Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Samochód Forumowicza

Samochód Forumowicza Wszystko o wsparciu auta - zwłaszcza jak nim wozisz moto na garbie.

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 15.07.2023, 17:56   #601
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nabru, a w zimie po ile kWh? Też dopłacają?

W germanii darmowy prąd że słońca i wiatru kosztuje 43 centy za kWh. Do zimy może do 1 euro podejść.

Germania ma największe OZE procentowo i ma najwyższe ceny prądu . Nie życzę Polsce tak drogiej energii. Cieszcie się że macie tania energię z węgla.
Zima nadwyzke wezmiemy z polkuli gdzie jest lato. Latem oddamy nadwyzke na poludnie. Ciezko? Niemozliwe? w kazdym momencie na ziemi jest gdzies lato - czyzby planeta sama nam podpowiadala rozwiazanie? Chuj siedze na 60 urodzinach ciotki, pije wodke i wlasne na to wpadlem. Fassi twoje zdrowie
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 17:58   #602
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nabru, a w zimie po ile kWh? Też dopłacają?
To taryfa dynamiczna, więc nie ma czegoś takiego po ile? Jest po tyle po ile jest cena na rynku. W zimie pewnie drożej. Nikt nikogo do takiej taryfy nie zmusza, jest wiele innych do wyboru.

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
W germanii darmowy prąd że słońca i wiatru kosztuje 43 centy za kWh. Do zimy może do 1 euro podejść.

Germania ma największe OZE procentowo i ma najwyższe ceny prądu . Nie życzę Polsce tak drogiej energii. Cieszcie się że macie tania energię z węgla.
Ceny energii i taryfy są różne i ide o zakład, że da się znaleźć tańszą taryfę niż 43 centy/kWh w DE

Cytat:
Napisał diego Zobacz post
Zima nadwyzke wezmiemy z polkuli gdzie jest lato. Latem oddamy nadwyzke na poludnie. Ciezko? Niemozliwe? w kazdym momencie na ziemi jest gdzies lato - czyzby planeta sama nam podpowiadala rozwiazanie?
To się u nas już dzieje (może nie z innej półkuli i wcale nie zimą, a cały rok):

https://octopus.energy/press/xlinks-...ctopus-energy/
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 18:09   #603
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Nabru, znajdź mi ta taryfę a od razu ja biorę. Mam bardzo oszczędna szefowa i ona zawsze wybiera najtańsze i wybrała 42 centy/kWh. W Berlinie jest więcej operatorów i tam płacimy 36. O naszej wsi zapomnieli.

Tu masz operatorów
https://www.check24.de/strom/verglei...6bb154962b0821

Kod pocztowy 15910 bersteland.

100 km elektrykiem kosztuje więc 5 ojro oszczednie. Golf 2 na fryturze z neutralnym co2 pali 2,5 euro, na dizlu 7,50 na ojro bez oszczędzania .

Ale uważaj na taryfy które dają Ci prąd tani przez pierwszy rok umowy a w drugim dowala cenę. Uważaj też na tych co cena gwarantowana przez 2 miesiące a później wolnorynkowa.

Biedny jestem i muszę wziąć najtańsza taryfę bo inaczej zdechnę.

Ps. To się już dzieje. Biedne kraje będą zawalone panelami , pewnie zostaną na pustyni na wieki abyśmy my mieli tania energię. Zachodni człowiek dalej ma mentalność imperialistyczną bo sam nie potrafi ogarnąć życia i robiboutsourscin w kraje biedne. O ile wiem, to Maroko ma ten sam zachod słońca co uk. Jeśli słońce zajdzie to co wtedy?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 19:16   #604
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie A wszystko to przez consigliero ;-)

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Jeśli słońce zajdzie to co wtedy?
Już nie będę się naprzykrzał więcej.
Słońce nie zachodzi. Zawsze gdzieś jest dzień i jak nie jutro to pojutrze pojawi się technologia masowego transferu energii elektrycznej.
Prędzej skończy się frytura niż słońce zgaśnie. Najprawdopodobniej.

Edit
I żadne kraje nie muszą być zawalone panelami - mam na dachu zajętą jedną polać panelami. Roczna produkcja zdecydowanie przewyższa moje zużycie choć pracujemy z domu. Gdybym dorobił pompę ciepła to starczyłoby na ogrzanie domu i cwu. Alternatywnie energia z mojej instalacji wystarczy na przejechanie ponad 50 kkm (rocznie).
To jest mój bilans roczny. Pozostaje tylko rozwiązać problem bilansowania i/lub magazynowania.
Opalanie drewnem też jest spoko, tylko te same problemy bilansowania/magazynowania trzeba rozwiązać w skali 50-100 lat (czy ile tam dąb potrzebuje). No i komfort parowozu przy wycieczce Golfem…
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 15.07.2023, 22:29   #605
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nabru, znajdź mi ta taryfę a od razu ja biorę. Mam bardzo oszczędna szefowa i ona zawsze wybiera najtańsze i wybrała 42 centy/kWh. W Berlinie jest więcej operatorów i tam płacimy 36. O naszej wsi zapomnieli.
Faziku, ja Twoim księgowym nie będę i Ci taryfy na prund wybierał raczej nie będę. Masz swój rozum to kombinuj. Ja tu opisuję swój przypadek i cieszę się, że mam tani prąd i staram się to maksymalnie wykorzystać. Mam osobiście zerowy wpływ co w DE lub PL ludzie płacą, więc nie do mnie żale.

