Wróć   Africa Twin Forum - POLAND > Dom / garaż / inne sprawy z życia forumowicza > Hobby Forumowicza

Hobby Forumowicza Lubisz misie, kwiatki czy też inne dewiacje - to forum jest po to, abyś mógł się podzielić swoim hobby

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
Stary 29.12.2022, 21:39   #1561
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

Herr @Matjas - to żeście trafili. Foty mistrzostwo.

Imponuje mi symbolika foty #5 i odczytuję ją zdecydowanie pozytywnie 👍.
Ten wątek jakoby ostatni bastion broni się wobec burzogówn, sztormów nienawiści itp. I niech tak zostanie.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2022, 21:52   #1562
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Byłem sam ale znalazłem niezły rozwidlony patyk w starym ognisku co posłużył za statyw Szkoda ze nie było Was ze mna.

Czekaj zaraz się okaże ze lit w naszych rowerach to chuxxnia a tak naprawdę to oszukujemy
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2022, 21:59   #1563
Brzeszczot
 
Brzeszczot's Avatar


Zarejestrowany: Mar 2019
Miasto: Leśna Dzicz
Posty: 542
Motocykl: KTM R
Przebieg: jest
Brzeszczot jest na dystyngowanej drodze
Online: 1 miesiąc 2 tygodni 3 dni 8 godz 44 min 39 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał kristoch Zobacz post
Herr @Matjas - to żeście trafili. Foty mistrzostwo.

Imponuje mi symbolika foty #5 i odczytuję ją zdecydowanie pozytywnie 👍.
Ten wątek jakoby ostatni bastion broni się wobec burzogówn, sztormów nienawiści itp. I niech tak zostanie.
Płaskoziemcy nie jeżdżą na rowerach , boją się że dojadą do krawędzi i spadną w przepaść.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
Brzeszczot jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 29.12.2022, 22:30   #1564
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

No dobra - pozwolę sobie i proszę o nie banowanie…:
Kiedyś „Gość” z foty #5 powiedział mi tak: „Luzuj. Każdy niesie swój krzyż. Może być elektryczny czy drewniany. I rzecz nie w tym czyj krzyż jest większy albo cięższy. Rzecz w tym jak go niesiesz.”

Na nowy rok 2023 życzę Wszystkim poprawy techniki i godnej jazdy po paryjach.
A jak się nie da to po płaskim 😉.
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 18:04   #1565
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Fajny masz ten rower pojezdzilbym sobie caly dzien takim softem po wyrypach, żeby się przekonać, czy potrzebuję.
masz teraz daleko a nawet dalej niż zwykle do mnie aby przekonać się czy potrzebujesz ale zapraszam jakbyś miał ochotę.

natomiast jak już mam klawiaturę pod palcami dzisiaj to swobodniej mogę napisać coś więcej o mojej dziewiczej w sumie jeździe na fullu i tym konkretnie rowerze.

geometria chyba ostrzejsza niż w Tygonie - trochę bliżej mojego starego MTB 26" - Tygon przy nim to czoper. Focus prowadzi się nerwowo i po puszczeniu kiery myszkuje. Na pewno 'pomogłoby' na to koło 29'' z przodu. Mieści się bez problemu i nie wiem czy z czasem nie wykonam takiego manewru. do tego mam SAG tylko 20% a nie przepisowe 30 bo chciałem trochę usztywnić tył a to wysztorcowało widelec.

nie dość, że jest fullem ma ogumienie w 'plusie' - guma 27,5x2,85'' - no niezły balon. amortyzuje dodatkowo, tył nieźle się 'drapie' pod ostre wzniesienia. myślę, że dla prezyzji prowadzenia przód mógłby być nie szerszy niż 2,6 przy kole 29'' - zawsze mogę przełożyć kółko od Tygona i zobaczyć jak to jest. Tam akurat taka guma.
oryginalne opony MaxxisRekon mają 2500km i wygląda na to, że to ich ostatni sezon.

jeśli już mowa o podjazdach to jest to moje największe zaskoczenie jeśli idzie o ten rower - mówię tu o konkretpodgórę, max blat z tyłu, 1.1bar i drugi tryb wspomagania minimum. niestety tutaj sztywniak Tygon wymięka całkowicie. jest napęd, można siedzieć na siodle, można mieć w dxpie technikę - kamienie, korzenie, uskoki - wszystko jest wybierane a trakcja jest przekazywana ciągle na podłoże. duża, duża różnica na plus.

