? Problem jednej drogi to problem jednej drogi, a nie całego kraju. Kontrolę, policja i działanie. Stawianie znaków zakazów doprowadzi za naście lat że na własnej dzialce niebrozbijes namiotu. Kumasz?
Z tymi namiotami to raczej chodziło o to żeby nie powstawały wioski koczownicze nowych mieszkańców Europy, we Francji takie stoją a na przepisie przeciwko temu zjawisku cierpią bogu ducha winni właściciele działek.

Dlatego też w przyszłości takie rzeczy jak rozstawienie namiotu trzeba będzie wprowadzić do smartfona a on sprawdzi czy nie koliduje do z miejscowym kalendarzem oraz Twoją historię zachowań międzyludzkich a jak ogłoszą alert pogodowy to dostaniesz nakaz złożenia. Podejmowanie decyzji będzie indywidualne dla każdej osoby w oparciu o te same algorytmy ale osoby które nie sprawiają problemów innym będą mogły więcej a te sprawiające mniej.
W przypadku za głośnego motocykla wystarczy nakierować na niego obiektyw telefonu a system sam zidentyfikuje kto to właśnie przejechał i komu zalecić to dodatkowe badanie techniczne w trybie nagłym lub też nie.

A wszystko to będzie konsekwencją tego że ludzie co raz częściej podejmują decyzję w oparciu wyłącznie o własne "ja" i jak nikt ich nie przyłapie to są "happy", bez systemu który ich wszystkich zepnie razem nie będą w stanie tworzyć wspólnego społeczeństwa a dawniej jedna wioska to był jeden umysł.
__________________
Honda XL 600 RM 86'
Honda XL 600 LM 86'
Honda XRV650 Africa Twin 88'
Honda XLV 750 R 83'
BMW R1100GS ABS 95'
Tezla jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2020, 11:08   #118
dawid8210
 
dawid8210's Avatar


Zarejestrowany: Oct 2011
Miasto: Kiełczygłów
Posty: 1,727
Motocykl: RD07a
Przebieg: 00000
dawid8210 jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 tygodni 6 dni 8 godz 7 min 58 s
Domyślnie

Jest nas ludzi coraz więcej....
Każdy chce się dobrze bawić....
Każdy jak już się wybawi chce mieć ciszę....
dawid8210 jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.08.2020, 15:18   #119
rrolek

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Feb 2009
Miasto: a raczej wieś
Posty: 1,319
Motocykl: z lekkim adhd
rrolek jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 1 godz 49 min 52 s
Domyślnie

To wszystko tylko kwestia właściwego wychowania i kultury osobistej.
Jedno i drugie przechodzi do historii. W sile rośnie "brawo ja" i tym gorzej, że atakuje najabardziej pustoglowych.

Pozdr rr
__________________
Są jeszcze piękne zadupia na tym świecie.
rrolek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.09.2020, 19:28   #120
Skeeb


Zarejestrowany: Feb 2016
Miasto: Warszawa
Posty: 267
Motocykl: Inne moto
Przebieg: 77777
Skeeb jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 1 dzień 9 godz 33 s
Domyślnie

Byłem na weekend w Bieszczadach. Autem, połazić.

Zdecydowanie pierwszym odgłosem cywilizacji, słyszalnym podczas schodzenia w kierunku Wetliny, Smerka czy Ustrzyk są głośne wydechy. Sądzę, że w zdecydowanej większości motocyklowe. Na wysokości 700m spokojnie jeszcze je słychać.
Skeeb jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz

Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Zakaz wjazdu do Iranu powyżej 250 ccm żuk Przygotowania do wyjazdów 116 07.07.2022 15:58
Zakaz wjazdu dla moto Mieciek Inne tematy 48 15.12.2019 11:47
zakaz gps-u w egipcie szynszyll Kwestie różne, ale podróżne. 2 07.08.2012 08:10
Święta, świeta i DAKAR... Patiomkin Inne tematy 270 12.02.2012 11:15
Zakaz wwozu żywności do Chorwacji od 1 czerwca! don_Pedro Przygotowania do wyjazdów 14 24.06.2008 13:43


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:24.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.