Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 06.12.2009, 01:35   #31
lena
 
lena's Avatar


Zarejestrowany: Sep 2008
Miasto: Polska poł.-wsch.
Posty: 1,011
lena jest na dystyngowanej drodze
Online: 4 tygodni 1 dzień 22 godz 8 min 52 s
Domyślnie

Zgadzam się z przedmówcą - jak widać po godzinie "nadawania" sen mnie nie zmorzył. Gratulacje!
lena jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 06.12.2009, 15:29   #32
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,620
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Nawet fotkę znalazłem Yamahy...
Załączone Grafiki
Typ pliku: jpg Zdjęcie006.JPG (199.0 KB, 5 wyświetleń)
Typ pliku: jpg Zdjęcie019.JPG (148.1 KB, 1 wyświetleń)
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 12:59   #33
piotrek
 
piotrek's Avatar


Zarejestrowany: Jun 2009
Miasto: Łódź
Posty: 104
Motocykl: RD03
Przebieg: ~70000
piotrek jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 dni 19 godz 42 min 28 s
Domyślnie

przyłączam się do przedmówców, chyba też będę musiał coś napisać bo opowieści są naprawdę ciekawe
piotrek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 13:15   #34
Wegrzyn
 
Wegrzyn's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Monschau / Radoszewice
Posty: 1,620
Motocykl: RD07
Przebieg: 42000
Wegrzyn jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 tygodni 8 godz 58 min 12 s
Domyślnie

Wal smialo! Fajnie poczytac o czyichs odczuciach zwiazanych z motocyklami, jesli samemu sie tym glownie zyje :-)
__________________
Wegrzyn jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 18:28   #35
JuIo
 
JuIo's Avatar


Zarejestrowany: Apr 2009
Miasto: Centrum Sterowania Kosmosem
Posty: 524
Motocykl: RD07
Przebieg: słuszny
JuIo jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 5 godz 24 min 13 s
Domyślnie

Węgrzyn chylę czoła, to ty mi powinieneś moto przeglądać nie ja tobie.
JuIo jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 22:51   #36
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 32 min 37 s
Domyślnie

Benzyna w mojej krwi pojawiła się ze strony mojej matki, u której w rodzinie zawsze jeździło się na motocyklach. Ona sama dosiadała w czasach swej młodości WFM-ki i SHL-ki. Ja podobnie jak moi przedmówcy również będąc dzieckiem wszystkie wakacje spędzałem na wsi, tylko, że u rodziców mojego ojca, więc z żadnymi motocyklami do czynienia nie miałem, za to dawne województwo słupskie na rowerze zjeździłem wzdłuż i wszerz. No ale nie o tym miało być. Pierwsze moje doświadczenia z motocyklami a właściwie motorowerami sięgają mniej więcej połowy podstawówki, kiedy to jeździłem z kumplami na ich simsonach. Wciąż jednak nie mogłem namówić rodziców aby mi coś kupili, więc realizacja mojej pasji ograniczała się do czytania "Świata Motocykli". Dopiero pod koniec podstawówki zawarłem pakt z diabłem, którego treść brzmiała: Jeśli na koniec ósmej klasy na świadectwie będą same 4 i 5, dostaniesz Simsona. Pierwszy semestr poszedł całkiem nieźle, w końcu pogoda taka sobie, trochę czasu na naukę się znalazło. Ale drugi niestety gorzej. Pozostało mi jedno wyjście: wziąć sprawy w swoje ręce. CDN
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 23:04   #37
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 32 min 37 s
Domyślnie

Koniec podstawówki, wakacje jak zawsze na wsi pod Słupskiem. Mój plan był następujący: zgarnąć jak najwięcej kasy na imieniny od możliwie największej ilości członków rodziny i kupić komara. Udało się zebrać około 100zł, co było całkiem niezłym wynikiem, jednak wciąż kwota była niewystarczająca aby kupić wymarzony sprzęt. Nie było wyjścia, trzeba było sprzedać sprzęt wędkarski. Albo ryby, albo wiatr we włosach. Decyzja mogła być tylko jedna. Z budżetem 150 zł rozpocząłem wraz z kuzynem poszukiwania sprzętu. Niestety motorowerów nie było za dużo i nikt nie chciał sprzedać za taką kwotę. Wtedy ustaliliśmy pod wiejskim sklepem, że jeden gość ma jakiś motór i nie jeździ na nim. Udaliśmy się pod wskazany adres. Motór był i to całkiem niezły, MZ Trophy z cylindrem w worku i bez klamek, ale poza tym w super stanie. Niestety gość zaczął coś mówić o jakiejś części, którą ostatnio musiał z rajchu za 100 marek sprowadzać (wiedział skubaniec, że ja z Warszawy) więc do transakcji nie doszło. Kolejna była WSK. Wszystko było OK dopóki gość nie walnął ceny: 500 zł. Mówię, ze strasznie drogo a on pokazując na rower górski mojego kuzyna: przecież tyle to rower kosztuje. Powoli zacząłem tracić nadzieję, że za moją kasę kupię motocykl. Zacząłem nawet podejrzewać kuzyna o to, że mnie w bambuko robił mówiąc, ze u nich to WSK po 150 zł chodzą. CDN
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 23:20   #38
ferdek
 