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
O ile wiem, to Maroko ma ten sam zachod słońca co uk. Jeśli słońce zajdzie to co wtedy?
Trza uważnie język Szekspira czytać: solary, wiater i baterie, więc może prund z tego będzie 24h/dobę. Poza tym to backup czy dywersyfikacja źródeł energii, więc spokojna Twoja.

Cytat:
The electricity will be generated in the Guelmim Oued Noun region of Morocco by a 10.5GW facility of solar and wind farms, supported by 20GWh/5GW of battery storage.
P.S. A propos taryfy to niby jest mój operator u Ciebie i coś tam piszą o 29,33centy/kWh z fixem na 24 miechy...

Załączone Grafiki
Typ pliku: png Screenshot 2023-07-15 213501.png (64.0 KB, 108 wyświetleń)
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2023, 00:08   #606
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Plus eeg, plus podatki, plus przesył i robi się 42 centy. A miało być za darmo że słońca.


Magiczne słowo, magazynowanie. Jeden zakład chemiczny Bayera w germanii zużywa tyle energii ile całą Dania. Jeden zakład tyle ile cały calkiem niemały kraj. Rozumiecie rząd wielkości?

Powiedzcie mi dlaczego od 20 lat próbują zrobić niemiecka wyspę Pellworm całkowicie niezależna energetycznie i CO2 i im się to nie udaje? Miliony wsadzone w ten projekt i dalej nie Bangla. Ciągle musi być kabel z lądu który daje takt 50 Hz prądu. Ile tam akumulatorów pomontowali, synchronizatorów i innych wynalazków nie da rady. Wiatraków dookoła pełni, farmy FV i 1250 ludzi nie da rady uniezależnić energetycznie. Dziwne co nie? No paczpan.

https://www.shz.de/lokales/bredstedt...t-aus-43435990

Energetycy mówią to nie działa i ni będzie działać. Że słońca i wiatru nie pociągniemy smoka energetycznego. Jest kabelmz Norwegii , myślałem że jakiś hiper mocny. Jest w stanie zasilic 10 000 gospodarstw domowych. A w germanii jest ich 41 milionów!!!! A gdzie przemysł? Ten zakład Bayer który połyka danie? O jakim przesyle energii mówimy? Ile tych kabli trzeba położyć? Jeszcze nie maja wszyscy EV i pompy ciepła. Panowie, to są ilości energii niewyobrażalne do przesłania . Jutro pojawi się technologią przesyłu? Tak jak zielony wodór zapowiadany od lat i nic z tego nie wyszło? Bądźmy realistami. Nadmienie na marginesie że jest technologia przesyłu energii bez strat i w ogromnych ilościach. Nazywa się nadprzewodnika mi. Jeden minus taki, że muszą być schłodzone do -257 stopni Celsjusza . A czego potrzebuje schlodzenia? Energii! Czytałem o projekcie w Iranie chyba, gdzie zrobiono 100km lubi nadprzewodnikowej. Straty energii do schłodzenia były większe niż straty przesyłu zwykła linia naziemna. Chcesz przesłać wysoki woltaż i mało amper? Buduj cienkie druty i bardzo wysokie słupy. Chcesz przesłać niskie napięcie i duży amperaz? Masz w cholerę strat i niskie słupy i grube drut. Moc to dalej iloczyn napięcia i amperazu i nie da rady znienic tego ustawa. Dziwne co nie?

Czym jest napędzana pompa ciepła w zimie w Polsce albo w germanii? Węglem. Czym jest napędzany mój kocioł? CO2 neutralnym paliwem. Ale to pompa ciepła jest "najlepsza i ekologiczna".


Apropos spalania drewna to nie każdy pali stuletnim dębem. Dlatego wybrałem kocioł na zrębki i będą mi wozic z rejonu dróg za darmo porąbane gałęzie z przycinki drzew przy drodze. Chcieli już teraz przywieźć ale na razie buduje bunkier i nie ma miejsca. Jak będzie można gorąco w domu to otworze okna, bo dla tego kotła jest najlepiej kiedy pracuje od jesieni do wiosny bez przerwy. Technologie spalania odpadów drzewnych są, istnieją i naprawdę działają. W przeciwieństwie do zielonego wodoru który do dzisiaj nie wszedł do użytku. Mam serio zamontować pompę ciepła i FV i patrzeć na bilanse? Mam napędzać pompę ciepła w zimie węglem i katować planetę? Łatwiej otworzyć okno i wywietrzyć dom bez rekuperacji.