jeśli idzie o zjazdy - sztywny tygon idzie jak przecinak, ten full rower po prostu się toczy - dostojnie. gruba guma, niskie ciśnienie, tam gdzie można jechać szybko jedzie ot tak sobie. wczoraj jechałem szutrami z chełmca bez jakichś wielkich kamieni w zasadzie nieużywając hebli. zobaczyłem max 54kmh. na sztywnym byłoby ponad 70kmh jestem pewien. nie ma opcji, żebym nie musiał hamować ostro i niemal ciągle.

jeśli idzie o proste szutry, w miarę gładkie to zdecydowanie sztywniak na 29'' bije tu fulla na głowę i dwa pyski.
sztywny jedzie jak zwykłe acz ciężkie MTB - największa różnica jest w rozpędzaniu. we fullu, znowu - szeroka guma, uginający się tył /znany mi wcześniej ze Scotta Genius gen1/ powodują, że mamy 'jechanie senne' kiedy goni nas potwór pedałuje się jak głupi ale nie przekłada się to na obrót kół a rower jest lżejszy od sztywnego o 4kg!

do tego - miękki tył prowokuje do leniwcowej, 'dziadkowej' jazdy - na wielu dziurach się siedzi. normalnie podnosiłbym dupsko lub jechał w 'półsiadzie' trzymając częściowo ciężar ciała na obciążanym pedale, na zjazdach i tak już z nawyku stoję na pedałach. w związku z tym, że się więcej siedzi duppa trochę obolała w stosunku do zrobionych km ale tu oddaję nieobiektywność bo przerwa trochę była a święta i dupiata jesień bez roweru nie pomogły.

summa summarum - full u mnie wygrywa na mega na trudnych, kamienistych podjazdach z korzeniami itd. na przejazdach przez las na wskroś bez jakiegokowiek szlaku też wolałbym fulla, na mega kamienistych zjazdach ostrych też wygrywa ten full z mniejszymi kołami. ale... ile takich miejsc jest na Waszych trasach? na moich to zaledwie odcinki. 10%?

do wielokilometrowego zwiedzania bez extremów gdzie jest dużo szutru, odcinki asfaltowych łączników, chyba jednak sztywniak. to tak wstępnie bo przejechałem na tym fullu tak jak lubię dopiero 25km. przejeżdżę sezon to się zobaczy i wtedy będę mógł mówić o głębszych wnioskach. tak czy siak TygonR90 na pewno zostaje.


w porównaniu do rowerów na jakie patrzyłem wstępnie FocusJam2 był tańszy o ... 11k więc mając to na uwadze z rozwagą poświęcę czas na dłubanie, kombinowanie, naukę i fun z tego wszystkiego bo ostatecznie to przecież o to właśnie chodzi. do tego okazało się, że miał speedboxa, którego i tak sprzedam więc będzie na coś tam...

mam nadzieje, że w nadchodzącym sezonie i moi kumple i ja będziemy mieli czas na wspólną eksplorację Dolnego Śląska a może i jakichś dalszych okolic to już niezależnie od tego co będzie pod siodłem.


p.s. krzychu na zdjęciu powyżej wygląda jakbyś zaparkował 'na górnika'
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa

Ostatnio edytowane przez matjas : 30.12.2022 o 22:29
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 22:05   #1566
GregoryS


Zarejestrowany: Oct 2018
Miasto: Zabrze
Posty: 1,125
Motocykl: ATAS 2019
Przebieg: 11000
GregoryS jest na dystyngowanej drodze
Online: 3 tygodni 1 dzień 14 godz 24 min 33 s
Domyślnie

Cytat:
Napisał bukowski Zobacz post
Fajny masz ten rower pojezdzilbym sobie caly dzien takim softem po wyrypach, żeby się przekonać, czy potrzebuję.
NIE ! Zrobilem to samo, i okazalo sie ze jazda elelktrycznym softem to to czego mi w zyciu brakowalo, a przejazdzka hardem nabrala nowego znaczenia - masochizm czy jakos tak. Skonczylo sie zanabyciem takiego wynalazka i wyzerowaniem konta. Tak tylko ostrzegam
GregoryS jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 22:12   #1567
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Długo napisałem powyżej to może się nie chce czytać ale nie jest tak, że full ma tylko jasne strony. Ja swojego sztywniaka nie sprzedam - podobnie jak starych sztywnych 26, 27.5 czy 29''
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 22:17   #1568
bukowski
Gość


Posty: n/a
Online: 0
Domyślnie

to może nie być mój przypadek. Bardzi lubiłem mój stary rower - peugeot, bez żadnego amortyzatora. Jezdzilem nim 20 lat, sporo po górach, nawet okres downhillowy mi się zdarzył.