ferdek's Avatar

Zapłaciłem składkę :) Dział PiD

Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Białystok
Posty: 1,440
Motocykl: Honda Africa Single
ferdek jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 miesiące 3 dni 2 godz 32 min 37 s
Domyślnie

W końcu jednak kuzyn dostaje cynk: jeden z jego kumpli ma WSK-ę na sprzedaż. Jedziemy. Serce wali jak szalone, zaraz zobaczę to cudo. W sumie to już wiedziałem, że ją wezmę, gdyż informacja była wyczerpująca. Na chodzie, za 150 do wzięcia. Kumpel wytacza sprzęt z garażu. WSK 125, bak i tłumik od 175, brak wszystkiego co zbędne do jazdy czyli akumulatora, żarówek, linki o prędkościomierza, przedniego hamulca itd itd. Ale jeździ. Gość się przechwala, że to jego 12-ty motór, na mechanice się zna jak mało kto i sprzęt chodzi jak szwajcarski zegarek. W ogóle to by nie sprzedawał ale wie, że mi zależy a on ma jeszcze jedną i MZ-kę. Łykam wszystko jak pelikan. No ale dla zasady trzeba się przed kupnem przejechać. Siadam. Ja pierdziu, ale masa, co za moc, jak ja to będę ogarniał? Stargowywuję cenę do 140 i chwilę później w obawie przed policją pcham przez miasto mój lśniący rdzą motór z bananem na gębie. Jeszcze tylko poprosić wujka, żeby przewiózł na przyczepce 10km do dziadka i zacznie się wielka przygoda. Rodzicom powiedziałem, że to jedzie tyle samo co komar. Mama się uśmiechnęła ukradkiem, ojciec chyba łyknął. Oczywiście dostałem od rodziców zakaz jazdy po drogach "publicznych" więc śmigałem lasami, polami, wiejskimi drogami. Co ciekawe, kumpel kuzyna mnie nie oszukał, WSK służyła dzielnie do końca wakacji bez większych problemów. To były moje najlepsze wakacje.
ferdek jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 23:29   #39
tomekc
 
tomekc's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Tuchów / Redditch
Posty: 615
Motocykl: nie mam AT jeszcze
tomekc jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 tydzień 17 godz 22 min 59 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał Wegrzyn Zobacz post
Nawet fotkę znalazłem Yamahy...

hmmmm............
xs400, mailem taka w wersji SE z pieknymi wydechami firmy BOS!Jak na niecale 400ccm pieknie gadala (lepiej niz obecne cruisery ponizej lytra pojemnosci!)
tomekc jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 08.12.2009, 23:32   #40
wieczny
Common Rejli
 
wieczny's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2008
Miasto: Warszawa
Posty: 3,736
Motocykl: R650GS Adventure & LC6 750 Adventure
Przebieg: dupa
wieczny jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 3 tygodni 1 dzień 5 godz 39 min 17 s
Domyślnie

Mi brakuje takich wspomnień, choć generalnie jestem za młody na wspomnienia . Pierwszy motocykl dostałem od ojca po zdanej maturze. Wtedy się zaczęło .
__________________
BRW 1991
I tak wszyscy skończymy na mineralnym. | Powroty są do dupy. | Trzy furie afrykańskie: pompa, moduł, regulator. Czy jakoś tak... | Pieprzyć owiewki . I stelaże.
NIE SPRZEDAM!

wieczny jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
AT jako pierwszy motocykl ferdek Inne tematy 114 31.01.2015 18:37
Albania po raz pierwszy bliźniak Umawianie i propozycje wyjazdów 26 10.09.2012 11:08
Pierwszy wątek polityczny. Lepi Inne tematy 22 15.12.2009 08:12


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:32.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.