Nie czekam na te tysiące kabli podwodnych , bo wiem że to niemożliwe do wykonania. Słucham ergetykow co mają do powiedzeniai narazie się to sprawdza. Pamiętam jak zapowiadali niekorzystne warunki dotacji/montowania paneli na dach. Mówili że za dużo paneli wysadzi sieć w powietrze. Wszystko się sprawdziło i w germanii, jak i u was, są mniej korzystne warunki na FV niż kilka lat temu.osiagnelismy limit mocy na FV i więcej nie da rady bo zrobi nam mocne problemy. Zamiast pchać gdzie się da panelei mieć energię za darmo w cenie 42centy za kWh, robimy przepisy które to utrudniają i się nie opłaca. Dziwne co nie?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2023, 00:50   #607
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post

Apropos spalania drewna to nie każdy pali stuletnim dębem. Dlatego wybrałem kocioł na zrębki i będą mi wozic z rejonu dróg za darmo porąbane gałęzie z przycinki drzew przy drodze. Chcieli już teraz przywieźć ale na razie buduje bunkier i nie ma miejsca. Jak będzie można gorąco w domu to otworze okna, bo dla tego kotła jest najlepiej kiedy pracuje od jesieni do wiosny bez przerwy. Technologie spalania odpadów drzewnych są, istnieją i naprawdę działają. W przeciwieństwie do zielonego wodoru który do dzisiaj nie wszedł do użytku. Mam serio zamontować pompę ciepła i FV i patrzeć na bilanse? Łatwiej otworzyć okno i wywietrzyć dom bez rekuperacji.
Faziku, pomyliłeś wątki. To nie ten z budowy

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Nie czekam na te tysiące kabli podwodnych , bo wiem że to niemożliwe do wykonania. Słucham ergetykow co mają do powiedzeniai narazie się to sprawdza. Pamiętam jak zapowiadali niekorzystne warunki dotacji/montowania paneli na dach. Mówili że za dużo paneli wysadzi sieć w powietrze. Wszystko się sprawdziło i w germanii, jak i u was, są mniej korzystne warunki na FV niż kilka lat temu.osiagnelismy limit mocy na FV i więcej nie da rady bonurobi nam problemy. Dziwne co nie?
No pacz Pan, a mnie FV zakładajo w poniedziałek i nikt nie ma żadnego ale. Ide o zakład, że herce i wolty po instalacji będą OK.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2023, 00:55   #608
fassi
Fazi przez Zet
 
fassi's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2009
Miasto: Berlin
Posty: 5,798
Motocykl: RD07
Przebieg:
Galeria: Zdjęcia
fassi will become famous soon enough
Online: 8 miesiące 3 tygodni 5 dni 18 godz 10 min 30 s
Domyślnie

Ale dalej wyspy Pellworm nie zasilisz ze słońca i wiatru i nie prześlesz dziennie 70 terawatogodzin prądu że słonecznego kraju do Niemiec. Gaz, wungiel i atom beda dalej w naszym mixie energetycznym gdy zajdzie słońce i wiatru nie będzie.

Piszesz w tym wątku o FV która też ogrzewasz dom. Ja nie mogę pisać o moim ogrzewaniu? Rasizm energetyczny?
__________________
Za dwadzieścia lat
bardziej będziesz żałował
tego czego nie zrobiłeś,
niż tego co zrobiłeś.
fassi jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2023, 01:13   #609
nabrU
Stary nick: Radarman
 
nabrU's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2017
Miasto: Whiteley, UK
Posty: 2,836
Motocykl: 2017 CRF1000L DCT
nabrU jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 1 dzień 6 godz 32 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał fassi Zobacz post
Piszesz w tym wątku o FV która też ogrzewasz dom. Ja nie mogę pisać o moim ogrzewaniu? Rasizm energetyczny?
Ja w UK dom ogrzewam gazem (niestety) tak gwoli ścisłości. Fotowoltaika zasadniczo też może do tego służyć jak podepnę grzejnik elektryczny.
nabrU jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 16.07.2023, 01:36   #610
diego
 
diego's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2017
Miasto: prawie Kielce
Posty: 330
Przebieg: znośny
diego jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 2 dni 9 godz 10 min 37 s
Domyślnie

fassi, poczekaj jeszcze troszke. moze cos na te transfery zaradza. Ile my sie w te solary bawimy tak na poważniej - mam na myśli to obecne przestawianie sie na panele, pompy ciepla, samochody elektryczne itd.? z 10 lat?
https://www.caltech.edu/about/news/i...power-in-space
__________________
The mind commands the body and it obeys. The mind orders itself and meets resistance.
diego jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
UAZ - wszystko na temat RysiekO 4x4 87 12.10.2020 23:16
Na XRV przez Słowację, Węgry, TET Serbia, TET BiH i przez Chorwację. RonDell Umawianie i propozycje wyjazdów 39 18.10.2019 16:00
Wszystko dla afrykańczyka stopa-uć Wszystko dla Afrykańczyka 5 08.04.2012 23:33
Wszystko o D.I.D. Dubel Rama, zawieszenia, napęd 0 07.05.2010 20:53


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:05.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.