Najbardziej lubię popylac na szutrach i skakać na szybkich wyrypach. Techniczna jazda mnie nudzi, więc nie jestem pewien, czy soft by się sprawdził. w aktualnym - pierwszym! elektryku cenie sobie moc (bo daje duża prędkość w każdych warunkach), zasięg (akurat na 3-4 h szybkiej jazdy) oraz komfort. Podnoszenie tyłka jakoś mi nie robi roznicy: ale to też trochę za sprawą baloniastych, 29 calowych kół.
Nie lubię tylko ciężaru, jak trzeba klamota przenosić.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka
  Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 22:25   #1569
kristoch
 
kristoch's Avatar

Zapłaciłem składkę :)

Zarejestrowany: Aug 2016
Miasto: Wrocław
Posty: 1,036
Motocykl: CRF*00L
kristoch jest na dystyngowanej drodze
Online: 2 miesiące 2 dni 13 godz 8 min 58 s
Domyślnie

A co to „na górniaka”? Tam korzeń był i jakoś tak wyszło.

Co do full-a. Dokupiłem na zimę gravela co by asfaltami i szutrami robić kilometry. Latem może jaki trip nizinny z namiotem będzie…
Pierwsze jazdy to masakra, masochizm to dobre określenie itp (a było po idealnym asfalcie). Jednak z czasem się przyzwyczaiłem i trzaskam km-y. Jest spoko.

Do czasu.

Do czasu aż wsiadłem z powrotem na fulla. To jak przesiadka z malucha na marca s-klasse. Levo jest genialny - to Afryka wśród rowerów 😀😀😀.
Nie do końca zgadzam się z Matjasem - tym fullem można jeździć wszędzie (mtb to najbardziej uniwersalny rodzaj rowerów). Nie wszędzie jest optymalnie, wydajnie. Ale od tego jest prąd 😀. Jak założyłem do full-a gładsze opony i je napompowałem do rekomendowanego ciśnienia to zasięg wzrósł x3 ( do 150-200 km).
Z trzeciej strony - jak zobaczyłem jak mi schodzą km-y w Levo (jest 5kkm, a przy 10 kkm wymiana paska, łożysk itp) to stwierdziłem, że zostawiam go na paryje. Na zimowe przejażdżki i wycieczki wziąłem gravela co (jako prostsza konstrukcja) się tak szybko nie zużywa.

Takie tam przemyślenia.
Zdrówka!
kristoch jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Stary 30.12.2022, 22:34   #1570
matjas
 
matjas's Avatar


Zarejestrowany: May 2008
Miasto: Brzezia Łąka
Posty: 13,669
Motocykl: nie mam AT jeszcze
matjas will become famous soon enough
Online: 4 miesiące 1 tydzień 16 godz 8 min 2 s
Domyślnie

Krzysiek nie trzeba się ze mną zgadzać w ogóle
ale tak jak nie jeździsz gravelem w góry /znam takich co jeździli / tak i MTB na asfalcie jest mocno dyskusyjne. BA! nawet szutry na MOJEGO fulla w obecnej postaci to zupełna przesada. Narzędzie do każdej pracy.

Jak napisałem powyżej - chciałbym mieć czas na to aby, bez kosztu czasu dla rodziny, wszystkie te narzędzia wykorzystać do im właściwych zastosowań, czego i Wam w nadchodzącym roku życzę.

p.s. niech ktoś dysponujący odpowiednią grafiką z Białego Brzegu pokaże Krzyśkowi jak się parkuje 'na górnika'
__________________
'Przestań naprawiać kiedy zaczynasz psuć' - Ojciec matjasa
matjas jest offline   Odpowiedź z Cytowaniem
Odpowiedz


Zasady Postowania
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is Wł.
UśmieszkiWł.
kod [IMG] jest Wł.
kod HTML jest Wył.

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:37.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.