Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Główny dział > Inne tematy

Inne tematy Motocyklowo

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
Prev Poprzedni post   Następny post Next
Stary 06.08.2015, 10:08   #1
jez


Zarejestrowany: Aug 2015
Posty: 30
Motocykl: RD07
jez jest na dystyngowanej drodze
Online: 9 godz 53 min 45 s
Domyślnie Kupno Afri

To mój pierwszy post na forum AT, witam więc wszystkich Forumowiczów
Od kilku lat jeżdżę znów na motocyklu – głownie choppery – honda vt. Pewnie jak większość użytkowników AT, kiedy zobaczyłem ja pierwszy raz, to po prostu zapadłem na chorobę o nazwie „chcę taką mieć”. Oglądałem wczoraj model rd07 – dobrze i ładnie utrzymany sprzęt (tak mi się wydaje) od motocyklisty. Chcę jednak dopytać Szanownych Użytkowników w pewnych kwestiach.
Czytając fora pojawia się odwieczny problem: czy mając dany wzrost poradzę sobie na AT. Otóż i mnie ów dylemat dopadł. Mam 174cm wzrostu i 76kg wagi i…w trakcie wczorajszego przymierzania się do AT, nie poczułem się zbyt swobodnie „na niej”. Dotykałem co prawda stopami ziemi ( nie tylko palcami) i trzymałem motocykl bez obaw, ale o luzie trudno było mówić (pewnie też ze względu na tremę, że ma się „pod sobą”, takie cudo). Cóż mówi się: „że nie rozmiar się liczy lecz technika”, ale ja przyznam, że moje obawy czy sobie poradzę na AT z lekka podcięły mi skrzydła. Uważam po prostu, że trzeba czasem przyznać się do tego jak jest, nie zaś naginać rzeczywistość do swoich wyobrażeń i co tu dużo mówić, fakt pozostaje faktem, że lepiej byłoby mieć więcej wzrostu i pewniej czuć się na AT.
Wiem, że być może zaraz padną na mnie gromy pt. „temat wałkowany, odgrzewanie kotleta, poczytaj na forach itp.”. Z góry więc proszę o wybaczenie, ale zadam to pytanie: jak radzicie sobie na swoich AT Użytkownicy o podobnych do moich warunków fizycznych? Pytam o codzienne użytkowanie sprzętu – miasto, trasa, lekki teren. Jaki efekt daje obniżenie zawieszenia AT i o ile efektywnie można to zrobić, nie tracąc przy tym właściwości (cudnego skądinąd wyglądu) zawieszenia i jego skuteczności w AT?
Ponadto w trakcie oglądania odpalania AT, pojawiła się kwestia o której czytałem na forach, ale na która nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, a mianowicie: po nie bardzo długiej pracy motocykla na wolnych obrotach, właściciel mocno go przegazował i z rury co jakiś czas poleciała chmurka czarnego dymu, właściciel sam był zdziwiony tym faktem (AT długo stała nie odpalana). Czy to kwestia regulacji czy jest jakaś inna przyczyna – czytałem o uszczelniaczach, a nawet przepuszczających pierścieniach. Sprzedający zapewniał mnie, że AT nie bierze mu oleju ponad wartości eksploatacyjne. Dodam raz jeszcze, że kolor dymy był czarny nie biały, a ni nie niebieskawy jak to się czasem także dzieje, gdy silnik pożera olej.
Raz jeszcze prosząc o wyrozumiałość dla moich banalnych pytań, z góry dziękuję wszystkim Forumowiczom za udzielone mi odpowiedzi.
jez jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
 


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum

Podobne wątki
Wątek Autor wątku Forum Odpowiedzi Ostatni Post / Autor
Kupno crossa Mat Inne tematy 14 03.01.2011 07:50
Kupno AT PLN Inne tematy 6 09.06.2008 21:14


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:34.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.